Dahlem’de (Berlin) yaşamak: Bir ev, daire & arsa satın almak – en güzel caddeler, metrekare başına fiyatlar ve ipuçları

Dahlem’de Yaşam – Lüks villa bölgesi Dahlem, Grunewald, Charlottenburg ve Tiergarten ile birlikte Berlin’in en lüks ve seçkin yerleşim bölgelerinden biridir. Burada muhteşem yeşil alanlar ve nefes kesici villalarla çevrili bir yerde yaşıyorsanız kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Dahlem’de bir mülke sermaye yatırımı olarak yatırım yapmak ister misiniz? Berlin’in en seçkin semtlerinden birinde yaşamak hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. Buna ek olarak: bölgenin en güzel köşelerine bir tur ve daire, ev ve arsalar için metrekare başına tüm fiyatlar – Dahlem’e hoş geldiniz! Geri dön: Berlin’de yaşamak.

Dahlem’de yaşamak: Büyük şehirden uzakta muhteşem villa bölgesi

Dahlem’in çekici bölgesi, pastoral sükunet ve renkli şehir karmaşasının mükemmel karışımıyla göz doldurmaktadır. Yine de Dahlem, Berlin’in en güzel mahallelerinden biridir: Sokaklar çam ağaçlarıyla kaplıdır ve villalar hayranlık uyandıran bir ihtişamla yol kenarlarında sıralanır. Burada gayrimenkule olan talep özellikle yüksektir. Şaşılacak bir şey yok: Sonuçta Dahlem mükemmel bir konuma sahip ve hem gençler hem de yaşlılar için yüksek bir yaşam standardı sunuyor.

Almanya’nın Başkenti Berlin’e Hoş Geldiniz

Berlin uluslararası bir moda, sanat ve kültür metropolü olarak kabul edilmektedir. Berlin’e taşınmak kulağa cazip geliyor ve pek çok yeni olanak ve fırsat sunuyor. Almanya’nın başkenti her açıdan nefes kesici bir şehirdir. Ä°ster Kurfürstendamm‘da alışveriş yapın, ister Brandenburg Kapısı’nı gezin ya da Berlin’in çok sayıdaki müzesinde tarihin izini sürün. Tarihi değeri de eşsizdir. Berlin’de gerçekten her şey var!

Dahlem: Harita ve Konum

Federal başkentin batısında, Berlin’in en çok rağbet gören yerleşim bölgelerinden biri olan Dahlem yer almaktadır. Batıda Grunewald bölgesi yer alırken, kuzeyde rağbet gören Schmargendorf, doğuda Steglitz ve güneybatıda Zehlendorf yerleşim bölgeleri bulunmaktadır.

Ä°lgi çekici yerler: Brücke Müzesi, Thielpark & Aziz Anne Köyü Kilisesi

Dahlem, yalnızca şehrin en seçkin mülklerinden bazılarına değil, aynı zamanda çok sayıda tarihi anıt ve turistik yere de ev sahipliği yapmaktadır. Dahlem, Thielpark ve Dreipfuhlpark gibi çeşitli parkların yanı sıra çok sayıda müzeye de ev sahipliği yapmaktadır.

Dahlem bölgesindeki en ünlü turistik yerler arasında

 • Köprü Müzesi
 • Müttefik Müzesi
 • Anne’s Village Kilisesi
 • Thielpark
 • Dahlem Domain
 • Dreipfuhlpark

Alman ünlüler arasında popüler: Otto Hahn, Lise Meitner & Zarah Leander

Ünlüler Dahlem’de kendilerini evlerinde hissediyor. Bu bölge uzun ve hareketli bir geçmişe sahiptir. Burada sadece Alman bilim adamları Fritz Haber ve Otto Hahn değil, aynı zamanda aktör Victor de Kowa ve aktris Zarah Leander de yaşıyordu.

Bu önemli isimler bugün de Dahlem’de iz bırakmaya devam ediyor:

 • Fritz Haber
 • Otto Hahn
 • Lise Meitner
 • Victor de Kowa
 • Zarah Leander
 • Karl Schmidt-Rottluff

Gezilecek yerler: Dahlem’de bir tur

Clayallee’den Parcelliallee’ye – Dahlem sokakları şehrin en güzel sokakları arasındadır. Birbiri ardına sıralanan nefes kesici villaların yanı sıra apartmanlar da oldukça ilgi çekici. Romantik Dahlem turumuzda bize katılın. Ayrıca: bitişikteki botanik bahçesi!

Clayallee’de romantik banliyö havası: villa, müstakil ev ve ortak kullanım.

