İbiza’da villa satın almak: Nereden alınır?! Özel ada turu, villa mahalleleri + emlakçı ipuçları

Ä°biza’da Villa – Ä°biza’da bir villa mı satın almak istiyorsunuz? Havuzlu villa, plaja ve / veya havaalanına yakın, körfezin yakınında sessiz veya tüm alışveriş noktalarının bulunduğu şehre yakın. Burada Ä°spanya / Ballearen’deki adanın doğru ve önemli kısımlarını tanıyacaksınız. Deneyimlerime göre hangi lokasyon satın almaya değer? Müşterilere adanın hangi bölgelerini öneririm? Böylece Ä°biza ‘nın A, B ve C konumlarına ayrılmış hızlı bir genel görünümüne sahipsiniz. Belki de Almanya’da nüfusu 50.000’in üzerinde olan şehirleri 3 kategoride değerlendirdiğimiz Lukinski emlak derecelendirmemizi zaten biliyorsunuzdur: Ä°yi A lokasyonlarından daha ucuz C lokasyonlarına. Eivissa’dan ve Es Cubells’teki kapılı topluluktan Cala Vadella’ya, Sant Antoni’ye.

İbiza’da bir villa mı satın almak istiyorsunuz?

Yine turnedeydim. Bu sefer bir arkadaşıma ev bulmak için İbiza’da 3 gün geçirdim. Sizin için de birkaç İbiza ipucunu not edecek kadar zaman var. Not: İbiza’da satın almak istiyorsunuz ve satın almak (ve yükseltmek) için bir danışman mı arıyorsunuz?

Beni arayın ya da bana yazın:

Neden İbiza? İklim ve hava durumu

İbiza’ya taşınanlar için her şeyden önce bir neden vardır: Balear adasının her zaman güzel, sıcak iklimi ve güneşli havası. Özellikle yoğun sezonda kışı geçirip yazın kiralamak, Mallorca’daki villa sahipleri için de popüler bir modeldir. İstatistiklere hızlıca bir göz atalım:

Ø ° C cinsinden en düşük sıcaklık / Ø En yüksek sıcaklık:

 • Kış (Ocak): 7 ° / 15 °
 • Yaz (Ağustos): 31 ° / 21 °

Sonra müşterilerden gelen en önemli soru:

İbiza’da bir villanın fiyatı ne kadar?

Gayrimenkul yatırımcıları ve komisyoncuları bilir: İstenen fiyat, satış fiyatı değildir.

Müşterilerim için ilk değerlendirmede şöyle bir hesaplama yapmayı seviyorum: Her bir metrekare (plaj manzaralı) 10.000 Euro’dur. Yakın zamanda yenilenmiş veya yeni ise, 15.000 Euro. Bir de “manzara” var. Manzara ne kadar iyiyse, ne kadar ayrıcalıklıysa, o kadar pahalıdır. Villanın büyüklüğüne göre 100.000, 200.000, 500.000. Her zaman olduğu gibi üst sınır yok.

“İyi” bir konumda “güzel” bir villa (her şey görecelidir ve bireysel hedeflerinize ve isteklerinize bağlıdır) 200 m² yani 2.000.000 + “Manzara”.

Almanya’da olduğu gibi, daha cazip bir satın alma fiyatı elde etmek için biraz daha fazla yatırım yapabileceğiniz mevcut mülklere de bakmaya değer. Uygun bir seviyede metrekare başına yaklaşık 1.800 avro ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Bellearen’de satın alma, burada daha fazla alıcı ipucu okuyun (satın alma fiyatı, bina maddesi vb.):

En seçkin yerler, en pahalı mekanlar: İbiza’nın A-lokasyonlarından başlayalım.

İpucu! Tüm yerler haritalıdır, böylece adayı henüz bilmiyor olsanız veya sadece kısa bir süre ziyaret etmiş olsanız bile yolunuzu kolayca bulabilirsiniz.

