Berlin: En pahalı caddeler – lüks çatı katları, villalar ve yüksek metrekare fiyatları

Berlin – sadece Almanya’nın başkenti değil, aynı zamanda uluslararası şirketler için cazip bir yer, Alman kültürünün kalesi ve çiftler, bekarlar ve öğrenciler için yaşamak için popüler bir yerdir. Almanya’nın başkenti, apartman daireleri ve çatı kat larından lüks çatı katlarına veya eski binalardaki dairelere kadar değişen yaşam alanlarıyla her açıdan nefes kesici bir şehirdir. Neticede, neredeyse 4 milyon insanın evinin burada olmasına şaşmamak gerek. Bu nedenle metropol, canlı ve çeşitli şehir manzarası, yüksek tarihi değeri, çalkantılı gece hayatı ve istikrarlı ekonomisiyle göz doldurmaktadır. Kurfürstendamm Avrupa’nın en lüks alışveriş caddelerinden biri olsa da, şehrin en seçkin mülkleri Berlin-Mitte, Tiergarten ve Charlottenburg ‘da ve çevresinde yer almaktadır. Berlin’de bir mülk satın almak veya kiralamak ister misiniz? O halde en pahalı caddeler ve en seçkin bölgeler hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. Buradan Almanya’daki en pahalı caddelerin bulunduğu ana sayfaya dönebilirsiniz.

Brandenburg Kapısı, büyük hayvanat bahçesi & Co.

Berlin giderek daha popüler hale geliyor ve özellikle gençler Almanya’nın başkentine çekiliyor. Çok sayıda konut sitesi, alışveriş caddesi, turistik yerler ve anıtlar ile Berlin özellikle çeşitlidir ve bu nedenle çok rağbet görmektedir. Sadece genç öğrencilere, ailelere ve çiftlere değil, aynı zamanda çok sayıda büyük şirkete ve işletmeye de ev sahipliği yapmaktadır. Gün geçtikçe daha fazla insan özel ve aynı zamanda profesyonel nedenlerle megakente çekiliyor, bu nedenle yaşam alanı çok popüler ve her şeyden önce sınırlı. Dolayısıyla Berlin’de mülk sahibi olan herkes kendini şanslı sayabilir.

Liste: En pahalı yerler ve sokaklar

Berlin’deki cadde ve meydanlara daha yakından bakmadan önce, şimdi size Berlin’deki en pahalı cadde ve meydanlar hakkında genel bir bilgi vereceğiz. Metrekare başına satın alma fiyatı 9.100 ila 23.000 Avro arasında değişmektedir.

 • Sirkte, Werderscher Markt
 • Breitscheidplatz
 • Gendarmenmarkt
 • Inselstraße
 • Klopstockstraße
 • Kurfürstendamm
 • Paris Meydanı
 • Savignyplatz

Werderscher Markt

Berlin Mitte bölgesinde yer alan Werderscher Markt, Kupfergraben ve Spree Nehri’nin yakınında ideal bir konuma sahiptir. Werderscher Markt, konut seçeneklerine sahip çeşitli konut komplekslerinin yanı sıra çok sayıda ofise de ev sahipliği yapmaktadır. Dolayısıyla, çok merkezi bir yerde ve şehrin ortasında yaşamak istiyorsanız, burada doğru kat mülk iyetini bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Yoksa bir daire satın alıp kiraya mı vermek istiyorsunuz? Werderscher Markt’ın etrafındaki bölge de bunun için mükemmeldir. Burada kiralık daireler her zaman talep görmektedir.

Burada metrekare başına fiyat

Maksimum fiyat metrekare başına 15.000 €’ya kadar

Werde’s Market’te aşağıdaki gibi en iyi adresleri bulabilirsiniz:

 • Dışişleri Bakanlığı
 • Ayı Çeşmesi
 • Arcotel John F. Berlin

Berlin’deki Werderscher Markt (harita):

Kendiniz görün ve Werderscher Markt’ı sanal bir şekilde keşfedin.

Breitscheidplatz

Berlin’deki Breitscheidplatz başkentin merkezinde ve büyük Tiergarten‘ın güneybatısında yer almaktadır. Yakın çevrede çok sayıda mağaza, alışveriş imkanı, restoran ve ünlü KaDeWe mağazaları bulunmaktadır. Dolayısıyla, çok merkezi bir konumda yaşamak veya böyle bir bölgede bir mülke yatırım yapmak istiyorsanız, bu meydandaki mülklere mutlaka göz atmalısınız. Burada bir mülk satın almak istiyorsanız, Berlin’deki lüks emlakçılar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Burada aşağıdaki gibi en iyi adresleri bulacaksınız:

 • Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi
 • KaDeWe
 • Çok sayıda alışveriş imkanı

Berlin’deki Breitscheidplatz (harita):

Güzel meydanı kendiniz keşfedin ve çevreye sanal bir göz atın.

