Elektrik karşılaştırması: Elektrikten, zamandan ve paradan tasarruf edin – Evdeki en büyük enerji tüketicileri

Elektrik karşılaştırması: Elektrik, zaman ve paradan tasarruf edin – Verimli ev aletleri, bekleme tüketimini önleyin, bilgisayarınız yerine dizüstü bilgisayarınızı kullanın veya elektrik tarifelerini karşılaştırın. Nasıl yapılacağını bilirseniz elektrik tasarrufu yapmak çok kolaydır. Günlük yaşamınızda, evinizde, alışveriş yaparken veya boş zamanlarınızda da aynı şekilde tasarruf edebilirsiniz. Vergi danışmanınız da vergi tasarrufu yapmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Genel bakışa dönmek için buraya tıklayın: Kaydetme.

Elektrik, Enerji & Co. – Elektrik tasarrufu

Elektrik tasarrufu giderek daha önemli hale geliyor. Özellikle enerji tüketimi yüksek maliyetlerden sorumludur. Fiyatlar yükselmeye devam ederse, büyük enerji tüketimine daha yakından bakmaya değer. Elbette, elektrik sağlayıcınızı değiştirerek çok para tasarruf edebilirsiniz, ancak elektrik faturanızı azaltmak için günlük yaşamınızda da çok şey yapabilirsiniz. Yüksek elektrik maliyetlerinden kaçınmak istiyorsanız, işte size en önemli ipuçlarına genel bir bakış! Elektrik ve para tasarrufu nasıl yapılır?

Elektrik, su, taşınma, vergiler, & Co. daha fazla ipucu?

En yüksek tasarruf potansiyeline sahip en büyük enerji tüketicileri

Yüksek elektrik maliyetlerinin birçok nedeni vardır: evde çok sayıda tüketici ve elbette sürekli bekleme modunda olan birçok ev aleti vardır. Birçok evde dizüstü bilgisayarlar gibi cihazlar sürekli olarak çalışır. Bazıları kaloriferi 24 saat açık bırakıyor, bazıları ise çok büyük cihazlar satın alıyor. En önemli enerji tasarrufu ipuçlarına başlamadan önce, en büyük enerji israfçılarına bir göz atmak istiyoruz. Bir yanda her dairede ve tabii ki her evde bulunabilen ev aletleri var.

Galileo’da nasıl enerji tasarrufu yapacağınızı öğrenirsiniz:

Verimsiz büyük ev aletleri yüksek elektrik maliyetlerine neden oluyor

Başlangıçta, şimdi muhtemelen en enerji verimli cihazlara sahip olmak ve satın almakla ilgili olduğunu düşünürsünüz. Yine de çoğu zaman sadece boyutu göz önünde bulundurma meselesidir. XXXL tencereye gerçekten ihtiyacımız var mı? En küçük pizza bile çok fazla elektrik tüketir. Bir mutfak satın alırken ocağın veya fırının enerji tüketimi doğrudan aklımıza gelmese de – bu genellikle güzellik ve zevkle ilgili bir sorudur – çoğu zaman hayattaki küçük şeyler fark yaratır. Çünkü küçük şeyler bile büyük bir fark yaratabilir. Çok basit örnekler var, örneğin dört parça tost için ekmek kızartma makinesi. Birçok kişi, genellikle çok fazla elektrik tüketen elektrikli bir ocak kullanır. Yüzlerce kilo et ve yiyecek içeren XXL buzdolapları veya dondurucular. Herkesin evinde büyük boyutlu ve kullanım sırasında çok fazla elektrik tüketimine yol açan cihazlar vardır.

Bu nedenle mutfak, banyo, oturma odası veya dış mekan için yeni cihazlar satın alırken, elektronik cihazlar ne kadar büyük olursa, güç tüketimlerinin ve sonuç olarak elektrik maliyetlerinin de o kadar yüksek olacağını unutmayın! Bu nedenle, farklı seçenekleri önceden karşılaştırın ve günlük yaşamda gerçekten hangi kapasitelere ihtiyaç duyduğunuzu düşünün. Özellikle sık kullanılan ev aletleri söz konusu olduğunda, bu tür bir minimizasyon faydalı olacaktır.

Bekleme tüketiminden kaçının: elektrikli aletleri tamamen kapatın

Birçok insan gibi siz de muhtemelen “Bekleme modu mu? Bunu biliyorum! Bununla birlikte, bugüne kadarki en büyük enerji israflarından biri cihazlardaki bekleme modudur. Televizyon ya da kahve makinesi fark etmez. Evdeki birçok cihaz sürekli olarak bekleme modundadır. Elbette her akşam elektrik prizlerini kapatmanın çok zaman aldığını ve bir ya da diğer fişin yerde, süpürgeliğin yanında olması nedeniyle de rahatsız edici olduğunu anlayabiliyoruz. İşte size nihai pratik ipucumuz!

