Tasarruf: Elektrik, su, vergiler, seyahat & Co. – Çalışmadan varlık oluşturun!

Tasarruf – Ev içinde, seyahat ederken, alışveriş yaparken veya araba kullanırken, uçarken, ev taşırken veya elektrik tasarrufu yaparken. Para biriktirmek sandığınızdan daha kolay olabilir. Doğru ipuçları ve kontrol listeleriyle hayattaki her durumda para biriktirebilir ve servetinizi artırabilirsiniz. Tasarruf etmenin en hızlı ve en etkili yollarını seçtik. Finansal bir kontrolden başlayarak, günlük yaşamda tasarruf etmenin sayısız yolundan basit ev ipuçlarına kadar.

Finansal Kontrol

Finansal Kontrol: Tasarruf – Para biriktirmek istiyorsanız, işe kıyafet ya da benzeri şeylerle başlamamalısınız. Hayır, düzgün bir şekilde para biriktirmek istiyorsanız, işe mali durumunuzdan başlamalısınız! Sizin için gelecekte daha fazla tasarruf etmenizi kolaylaştıracak birkaç ipucunu bir araya getirdik. Para tasarrufu söz konusu olduğunda hedef her zaman “Svabyalılar gibi tasarruf etmektir”. Bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olmak için, mali durumunuzu nasıl idare edeceğinize dair birçok farklı ipucu derledik. Sadece 1 ipucunu takip etmeye çalışsanız bile, değişiklikleri fark edeceksiniz.

Günlük yaşamda tasarruf edin

Günlük yaşamda para tasarrufu – Günümüz dünyasında birçok şey giderek daha pahalı hale geliyor. Bu nedenle, nasıl doğru bir şekilde tasarruf edileceğini ve bunun gerçekten değerli olduğu yerleri bilmek önemlidir. Para biriktirmek için her zaman belirli bir plan yapmak zorunda değilsiniz. Farklı ampuller kullanmak, stajyerlerin hizmetlerinden yararlanmak gibi günlük yaşamda yapılacak küçük değişiklikler bile masrafları en aza indirmek için uzun bir yol kat edilmesini sağlayabilir.

Kontrol Listeleri: Abonelikler, alışveriş, ev, elektrik ve benzeri ürünlerde tasarruf edin.

Buna ek olarak, hala çok fazla paranın kolayca tasarruf edilebileceği birçok bireysel alanımız var. Her hafta, her ay, böylece sağlam bir finansal temele giderek daha da yaklaşıyoruz:

Abonelikler

Abonelikler yoluyla para tasarrufu yapmak güzel bir seçenektir. Ancak abonelik almak her zaman doğru bir seçim değildir. Bu makalede, aboneliğin ne zaman faydalı olduğunu ve hangi alanlarda aboneliğin mantıklı olabileceğini öğreneceksiniz. Abonelik, belirli hizmetleri daha uzun bir süre için daha düşük bir fiyata satın almak için yapılan bir anlaşmadır. Bunlar arasında sadece spor salonu üyelikleri veya gazete alımları değil, aynı zamanda bilet alımları, TV bağlantıları veya müzik hizmetleri de yer almaktadır. Aboneliklerin amacı, insanların belirli hizmetleri bir ücret karşılığında düzenli olarak almalarını sağlamaktır.

Alışveriş

Alışveriş kelimesini duyduğunuzda muhtemelen aklınıza para biriktirmek yerine para harcamak geliyordur. Alışveriş yapmak hala tutkunuzsa ve nasıl tasarruf edeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, her bir ipucumuzu dikkatlice okumalısınız. İkinci el satın almak, pazarlık yapmak, satış noktalarını ziyaret etmek ya da alışveriş listesi hazırlamak size tanıtmak istediğimiz yöntemlerden sadece birkaçı. Alışveriş, insanlar için en önemli tüketim ürünlerinden biridir. Artık sadece yiyecek veya kıyafet gibi gerekli alışverişler değil, günümüzde zaman geçirmek için de alışverişe çıkabilirsiniz. Alışverişte nasıl ve nereden tasarruf edileceğine dair ipuçları aşağıda sizin için kaydedilmiştir.

Sürüş

Arabanızı evde bırakmanın toplu taşıma kullanmaktan başka bir alternatifi olmadığını mı düşünüyorsunuz? Yanlış tahmin. Bu makale yanıldığınızı kanıtlıyor ve 18 farklı seçenek sunuyor. Toplu taşımanın yanı sıra yürüyebilir, bisiklete binebilir, araba paylaşımı yapabilir veya yakıt fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ulaşımdan tasarruf etmek istiyorsanız, doğrudan toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda değilsiniz. Elbette arabaya göre daha ucuz bir alternatiftirler, ancak aşağıda sadece araba kullanmayarak değil, arabanın kendisinden de nasıl tasarruf edebileceğinize dair birkaç ipucu derledik.