Gendarmenmarkt

Gendarmenmarkt’taki mülkler, özellikle konumları nedeniyle çok popüler ve rağbet görmektedir. Meydan Berlin Mitte’de yer almaktadır ve büyük Tiergarten’a yakındır. Dolayısıyla burada sadece çok çeşitli mağazaların ortasında değil, aynı zamanda doğaya ve geniş bir yeşil alana yakın yaşıyorsunuz. Buradaki emlak fiyatları metrekare başına maksimum 9.750 Euro’dur. Yaklaşık 70 metrekarelik üç odalı bir daire için 700.000 Euro’ya kadar bir satın alma fiyatı beklemelisiniz.

Burada metrekare başına fiyat

Maksimum fiyat 9,750€/metrekare’ye kadar

Burada aşağıdaki gibi en iyi adresleri bulacaksınız:

 • Fransız Katedrali
 • Alman Katedrali
 • Berlin Hanns Eisler Müzik Üniversitesi

Berlin’deki Gendarmenmarkt (harita):

Inselstraße

Berlin-Mitte’deki Inselstraße seçkin konumuyla göz dolduruyor. Spree Nehri kıyıları yürüme mesafesindedir, şehrin en önemli anıtları ve turistik yerleri sadece bir metro yolculuğu uzaklığındadır ve şehrin renkli koşuşturmacasına ara vermek isteyenler için çok sayıda yeşil alan ve park, dinlendirici bir manzara değişikliği sunar. Bu bölgedeki mülkler sermaye yatırımı olarak idealdir ve bu ortamda metrekare başına 23.000 Euro’dan fiyatlandırılmaktadır.

Burada metrekare başına fiyat

Maksimum fiyat 23.000 €/m²’ye kadar

Burada aşağıdaki gibi en iyi adresleri bulacaksınız:

 • Spree Kanalı
 • Ada köprüsü

Berlin’deki Inselstraße (harita):

Bölgeye bir göz atmak ister misiniz? Burada örneğin ada köprüsünü bulacaksınız:

Klopstockstraße

Berlin Tiergarten’daki Klopstockstraße ideal bir konumdadır ve büyük Tiergarten’a yakınlığı nedeniyle özellikle popülerdir. Burada yaşayanlar merkezi bir konumdadır ve buna rağmen kapılarının önünde geniş bir yeşil alana sahiptir. Burada özellikle apartman binaları ve dolayısıyla çok sayıda konut veya yatırım fırsatı bulacaksınız. Buradaki emlak fiyatları metrekare başına en fazla 9.100 €’dur.

Burada metrekare başına fiyat

Maksimum fiyat 9.100€/metrekare’ye kadar

Burada aşağıdaki gibi en iyi adresleri bulacaksınız:

 • Hayvanat Bahçesi
 • Lazy Lake yakınında

Klopstockstraße in Berlin (harita):

Kurfürstendamm

Berlin Mitte’deki Kurfürstdamm özellikle popüler bir yerleşim bölgesidir ve şehir merkezinin kalbinde ideal bir konuma sahiptir. Ünlü ana alışveriş caddesinde, sayısız alışveriş fırsatının yanı sıra, popüler Charlottenburg-Wilmersdorf semtinde bazı ilginç ve güzel mülkler de bulacaksınız. Burada bir mülk arıyorsanız, metrekare başına maksimum 9.800 avro fiyat beklemelisiniz. Dolayısıyla, yaklaşık 90 metrekarelik üç yatak odalı güzel bir daire arıyorsanız, 900.000 Euro’nun biraz altında bir ödeme yapmayı beklemelisiniz. Kurfürstendamm’da yaşamak hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Burada metrekare başına fiyat

Maksimum fiyat metrekare başına 9.800 €’ya kadar

Burada aşağıdaki gibi en iyi adresleri bulacaksınız:

 • Gucci, Louis Vuitton, Zara gibi alışveriş seçenekleri
 • Hard Rock Kafe

Berlin’deki Kurfürstendamm (harita):

Bölgeyi kendiniz keşfedin ve alışveriş caddesi boyunca sanal olarak yürüyün.

Paris Meydanı

Berlin’deki Pariser Platz, doğrudan Brandenburg Kapısı’nda yer almaktadır ve Berlin Mitte’deki ideal konumu nedeniyle özellikle caziptir. Burada bir mülkünüz varsa, kesinlikle Alman başkentinin simgesel yapısının veya büyük Tiergarten’ın etkileyici bir manzarasına sahip olursunuz. Burada şehir merkezinin ortasında yaşıyorsunuz ve yine de çok büyük ve geniş bir yeşil alana yakınsınız. Bu konumdaki mülkler çok rağbet görmekte ve metrekare başına yaklaşık 10.200 avroya mal olmaktadır.