Ä°biza: Villanız için A-lokasyon

Adadaki (benim kişisel) A konumları ile başlayalım. Havaalanına, alışverişe ve aynı zamanda plajlara, yat limanına vb. doğrudan erişimi olan “adanın başkenti” Eivissa ile başlayın. Sonra sizi İbiza’nın en seçkin ve pahalı yerlerinden biri olan Es Cubells’e götürüyorum.

 1. Eivissa (İbiza Kenti)
 2. Es Cubells
 3. Roca Llisa
 4. Sant Jesús
 5. Santa Eulària des Riu
 6. Cala Salda

A-konumu her şeyden önce güneye bakan ve deniz manzaralı anlamına gelir, elbette en popüler olanıdır:

 • Deniz kenarında villa, ya da en azından
 • Deniz manzaralı villa
 • Havuzlu Villa

Eivissa: Havaalanı, alışveriş, vb. ile İbiza Kasabası.

Eivissa adanın en büyük şehridir ve şehrin her yerinde her türden villa bulabilirsiniz. Neredeyse tarihi, 350 yıllık geçmişe sahip geniş finca’dan ultra modern yeni inşa edilmiş villalara kadar. Havalimanından şehrin tüm bölgelerine dakikalar içinde ulaşabilirsiniz.

Eivissa’nın avantajları:

 • Şehir ve alışveriş
 • Şehir yaşamı ve kültürü
 • Havaalanı
 • Yat limanı

Eivissa’daki mülklerimden küçük bir seçki: Ibiza Villa.

Es Cubells: En seçkin konum ve kapılı topluluk

Es Cubells, adanın güneybatısında, Afrika’ya doğru uzanan kayalıklarda kapılı bir topluluğa sahip bir köydür.

Barselona ve Madrid’den futbol yıldızlarının yanında yaşamak ister misiniz? Kayalıkların üzerine inşa edilmiş az sayıdaki kapalı siteden biri. Yani 6 milyondan ~ 25 milyona kadar villaların bulunduğu bu topluluğa giden tek bir yol var. Elbette, bireysel isteklerin sınırı yoktur. Kısa bir süre içinde 10 milyonun altında mülk kalmayacak.

Artık piyasada sadece 3,7 milyona kalan birkaç inciden birine sahiptim. Kayalıkların içine birkaç seviyede inşa edilmiş inanılmaz bir villa.

Havaalanından yolculuk süresi yavaş bir tempoda yaklaşık 30 dakikadır.

Es Cubells’in Avantajları:

 • Gözlerden uzak, gerçekten huzur ve sessizlik isteyenler için
 • En seçkin lokasyonlardan biri
 • Tanınmış futbolculara yakınlık
 • Kapılı Topluluk (isteğe bağlı)

Mülklerin çoğu bundan çok daha dik kayalıklar üzerindedir:

Roca Llisa: En seçkin adreslerden biri

Roca Llisa ayrıca kapılı bir topluluktur ve sadece kısa bir güvenlik kontrolü ile girilebilir. Ruca Llisa’nın en büyük avantajı, adanın başkenti Eivissa’ya (havaalanı, alışveriş, vb.) yakınlığıdır. Buradan şehir merkezine arabayla sadece 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Roca Llisa’da sadece milyon değerinde villalar değil, 500.000 avroya kat mülkiyeti de satın alabilirsiniz.

Es Cubells’teki kapalı toplulukla karşılaştırıldığında, şehri ve şehir hayatını takdir ediyor ve seviyorsanız bu büyük bir avantajdır. Buna karşılık, İbiza’da bunu arıyorsanız Es Cubells’te mutlak bir inzivaya sahipsiniz.

Elbette burada sadece İbiza’daki en iyi emlakçılar satış yapmaktadır. Eğer siz de böyle özel bir yer arıyorsanız, benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sant Jesús: Eivissa’nın kuzeyi

Sant Jesús’un büyük bir avantajı var, şehre yakınlığı. Belediyenin kendisi küçüktür, ancak Eivissa’ya kısa bir sürüş mesafesindeki bu rahat atmosfer, merkeze bu kadar yakın olan Sant Jesús’u alıcılar için bu kadar cazip kılan şeydir.

