Berlin-Wilmersdorf satılık daire: Emlak, Emlak Danışmanı

Berlin-Wilmersdorf’ta bir daire satmakBerlin ‘in bu bakımlı yerleşim bölgesi giderek daha popüler hale geliyor. Bir ev satışı mı planlıyorsunuz, apartmanınızı veya dairenizi mi satmak istiyorsunuz? Mülk değerlemesi, konum, mülk türleri ve en pahalı caddeler, mülk satışınız için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz – Berlin-Wilmersdorf’a hoş geldiniz! Geri dön: Berlin’de mülk satışı.

Berlin-Wilmersdorf’da Satılık Daire

Almanya’nın başkenti Berlin sadece bir sanat ve kültür metropolü değil, aynı zamanda Avrupa iş dünyasının da merkezidir. Avrupa’nın en uluslararası lokasyonlarından biri olarak, hem Alman hem de küresel şirketler burada ev sahipliği yapmaktadır. Sonuç olarak, sadece birçok girişimci ve yatırımcıyı değil, aynı zamanda aileleri, genç profesyonelleri ve öğrencileri de cezbetmektedir. Büyüyen iş piyasası, çeşitlilik arz eden şehir manzarası ve şehrin renkli yaşamı Berlin’i yaşamak için cazip bir yer haline getirmektedir. Ä°ster Berlin-Wannsee ‘de lüks bir villa ister Wilmersdorf ‘ta özel bir daire olsun – Berlin’de herkes evinde gibidir.

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Bu nedenle Berlin-Wilmersdorf’ta gayrimenkul satmak faydalı olacaktır:

 • Sanat ve kültür metropolü
 • Uluslararası konum
 • Büyüyen işgücü piyasası
 • Çeşitli şehir manzarası

Kurfürstendamm ve Schöneberg arasında: Ayrıcalıklı konum

Wilmersdorf’un yeşil bölgesi şehrin güneybatısında, Charlottenburg ve Schöneberg arasında yer almaktadır. Hem efsanevi Kurfürstendamm hem de lüks Grunewald yakındadır, bu nedenle bu yerleşim bölgesi yalnızca şehrin en bakımlı bölgelerinden biri değil, aynı zamanda en tarihi bölgelerinden biridir. Hepsinden önemlisi, Rheingauviertel, Forst Grunewald ve Volkspark’a yakınlığı Wilmersdorf’u en popüler yerleşim bölgelerinden biri haline getirmektedir.

Wilmersdorf bununla tanınır:

 • Oliva Meydanı
 • Ludwigkirchplatz
 • Rheingauviertel
 • Schlangenbad Yolu
 • Halk Parkı

İşte mezolage Wilmersdorf:

Eski bina dairesi, çatı katı dairesi & Co: Ä°puçları

Komşu Grunewald çoğunlukla villalara ev sahipliği yaparken, zarif Wilmersdorf, tarihi eski binalardan romantik çatı katlarına kadar özellikle daireler için popülerdir.

Bir mülk satışı her zaman çok fazla planlama ve zaman gerektirir. Sonuçta, profesyonelce sunulan mülkler yalnızca en hızlı satılanlar değil, aynı zamanda en verimli olanlardır. Emlakçı ile randevudan, görüntüleme randevularının koordinasyonuna ve satın alma sözleşmesine kadar – mülkünüzü başarılı bir şekilde satmak için çok fazla bilgi birikimine, satış yeteneğine ve pazarlık becerisine ihtiyacınız vardır. Burada tüm kılavuzları ve ipuçlarını bir bakışta bulacaksınız:

Ancak satıştan önce mülkün değerinin belirlenmesi gerekir:

Kurfürstendamm’ın güneyi: Satın alma fiyatlarının belirlenmesi

Mülkün satın alma fiyatı mülk değerlemesi sırasında belirlenir. Kurfürstendamm, Schöneberg & Co. bölgelerine yakınlığı nedeniyle Wilmersdorf’ta metrekare başına fiyatlar sürekli artmaktadır. Satın alma fiyatının belirlenmesi, bir mülkün satışında en önemli adımlardan biridir. Fiyat çok düşükse, paranızı başkasına vermiş olursunuz. Fiyat çok yüksekse, gerçek potansiyel alıcıları uzaklaştırırsınız. Peki mülkünüze nasıl doğru değer biçebilirsiniz? Burada söz konusu olan sadece farklı daire veya ev tipleri değil, her şeyden önce tek bir şeydir:

Konum, konum, konum

İnşaat yılı ve mülkün mobilyalarının yanı sıra yerleşim alanının altyapısı da mülk değerlemesinde önemli faktörlerdir. Daha fazlasını buradan öğrenin:

Wilmersdorf bölgesi: Popüler ve seçkin yerleşim bölgesi

Wilmersdorf muhtemelen Berlin’in en yeşil ilçelerinden biridir – Grunewald ormanı ilçenin toplam alanının neredeyse yarısını kaplamaktadır. Bir diğer üstünlük ise yüksek emlak fiyatlarıdır. Birkaç istisna dışında, Wilmersdorf birinci sınıf, bakımlı bir yerleşim bölgesidir. Wilmersdorf, çok farklı yerleşim yapılarına sahip Schmargendorf ve Grunewald ‘ı içermektedir. Geniş villalarıyla şık Grunewald, küçük kasaba görünümlü Schmargendorf ve daha yoğun yapılaşmış Wilmersdorf birbirine denk olmayan kardeşlerdir. Ä°yi korunmuş Wilhelminian tarzı binalara ek olarak, mahalleler artık Wilmersdorf’un popülaritesini en azından azaltmayan çok sayıda yeni bina ile serpiştirilmiştir.

