Kurfürstendamm’da (Berlin) yaşamak: Charlottenburg’da mülk satın alın & kiralayın – Görüntüleme, metrekare başına fiyat & Co.

Kurfürstendamm’da Yaşamak – Berlin’in en pahalı caddelerinden biri olan Kudamm, Berlinliler tarafından sıklıkla kullanılan adıyla, sadece Berlin’in en ünlü alışveriş caddesi değil, aynı zamanda yaşamak için de cazip bir yerdir. Ana cadde üzerindeki seçkin dairelerden koşuşturmanın kıyısındaki geniş villalara kadar herkes burada kendini evinde hissediyor! Kurfürstendamm’da bir mülke sermaye yatırımı olarak yatırım yapmak ister misiniz? Yakınlarda bir ev veya daire mi satın al ıyorsunuz? Kudamm’da yaşamak hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. Ayrıca: Daire ve evler için en popüler mülkler ve metrekare başına fiyatlar – Kurfürstendamm’a hoş geldiniz! Geri dön: Berlin’de yaşamak.

Kurfürstendamm’da yaşamak: Berlin’de yaşamak için cazip bir yer

Kurfürstendamm, Almanya’nın en tarihi caddelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Meraklı turistler ve çocuklu ailelerden film, televizyon, müzik ve spor dünyasından Almanya’nın en ünlü simalarına kadar herkes burada kendini evinde hissediyor. Kurfürstendamm sadece birinci sınıf konumuyla değil, aynı zamanda çok sayıda birinci sınıf butiği ve mükemmel gastronomisiyle de ilham veriyor. Bu yerleşim yerinin popülerliği, metrekare başına artan fiyatlarda da görülebilir. Berlin’deki en pahalı dairenin 8 milyon avronun üzerinde bir fiyata nasıl satıldığı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Charlottenburg’un kalbine hoş geldiniz

Berlin’in efsanevi Kurfürstendamm’ı, popüler Charlottenburg-Wilmersdorf bölgesinin ortasında yer almaktadır. Sadece Berlin’in en seçkin mağazalarına ve ünlü restoranlarına değil, aynı zamanda Halensee, Grunewald, Charlottenburg, Wilmersdorf ve Schmargendorf gibi rağbet gören yerleşim bölgelerine de ev sahipliği yapmaktadır. Charlottenburg’u şehirde yaşamak için en cazip yerlerden biri yapan sadece mükemmel altyapısı değil, aynı zamanda çok sayıda opera binası, tiyatro, turistik yer ve kültür kurumudur. Bakımlı yeşil alanlar ve parklar da yerleşim bölgesinin havasına katkıda bulunmaktadır. Schöneberg, Pankow ve Prenzlauer Berg gibi popüler semtler de arabayla çok uzakta değildir.

İşte Charlottenburg’un konumu:

Kudamm: Harita ve Konum

Berlin’in en ünlü caddelerinden biri olan Kurfürstendamm (ya da genellikle sevgiyle anılan adıyla Kudamm), Charlottenburg ve Grunewald semtlerini birbirine bağlamaktadır. Çeşitli mağazalar, kafeler, restoranlar ve turistik yerler hem sakinleri hem de turistleri memnun ederken, yerel hayvanat bahçesi sizi şehrin koşuşturmasından uzakta dinlendirici bir öğleden sonra geçirmeye davet ediyor.

Altyapı: Otobüs, Tren & Co.

Almanya’nın başkenti Berlin, Almanya’nın en iyi altyapılarından birine sahiptir. Yerel Berlin Havalimanı’na ek olarak, çok sayıda metro istasyonu, otobüs ve taksi de bulunmaktadır. Bu, Kurfürstendamm ve çevresine toplu taşıma araçlarıyla da kolayca ulaşılabileceği anlamına gelir.

Gezilecek yerler: Kurfürstendamm Turu

Biraz gezmek ister misiniz? Berlin’in iyi altyapısı sayesinde Kurfürstendamm’a sadece arabayla değil, otobüs ve tren gibi toplu taşıma araçlarıyla da ulaşmak kolaydır. Kudamm’da yürüyerek geçireceğiniz bir gün için zaten iyi hazırlanmış olmanıza rağmen, A noktasından B noktasına taksiyle de rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tüm önemli mağazalara, dükkanlara, restoranlara ve ofislere yürüyerek bir saatten kısa sürede ulaşılabilir. Buna kıyasla, arabayla sadece 8 dakika sürüyor.

