Sylt: En pahalı caddeler – Hobokenweg, Heideweg, metrekare başına fiyat

Sylt – Sylt bir üstünlükler adasıdır ve öyle kalmaya devam etmektedir. Ve birçok açıdan. Kuzey Denizi’ne yakınlığı ve bozulmamış doğası burada saatlerin farklı işlemesini sağlıyor. Anakaradan çok sayıda Avrupalı tatilci yaz aylarında buraya gelerek sıcak ayları tatil evlerinde ve hatta sahil ev lerinde geçirirken, sonbahar ve kış ayları tamamen dinlenme ve rahatlama ile ilgilidir. Bu durum satın alma ve kiralama fiyatlarına da yansımaktadır. Almanya’nın hiçbir yerinde emlak pazarlığı buradaki kadar pahalı değildir, bir büyükanne dairesi veya bodrum katı için bile cebinizin derinliklerine inmeniz gerekir. Almanya’daki en pahalı caddelerin Münih, Berlin ya da Hamburg‘da olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Almanya’daki en pahalı cadde Sylt adasının doğusundaki Hobokenweg’dir. Almanya’nın en pahalı yollarının yer aldığı ana sayfaya dönmek için buraya tıklayın.

Almanya’nın en pahalı caddesi: Hobokenweg & Co.

Nüfusu 700’ün biraz altında olan küçük Kampen köyü, Westerland’ın kuzeyinde yer alır ve her iki tarafı denizle çevrilidir. Köy, özellikle son yıllarda ünlülerin uğrak yeri ve Alman turistler için popüler bir tatil beldesi haline gelmiştir. Burada, özellikle yüksek sezonda, elit ve yüksek rütbeli sosyeteyi bulacaksınız. Özel partilerde slogan şudur: gör ve görül. Sosyetenin yanı sıra Kampen, beyaz kumlu plajları ve efsanevi kızıl uçurumuyla güzel ve pitoresk bir doğa da sunmaktadır. Adada gayrimenkulle ilgileniyorsanız ve bir daire veya ev satın almak istiyorsanız, cebinizin derinliklerine inmeniz gerekecektir.

Liste: En pahalı yerler ve sokaklar

Sylt’teki sokaklara daha yakından bakmadan önce, şimdi adanın en pahalı sokaklarına genel bir bakış atacaksınız. Metrekare başına satın alma fiyatı 28.000 ila 35.000 Avro arasında değişmektedir.

  • Hobokenweg
  • Heideweg / Heidewinkel
  • Çayır yolu
  • Osterheideweg

Hobokenweg (Kampen)

‘Süper zenginler caddesi’ olarak da adlandırılan Hobokenweg, metrekare fiyatları açısından Almanya’daki diğer tüm caddeleri geride bırakıyor. Sadece parası olanlar burada yaşıyor: Zengin mirasçılardan başarılı şirket yöneticilerine kadar. Federal Cumhuriyet’in başka hiçbir yerinde bu kadar pahalı değildir: burada emlak fiyatları metrekare başına 35.000 Euro’dur.

Burada metrekare başına fiyat 35.000 € / metrekare

Maksimum fiyat 35.000 €/m²’ye kadar

Hoboken Yolu’nun haritası ve konumu:

Heideweg/ Heidewinkel (Kampen)

Hobokenweg’in yanında, Heideweg veya Heidewinkel Sylt’teki en iyi adrestir. Kampen’deki merkezi konumu ve geniş arazileri metrekare başına fiyatları yükseltmektedir. Burada bir mülk satmak veya kiralamak isteyen herkes hızla uygun alıcılar bulacaktır.

Burada metrekare başına fiyat 28.000 €/metrekare’dir.

Maksimum fiyat 28.000 €/m²’ye kadar

Heideweg/ Heidewinkel’in haritası ve konumu:

Wiesenweg (Kampen)

Sylt’in en pahalı caddeleri gibi Wiesenweg de adanın kuzey ucundaki küçük Kampen kasabasında yer almaktadır. Buradaki mülklerin metrekare fiyatı 28.000 avroya kadar çıkmaktadır. Genel olarak konuşmak gerekirse, sessiz konumun ve denize yakınlığın bir bedeli vardır.

Burada metrekare başına fiyat 28.000 € / metrekare

Maksimum fiyat 28.000 €/m²’ye kadar

Çayır yolunun haritası ve konumu:

Osterheideweg (Kampen)

Osterheideweg, lüks cadde Hobokenweg’e sadece birkaç metre uzaklıktadır. Burada Osterheideweg, Heideweg, Heidewinkel veya Wiesenweg gibi komşu sokaklarda 30.000 Euro’ya kadar ödeme yapılmaktadır.

Burada metrekare başına fiyat 30.000 € / metrekare

Maksimum fiyat 30.000 €/m²’ye kadar

Osterheideweg’in haritası ve konumu:

Genel bakış: Sylt’teki en pahalı yollar

Burada Sylt’teki en pahalı 3 caddeyi bir bakışta görebilirsiniz.

Kaynaklar: Resim / Engel und Völkers / Lukinski

Sokak Şehir / Bölge, İlçe Maksimum fiyat / m²
Heideweg / Heidewinkel, Wiesenweg Sylt, Kampen 28,000 Euro
Hobokenweg Sylt, Kampen 35,000 Euro
Osterheideweg Sylt, Kampen 30,000 Euro

Almanya’nın en pahalı caddeleri: mülkler, semtler ve metrekare başına fiyatlar

Berlin, Münih, Sylt & Co: Almanya’nın metropolleri en lüks mülklerden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Berlin’deki Inselstraße, Münih’teki Königinstraße ve Starnberg Gölü’ndeki Südliche Seestraße – sadece parası olanlar burada yaşıyor! Burada bir mülk satın almak ister misiniz? Almanya’nın en seçkin caddeleri hakkında her şeyi, onları bu kadar özel kılanın ne olduğunu ve hepsinden önemlisi: burada bir metrekarenin ne kadar olduğunu öğrenin.

Ä°puçları & Püf Noktaları Emlak Sylt: Yaşayın veya Satın Alın

Uygun bir mülk bulmak her zaman kolay değildir. Özellikle de Almanya’nın gelişen ve en popüler emlak piyasalarına baktığınızda. Doğru bütçenin yanı sıra, göz önünde bulundurulması gereken başka faktörler de vardır. Örneğin Sylt’te ağırlıklı olarak villalar ve büyük mülkler bulunurken, Almanya’nın büyük şehirlerinde konut piyasası canlanıyor.

Bir villa satın al: Özel mülk – ev, yatırım, kontrol listesi, prosedür

Emlak portallarında birinci sınıf mülklerin tanıtımlarını bulamazsınız. Villalar gizlice alınır ve satılır. Gayrimenkul alımının sabit bir prosedürü vardır: Mülk arama, görüntüleme, müzakereler, satın alma sözleşmesi, noter, vergiler & Co. Villaların satın alınması elbette biraz daha zorludur. Bunun tek nedeni, normal ev alıcıları gibi 8, 9 ve hatta 10 görüşmede zaman kaybetmek istememenizdir. Ä°lk villanızı mı satın almak istiyorsunuz? İşte size lüks emlak dünyasına dair küçük bir bakış açısı.

Tatil evi & tatil dairesi: Kira yerine satın alın!

Birçok şehir sakini için bir tatil evi hayali vardır. Ä°ster Sylt veya Norderney’de deniz kenarında bir ev, ister sıcak güneyde ya da sadece kırsalda bir inziva yeri. Ancak, böylesine büyük bir karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken çok şey vardır ve bu büyük adımı atmaya karar vermeden önce iyi bir planlama yapmalısınız. Bu yazıda vergiler, maliyetler, ikinci evler ve yurtdışındaki gayrimenkuller hakkında her şeyi öğreneceksiniz. Ancak, böyle bir mülkün avantaj ve dezavantajları ve özellikleriyle daha fazla ilgileniyorsanız, tatil evi satın alma hakkındaki makalemize göz atmaktan çekinmeyin.