Burada metrekare başına fiyat

Maksimum fiyat 10.200€/m²’ye kadar

Burada aşağıdaki gibi en iyi adresleri bulacaksınız:

 • Brandenburg Kapısı
 • Starbucks
 • Madame Tussauds Berlin
 • Öldürülen Yahudiler Anıtı

Berlin’deki Pariser Platz (harita):

Pariser Platz, Brandenburg Kapısı ve büyük Tiergarten’ı kendiniz görün ve sanal olarak keşfedin!

Savignyplatz

Savignyplatz, Berlin Mitte’de Charlottenburg’da, doğanın ortasında ve çok sayıda küçük kafe ile çevrili bir konumda yer almaktadır. Burası, Berlin’in batısında, yaşamak ve emlak yatırımı yapmak için ideal bir yerdir. Savignyplatz ideal bir yerleşim yeridir ve birçok hareketli sokağa açılmaktadır. Burada restoranları, butikleri veya parkı ziyaret edebilirsiniz.

Burada aşağıdaki gibi en iyi adresleri bulacaksınız:

 • Çiçekler ve heykeller ile dolu park
 • L’Osteria Berlin

Berlin’deki Savignyplatz (harita):

Berlin’in en pahalı konut caddeleri

Kaynaklar: Resim / Engel und Völkers / Lukinski

Sokak Şehir / Bölge, İlçe Maksimum fiyat / m²
Sirkte, Werderscher Markt Berlin, Mitte 15,000 Euro
Breitscheidplatz Berlin, Mitte – Euro
Gendarmenmarkt Berlin, Mitte 9,750 Euro
Inselstraße Berlin, Schwanenwerder 23,000 Euro
Klopstockstraße Berlin, Tiergarten 9,100 Euro
Kurfürstendamm Berlin, Mitte 9,800 Euro
Paris Meydanı Berlin, Mitte 10,200 Euro
Savignyplatz Berlin, Mitte – Euro
Schiffbauerdamm Berlin, Mitte 9,300 Euro

Berlin hakkında daha fazlası: Emlak

Berlin’de gayrimenkul satın almak, kiralamak ve satmak – Berlin, gayrimenkul söz konusu olduğunda sadece Almanya’da “olması gereken yer” değildir, Berlin tüm Avrupa’da ve dünya çapında bilinir. Londra ve Paris’in ardından Berlin, Avrupalılar, turistler ve emlak yatırımcıları için Avrupa’nın en gözde noktasıdır.

Berlin emlak piyasası: Genel bakış

Milyonlarca turistin yanı sıra şehirde yaşayan yaklaşık 4 milyon kişi, Kreuzberg‘de yenilenmiş eski dair eler, Berlin-Mitte’de şık apartmanlar, Berlin Grunewald ‘da büyük ve heybetli villalar ve özel pazar dışı mülkler.

Berlin emlak piyasası, farklı ilçeleri, yüksek insan dalgalanması, eyalet hükümetinin yasaları ve ayrıca uluslararası yatırımcılar nedeniyle, alıcı olarak ve özellikle portföyü olan bir yatırımcı olarak zamana ihtiyaç duyduğunuz bir emlak piyasasıdır.

Burada satın alma, satma, kiralama, sermaye yatırımı ve Berlin emlak piyasası hakkında bilmeniz gereken diğer her şey hakkında genel bir bakış bulacaksınız.

Berlin’de gayrimenkul satışı

Emlak satışı Berlin – Berlin başkent, üniversite şehri ve tarihi bir kale olarak bilinir. Uluslararası bir konum olarak Berlin, dünyanın her yerinden gelen insanlar için yaşamak için cazip bir yerdir. Charlottenburg ‘daki Wilmersdorf semti bakımlı yeşil alanlarıyla ikna ederken, Berlin-Pankow’daki Prenzlauer Berg ve Weißensee yerleşim bölgeleri rakipsiz fiyatları ve merkezi konumlarıyla ilham veriyor. Dünya metropolü Berlin’deki dairenizi, apartmanınızı veya mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Mülk satışı ve mülk değerlemesi konularındaki ücretsiz rehberlerimiz ve ipuçlarımızla iyi hazırlanmış olacaksınız. Genel bakışa geri dön: Berlin’de mülk satışı.

Berlin’de yaşamak: Popüler yerleşim bölgeleri

Berlin’de Yaşam – Size Almanya’nın başkentinin en güzel semtlerini tanıtıyor ve yeni evinizi kurmak için en iyi, en kaliteli ve en seçkin mülkleri nereden satın alabileceğinizi veya yatırım olarak bir mülke yatırım yapmak için hangi semtlerin en uygun olduğunu söylüyoruz. Lüks Grunewald’dan büyüleyici Schmargendorf’a, sakin Dahlem’den tarihi Charlottenburg’a kadar en popüler yerleşim bölgelerini burada sunuyoruz.