Kurfürstendamm metro istasyonundaki Café Kranzler

Alışveriş caddesinde gezintiye çıkmadan önce, birçok ünlü kahvehaneden birine uğramaya değer. Ünlü Café Kranzler’in doğrudan Kurfürstendamm metro istasyonunda ve tarihi caddenin başında yer alması ne kadar da uygun! Bu kahve evi özellikle turistler, bölge sakinleri ve film ve televizyondan Alman ünlüler arasında popülerdir. Caddenin en büyük turistik yerleri de buradan çok uzakta değil!

Hermés, Chanel, Louis Vuitton & Co: Erkek ve Kadın için Özel Butikler

Bir süre sonra fark edeceksiniz: Uluslararası moda dünyası da Kurfürstendamm’da evinde! Valentino’nun haute couture’ünden Gucci’nin prêt-à-porter’ına kadar Avrupa, Amerika ve Asya’nın en büyük markaları burada temsil edilmektedir.

Streetview’de daha fazlasını görün:

Kurfürstendamm’da Emlak ve Metrekare Başına Fiyatlar

Kudamm’ın çevresine giderek daha fazla insan çekilmektedir. Bu durum satın alma fiyatlarına da yansıyor ve dolayısıyla yakın gelecekte fiyatlardaki istikrarlı artışın sonu görünmüyor. Doğrudan Kurfürstendamm üzerinde yer alan ve Berlin silüetini gören daireler en çok rağbet görenler olsa da, caddenin biraz dışındaki evler ve villalar daha çok aileler ve çiftler tarafından tercih edilmektedir.

Christoph Mäckler, Helmut Jahn & Co. tarafından tasarlanan özel mülkler.

Kurfürstendamm’da bir mülk seçerseniz, sadece muhteşem bir manzarayı değil, aynı zamanda kendi sınıfında mimari şaheserleri de dört gözle bekleyebilirsiniz! Kurfürstendamm’da eski ile yeni buluşur ve burada sadece modern yeni binalar değil, aynı zamanda geçmiş yıllardan kalma nefes kesici konaklar da bulabilirsiniz. En popüler binalar arasında, yüzyılın başında ünlü Alman mimar Helmut Jahn tarafından tasarlanan Joachimsthaler Straße’nin köşesindeki Kranzler-Eck ve Christoph Mäckler tarafından tasarlanan ve 2012 yılında açılan yüksek katlı bir bina ve otel olan Zoofenster yer almaktadır. Haus Cumberland da yakınlardadır – şu anda ticari ve konut binası olarak hizmet veren listelenmiş bir bina.

Modern ve tarihi mimari Kurfürstendamm’da buluşuyor!

Helmut Jahn tarafından tasarlanan Kranzler-Eck’e buradan bakabilirsiniz:

Daire, ev ve arsa için metrekare başına fiyatlar: satın alma ve kiralama

Charlottenburg, Berlin’in Weißensee gibi villa semtlerine göre daha yoğun bir nüfusa sahip olduğundan, burada çoğunlukla satılık ve kiralık daireler bulunmaktadır. Geniş çatı kat larından eski binalardaki özel dairelere kadar her tür ev ve daire Kurfürstendamm’da çok popülerdir. Buradaki daireler için metrekare başına fiyatlar 4.900 avronun biraz altındadır. Şehir villalarının metrekare fiyatları metrekare başına 5.400 Avro ile biraz pahalıdır, ancak aynı zamanda çok daha fazla alan ve mahremiyet sunarlar.

Okuma ipucu: Berlin’de metrekare fiyatları: gayrimenkul satın alma ve kiralama

Bir arsa satın almak isteyip istemediğinizden henüz emin değilsiniz ve şimdilik bir daire veya ev kiralamayı mı tercih ediyorsunuz? Şu anda metrekare başına 9 ila 24 avro arasında fiyatlar bekleyebilirsiniz.

