Charlottenburg’da (Berlin) yaşamak: Yatırım olarak gayrimenkul – tur, ipuçları ve ev & daire için metrekare başına fiyatlar

Charlottenburg’da yaşamak – Schmargendorf, Kreuzberg, Dahlem ve Tiergarten semtlerinin yanı sıra Charlottenburg, Berlin’de yaşamak için en cazip yerlerden biridir. Charlottenburg, samimi atmosferi, tarihi etkilere sahip şehir manzarası ve çok iyi altyapısıyla ilham veriyor – çarpıcı evler ve dairelerden bahsetmiyorum bile! Güzel Charlottenburg’da bir mülke yatırım yapmak, bir ev satın almak veya bir arsa satın almak ister misiniz? Popüler Charlottenburg bölgesinde yaşamak hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. Ayrıca: Bölgenin en tarihi köşelerine bir tur ve daire, ev ve arsalar için metrekare başına tüm fiyatlar – Charlottenburg’a hoş geldiniz! Geri dön: Berlin’de yaşamak.

Charlottenburg’da yaşamak: Cazip yerleşim bölgesi rönesans yaşıyor

Berlin’in Charlottenburg semti uzun bir süre boyunca küçümsenmiştir. Bu arada, gidişat değişti. Varlıklı aileler, girişimci varisler ve zengin yatırımcılar artık buraya yerleşti. Özellikle Charlottenburg’un kuzeyinde gerçek bir rönesans yaşanıyor. Şehir manzarasını karakterize eden yalnızca nefes kesici mimari ve tarihi anıtlar değil, aynı zamanda zarif kahvehaneler, lüks butikler ve geçmişin hayranlık uyandıran konaklarının eşsiz karışımıdır. Charlottenburg artık gerçek bir moda bölgesi ve Berlin’in en popüler semtlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Almanya’nın Başkenti Berlin’e Hoş Geldiniz

Berlin uluslararası bir moda, sanat ve kültür metropolü olarak kabul edilmektedir. Berlin’e taşınmak kulağa cazip geliyor ve pek çok yeni olanak ve fırsat sunuyor. Almanya’nın başkenti her açıdan nefes kesici bir şehirdir. Ä°ster Kurfürstendamm‘da alışveriş yapın, ister Brandenburg Kapısı’nı gezin ya da Berlin’in çok sayıdaki müzesinde tarihin izini sürün. Tarihi değeri de eşsizdir. Berlin’de gerçekten her şey var!

Charlottenburg: Harita ve Konum

Berlin’in batısında merkezi bir konumda yer alan Charlottenburg popüler bir semttir. Wilmersdorf, Schöneberg ve Kreuzberg ‘in rağbet gören yerleşim bölgeleri de yakındadır. Daha batıda Havel Nehri kıyısında Grunewald yer almaktadır. Schmargendorf, Dahlem & Co. da çok uzakta değil.

Ä°lgi çekici yerler: Saray, Müze ve ünlü Savignyplatz

Charlottenburg sadece eşsiz mimarisi ve yüksek yaşam standartlarıyla değil, aynı zamanda çok sayıda tarihi eser ve turistik yeriyle de ilham veriyor. Kurfürstendamm ile Avrupa’nın en ünlü alışveriş caddelerinden biri de burada yer almaktadır. Charlottenburg Sarayı sizi Alman tarihinin izinde dinlendirici bir öğleden sonra geçirmeye davet ederken, çok sayıda müze, opera ve tiyatro hem gençleri hem de yaşlıları memnun edecektir.

Charlottenburg içindeki en popüler noktalar:

 • Charlottenburg Sarayı
 • Kurfürstendamm
 • Berggruen Müzesi
 • Käthe Kollwitz Müzesi
 • Berlin Alman Operası
 • Batı Tiyatrosu
 • Savignyplatz

Ünlü komşular: Jürgen Vogel, Till Brönner ve Kai Wiesinger

Charlottenburg ve özellikle Charlottenburg-Wilmersdorf özellikle Alman ünlüler arasında popülerdir. Komedyen Jürgen Vogel, müzisyen Till Brönner ve Alman aktörler David Kross, Kai Wiesinger ve Stefan Jürgens’in evleri burada.

Charlottenburg’da yaşıyorsanız, bu önde gelen komşulara güvenebilirsiniz:

 • Jürgen Vogel
 • Tim Oliver Schultz
 • Till Brönner
 • David Kross
 • Kai Wiesinger
 • Natalia Avelon
 • Stefan Jürgens
 • Heiko Maas

Gezilecek yerler: Charlottenburg’da bir tur

Charlottenburg Sarayı, Savignyplatz, Schlossstraße & Co. – Charlottenburg’un sunabileceği çok şey var! O halde bu popüler bölgede yapacağımız turda bize katılın.