Özgür Üniversite’nin yanındaki Botanik Bahçesi ve Müzesi

Parcelliallee: Ayrıcalıklı araziler ve güvenli yerleşim alanı

Dahlem’de Emlak ve Metrekare Başına Fiyatlar

Şehir manzarası hayranlık uyandıran villalarla karakterize edilir, yeşil alanlar her zaman bakımlıdır ve emlak fiyatları sürekli artmaktadır. Berlin’de yaşamak ister misiniz? Eski bir binada yenilenmiş daire, lüks müstakil ev veya özel villa – herkes Dahlem’de evini bulabilir. Yeni inşa edilen evler burada en ucuz olanlardır. Bunların metrekare başına ortalama maliyeti 2.345 avronun biraz altındadır. Üç yıldan daha eski bir daire veya ev satın almak istiyorsanız, çok daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir. Zanaatkârlar ve mimarlar tarafından dönüştürülen yenilenmiş mevcut evler ve yeni inşa edilen daireler için metrekare başına en az 8.000 avro ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Okuma ipucu: Berlin – En pahalı sokaklar

İşte metrekare başına fiyatlara genel bir bakış:

 • Ev satın almak (mevcut): 8,522 €/m²
 • Ev satın almak (Yeni): 2,345 €/m²
 • Daire satın al (mevcut): 6,236 €/m²
 • Daire satın al (Yeni): 8,373 €/m²

Sonuç: Dahlem’de yaşamak

Dahlem’de yaşamak lüks, ayrıcalıklı ve gizlidir. Burada yaşayanlar kendilerini şanslı sayabilirler. Renkli büyük şehir hayatı arabayla çok uzakta değildir, yaşam standardı yüksektir ve emlak fiyatları hızla artmaktadır. Tarihi Dahlem’de bir mülk satın almak ister misiniz? Yüksek talep ve düşük arz nedeniyle sadece şansa değil, aynı zamanda çok iyi ve deneyimli bir emlakçıya da ihtiyacınız var. Buradaki anlaşmaların çoğu piyasa dışında da gerçekleşiyor. Emlak danışmanınız arama ve işlem sürecinde size destek olursa, siz de arkanıza yaslanıp rahatlayabilir ve satın alma sürecinin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Gerçek bir kazan-kazan!

Berlin: Başkentte gayrimenkul

Başkent, üniversite şehri, tarihi kale ve uluslararası bir konum olarak aileler, çiftler, bekarlar ve öğrenciler için yaşamak için cazip bir yer. Buna göre Berlin, göç nedeniyle sürekli artan bir nüfusla karşı karşıyadır.

Berlin emlak piyasası: Genel bakış

Berlin’de modadan sanata, finanstan start-up’lara kadar her şey mevcut ve liste uzayıp gidiyor. Bu 3,75 milyonluk şehirde tutkusunu bulamayan neredeyse hiç kimse yoktur. Bu durum, şehrin yayılmasında ve farklı bölgelerinde de kendini göstermektedir. Bu nedenle genellikle ‘birçok şehir bir arada’ olarak tanımlanır. Berlin-Mitte’de bir yürüyüş Kreuzberg’den çok farklıdır ve Prenzlauer Berg genellikle Zehlendorf ile karıştırılmaz.

Berlin’de yaşamak: Popüler yerleşim bölgeleri

Almanya’nın başkentinin en güzel semtlerini tanıtıyor ve yeni evinizi kurmak için en iyi, en kaliteli ve en seçkin mülkleri nereden satın alabileceğinizi veya yatırım amaçlı bir mülke yatırım yapmak için hangi semtlerin en uygun olduğunu anlatıyoruz. Burada lüks Grunewald’dan büyüleyici Schmargendorf’a ve sessiz Dahlem’den tarihi Charlottenburg’a kadar en popüler yerleşim bölgelerini sunuyoruz. Genel bakışa geri dönelim: Berlin’de yaşamak.

Berlin’de gayrimenkul satışı: ev, daire ve arsa

Uluslararası bir konum olarak Berlin, dünyanın her yerinden gelen insanlar için yaşamak için cazip bir yerdir. Charlottenburg ‘daki Wilmersdorf bölgesi bakımlı yeşil alanlarıyla ikna ederken, Berlin-Pankow’daki Prenzlauer Berg ve Weißensee yerleşim bölgeleri rakipsiz fiyatları ve merkezi konumlarıyla ilham veriyor. Dünya metropolü Berlin’deki dairenizi, apartmanınızı veya mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Mülk satışı ve mülk değerlemesi konularındaki ücretsiz rehberlerimiz ve ipuçlarımızla iyi bir şekilde hazırlandınız. Genel bakışa geri dön: Berlin’de mülk satışı.