Boşanma durumunda ev tutmak

Çocuklu aileler için ev idaresi, boşanma durumunda genellikle gündemin en üst sıralarında yer alır. Çoğu durumda, çocukların birlikte kaldığı eş evde kalır. Çocukların alıştıkları ortamda kalabilmeleri ve boşanma nedeniyle ek bir yük altına girmemeleri için bu seçenek en iyi çözüm olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak, evi elde tutma arzusu elbette ilgili mali durum ve yapılan anlaşmalarla bağlantılıdır.

Boşandıktan sonra evinizi elinizde tutmak isterseniz ne gibi masraflar ortaya çıkar?

Evinizi ancak mülkünüzün işletme masraflarını ödeyebildiğiniz takdirde elinizde tutabileceğinizi bilmelisiniz. Başlangıçtaki duruma bağlı olarak, kredinin geri ödenmesi de önemli bir rol oynayabilir ve evinizi tutup tutamayacağınıza veya satışın daha iyi bir çözüm olup olmadığına karar verebilir.

Boşanmaya rağmen her iki tarafın da mülkün sahibi olarak kalma olasılığı konusunda size tavsiyelerde bulunmaktan ve net yönetim ve mali anlaşmalara varmaktan mutluluk duyacağız. Müşterek mülkiyete ek olarak, elbette bir ortağın evi tutması ve diğer ortağa ödeme yapması olasılığı da vardır. Maliyetleri takip etmek ve sizi bekleyen zorluklardan kaçınmak için kalıcı maliyetlerin yanı sıra finansman ve ödeme maliyetlerini de hesaplamalı ve bunları gelirinizle karşılaştırmalısınız.

Hakkında daha fazla bilgi edinin:

Kısmi açık artırma sorunu – sadece bir ortak evi tutmak istiyorsa

Ortaklardan birinin evi elinde tutmak istemesi ve diğer ortağın mülkü satmak istemesi durumunda büyük bir zorluk ortaya çıkar. Diğer ortağın rızası olmadan evdeki payınızı açık artırmada satmak istiyorsanız, sadece kendi payınızın kısmi bir açık artırması mümkündür. Halihazırda boşanmışsanız ve ortaklaşa satın aldığınız ev konusunda anlaşmazlığa düştüyseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Boşanma durumunda, genellikle riskleri göz ardı etmeli ve deneyimli emlakçılarımızla çalışmaya karar vermelisiniz. Gereksiz anlaşmazlıklardan kaçınmak ve her iki taraf için de tatmin edici bir çözüm bulmak için birlikte ve fikirlerinize dayalı bir çözüm bulun.

Boşanma konusu hakkında daha fazla bilgi:

Boşanma prosedürü

Tüm ortak edinimler arasında ev, sahip olduğunuz en büyük varlık olarak duruyor. Sırf bu nedenle, evlilik döneminde ortaklaşa edinilen bir mülk, boşanma sırasında malların paylaşımı söz konusu olduğunda da en büyük “çekişme konusu” olacaktır. Boşanma süreci hakkında her şeyi öğrenin.

Satılık gayrimenkuller

Bir mülkü satmayı düşünmenize neden olan çeşitli nedenler vardır. Birçoğu, ebeveynlerinin evi kendilerine miras kaldığında zaten kendi evlerine veya apartman dairelerine sahiptir ve şimdi mirasla nasıl başa çıkacaklarını bilmemektedir. Bu soruyla mı karşı karşıyasınız yoksa evinizi satmak için başka bir nedeniniz mi var? Tek mal sahibi olarak özel satış yapabilseniz de, mirasçılar topluluğunun sahip olduğu bir ev veya daire daha büyük zorluklar doğurur. Satışla ilgili her şey.

Ayrılık ve ev

Eşinizden ayrılmak bir travmadır. Ortaklaşa satın aldığınız ve finanse ettiğiniz evinizle ilgili kararın travmatik hale gelmemesini sağlamak için, çeşitli olası çözümler konusunda mutlaka profesyonel tavsiye almalısınız. Ayrılmanıza rağmen evinizi elinizde tutmak ve eski eşinize ödeme yapmak mı istiyorsunuz? Ya da satmak istiyorsunuz ve satıştan gerçekçi bir gelir mi elde etmek istiyorsunuz? Ayrılık ve ev konusu hakkında daha fazla bilgi.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.