Savignyplatz: Rahat kafeler ve seçkin butikler

Spandauer Damm: Charlottenburg Sarayı’na giden yol üzerinde

Schlossstraße: ilçe merkezinde apartman, daire ve ortak alan

Charlottenburg’da Emlak ve Metrekare Başına Fiyatlar

Daireler özellikle Charlottenburg’da popülerdir. Geniş maisonetler, özel çatı katları veya eski binalardaki yenilenmiş daireler – Charlottenburg’da herkes kendini evinde hissediyor. Sonuç olarak, bölge gerçek bir rönesans yaşıyor. Bu durum daire fiyatlarına da yansımıştır. Bir mülke sermaye yatırımı olarak yatırım yapmak istiyorsanız, metrekare başına 5.000 ila 8.000 avro arasında fiyatlar bekleyebilirsiniz. Kurfürstendamm ve Savignyplatz yakınlarında fiyatlar çok daha yüksektir. Burada metrekare başına 10.000’e kadar mal olabilir.

Okuma ipucu: Berlin – En pahalı sokaklar

İşte metrekare başına fiyatlara genel bir bakış:

 • Daire satın al (mevcut): 5,281 €/m²
 • Daire satın al (Yeni): 7,850 €/m²

Sonuç: Charlottenburg’da yaşamak

Berlin ‘de yaşamak ve yaşatmak – daha doğrusu: Berlin-Charlottenburg’da! Yaşam kalitesi yüksektir, emlak piyasası gelişmektedir ve renkli büyük şehir hayatı çok uzakta değildir. Charlottenburg büyüleyici bir yerdir ve kendine özgü havasıyla gençleri ve yaşlıları memnun eder. En uygun fiyatlı bölgeler nehrin güney tarafındadır. Kuzeyde ise bu durum oldukça pahalıdır. Abartılı Charlottenburg’da bir mülk satın almak mı istiyorsunuz? Ardından güvendiğiniz bir emlakçıyla iletişime geçin. Acentenizin kapalı pazardaki uzun yıllara dayanan deneyiminden ve uzmanlığından faydalanmakla kalmaz, aynı zamanda yeni mülkünüzü satın alma sürecini stressiz bir şekilde geçirebilirsiniz. Dahası: Charlottenburg gayrimenkulüne yatırım yapmak her zaman değerlidir. Çünkü Berlin’deki konutlar talep görüyor. Mevcut mülkünüzü ustalar, mimarlar & Co. tarafından başarılı bir şekilde yenilendikten sonra karlı bir şekilde satabilirsiniz. Ne tür bir ev veya daire olursa olsun, mülkünüzü Berlin’de satmak istiyorsanız, gerçek bir kar elde etme şansınız yüksektir.

Berlin: Başkentte gayrimenkul

Başkent, üniversite şehri, tarihi kale ve uluslararası bir konum olarak aileler, çiftler, bekarlar ve öğrenciler için yaşamak için cazip bir yer. Buna göre Berlin, göç nedeniyle sürekli artan bir nüfusla karşı karşıyadır.

Berlin emlak piyasası: genel bakış

Berlin’de modadan sanata, finanstan start-up’lara kadar her şey mevcut ve liste uzayıp gidiyor. Bu 3,75 milyonluk şehirde tutkusunu bulamayan neredeyse hiç kimse yoktur. Bu durum, şehrin yayılmasında ve farklı bölgelerinde de kendini göstermektedir. Bu nedenle genellikle ‘birçok şehir bir arada’ olarak tanımlanır. Berlin-Mitte’de bir yürüyüş Kreuzberg’den çok farklıdır ve Prenzlauer Berg genellikle Zehlendorf ile karıştırılmaz.

Berlin’de yaşamak: Popüler yerleşim bölgeleri

Almanya’nın başkentinin en güzel semtlerini tanıtıyor ve yeni evinizi kurmak için en iyi, en kaliteli ve en seçkin mülkleri nereden satın alabileceğinizi veya yatırım amaçlı bir mülke yatırım yapmak için hangi semtlerin en uygun olduğunu anlatıyoruz. Burada lüks Grunewald’dan büyüleyici Schmargendorf’a ve sessiz Dahlem’den tarihi Charlottenburg’a kadar en popüler yerleşim bölgelerini sunuyoruz. Genel bakışa geri dönelim: Berlin’de yaşamak.

Berlin’de gayrimenkul satışı: ev, daire ve arsa

Uluslararası bir konum olarak Berlin, dünyanın her yerinden gelen insanlar için yaşamak için cazip bir yerdir. Charlottenburg ‘daki Wilmersdorf bölgesi bakımlı yeşil alanlarıyla ikna ederken, Berlin-Pankow’daki Prenzlauer Berg ve Weißensee yerleşim bölgeleri rakipsiz fiyatları ve merkezi konumlarıyla ilham veriyor. Dünya metropolü Berlin’deki dairenizi, apartmanınızı veya arsanızı satmak mı istiyorsunuz? Mülk satışı ve mülk değerlemesi konularındaki ücretsiz rehberlerimiz ve ipuçlarımızla iyi bir şekilde hazırlandınız. Genel bakışa geri dön: Berlin’de mülk satışı.