Schmargendorf & Grunewald da Wilmersdorf’ta

Yüksek getiri ve artan emlak fiyatları

Berlin’de bir mülk mü satmak istiyorsunuz? Wilmersdorf, Berlin’in diğer ilçelerine kıyasla yüksek bir satın alma gücüne sahiptir. Bölge, yalnızca iyi ila çok iyi yerleşim yerleri sunmaktadır. Burjuva mahalleleri ve Kurfürstendamm ve Grunewald ‘a yakınlıktan kaynaklanan yüksek yaşam kalitesi, sürdürülebilir bir yatırım ortamını karakterize etmektedir. Kira fiyatları ve satın alma fiyatları sürekli artış gösterirken, arz hacmi hafifçe azalmaktadır. Bu da buradaki gayrimenkulleri özellikle kârlı kılmaktadır.

Bu yüzden Wilmersdorf ilham veriyor:

 • Mevcut ve yeni inşaat segmentinde yetişme etkileri
 • Yüksek satın alma gücü
 • Kira taleplerinde sürekli artış
 • Satın alma fiyatlarında sürekli artış
 • Çok iyi yaşam kalitesi
 • Yüksek yerel rekreasyon faktörü

Özel satış mı yoksa emlakçı mı?

Emlakçı, özel ev satıcısından daha fazla ne yapabilir? – Berlin-Wilmersdorf’taki gayrimenkuller sadece yaklaşık bir ay boyunca çekişmeli emlak piyasasında kalmaktadır. Mahalledeki ev ve dairelerin satın alma fiyatları da buna paralel olarak yüksektir. O zaman şu soru ortaya çıkıyor: Satış yaparken neden bir emlakçı ile çalışalım? Emlak portalına bir ilan vermek, ilgilenen taraflardan telefon almak ve onları mülkü görmeye davet etmek: talep durumu göz önüne alındığında, bir emlakçıya gerek yoktur. Yoksa sen mi?

Özel gayrimenkul satışları: sık yapılan hatalar

Çoğu ev sahibi genellikle kendi mülklerine karşı duygusal mesafeden yoksundur. Bu nedenle satış fiyatı genellikle mal sahibi tarafından gerçekte olduğundan daha yüksek gösterilir. Kötü hazırlık ve hafife alınan ek maliyetler de en yaygın hatalar arasındadır.

Aşağıdaki hatalardan ne pahasına olursa olsun kaçınmalısınız:

 1. Kötü hazırlık
 2. Yanlış satış fiyatı
 3. Sıvalı emlak portalları
 4. Zayıf erişilebilirlik
 5. Gizli kusurlar
 6. Düşük tahmin edilen ek maliyetler

Bir broker kiralamak: avantajları

Ev veya arsa satışı konusunda hiç deneyiminiz yoksa veya çok az deneyiminiz varsa, mutlaka saygın bir emlakçıya danışmalısınız. Ä°yi bir emlak danışmanı sizi sadece mülk değerlemesi, satış organizasyonu ve işlem konusunda desteklemekle kalmayacak, aynı zamanda finansman, vergisiz mülk satışı & Co! konularında da size tavsiyelerde bulunacaktır.

Burada size profesyonel bir emlakçıdan bekleyebileceğiniz hizmetleri gösteriyoruz:

 • Müşteri dosyası
 • Derin bilgi
 • Profesyonel piyasa değeri değerlendirmesi
 • Bağlayıcı olmayan ilk değerlendirme
 • Tam maliyet şeffaflığı
 • Sadece satış sonrası maliyetler
 • Sözleşmenin imzalanmasına kadar refakat

Piyasa Dışı: Takdir yetkisi yoluyla güvenlik

Birçok özel mülk satıcısı, yalnızca maliyetler nedeniyle değil, satışı gerçekleştirmesi için bir emlak acentesine güvenme konusunda da isteksizdir. Emlakçının çalışmasının satışı çok aleni hale getireceğinden korkuyorlar. Sebep ne olursa olsun, ne komşular ne de arkadaşlar ve tanıdıklar satış niyetini öğrenmemelidir: Sağduyulu emlakçılar, çalışmalarını satıcının mahremiyetinin maksimum düzeyde korunacağı şekilde düzenler.

Off Market gizli anlaşmaya olanak tanır

Pazar dışı satışın avantajları nelerdir?

 • Satış tabelası yok
 • Tarafsız zeminde görüşmeler
 • Yalnızca özel portalların kullanımı
 • Sadece seçilmiş ve onaylanmış müşteriler

Yenileme yoluyla değeri artırmak: Buna değer mi?

Birçok ev satıcısı için şu soru ortaya çıkıyor: mülk satılmadan önce yenilenmeli mi? Evi önceden görmeden bu soruya cevap vermek zordur. Her durumda, ilk inceleme sırasında nitelikli bir yanıt bulunabilir. Kesin olan bir şey var: genel görsel ve teknik durumu iyi olan bir mülk satış fiyatını ve şansını artırır. Çoğunlukla, satış fiyatını ilgili menfaatlere göre ayarlamak için yenileme maliyetleri alıcı tarafından olduğundan fazla, satıcı tarafından ise olduğundan az gösterilir.

Genel görsel ve teknik durumu iyi olan bir mülk, satış fiyatını ve şansını artırır.

Ä°pucu: Evin tüm ortak tesisleri(ısıtma sistemi, koridor, kiler, cephe, çatı, vb.) mükemmel ve bakımlı durumda olmalıdır. Bu arada, buna bahçe de dahil! Öte yandan, örneğin satış fiyatını belirgin bir şekilde artıracağı için satıştan önce büyük bir enerji yenilemesinin faydalı olup olmayacağına her bir olayda yerinde karar verilmelidir. Mülkünüzü yenilemeye veya hatta tamamen yeniden inşa etmeye karar verirseniz, bir tüccar, mimar veya diğer uzmanların uzmanlığına başvurmanızı tavsiye ederiz. Ancak bu şekilde modernizasyon önlemleriniz tam bir başarıya ulaşacak ve değer artışı sağlayacaktır.

Özellikle tadilat sırasında önemlidir:

 • Isıtma
 • Koridor
 • Kiler
 • Cephe
 • Çatı
 • Bahçe

Wilmersdorf’ta emlak piyasası

Wilmersdorf, Berlin’in merkezinde çok elverişli bir konuma sahiptir ve bu nedenle Wilmersdorf’taki mülkler günlük yaşamın tüm önemli şeylerine birinci sınıf bağlantılıdır. Wilmersdorf’ta her yaştan çocuk için okulların yanı sıra mağazalar ve doktorlar da bulunabilir. Wilmersdorf, sakinlerinin isteyebileceği her şeye sahiptir. Mükemmel toplu taşıma bağlantıları sayesinde Wilmersdorf sakinleri diğer semtlere de kısa sürede ulaşabilir.

Wilmersdorf’ta, sakinlerin isteyebileceği her şeyi bulabilirsiniz.

Popüler ev tipleri & daire tipleri

Wilmersdorf, yüksek fiyatlı geleneksel Batı Berlin lokasyonlarına ev sahipliği yapmaktadır. Gayrimenkul yatırımları özellikle aşağıdaki ev ve daire tipleri için değerlidir:

Odak noktası Berlin: Yaşamak için popüler bir yer

Doktorlara hızlı erişim, çeşitli alışveriş olanakları, spor ve fitness tesislerinin yanı sıra güvenlik ve altyapı – Wilmersdorf’a taşınmak için birçok neden var. Özellikle yaşlılık döneminde, bölge daha sonraki emekliliğiniz için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Ayrıntılı bir genel bakışı burada bulabilirsiniz:

 • Doktorlara ve sağlık personeline hızlı erişilebilirlik: %52
 • Alışveriş tesisleri: 49
 • Suça karşı güvenlik: %56
 • İyi ulaşım bağlantıları: 51
 • Erişilebilirlik: %38

Statistik: Wie wünschen Sie sich ihr Wohnumfeld im Alter? (Deutschland, 2011) | Statista

Berlin-Wilmersdorf’ta mülk satışı: Sonuç

Berlin-Wilmersdorf, başkentin en çok rağbet gören yerleşim yerlerinden biridir. Bunun satış fiyatları üzerinde çok faydalı bir etkisi vardır, ancak satıcı için başarılı bir işlem için çok fazla uzmanlık anlamına gelir. Çünkü siz satıcı olarak mülkünüz için mümkün olan en yüksek fiyatı elde etmek istediğiniz kadar, alıcı da daha sonraki getiriler lehine fiyatı aşağı çekmek ister. İşte bu noktada profesyonel gayrimenkul uzmanlarının bilgi ve deneyimine ihtiyaç duyulmaktadır.

Başkentte Satış: XL Rehberi

Başkent, üniversite şehri, tarihi kale ve uluslararası bir konum olarak aileler, çiftler, bekarlar ve öğrenciler için yaşamak için cazip bir yer. Buna göre Berlin, göç nedeniyle sürekli artan bir nüfusla karşı karşıyadır. Yani satış yapmak o kadar da zor değil, yeterince talep var! Kılavuzlarımızda daha fazlasını bulabilirsiniz: