Oberkassel’de (Düsseldorf) gayrimenkul satışı: Profesyonel villa, ev ve daire satışı

Oberkassel’de mülk satışıDüsseldorf Oberkassel’deki dairenizi, mülkünüzü veya apartmanınızı satmak mı istiyorsunuz? Oberkassel’de gayrimenkul satışına ilişkin ipuçlarımızla iyi hazırlandınız! Artı: Mülk değerlemesi, hangi belgelere ihtiyacınız olduğu ve özel olarak mı yoksa bir emlakçı ile mi satış yapmayı tercih edeceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şey – Oberkassel’e hoş geldiniz! Genel bakışa geri dön: Düsseldorf’ta gayrimenkul satışı.

Oberkassel’de mülk satmak

Lüks, alışveriş ve uluslararası konuma sahip bir yerel ekonomi – Düsseldorf işte bunları temsil ediyor. Ve burada sadece eyalet hükümeti değil, aynı zamanda çok sayıda medya şirketi ve yüksek moda işletmesi de bulunuyor. Düsseldorf’un emlak piyasası bu nedenle oldukça rağbet görmektedir. Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin kalbinde yer alan şehirden Frankfurt ve Köln gibi metropollere de arabayla kolayca ulaşılabilir. Bu nedenle, moda metropolü sadece yatırımcılar ve girişimciler arasında değil, aynı zamanda aileler, çiftler, öğrenciler ve genç profesyoneller arasında da büyük bir popülerliğe sahiptir. Ayrıca Düsseldorf’taki evinizde: Königsallee – Avrupa’nın en ünlü alışveriş caddelerinden biri ve dolayısıyla Düsseldorf‘un en çekici ve pahalı caddelerinden biri!

Okumaya buradan devam edin: Mülk satışı

Bu nedenle Oberkassel’de hızlı bir mülk satışına güvenebilirsiniz:

 • Uluslararası konuma sahip ekonomi
 • Eyalet hükümetinin merkezi
 • Moda ve medyanın kalesi
 • Frankfurt ve Köln‘e yakınlık

Oberkassel: Harita ve konum

Ren Nehri’nin sol tarafında, Oberkassel bölgesi Niederkassel ve Lörick ile çevrilidir. Altstadt, Golzheim ve Pempelfort gibi popüler yerleşim bölgeleri de çok uzakta değildir.

İşte Oberkassel’in mezolajı:

Streetview’de daha fazlasını görün:

Emlak satmak: Daire, ev, apartman binası

Ä°ster boşanma, ister miras, isterse de meslek değişikliği nedeniyle taşınma olsun – mülk satışının nedenleri çok çeşitlidir. Harcanan çabayı ve zamanı asla küçümsememelisiniz. Zaman tükeniyor olsa bile, aşağıdakiler geçerlidir: Sabırlı ve hassas olun! Deneyimli bir emlakçı size yalnızca satış sürecinde rehberlik etmekle kalmayacak, aynı zamanda vergi ve finansman konularında da tavsiyelerde bulunacaktır. Deneyimli bir emlakçı, farklı ev ve daire türlerine de aşinadır.

Oberkassel’de satış konusuna birazdan daha fazla değineceğim. İşte daha fazla bilgi ve ipucu içeren genel bir bakış:

Gayrimenkul satışında en önemli adımlardan biri mülkün değerlemesidir.

Gayrimenkul değerlemesi: Gayrimenkul satışı için değerleme

Bir mülk satın almak istiyorsunuz ve şimdi onu satmak için acele mi ediyorsunuz? Ya da bir apartman satın alıp daha sonra kârlı bir şekilde kiraya mı vermek istiyorsunuz? Emlak danışmanınız, gelecek planlarınıza konsantre olabilmeniz için yeterli zamanınız olması amacıyla mülk değerlemesi konusunda da size yardımcı olacaktır. Mülkünüzün değerlemesi yalnızca değerin tahmin edilmesiyle değil, aynı zamanda satın alma fiyatının belirlenmesiyle de ilgilidir. Ustalarla yapılan yenileme, inşaat yılı, konum ve benzeri faktörler mülkün değeri ve satın alma fiyatı üzerinde etkilidir.

Satın alma fiyatını hangi faktörlerin etkilediğini buradan öğrenin:

Özel olarak mı satacaksınız yoksa bir emlakçı mı kullanacaksınız?

Ev satışının hazırlanması tek başına çok zaman alır. Tüm belgeleri toplamanız ve ifşayı hazırlamanız için günler hatta haftalar geçebilir. Bazı belgeler için peşin ödeme yaptınız, uzman görüşü ve enerji sertifikası için ödeme yaptınız. Buna ek olarak, artık güvenli tarafta olmak için çeşitli emlak borsalarına verdiğiniz ilanların ücretleri de var. Özellikle bu sizin ilk mülk satışınızsa, deneyimli bir emlak acentesinin uzmanlığına başvurmanızı tavsiye ederiz.

İşte özel satışın dezavantajlarının bir başka listesi:

 • Yüksek maliyetler
 • Az zaman
 • Bilgi birikimi eksikliği

Emlakçı: Görevler

Ä°ster Oberkassel’de romantik eski bir daire, ister Pempelfort ‘ta geniş bir villa ya da Golzheim ‘da kentsel bir müstakil ev olsun – iyi bir emlakçı, emlak hizmetlerinin bir parçası olarak size ev satışının yanı sıra arsa ve daire satışı da sunar. Mülkünüzü kime satacağınıza siz karar verirsiniz.

İşte önceden listelenmiş bir komisyoncunun avantajları:

 • Deneyim
 • Uzmanlık
 • Pazar bilgisi

Mülkünüzü profesyonel bir şekilde sunar ve noter tasdikine ve evin veya dairenin yeni sahibine teslimine kadar tüm görevlerle ilgilenir. Avantajlarınız muazzam zaman tasarrufuna ve önemli ölçüde daha düşük maliyetlere dayanmaktadır. Deneyimli emlak acenteleri, belgelerin temin edilmesi, tasnif edilmesi ve ilgili taraflarla ayrıntılı istişarelerde bulunulmasıyla ilgilenir.

Yetkin bir emlak danışmanı size aşağıdaki görevlerde yardımcı olacaktır:

Sonuç: Emlakçı ikna eder

Gayrimenkul uzmanı, mülke herhangi bir duygusal bağlılık duymadan müzakerelere girer. Bu bile tek başına özel satışlarda olmayan bir avantaj sağlamaktadır. Ebeveyn eviniz, uzun süredir yaşadığınız apartman daireniz veya aileniz için inşa ettiğiniz ve şimdi satmak zorunda olduğunuz ev, derin duygular uyandıran ve tarafsız bir değerlemeyi imkansız kılan somut varlıklardır. Bir emlak acentesi ile tüm tuzaklardan kaçınabilir ve mülkünüzü istediğiniz gerçekçi fiyata satabilirsiniz. Ve istatistikler gösteriyor ki:

Tüm mülk satışlarının %72’si emlakçılar aracılığıyla gerçekleşiyor

Prosedür: Mülkün hazırlanması ve değerlemesi

Düsseldorf-Oberkassel’deki mülkünüz için potansiyel bir alıcı aramanıza gerek yok. Teklifinize yüksek kaliteli bir sunum hazırlamanız ve bilgilendirici resimler yerleştirmeniz koşuluyla. Bu lüks semtteki mülklere olan talep muazzamdır ve bu da istenen fiyat üzerinde gözle görülür bir etkiye sahiptir. Ren Nehri’nin aşağısındaki konumu ve Düsseldorf silüetinin manzarası bu bölgeyi daha da çekici kılmaktadır.

Oberkassel’de yüksek talep nedeniyle yüksek fiyatlar

Planlama, önemli belgeler & Co.

Tüm önemli belgeler, yapılan tadilatların faturaları ve yasal olarak gerekli enerji sertifikası ile bazı ilgili taraflar sizinle iletişime geçecektir. Artık müzakerelere profesyonel bir şekilde girmek ve size yöneltilen tüm sorulara hızlı bir şekilde yanıt vermek sizin elinizde. Potansiyel alıcılardan en sık gelen sorulardan biri de değerleme ile ilgili sorulardır. Özel piyasa değeri tespiti için 1.000 avro veya daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

En önemli belgeler şunlardır:

Gayrimenkul değerlemesi: Evet mi Hayır mı?

Mülkün değerlemesi önemli mi? Evinizi veya dairenizi bir değerleme yapmadan satmayı düşünmek kolaydır. Bu, size pahalıya mal olacak veya zamanında satış yapmanızı engelleyecek bir hatadır. Mülkünüzü çok ucuza sunarsanız, kayıplar çok büyük olur ve zarar telafi edilemez. Mülkün gerçek değerini abartırsanız, alıcılar uzak duracak ve mülkünüz gereğinden uzun süre satışta kalacaktır. Bu nedenle yetkili emlakçılar, piyasa değeri tespitini mülkünüzün satışı için önemli bir temel olarak değerlendirmenizi tavsiye eder.