Kablosuz anahtar ile tasarruf edin: Bir daha asla beklemeyin

Birçok elektronik markette ve aynı zamanda yapı marketlerde, küçük bir uzaktan kumanda ile fişten fişe ayrı ayrı kapatabileceğiniz elektronik radyo bağlantıları satın alabilirsiniz. En büyük avantajı, bir güç şeridi için eğilmenize veya bireysel bekleme modlarını devre dışı bırakmak için evin veya dairenin etrafında dolaşmanıza gerek kalmamasıdır. Tek yapmanız gereken uzaktan kumandanızı almak ve her bir fişi tek tek kapatabilirsiniz.

Radyo anahtarınızı ayarlamak için

Radyo bağlantınızı satın aldıktan sonra, uzaktan kumandayı ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin. Büyük avantaj nedir? Sabah kalktığınızda sadece bir düğmeye basarak tüm elektronik cihazları ya da bir düğmeye basarak sadece birkaçını aktif hale getirebilirsiniz. İlgili atanmış alıcı, basıncı ve güç hattında olduğu gibi kaydeder.

Radyo alıcılarınızı prizde bu şekilde ayarlarsınız:

  • Radyo bağlantısını ve uzaktan kumandayı ambalajından çıkarın.
  • Küçük alıcıları prizlerine takın
  • Fişi prize taktıktan hemen sonra, uzaktan kumanda üzerindeki bir tuşa, genellikle A, B, C ve D veya “Açık” ve “Kapalı” tuşlarına basın. “Açık” çubuğunda, örneğin A
  • Şimdi alıcı, her biri açma ve kapama ( Açık / Kapalı ) için olan iki düğmeye A bağlanmıştır.
  • Lambanızı, dizüstü bilgisayarınızı veya TV setinizi entegre adaptöre takın.

Öneri: Telsiz ile gücü kapatın – test kazananı

Bir editör olarak, doğal olarak hangi ürünlerin gerçekten anlamlı olduğunu test ettim. Benim için testin açık ara galibi bu, çünkü radyo bağlantısının kurulumu kolay ve vaat ettiklerini yerine getiriyor. Bu nedenle fiyat-performans oranı mükemmeldir ve bu radyo bağlantısını evde ve işyerinde cihazları basitçe kapatmak için test kazananımız yapar. Uyurken veya evden uzaktayken, tek bir düğmeye basarak cihazlarınızı kapatabilirsiniz. Bu şekilde artık bekleme modunda güç tüketmezsiniz.

Buzdolabı, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi: sadece Eco modunda gerçekten verimli

Bunu herkes evden biliyor! Büyük aile yemeğinden sonra büyük bulaşıklar gelir! Tek bir evde bile, elbette yıkanması gereken küçük bir bulaşık yığını hızla birikir. Tabak, bardak veya tencere gibi bulaşıkların yanı sıra çamaşır makinesindeki kirli çamaşırlar. Ancak kirli çamaşırlarınızı sadece çamaşır makinesine atarsanız, yüksek elektrik tüketimi riskiyle karşı karşıya kalırsınız!

Peki Eco programı elektrik tasarrufu için neden bu kadar önemli? İster çamaşırlarda ister bulaşıklarda olsun, çoğu kir genellikle sadece hafif bir formdadır. Bu hafif kirlilikler genellikle çamaşır ve bulaşık makinelerinin yoğun programlarını gerektirmez. Eko programlar genellikle tam ve temiz temizlik için yeterlidir.

  • Yıkama sırasında entegre eko programlarını kullandığınızdan emin olun
  • Bulaşıklar ve çamaşırlar daha düşük sıcaklıklarda yıkanır
  • Münferit yıkama programlarının çalışma süresi önemli ölçüde daha kısadır
  • Daha kısa ve daha az enerji tüketen programlar sayesinde zamandan %50, enerjiden ise %20,30 oranında tasarruf edersiniz.

Çalışmada: PC yerine dizüstü bilgisayarı tercih edin

Birçok insanın evinde hala eski güzel bilgisayarları var. Toplumun tüm alanları bilgisayarlarla çalışmaya giderek daha fazla bağımlı hale geldikçe, PC de giderek daha fazla kullanılıyor. İnsanlar sadece iş, araştırma veya sadece haberleri okumak için kendi bilgisayarlarına ihtiyaç duymakla kalmıyor, aynı zamanda film ve dizi izlemek için de giderek daha fazla bilgisayar kullanılıyor. Bu da bilgisayarların artık sadece mektup, e-posta yazmak ya da grafik düzenlemek için kullanılmadığı anlamına geliyor. Birçok kişi bilgisayarları özel olarak eğlence aracı olarak kullanmaktadır.