Boş Zaman

Boş zaman, bir insanın hayatının önemli bir parçasıdır. Sadece herhangi bir yükümlülükten kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda bunu istediğiniz şekilde organize etme fırsatına da sahip olursunuz. Cüzdan için hiç de kolay olmayan bir dizi boş zaman aktivitesi vardır. Boş zamanlarınızı çok para harcamadan nasıl geçireceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki önerilere bir göz atın. Sadece yeni bağlantılar kurma fırsatına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda yeni deneyimler de kazanabilirsiniz. Yani boş zamanlarınızda peşinden koştuğunuz pahalı bir hobi olmak zorunda değil, çok daha ucuz ve hatta ücretsiz alternatifler de var.

Bütçe

Evde para tasarrufu – devlet sübvansiyonları, cihaz kullanımı, çevreye duyarlı çamaşır yıkama veya atık ayrıştırma. Hangi ev alanında olursa olsun: her yerde çok para tasarruf edebilirsiniz. Size nasıl, nerede ve ne zaman tasarruf edebileceğinizi ve böylece varlıklarınızı artırabileceğinizi gösteriyoruz. Günlük yaşamda, evde, alışveriş yaparken veya boş zamanlarınızda da aynı şekilde tasarruf edebilirsiniz. Vergi danışmanınız da vergi tasarrufu yapmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Seyahat

Seyahat etmek her zaman güzel bir şeydir. İnsanın her ay seyahat etmesi oldukça nadir olduğundan, tatil genellikle bir istisna durumudur. Ve istisna olmasına rağmen ya da tam olarak istisna olduğu için, özellikle tatilde, çoğu zaman gereksiz olan birçok şeye çok para harcarsınız. Bu nedenle, sadece yaklaşan tatiliniz öncesinde değil, tatil sırasında da tasarruf etmek için kullanabileceğiniz birkaç önemli ipucunu aşağıda sizin için bir araya getirdik. Özellikle genç aileler ve daha az bütçeye sahip kişiler için günlük yaşamdan 14 pratik deneyim. Ne de olsa mesele para değil, yanınızdaki insanlar, deneyimler ve macera, bunun için fazla bir şeye ihtiyacınız yok!

Güç

Elektrik tasarrufu giderek daha önemli hale geliyor. Özellikle enerji tüketimi yüksek maliyetlerden sorumludur. Fiyatlar yükselmeye devam ederse, büyük enerji tüketimine daha yakından bakmaya değer. Elbette, elektrik sağlayıcınızı değiştirerek çok para tasarruf edebilirsiniz, ancak elektrik faturanızı azaltmak için günlük yaşamınızda da çok şey yapabilirsiniz. Yüksek elektrik maliyetlerinden kaçınmak istiyorsanız, işte en önemli ipuçlarına genel bir bakış! Elektrik ve para tasarrufu nasıl yapılır?

Hareket

Bir sonraki taşınma yaklaşıyor, ister ilk kez olsun ister birkaç kez taşınmış olun, her seferinde yeni zorluklar ortaya çıkıyor. Taşınmayı hızlı ve kolay bir şekilde organize etmenize yardımcı olacak birkaç organizasyon temeli vardır. Nakliye şirketleriyle doğrudan fiyat karşılaştırması yaptığınızda, taşınma işlemini kendiniz yapmanız paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Taşınmanızı nasıl organize edersiniz, kılavuzumuz.

Servet birikimi: Gayrimenkul, hisse senetleri, kripto para… ?!

Stratejik olarak akıllı yatırımlar yoluyla servet oluşturmaya başlamak ne zaman mantıklı olur? 20, 30, 40 ya da hatta 50 yaşında? İyi getirili yatırımlar için basit bir formül veya ipuçları var mı? Yatırım türüne bağlı olarak risk ne olacak? İşte yeni başlayanlar için servet birikimine derinlemesine bir bakış. Eşitlik olmadan ve az eşitlikle. Etkin ticaret (tasarruf) ilkesinden, hesaplama örneklerine, yatırım fikirlerine ve ilk ipuçlarına kadar.

Uzun vadeli servet birikimi, varlıklara zamanında ihtiyaç duyulduğunda başlamaz. Bu, örneğin emeklilikten kısa bir süre önce veya paranın harcanması “gereken” bir karardan kısa bir süre önce anlamına gelir. Örneğin, yıl sonunda veya daha büyük yatırımlar söz konusu olduğunda, seçimlerden önce de, örneğin Federal Meclis seçimleri (şu anda bağış / WEG vakfı ile). Ama – biz başlangıçta kalmak istiyoruz.

  • Servet birikimi: Gayrimenkul, hisse senetleri, kripto para… ?! 20, 30, 40 yıllık sermaye birikimi – ipuçları