Tiergarten’de (Berlin) yaşamak: Stadtmitte’de mülk satın almak – Daire, ev ve arsa için görüntüleme ve metrekare başına fiyatlar

Tiergarten’da Yaşam – Tiergarten’da yaşam seçkin, lüks ve büyük şehir koşuşturmasının ortasında yer almaktadır. Burada yaşamayı göze alabilenler sadece birinci sınıf konumdan değil, aynı zamanda çok iyi altyapı ve yüksek yaşam standardından da yararlanmaktadır. Bu gözde semt, Schmargendorf, Charlottenburg, Grunewald ve Kreuzberg ile birlikte Berlin‘in en popüler yerleşim bölgeleri listesinin başında yer almaktadır. Siz de Tiergarten’da bir mülke yatırım yapmak ister misiniz? Bu lüks ve gözde semtte yaşamak hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. Ayrıca: Bölgenin en güzel köşelerine bir tur ve daire, ev ve arsalar için metrekare başına tüm fiyatlar – Tiergarten’a hoş geldiniz! Geri dön: Berlin’de yaşamak.

Tiergarten’da Yaşam: Berlin’in merkezinde lüks yaşam

New York’ta Central Park var. Paris’te Jardin du Luxembourg ve Londra’da Hayden Park bulunmaktadır. Berlin’in Tiergarten’ı Almanya’daki eşdeğeridir ve benzerlerinden hiçbir şekilde aşağı kalır yanı yoktur. Yerel bölge de aynı adı taşımaktadır. Berlin’in merkezinde yer alan Tiergarten, yaşanacak bir yer olarak çok iyi bir üne sahiptir. Konum benzersizdir, yaşam standardı yüksektir ve altyapı Almanya’nın en iyileri arasındadır.

Almanya’nın Başkenti Berlin’e Hoş Geldiniz

Berlin uluslararası bir moda, sanat ve kültür metropolü olarak kabul edilmektedir. Berlin’e taşınmak kulağa cazip geliyor ve pek çok yeni olanak ve fırsat sunuyor. Almanya’nın başkenti her açıdan nefes kesici bir şehirdir. Ä°ster Kurfürstendamm‘da alışveriş yapın, ister Brandenburg Kapısı’nı gezin ya da Berlin’in çok sayıdaki müzesinde tarihin izini sürün. Tarihi değeri de eşsizdir. Berlin’de gerçekten her şey var!

Tiergarten: Harita ve Konum

Grunewald, Schöneberg ve Charlottenburg gibi popüler yerleşim bölgelerine yakın olan Tiergarten bölgesi, Berlin’in güneybatısında yer almaktadır. Kuzeyde sadece Ä°ngiliz Bahçesi ve büyük Tiergarten değil, aynı zamanda Spree Nehri de yer almaktadır. Ayrıca yakınlarda: Popüler Kurfürstendamm.

Ä°lgi çekici yerler: Zafer Sütunu, Berlin Akvaryumu ve Federal Başkanlık Ofisi

Haritaya bir göz attığınızda Tiergarten bölgesinin sunabileceği çok şey olduğunu görebilirsiniz. Ve bu, Botanik Bahçesi ve Tiergarten’ın çok ötesine geçiyor. Örneğin, sadece Federal Başkanlık Ofisi, Zafer Sütunu ve Yeni Ulusal Galeri’ye değil, aynı zamanda Berlin’in Gaslamp Açık Hava Müzesi ve Sovyet Anıtı’na da ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Almanya’nın en pahalı caddelerinden bazılarına da ev sahipliği yapar – ve her zaman görülmeye değerdir!

Tiergarten’daki en ünlü turistik yerlerden bazıları şunlardır:

 • Gaslamp Açık Hava Müzesi Berlin
 • Federal Başkanlık Ofisi
 • Dünya Kültürleri Evi
 • Sovyet Anıtı
 • Zafer Sütunu
 • Yeni Ulusal Galeri
 • Berlin Akvaryumu
 • Landwehrkanal
 • Büyük hayvanat bahçesi
 • Botanik Bahçesi

Ünlü komşular: Florian David Fitz, Kate Hall & Detlef D! Soost

Berlin Mitte sadece çok sayıda tarihi esere ve turistik yere ev sahipliği yapmakla kalmıyor. Film, televizyon, müzik ve spor dünyasından pek çok ünlü sima Tiergarten civarına yerleşmiştir. Aktris Claudia Mehnert, şarkıcı Kate Hall ve eşi Detlef D! Soost ve futbolcu Christopher Trimmel burada yaşamaktadır.

Tiergarten aşağıdaki Alman ünlülere ev sahipliği yapmaktadır:

 • Claudia Mehnert
 • Kate Hall
 • Detlef D! Soost
 • Christopher Trimmel
 • Florian David Fitz
 • Marius Müller-Westernhagen

Gezilecek yerler: Tiergarten’de bir tur

Landwehrkanal, Siegessäule & Co – Tiergarten’ın çekici bölgesinin sunabileceği çok şey var. Burayı öne çıkaran sadece çok sayıda anıt ve bakımlı yeşil alanlar değil, aynı zamanda yerleşim bölgesine havasını veren yeni ve eski binaların benzersiz karışımıdır. Tiergarten turumuzda bize katılın.

Bendler Köprüsü: Landwehr Kanalı üzerinden görünüm

Großer Stern: Bölgenin merkezinde yer alan Zafer Sütunu

Eski bina yeni binayla buluşuyor: Tiergarten’da yolda

Tiergarten’da Emlak ve Metrekare Başına Fiyatlar

Berlin’de yaşamak diğer şehirlere göre hem çok daha heyecan verici hem de biraz daha pahalıdır. Özellikle Tiergarten bölgesi oldukça lüks ve seçkin bir yerdir. Daireler burada özellikle popülerdir. Ä°ster bir çatı katı, ister bir maisonette ya da eski bir binada bir daire olsun: buradaki emlak fiyatları şehrin en pahalıları arasındadır. Dolayısıyla Tiergarten’ da üç yıldan daha eski bir daire satın almak istiyorsanız, metrekare başına 3.500 ila 8.500 avro arasında bir fiyatı hesaba katmanız gerekiyor. Öte yandan, yeni inşa edilen daireler çok daha pahalıdır. Burada bir metrekarenin maliyeti 5.800 ila 10.000 avro arasındadır.

Okuma ipucu: Berlin – En pahalı sokaklar

İşte evler ve daireler için metrekare başına fiyatlara genel bir bakış:

 • Ev satın almak (Yeni): 2,345 €/m²
 • Daire satın al (mevcut): 5,689 €/m²
 • Daire satın al (Yeni): 7,517 €/m²

Sonuç: Tiergarten’da Yaşam

Tiergarten ve çevresinde yaşamayı tercih edenler, yalnızca bu gözde bölgenin birinci sınıf konumundan değil, aynı zamanda yüksek güvenlik standardı ve çok iyi yaşam kalitesinden de yararlanmaktadır. Emlak piyasasının burada patlama yapmasına şaşmamalı. Giderek daha fazla insan buraya çekiliyor. Ä°ster küçük bir aile, ister girişimci, yatırımcı veya genç bir profesyonel olsun – Tiergarten’da herkes kendini evinde hissediyor! Yüksek talep, metrekare başına fiyatlara da yansımaktadır. Bunlar Berlin’in en pahalıları arasındadır. Bu nedenle, burada bir mülk satın almak istiyorsanız, piyasa dışı, bir emlak portalı vb. aracılığıyla, güvendiğiniz emlakçı ile iletişime geçmenizi öneririz.

Berlin: Başkentte gayrimenkul

Başkent, üniversite şehri, tarihi kale ve uluslararası bir konum olarak aileler, çiftler, bekarlar ve öğrenciler için yaşamak için cazip bir yer. Buna göre Berlin, göç nedeniyle sürekli artan bir nüfusla karşı karşıyadır.

Berlin emlak piyasası: genel bakış

Berlin modadan sanata, finanstan yeni kurulan şirketlere kadar her şeyi sunuyor ve liste uzayıp gidiyor. Bu 3,75 milyonluk şehirde tutkusunu bulamayan neredeyse hiç kimse yoktur. Bu durum, şehrin yayılmasında ve farklı bölgelerinde de kendini göstermektedir. Bu nedenle genellikle ‘birçok şehir bir arada’ olarak tanımlanır. Berlin-Mitte’de bir yürüyüş Kreuzberg’den çok farklıdır ve Prenzlauer Berg genellikle Zehlendorf ile karıştırılmaz.

Berlin’de yaşamak: Popüler yerleşim bölgeleri

Almanya’nın başkentinin en güzel semtlerini tanıtıyor ve yeni evinizi kurmak için en iyi, en kaliteli ve en seçkin mülkleri nereden satın alabileceğinizi veya yatırım amaçlı bir mülke yatırım yapmak için hangi semtlerin en uygun olduğunu anlatıyoruz. Burada lüks Grunewald’dan büyüleyici Schmargendorf’a ve sessiz Dahlem’den tarihi Charlottenburg’a kadar en popüler yerleşim bölgelerini sunuyoruz. Genel bakışa geri dönelim: Berlin’de yaşamak.

Berlin’de gayrimenkul satışı: ev, daire ve mülk

Uluslararası bir konum olarak Berlin, dünyanın her yerinden gelen insanlar için yaşamak için cazip bir yerdir. Charlottenburg ‘daki Wilmersdorf bölgesi bakımlı yeşil alanlarıyla ikna ederken, Berlin-Pankow’daki Prenzlauer Berg ve Weißensee yerleşim bölgeleri rakipsiz fiyatları ve merkezi konumlarıyla ilham veriyor. Dünya metropolü Berlin’deki dairenizi, apartmanınızı veya mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Mülk satışı ve mülk değerlemesi konularındaki ücretsiz rehberlerimiz ve ipuçlarımızla iyi bir şekilde hazırlandınız. Genel bakışa geri dön: Berlin’de mülk satışı.