Sant Jesús’un avantajları:

 • Eivissa’ya yakınlık (şehir, alışveriş, …)
 • Havaalanına yakınlık
 • Yine de huzurlu kendi topluluğu
 • Eivissa’ya harika manzara

Santa Eulària des Riu: Eivissa’ya 15 dakika uzaklıkta

Biraz daha sakin olsa da (havaalanına daha sık gitmek zorunda olanlar için) Santa Eulària des Riu’dur. Yakınlarda ayrıca Miami & Co’dan iyi bilinen Nikki Beach Club da bulunmaktadır.

Santa Eulària’nın avantajları:

 • Sessiz ve gözlerden uzak
 • Topluluk çevresinde çok fazla doğa
 • Eivissa’ya sadece 15 / 20 dakika

Cala Salda: koy ve inziva

İbiza’daki A-lokasyonlar listesinde sonuncu ama en az değil, Sant Antoni’nin yukarısındaki Cala Salda çevresindeki koydur.

 • Güzel koy
 • Gözlerden uzak konum
 • Yakındaki küçük kasaba (Sant Antoni)

Ä°biza’daki B-lokasyonları: Lüks ada yaşamı

İbiza’daki iyi B konumları için tavsiyem.

 1. Cala Vadella
 2. Santa Gertrudis
 3. Sant Josep
 4. Sant Agusti

Cala Vadella: Sakinliği ile birinci sınıf koy

Havaalanına 30 dakika uzaklıkta rüya gibi bir koy ama tam da bu konforu sunuyor: Tecrit. Küçük restoranlar, bir sahil barı, ama her şeyden önce huzur ve sessizlik ve körfezin bu eşsiz manzarası.

Bu küçük İbiza emlak rehberini de buradan yazıyorum: Cala Vadella.

Cala Vadella’nın avantajları:

 • Gerçekten gözlerden uzak
 • Rüya gibi koy ve gün batımı

Santa Gertrudis: “Gerçek” Ä°biza

Santa Gertrudis ya da daha doğru bir ifadeyle Santa Gertrudis de Fruitera, adanın merkezinde mutlak bir incidir. İbiza’nın çoğu doğal olarak plaja odaklanmış olsa da, burada gerçek İbiza’yı bulacaksınız. Mekânın otantik yapısının bir diğer nedeni de buranın İspanyol kralının ikametgâhı olması. Hatta Eivissa’dan Santa Gertrudis’e giden otoyoldan her ayrıldığınızda buradan geçeceksiniz.

Kumsal manzarası yok, evin önünde deniz yok, bunun yerine limon ağaçları ve küçük, iki katlı evler arasında İbiza’da kesinlikle gerçek bir yaşam var.

Sant Josep: Merkez Ada

Sant Josep, Cala Vadella’ya giden yol üzerindedir. En merkezi kasabalardan biridir ve tek tük ünlüleri de görebileceğiniz hippi pazarına çok yakındır. Kasabanın merkezinde ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz ve Eivissa’ya giden yol basittir: dümdüz ilerleyin. Sadece 20 dakika içinde havaalanındasınız.

Popüler, tanınmış ve her zaman görülmeye değer “Hippi Pazarları”.

Sant Agusti: Kara ve deniz üzerinde geniş manzara

Sant Augusti, oldukça sade bir yer olan Sant Antoni’nin yanındadır. Ancak: Sant Augusti’den manzara harika. Burada ayrıca denizden yükselen en yüksek kayalık adalardan birini bulacaksınız. Akdeniz ve mülk arasında İbiza’ya olduğu gibi bakarsınız. Küçük tarlalar ve göz alabildiğine uzanan portakal ağaçları.

Geceleri Sant Antoni’nin ışıklarıyla muhteşem ve muhteşem bir şekilde aydınlatılmış – ve geceleri mürekkep gibi siyah deniz manzarasından daha iyi.

İbiza’daki C konumları: İyi ama basit

C konumu, Almanya’da olduğu gibi risk anlamına gelmez. C-konumu daha ziyade şehir manzarası açısından “daha basit” bir şey anlamına gelmektedir. Bu konumların da farkında olmalı ve gerekirse bunları doğrudan mülk ediniminizden çıkarmalısınız.

 1. Sant Antoni de Portmany
 2. Formentera

Sant Antoni de Portmany: İngilizlerin Şehri

İbiza’daki büyük yerlerden biri, ancak daha ucuz bir alternatif arayan İngiliz turistlerle daha fazla. Hiçbir şekilde Mallorca ve Palma de Mallorca ile kıyaslanamaz, ancak İbiza standartlarına göre, alıcılar için ilk tercih değil.

Formentera: feribot bağlantısı olan açık deniz adası

Güzel bir ada, ancak gerçekten sadece gerçekten tenha kalmak isteyenler için.

Keşfedilmek üzere

Daha yakında:

 • Sant Limanı
 • Portinatx
 • Cala de Sant Vincent
 • Cala Llonga

Villa finansmanı: İbiza’da Finansman

Yabancı bir mülkün finansmanı – Bu husus tüm dünya için özetlenemez. Bununla birlikte, Ä°spanyol gayrimenkulü için küçük bir içgörü.

Özkaynak: Kredi finansmanındaki pay

Ancak İspanya’da kural olarak (%40 ila) %60 arasında özkaynak sağlamanız gerekebilir.

~ %60 özkaynak

Almanya’da gayrimenkul finansmanı için genellikle sadece %15 özkaynak gerekmektedir.

Yabancı mülkler için banka teminatı

Nedenmiş o? Bir örnek: Almanya’da yaşıyorsunuz, mülkünüz İbiza’da. Aniden mevcut finansmanla ilgili bir şeyler ters gider, bir veya iki taksit bankaya geç ulaşır. Basitçe ifade etmek gerekirse, Almanya’daki bir mülke kıyasla banka için mülkü almak için harcayacağı çaba son derece yüksek olacaktır.

Dolayısıyla banka, milyoner olsanız bile yurtdışında böyle bir mülk için sizden çok daha fazla teminat ister. Normal ev bankanız da büyük olasılıkla sizi İspanyol ortak bir bankaya yönlendirecek ve bu banka da finansmanı sağlayacaktır.

Ama endişelenmeyin, size bu konuda da tavsiyelerde bulunabilirim.

Satın alma konusunda iletişim ve tavsiye

İbiza’da mülk satın almak istiyorsunuz ve mülk satın almak ve finanse etmek için bir danışman mı arıyorsunuz? Beni arayın!

Akdeniz’de bir villa satın alın

Akdeniz’in daha fazla İspanyol sıcak noktasını buradan tanıyabilirsiniz.

Mayorka: En büyük ballear adası

Villa Mallorca Satın Alın – Havuzlu villa, Palma’nın eşsiz manzarası, tenha koylar veya Son Vida (Palma’nın banliyösü) ve adanın batısındaki Port Andratx gibi sıcak noktalar. Mayorka, emlak söz konusu olduğunda Akdeniz’deki alıcı mıknatısıdır. Pek çok cazibe merkezi var ama sadece bu ada, gözlerden uzak villa bölgelerinde “büyük şehir hayatını” plaj, doğa, güneş ve huzurla birleştiriyor. Bazıları adayı 5 veya 10 yıldır ziyaret ediyor ve Mayorka’nın hangi bölgesinde satın almak istediklerini tam olarak biliyor, diğerleri ise Mayorka’da doğru yer konusunda hala kararsız.

Marbella: Birçok golfçü için “Avrupa’nın Miami’si”

Marbella’da Villa – Özellikle golf severler için Marbella, Avrupa’nın gözde merkezlerinden biridir. Birçok kişi Marbella’yı “Avrupa’nın Maimi’si” olarak adlandırır. Tüm yıl boyunca hoş ve ılık bir iklim ve neredeyse her mevsim güneşli. Marbella, Mallorca ve İbiza ile birlikte Akdeniz’in sıcak noktalarından biri olarak kabul edilmektedir. Marbella’da bir villa mı satın almak istiyorsunuz? Sizi Avrupa’nın en güney bölgelerinden birine, güneşin ve Akdeniz’deki iyi yaşamın şımarttığı bir yere götüreceğim.