Yeni bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar son derece büyük miktarda enerji tasarrufu sağlayabilir. Sadece fan için daha az güç gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda daha yüksek enerji verimliliği ile daha fazla güç sağlarlar. Bu nedenle, özellikle evde eski bir modeliniz varsa, bilgisayarı modern bir dizüstü bilgisayarla değiştirmek faydalı olacaktır.

Elektrik karşılaştırması: Verivox, Check24 & Toptarif

Burada sizin için en iyi karşılaştırma sitelerine sahibiz, akıllı bir arama ile ihtiyaçlarınız için mükemmel elektrik sağlayıcısını bulabilirsiniz. Daireniz kaç metrekare olursa olsun, 80 metrekare, 120 metrekare veya hatta 200 metrekare. Elbette önemli olan sadece dairenin büyüklüğü değil, aynı zamanda daire sakinlerinin sayısıdır. Tek bir evde yalnız mı yaşıyorsunuz yoksa ailenizle birlikte mi yaşıyorsunuz? Tüm bunların elektrik fiyatı üzerinde etkisi vardır.

İşte karşılaştırma portalları için üç önerimiz. Burada, eviniz için mükemmel sağlayıcıyı bulmak için farklı değişkenleri kolayca ve rahatça girebilirsiniz!

Elektrik, bütçe defterinde çok önemli bir kalemdir. Hane halkı gelirleri olumlu yönde gelişiyor olsa da, elektriği karşılaştırmaya değer. Bunlar, Almanya’daki özel hanehalklarının finansal varlıklarına ilişkin güncel rakamlar ve istatistiklerdir.

Statistik: Geldvermögen der privaten Haushalte in Deutschland vom 4. Quartal 2013 bis zum 4. Quartal 2018 (in Milliarden Euro) | Statista

Statista‘da daha fazla istatistik bulabilirsiniz

Twitter’da Haberler

Tasarruf: Danışman ve Finansal Kontrol

Her şeyden önce istikrarlı bir temele sahip olmak önemlidir. Düzenli ve tek seferlik harcamaları her zaman göz önünde bulundurmalısınız. Rehber kitabımız, adım adım sağlam bir finansal temel oluşturmanıza yardımcı olacak değerli ipuçları ve püf noktaları sunmaktadır.

Kontrol Listeleri: Abonelikler, alışveriş, ev, elektrik ve benzeri ürünlerde tasarruf edin.

Buna ek olarak, hala çok fazla paranın kolayca tasarruf edilebileceği birçok bireysel alanımız var. Her hafta, her ay, böylece sağlam bir finansal temele giderek daha da yaklaşıyoruz:

Yatırım: Yatırımlar

İstikrarlı finansal kaynaklarla, özellikle ilk sermaye yatırımlarını düşünmeye değer, böylece paranız – pasif olarak – sizin için çalışır.

Servet birikimi: Gayrimenkul, hisse senetleri, kripto para… ?!

Stratejik olarak akıllı yatırımlar yoluyla servet oluşturmaya başlamak ne zaman mantıklı olur? 20, 30, 40 ya da hatta 50 yaşında? İyi getirili yatırımlar için basit bir formül veya ipuçları var mı? Yatırım türüne bağlı olarak risk ne olacak? İşte yeni başlayanlar için servet birikimine derinlemesine bir bakış. Eşitlik olmadan ve az eşitlikle. Etkin ticaret (tasarruf) ilkesinden, hesaplama örneklerine, yatırım fikirlerine ve ilk ipuçlarına kadar.

Uzun vadeli servet birikimi, varlıklara zamanında ihtiyaç duyulduğunda başlamaz. Bu, örneğin emeklilikten kısa bir süre önce veya paranın harcanması “gereken” bir karardan kısa bir süre önce anlamına gelir. Örneğin, yıl sonunda veya daha büyük yatırımlar söz konusu olduğunda, seçimlerden önce de, örneğin Federal Meclis seçimleri (şu anda bağış / WEG vakfı ile). Ama – biz başlangıçta kalmak istiyoruz.

Tasarruf: Elektrik, su, vergiler, seyahat & Co. – Çalışmadan varlık oluşturun!

Elektrik, su, vergiler, seyahat veya ev taşıma, eğlence, günlük yaşam veya alışveriş: her zaman tasarruf edebilirsiniz! Burada, hedefli tasarruflar yoluyla varlıklarınızı nasıl artırabileceğinizi öğrenebilirsiniz: