Schmargendorf’ta (Berlin) yaşamak: Gayrimenkul satın almak ve kiralamak – Metrekare fiyatları ev, daire & Co.

Schmargendorf’ta yaşamak – Berlin’in batısında yer alan bu semt, sakin atmosferi ve banliyö havasıyla ilham veriyor. Schmargendorf, Kreuzberg, Charlottenburg, Tiergarten ve Prenzlauer Berg gibi rağbet gören semtlerden hiçbir şekilde aşağı değildir. Sermaye yatırımı olarak Berlin-Schmargendorf’ta bir mülke yatırım yapmak ister misiniz? Bir ev mi yoksa bir daire mi satın alıyorsunuz? Schmargendorf’ta yaşamak hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. Ayrıca: Bölgenin sokaklarında bir tur ve daire, ev ve arsa için emlak fiyatları – Schmargendorf’a hoş geldiniz! Geri dön: Berlin’de yaşamak.

Schmargendorf’ta yaşam: banliyö havasına sahip sakin bölge

Schmargendorf mütevazı, orta sınıf ve sessizdir. Çocuklu aileler, çalışan çiftler ve girişimciler özellikle buraya çekilmektedir. Emlak fiyatları makuldür, şehir manzarası çok sayıda yerel kilise ve anıtla karakterize edilir ve yaşam standardı yüksektir.

Almanya’nın Başkenti Berlin’e Hoş Geldiniz

Berlin uluslararası bir moda, sanat ve kültür metropolü olarak kabul edilmektedir. Berlin’e taşınmak kulağa cazip geliyor ve pek çok yeni olanak ve fırsat sunuyor. Almanya’nın başkenti her açıdan nefes kesici bir şehirdir. Ä°ster Kurfürstendamm‘da alışveriş yapın, ister Brandenburg Kapısı’nı gezin ya da Berlin’in çok sayıdaki müzesinde tarihin izini sürün. Tarihi değeri de eşsizdir. Berlin’de gerçekten her şey var!

Schmargendorf: Harita ve Konum

Berlin-Schmargendorf, Charlottenburg semtinde yer alır ve Grunewald, Wilmersdorf ve Halensee ile sınır komşusudur.

Ä°lgi çekici yerler: Kreuzkirche, belediye binası ve Messelpark

Schmargendorf, rahat atmosferi nedeniyle masum bir banliyöyü andırabilir, ancak burada asla sıkıcı olmaz. Çok sayıda tarihi kilise sizi Alman tarihinin izinde bir yürüyüşe davet ederken, bölgenin güneyindeki Messelpark bakımlı yeşil alanları ve rahat havasıyla keyif veriyor.

Schmargendorf bölgesinde görülecek daha fazla yer var:

 • Köprü Müzesi
 • Avrupa Kültürleri Müzesi
 • Schmargendorf Belediye Binası
 • Kreuzkirche
 • Schmargendorf Köy Kilisesi
 • Mosse-Stift
 • Messelpark

Öne çıkan komşular: Gisela Trowe, Willy Birgel & Walter Franck

Sadece çocuklu aileler değil, genç profesyoneller, öğrenciler ve yatırımcılar da Schmargendorf banliyösünü takdir etmektedir. Film, televizyon, spor ve müzik dünyasının tanınmış simaları da onlarca yıldır buraya çekilmektedir. Bazıları burada sadece kısa bir süre yaşadı, bazıları ise son yıllarını Schmargendorf’ta geçirdi. En tanınmış sakinleri arasında aktris Gisela Trowe, opera sanatçısı Brigitte Mira ve Alman aktörler Walter Franck ve Willy Birgel bulunmaktadır.

İşte Schmargendorf’un en önde gelen sakinleri:

 • Gisela Trowe (Oyuncu)
 • Lea Rosh (Gazeteci)
 • Brigitte Mira (opera sanatçısı)
 • Cornelia Froboess (Oyuncu)
 • Willy Birgel (Aktör)
 • Walter Franck (Aktör)

Gezilecek yerler: Schmargendorf’ta bir tur

Bölgenin merkezindeki geniş cadde sizi gezintiye davet ederken, kenar mahallelerdeki sessiz köşeler rahat havaları ve bozulmamış doğalarıyla ilham veriyor. Yeşil Schmargendorf turumuzda bize katılın!

Schmargendorfer Alleen’de özel villalar

Merkezde: kafeler, butikler ve çok sayıda mağaza

Schmargendorf’ta Emlak ve Metrekare Başına Fiyatlar

Schmargendorf ‘ta bir mülk mü satın almak istiyorsunuz? Kiralık ve ev sahibi tarafından kullanılan mülklerin fiyatları son yıllarda hızla artmıştır. Ä°ster eski bir binada geniş bir daire, ister özel bir villa veya yenilenmiş bir bungalov olsun – metrekare başına fiyatlar hakkında her şeyi buradan öğrenin.

Okuma ipucu: Berlin – En pahalı sokaklar

Ev, daire ve arsa için satın alma fiyatları

Genel olarak, Schmargendorf’taki mevcut mülklerin satın alma fiyatları son yıllarda %12,6 oranında artmıştır. Eğer 3 yıldan daha eski bir kat mülkiyeti ile ilgileniyorsanız, metrekare başına yaklaşık 3.636 € ödemeyi bekleyebilirsiniz. Yeni inşa edilen daireler için metrekare başına 4.493 avro.

İşte genel bir bakış:

 • Ev satın almak (Yeni): 2,345 €/m²
 • Daire satın al (mevcut): 3,636 €/m²
 • Daire Satın Al (Yeni): 4,493 €/m²

Gayrimenkul kiralamak: Yeni ve eski bina karşılaştırması

Sermaye yatırımı olarak gayrimenkule yatırım yapmak isteyip istemediğinizden emin değilsiniz ve bu nedenle bir ev veya daire kiralamayı mı tercih ediyorsunuz? Burada metrekare başına fiyatlar sadece mülk türüne göre değil, aynı zamanda inşaat yılına göre de farklılık göstermektedir. Yeni inşa edilen daireler, mevcut daire ve evlerden çok daha pahalıdır.

Bir mülk kiralamak istiyorsanız metrekare başına bu fiyatları hesaba katmanız gerekir:

 • Ev kiralama (mevcut): 10,38 €/m²
 • Ev kiralama (Yeni): 10,17 €/m²
 • Kiralık daire (mevcut): 12,97 €/m²
 • Kiralık daire (Yeni): 17,28 €/m²

Bir yatırım olarak gayrimenkul: kira getirisi

Gayrimenkule yatırım yapmak, bir apartman satın almak ve sonra da kârlı bir şekilde kiralamak mı istiyorsunuz? Schmargendorf’taki brüt kira getirileri genellikle diğer federal eyaletlerdeki kira getirilerinden daha yüksektir. Bu nedenle, yatırım amaçlı gayrimenkul olarak sadece apartmanlar değil, aynı zamanda münferit mevcut daireler ve yeni inşa edilen daireler de caziptir.

Kira getirileri ortalama %3,5

Dahası, Schmargendorf gayrimenkulüne yapılan yatırım her zaman değerlidir. Çünkü Berlin’deki konutlar talep görüyor. Mevcut mülkünüzü zanaatkarlar, mimarlar ve ortakları tarafından başarıyla yenilendikten sonra karlı bir şekilde satabilirsiniz. Ne tür bir ev veya daire olursa olsun, mülkünüzü Berlin’de satmak istiyorsanız, gerçek bir kar elde etme şansınız yüksektir.

Sonuç: Schmargendorf’ta Yaşam

Berlin’de yaşam ve yaşam tarzı semtten semte değişmektedir. Örneğin Schmargendorf, bakımlı şehir manzarası, sakin atmosferi ve banliyö havasıyla ilham verir. Sizi kahve içmeye ve alışveriş yapmaya davet eden geniş caddesi, kültürel kurumların çeşitliliği ve yüksek yaşam standardı Schmargendorf’u Berlin’de yaşamak için en cazip yerlerden biri haline getiriyor. Burada bir ev veya daire satın almak isterseniz, yüksek kira getirisi ve metrekare başına kabul edilebilir fiyatlar bekleyebilirsiniz.

Berlin: Başkentte gayrimenkul

Başkent, üniversite şehri, tarihi kale ve uluslararası bir konum olarak aileler, çiftler, bekarlar ve öğrenciler için yaşamak için cazip bir yer. Buna göre Berlin, göç nedeniyle sürekli artan bir nüfusla karşı karşıyadır.

Berlin emlak piyasası: genel bakış

Berlin modadan sanata, finanstan yeni kurulan şirketlere kadar her şeyi sunuyor ve liste uzayıp gidiyor. Bu 3,75 milyonluk şehirde tutkusunu bulamayan neredeyse hiç kimse yoktur. Bu durum, şehrin yayılmasında ve farklı bölgelerinde de kendini göstermektedir. Bu nedenle genellikle ‘birçok şehir bir arada’ olarak tanımlanır. Berlin-Mitte’de bir yürüyüş Kreuzberg’den çok farklıdır ve Prenzlauer Berg genellikle Zehlendorf ile karıştırılmaz.

Berlin’de yaşamak: Popüler yerleşim bölgeleri

Almanya’nın başkentinin en güzel semtlerini tanıtıyor ve yeni evinizi kurmak için en iyi, en kaliteli ve en seçkin mülkleri nereden satın alabileceğinizi veya yatırım amaçlı bir mülke yatırım yapmak için hangi semtlerin en uygun olduğunu anlatıyoruz. Burada, lüks Grunewald’dan büyüleyici Schmargendorf’a ve sessiz Dahlem’den tarihi Charlottenburg’a kadar en popüler yerleşim bölgelerini sunuyoruz. Genel bakışa geri dönelim: Berlin’de yaşamak.

Berlin’de gayrimenkul satışı: ev, daire ve arsa

Uluslararası bir konum olarak Berlin, dünyanın her yerinden gelen insanlar için yaşamak için cazip bir yerdir. Charlottenburg ‘daki Wilmersdorf bölgesi bakımlı yeşil alanlarıyla ikna ederken, Berlin-Pankow’daki Prenzlauer Berg ve Weißensee yerleşim bölgeleri rakipsiz fiyatları ve merkezi konumlarıyla ilham veriyor. Dünya metropolü Berlin’deki dairenizi, apartmanınızı veya arsanızı satmak mı istiyorsunuz? Mülk satışı ve mülk değerlemesi konularındaki ücretsiz rehberlerimiz ve ipuçlarımızla iyi bir şekilde hazırlandınız. Genel bakışa geri dön: Berlin’de mülk satışı.