Ayrılık ve ev – olasılıklar, danışmanlık

Eşinizden ayrılmak bir travmadır. Ortaklaşa satın aldığınız ve finanse ettiğiniz evinizle ilgili kararın travmatik hale gelmemesini sağlamak için, çeşitli olası çözümler konusunda mutlaka profesyonel danışmanlık almayı tercih etmelisiniz.

9 adımda ev satışı

 

Ayrılık durumunda ortaklaşa satın alınan mülkler

Evli çiftler söz konusu olduğunda mülkün veya satıştan elde edilen gelirin paylaşımı çözülebilirken, evli olmayan çiftler ayrıldığında çözüm sorunlu hale gelebilir. Çoğu durumda, ev ortaklaşa finanse edilir veya ortaklardan biri banka ile kredi yükümlülüğüne giren ortak için kefil olur. Her iki durumda da her iki eş de sorumludur, bu nedenle ev genellikle bir ayrılık durumunda anlaşmazlık konusu haline gelir. Çok nadiren bir ayrılık dostane bir şekilde gerçekleşir.

Dostane olmayan ayrılıklar söz konusu olduğunda, tavsiye ve gerekirse profesyonel bir satış şeklinde yardım almanız tavsiye edilebilir. Satmak istemeyip mülkü elinizde tutmaya karar verseniz bile, deneyimli çevrimiçi emlakçılar olarak size yardımcı olacak ve anlaşma ve somut düzenlemelerin gerekli olduğu durumlarda sizi destekleyeceğiz.

Boşanma konusu hakkında daha fazla bilgi:

Boşanma prosedürü

Tüm ortak edinimler arasında ev, sahip olduğunuz en büyük değer olarak duruyor. Sırf bu nedenle, evlilik döneminde ortaklaşa edinilen bir mülk, boşanma sırasında malların paylaşımı söz konusu olduğunda da en büyük “çekişme konusu” olacaktır. Boşanma süreci hakkında her şeyi öğrenin.

Ev tutun

Çocuklu aileler için ev idaresi, boşanma durumunda genellikle gündemin en üst sıralarında yer alır. Çoğu durumda, çocukların birlikte kaldığı eş evde kalır. Çocukların alıştıkları ortamda kalabilmeleri ve boşanma nedeniyle ek bir yük altına girmemeleri için bu seçenek en iyi çözüm olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak, evi elde tutma arzusu elbette ilgili mali durum ve yapılan anlaşmalarla bağlantılıdır. Ev tutma konusunda daha fazlası.

Ev satışı

Ortaklaşa kullanılan ve finanse edilen bir ev genellikle boşanmanın odak noktasıdır. Eşlerden hiçbiri evi tutmak istemiyorsa ya da tutamıyorsa, çoğu durumda konu mülk satışına gelir. Göz önünde bulundurabileceğiniz ve karşılaştırabileceğiniz çeşitli çözümler vardır. Boşanan çiftlerin çoğu evin üçüncü bir şahsa satılmasını tercih etmektedir, çünkü bu yöntem en az anlaşmazlığa yol açan yöntemdir. Mevcut borçlarınızdan birlikte ayrılırsınız ve eviniz için kredi geri ödemeye devam etme ihtiyacını birlikte ortadan kaldırırsınız. Her şey ev satışıyla ilgili.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.