İşte bir bakışta tüm rakamlar:

  • Ev satın almak: 5,400 €/m²
  • Daire satın al: 4,900 €/m²
  • Kiralık mülk: 8-24 €/m²

Kurfürstendamm’da özellikle geniş daireler çok popülerdir:

Daire 8,5 milyon avroya satıldı: Kurfürstendamm’da lüks gayrimenkuller

Kudamm’ın emlak manzarası düzenli olarak rekorlar kırmaktadır. Şehirdeki en pahalı yeni dairenin burada satıldığını biliyor muydunuz? Charlottenburg’un en seçkin mülklerinden biri metrekare başına tam 18.200 Euro’ya el değiştirdi. Bu örnek göstermektedir:

Berlin emlak piyasasında patlama yaşanıyor!

Ve haklı olarak. Ne de olsa Kurfürstendamm sadece merkezi bir konumda bulunmuyor ve çok sayıda çeşitlilik sunuyor. Berlin alışveriş caddesi aynı zamanda şehrin en güvenli bölgelerinden biri olarak kabul edilmekte ve giderek daha fazla girişimciyi, yatırımcıyı, aileyi ve bekarı kendine çekmektedir.

Sonuç: Kudamm’da Yaşamak

Yani Almanya’nın başkentine mi çekildiniz? Berlin’de ve tercihen merkezi bir konumda yaşamak ister misiniz? Charlottenburg ve Grunewald ‘ın popüler semtlerinde yer alan Kurfürstendamm’ın sunabileceği çok şey var. Okullara, hastanelere ve kültürel kurumlara çok iyi bağlantıları ile yaşamak için güvenli bir yer olarak kabul edilir. Çok sayıda kafe, restoran ve butik günlük rutininizi çeşitlendirirken, çok iyi konumu sayesinde renkli büyük şehir yaşamına katılabilir ve çok sayıda yeşil alan sizi dinlenmeye davet edebilir. Kabul ediyorum: Metrekare başına fiyatlar şehrin diğer bölgelerine göre biraz daha yüksektir, ancak Kurfürstendamm’da yaşamanın birçok avantajı buna değer!

Berlin: Başkentte gayrimenkul

Başkent, üniversite şehri, tarihi kale ve uluslararası bir konum olarak aileler, çiftler, bekarlar ve öğrenciler için yaşamak için cazip bir yer. Buna göre Berlin, göç nedeniyle sürekli artan bir nüfusla karşı karşıyadır.

Berlin emlak piyasası: genel bakış

Berlin modadan sanata, finanstan yeni kurulan şirketlere kadar her şeyi sunuyor ve liste uzayıp gidiyor. Bu 3,75 milyonluk şehirde tutkusunu bulamayan neredeyse hiç kimse yoktur. Bu durum, şehrin yayılmasında ve farklı bölgelerinde de kendini göstermektedir. Bu nedenle genellikle ‘birçok şehir bir arada’ olarak tanımlanır. Berlin-Mitte’de bir yürüyüş Kreuzberg’den çok farklıdır ve Prenzlauer Berg genellikle Zehlendorf ile karıştırılmaz.

Berlin’de yaşamak: Popüler yerleşim bölgeleri

Almanya’nın başkentinin en güzel semtlerini tanıtıyor ve yeni evinizi kurmak için en iyi, en kaliteli ve en seçkin mülkleri nereden satın alabileceğinizi veya yatırım amaçlı bir mülke yatırım yapmak için hangi semtlerin en uygun olduğunu anlatıyoruz. Burada, lüks Grunewald’dan büyüleyici Schmargendorf’a ve sessiz Dahlem’den tarihi Charlottenburg’a kadar en popüler yerleşim bölgelerini sunuyoruz. Genel bakışa geri dönelim: Berlin’de yaşamak.

Berlin’de gayrimenkul satışı: ev, daire ve arsa

Uluslararası bir konum olarak Berlin, dünyanın her yerinden gelen insanlar için yaşamak için cazip bir yerdir. Charlottenburg ‘daki Wilmersdorf bölgesi bakımlı yeşil alanlarıyla ikna ederken, Berlin-Pankow’daki Prenzlauer Berg ve Weißensee yerleşim bölgeleri rakipsiz fiyatları ve merkezi konumlarıyla ilham veriyor. Dünya metropolü Berlin’deki dairenizi, apartmanınızı veya mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Mülk satışı ve mülk değerlemesi konularındaki ücretsiz rehberlerimiz ve ipuçlarımızla iyi bir şekilde hazırlandınız. Genel bakışa geri dön: Berlin’de mülk satışı.