Fiyat çok yüksekse, alıcıları korkutursunuz. Fiyat çok düşükse, paradan vazgeçmiş olursunuz.

Gayrimenkul değerlemesi: Satın alma fiyatının belirlenmesi

Mobilya ve boyutun yanı sıra mülkle ilgili diğer faktörlere ek olarak, Düsseldorf-Oberkassel‘deki emlak piyasasının konumu, karşılaştırılabilir mülklerin koşulları ve analitik değerleri de dikkate alınır. Talep ettiğiniz fiyat duygusal olarak etkilenmez ve bu nedenle potansiyel alıcılar arasında ilgi uyandıran ve mülkünüzü hızlı bir şekilde pazarlamanıza olanak tanıyan bir değerdir.

Okuma ipucu: Yenileme ve modernizasyon yoluyla mülkünüzün değerini nasıl artırabilirsiniz!

İşte en önemli faktörlerin bir özeti:

 • Konum
 • Altyapı
 • Sitenin güvenliği
 • Okullara ve hastanelere bağlantı
 • Kültürel teklifler
 • Ekipman
 • İnşaatyılı ve bina dokusu
 • Modernizasyon ve yenileme önlemleri

// Sermaye yatırımı amaçlı gayrimenkul satışlarının özellikleri

Faiz oranlarının düşük olduğu dönemlerde gayrimenkul, bir sermaye yatırımı olarak önem kazanmıştır. Ancak, tüm mülkler ticari yatırımcılara teklif olarak eşit derecede uygun değildir. Apartmanınızı veya kat mülkiyetinizi bir yatırım olarak satmak istiyorsanız, değer artışı, kira geliri ve yenileme durumu ile ilgili tüm belgeler kesin ve tam olarak belgelenmelidir.

Bu yüzden eksiksiz bir dokümantasyona ihtiyacınız var:

Sermayedarların ve yatırımcıların dikkat ettiği hususlar şunlardır

Ticari alıcılar, öncelikle kendi kullanımları için uygun bir mülk isteyen mülk sahiplerinden farklı kriterlere göre karar verirler. Bir yatırımcıyı ikna etmek için, avantajları net bir şekilde formüle edilmeli ve belirsizlik olmadan tanınabilir olmalıdır. Oberkassel’de tamamen kiralık bir ev her durumda en iyi seçenek olmak zorunda değildir. Örneğin, kiralarınız çok düşükse, mevcut kiracılar taşındıktan sonra mülkü satmak karlı olabilir. Deneyimli gayrimenkul uzmanları avantajlarınızı hesaplar ve yatırımcılar için getiri avantajlarını net bir şekilde vurgulayarak satış konusunda size destek olur.

Yatırımcılar getiri avantajlarını takdir ediyor

Sonuç: Yatırım veya kişisel kullanım için gayrimenkul

Düsseldorf-Oberkassel’deki mülkün konumu da doğal olarak bir mülkün yatırım için uygun olup olmadığı ya da daha ziyade mülk sahibi tarafından kullanılmak üzere tasarlanıp tasarlanmadığı konusunda rol oynar. Ancak, NRW’nin en güzel bölgelerinden birinde yer alan bölgenin açık konumu nedeniyle, bir yatırımcıyı mükemmel bir açıklama ile ikna etmek ve satışı önceden belirlenmiş piyasa değerinde sonuçlandırmak zor değildir. Bir mal sahibi olarak, bir yatırımcıyla pazarlık yapmak size çok büyük zorluklar çıkarabilir. Bu durumda, profesyonel bir aracılık hizmeti tek doğru ve başarıyı optimize eden karardır.

Düsseldorf: Ren Nehri üzerindeki metropolde emlak

Düsseldorf lüks, alışveriş ve uluslararası konuma sahip bir yerel ekonomi anlamına gelmektedir. Yüksek moda şirketlerinin merkezlerinin yanı sıra NRW eyalet hükümeti de burada bulunmaktadır. Düsseldorf emlak piyasası bu nedenle çok rağbet görmektedir. Şehir, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin kalbinde yer almaktadır. Eyalet başkenti çeşitli bölgelere ayrılmıştır ve Ren Nehri üzerindeki büyüleyici konumu nedeniyle mülk alıcıları arasında oldukça popülerdir.

Düsseldorf’ta satış: Yakınınızdaki semtler

Diğer bölgelerden birinde bir mülk satmak mı istiyorsunuz? O zaman burayı okuyun:

Düsseldorf’ta satın alma: Popüler yerleşim bölgeleri

İlgili bölgeler hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: