Villa Marbella Satın Alın: Nereden Alınır?! Alıcı ipuçları, villa mahallesi + emlakçı turu

Marbella’da Villa – Özellikle golf severler için Marbella, Ä°spanya ve Avrupa’nın gözde merkezlerinden biridir. Birçok kişi Marbella’yı “Avrupa’nın Miami’si” olarak adlandırır. Tüm yıl boyunca hoş ila ılık iklim ve neredeyse her mevsim güneşli. Mallorca ve Ä°biza ile birlikte Marbella, özellikle Marbella’d aki çok sayıda birinci sınıf golf sahası nedeniyle Akdeniz’i n gözde merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Marbella’da bir villa mı satın almak istiyorsunuz? Sizi Avrupa’nın en güney bölgelerinden birine, güneşin ve Akdeniz’deki iyi yaşamın şımarttığı bir yere götüreceğim.

Marbella’da bir villa mı satın alıyorsunuz?

Marbella özellikle sıcak bir iklimi, Avrupa’nın güvenliğini ve aynı zamanda biraz da “cenneti” sevenler için caziptir. Sadece Marbella’nın yakın çevresinde yirmiden fazla golf sahası bulunmaktadır. Golf bağımlısı birçok kişi için bir başka mıknatıs. Mayorka ve İbiza’da golf sahası seçenekleri nispeten sınırlı iken, burada tüm arazilere sahipsiniz. Boşuna değil, “Avrupa’nın Miami’si”.

Cala de Mijas’tan Golden Mile (Monte Paraíso), Nueva Andalucía, Benehavís, Estepona ve Sontogrande’ye kadar Marbella’yı deneyimleyin.

En popüler olanları elbette:

 • Havuzlu Villa
 • Deniz kenarında villa, ya da en azından
 • Deniz manzaralı villa

Dar sahil şeridi nedeniyle bir başka avantaj da villaların çoğunun deniz manzaralı olması ve buradaki sıcak havalarda neredeyse her zaman yüzme havuzunun da bulunmasıdır.

Bir bakışta merkezi avantajlar:

 • Akdeniz’den tropikal iklime
 • Kışın nadiren 15°’nin altında, yazın 35°’yi sever
 • Cebelitarık’a kadar uzanan yüksek yoğunluklu golf sahaları
 • Sadece ~ 5 saat uçuş süresi

Marbella nerede? Konum, Varış ve Karşılama

Marbella, Avrupa anakarasının en güney köşesinde, Ä°spanya’nın güneyinde, doğrudan Akdeniz kıyısı boyunca yer almaktadır. Málaga havalimanına arabayla 40 dakika içinde ulaşılabilir. Yani Marbella’ya gitmek için, örneğin Mallorca’da Son Vida’daki villa veya Ä°biza’da Sant Jesús‘daki villanın aksine, bir günlük seyahat getirmeniz gerekir.

Bu nedenle genellikle yalnızca 1) Marbella ile kişisel bir bağlantısı olan veya 2) kış aylarında bile yeşil sahada çok zaman geçirmek isteyen gerçek golf hayranları için tavsiye edilir.

 • Avrupa’nın Aşırı Güney Batısı
 • Cebelitarık’a yakın, iyi bir görüş mesafesiyle Afrika’nın kıyı şeridini görebilirsiniz
 • En yakın havaalanına (Málaga) 40 dakika

Sıcaklık ve İklim: Cumbre Vieja

Cumbre Vieja, eteklerinde Marbella’nın kıyı şeridi boyunca uzandığı büyük bir dağdır. Cumbre Vieja’nın büyülü bir yanı var ve öyle görünüyor ki bulutların Marbella’nın içlerine doğru ilerlemesini engelliyor. Kasabayı iç kesimlerdeki çok yüksek sıcaklıklardan, bulutlardan, rüzgârdan ve hava koşullarından korur.

Cumbre Vieja sayesinde burada sürekli güzel bir hava var. İstatistiklerden de görebileceğiniz gibi.

Ø Düşük sıcaklık / Ø Yüksek sıcaklık ° C:

 • Kış (Ocak): 9 ° / 16 °
 • Yaz (Ağustos): 31 ° / 21 °

Havaalanından ulaşım: Málaga’dan 30 dakika

Málaga’daki havaalanından Marbella’nın eski kentine arabayla yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Tazminat: Yol sizi sahil şeridi boyunca götürür.

 • Yolculuk süresi: 40 dakika
 • Güzergah: AP-7 üzerinden 51,2 km

Mayorka’da satın almak istiyorsunuz ve bir satın alma (ve yükseltme) danışmanı mı arıyorsunuz?

Beni arayın ya da bana yazın:

Villa Turu Marbella: En pahalı mahalleler

Marbella, Mallorca ve İbiza gibi Akdeniz’deki diğer İspanyol sıcak noktalarına kıyasla nispeten küçüktür. Sonuçta burası bir ada değil, bir kıyı şeridi. Cala de Mijas’tan Esetepona’ya kadar tüm ilgili yerleri görmek isterseniz turunuz yaklaşık 70 kilometreye yayılır.

Marbella şehrine konsantre olmak istiyorsanız, dış bölgelere bakmak zorunda değilsiniz. Ancak şehir hayatı yerine inziva arayanlar için Cala de Mijas’tan Esetepona’ya kadar olan tüm bölgeyi bir kez sürmelisiniz.

Marbella’ya giderken önce Mijas’tan geçeceksiniz.

Cala de Mijas: Uzak, havaalanı yakınında

Cala de Mijas’ta bir arkadaşımdan Marbella’daki ilk villalardan birini tanıdım. Bölge, Málaga ve Marbella arasında yer almaktadır. Haritadan da görebileceğiniz gibi, birinci sınıf bir sahil konumuna sahiptir. Ancak, doğrudan sahil kenarında daha az sayıda villa bulabilirsiniz. Tüm Marbella’da olduğu gibi, villalar doğrudan sahilde değil, her zaman hafif yamaçtadır.

Cala de Mijas’ın avantajları:

 • Şehrin karmaşasından ve gürültüsünden uzakta
 • Nispeten sakin plajlar (Marbella ile karşılaştırıldığında)
 • Daha küçük topluluk, daha hızlı bağlantı
 • Havaalanına yakınlık (sadece 20 dakika)

Villa, havuz, manzara – başka ne olabilir?

Marbella Şehir

Cala de Mijas’tan sonra Marbella şehrindesiniz. Pahalı villa bölgelerine göz atmadan önce, işte tüm ziyaretçiler için bir ipucu, Marbella’nın “Eski Şehri”. Ardından Marbella’nın “Altın Mil” olarak adlandırılan Monte Paraíso’ya ve Marbella’nın bir bölgesi olan Nueva Andalucía’ya, Estepona’ya doğru gidiyoruz.

 1. Karşılama için Eski Şehir
 2. Monte Paraíso: “Altın Mil
 3. Nueva Andalucía

Eski Şehir

Villalar için değil, Marbella’nın eski şehir romantizmi için bir yer. Özellikle sezon dışında (sonbahar sonu, kış), sokakların çoğunu neredeyse kendinize ayırabilir ve 15°, 20°’de harika restoranların tadını çıkarabilirsiniz. Buradan doğrudan Marbella’nın ilk gözde noktası olan Monte Paraíso’ya, “Altın Mil “e de gidebilirsiniz.

Arka planda Cumbre Vieja, standın arkasında koruma (iç kesimlerdeki sıcaklık, fırtınalar, vb.)

Güneyli bir havaya sahip romantik şehir merkezi.

Monte Paraíso: Altın Mil

Monte Paraíso: “Altın Mil” Marbella’nın tam ortasında yer almaktadır. Mahalle, Cumbre Vieja’nın (iç kesimlere bakan büyük dağ) eteklerinde yer almaktadır. Küçük sokaklar, kapılı sitelere doğru kıvrıla kıvrıla ilerliyor. Burada villaların fiyatları, konum ve mimariye bağlı olarak 3 ila 15 milyon civarındadır.

Monte Paraíso’nun avantajları:

 • Şehre hemen yakınlık
 • Marbella’nın eşsiz manzarası
 • Özel mahalle

Kapak resminden zaten bildiğiniz Marbella’daki villalarımdan bir örnek. Bu villanın özellikle nesini seviyorum? Burada bir gece evi (solda) ve bir gündüz evi (sağda) görüyorsunuz. Ön planda havuz ve yapay şelale, arka planda (burada görülmüyor) İtalya’dan özel olarak getirilen 400 yıllık bir zeytin ağacı.

NOT! Bu villayı satın alabilirsiniz. Bu villadan ve Marbella’dan daha fazlasını burada görün:

Golden Mile’da villa:

Nueva Andalucía: Golf Kulüpleri ve Marina

Nueva Andalucía’da, tüm avantajların yanı sıra, doğrudan bir şeye sahipsiniz: çok sayıda golf sahası. Los Naranjos Golf Kulübü hakkında dergimde daha önce yazmıştım. Puerto Banús (marina) da bu bölgede yer almaktadır. Orada

Nueva Andalucía’nın avantajları:

 • Çok sayıda iyi golf sopası
 • Puerto Banús Marina
 • Doğrudan merkezde

Marina: Puerto Banús

Marinadan ayrıca bahsetmiştim. Villa yok, ancak bazı güzel çatı katları ve dubleksler zaman zaman burada piyasaya çıkıyor. Elbette tekne sahipleri için ideal.

Puerto Banús marina turu.

Benahavís: “Ä°ç kısımda” villalar

Gerçekten sessiz ve tenha bir yer mi istiyorsun? O halde Marbella’daki gezi turunuzda Benahavís’i atlamamalısınız. Benahavís, nasıl sürdüğünüze bağlı olarak yaklaşık 10 dakika içeridedir. Yani Nueva Andalucía’dan sadece kısa bir atlama mesafesinde.

Marbella içinde / yakınında konum:

Estepona: Marbella’ya 30 dakika uzaklıkta

Doğrudan Marbella’da satın almak istemiyorsanız, Esetepona iyi bir seçenektir, sahil boyunca arabayla sadece 30 dakika uzaklıktadır. Burada emlak teklifleri biraz daha sınırlıdır, bu nedenle mülk aramak için biraz zaman harcamanız gerekebilir. Marbella’da ister bir villa, ister tarihi bir finca veya şehir içinde bir dubleks olsun, neredeyse her zaman ilginç teklifler bulacaksınız.

 • Seyahat süresi (Marbella’dan): 28 dakika
 • Güzergah: 33,0 km, ayrıca AP-7 üzerinden

Rota: Marbella’dan Estepona’ya.

Estepona’da havuzlu villa.

Sotogrande: Daha fazla “Miami” mümkün değil

Son tavsiyem huzur arayanlar, gerçekten huzur arayanlar ve golf oynamayı sevenler için. Konutun sağında ve solunda geniş sahalar veya hatta bir villa ile doğrudan golf sahasında yaşamak. Tüm bunlar Marbella’ya dörtte üç saat uzaklıktaki Sotogrande’de mümkün.

 • Seyahat süresi (Marbella’dan): 44 dakika
 • Güzergah: 58,5 km, ayrıca AP-7 üzerinden

Kendi iklimi: kış / yaz karşılaştırması

45 dakikalık sürüşün iklim üzerinde bir etkisi vardır, kışın sıcaklıklar zaten +1 ° / +2 ° daha yüksektir, 11 ° ila 16 ° arasındadır. Aynı zamanda, yaz aylarında, Ağustos ayında biraz daha serindir. Ortalama 31° yerine sadece 28° ve dolayısıyla çok daha keyifli.

Sontogrande’den Afrika kıyılarını görebilirsiniz ve Avrupa’da özel bir yerde kaldığınızdan emin olabilirsiniz.

Rota: Marbella – Sotogrande

Ä°pucu! Golfçüler için Marbella’da emlak

Mayorka golfçüler için bir cennettir. Mayorka’daki en güzel golf sahalarını buradan tanıyabilirsiniz.

Ayrıca doğrudan golf sahalarının üzerinde veya hatta tek tek golf sahalarında mülk satın alabilirsiniz. Çok konforlu apartman dairelerinden villalara kadar. İhtiyacınız olan tek şey Mallorca’da iyi bir emlakçı.

Golf sahaları, neredeyse Miami veya Hawaii’deki gibi.

Akdeniz’de bir villa satın alın

Akdeniz’in daha fazla İspanyol sıcak noktasını buradan tanıyabilirsiniz.

Mayorka: En büyük Balear Adası

Villa Mallorca Satın Alın – Havuzlu villa, Palma’nın eşsiz manzarası, tenha koylar veya Son Vida (Palma’nın banliyösü) ve adanın batısındaki Port Andratx gibi sıcak noktalar. Mayorka, emlak söz konusu olduğunda Akdeniz’deki alıcı mıknatısıdır. Pek çok cazibe merkezi var ama sadece bu ada, gözlerden uzak villa bölgelerinde “büyük şehir hayatını” plaj, doğa, güneş ve huzurla birleştiriyor. Bazıları adayı 5 veya 10 yıldır ziyaret ediyor ve Mayorka’nın hangi bölgesinde satın almak istediklerini tam olarak biliyor, diğerleri ise Mayorka’da doğru yer konusunda hala kararsız.

Ä°biza: Ada turu ve villa bölgesi

Ä°biza’da Villa – Ä°biza’da bir villa mı satın almak istiyorsunuz? Havuzlu villa, plaja ve / veya havaalanına yakın, körfezin yakınında sessiz veya tüm alışveriş noktalarının bulunduğu şehre yakın. Burada adanın doğru ve önemli kısımlarını tanıyacaksınız. Ayrıca başlangıçta müşterilerimden sıkça gelen birkaç soru var. Deneyimlerime göre hangi konum satın almaya değer? Müşterilere adanın hangi bölgelerini öneririm? Böylece Ä°biza ‘nın A, B ve C konumlarına ayrılmış hızlı bir genel görünümüne sahipsiniz. Belki de Almanya’da nüfusu 50.000’in üzerinde olan şehirleri 3 kategoride değerlendirdiğimiz Lukinski Gayrimenkul Değerlendirmemizi zaten biliyorsunuzdur: Ä°yi A lokasyonlarından daha ucuz C lokasyonlarına. Eivissa’dan ve Es Cubells’teki kapılı topluluktan Cala Vadella’ya, Sant Antoni’ye.