S-Corporation: Gayrimenkul, Kuruluş, Avantajlar/Dezavantajlar ve Vergiler

S Corporation – Gayrimenkul için, S Şirketleri biraz gözden düştü, ancak iyi nedenlerden dolayı değil. Sorumluluğu azaltmak ve gayrimenkul için vergi tasarrufu sağlamak için bir S Corporation kurmak hala faydalı olacaktır. Birçok kişi gayrimenkul yatırımları için bir S şirketinden büyük fayda sağlayacaktır. Hangi formlara ihtiyacınız olduğunu, nasıl başvuracağınızı, gayrimenkul için S şirketinin avantajlarını, dezavantajlarını ve risklerini ve çok daha fazlasını burada tartışıyoruz.

S Corporation / S Capital şirketi: Oluşumu, avantajları ve dezavantajları

S Corporation tipik olarak kısa vadeli yatırımcılar içindir. Bu form, sınırlı ortaklık gibi daha uzun vadeli yatırım seçeneklerinin aksine, tipik olarak bir ev satmayı (flip house) tercih eden yatırımcılar arasında bulunur. Bu formun var olduğunu ve avantaj ve dezavantajlarının neler olduğunu bilmek kullanışlıdır. Ayrıca, bu şirket türünün sorumluluğunuzu azaltmada ve kârınızı artırmada çok pratik olabileceğini de görebilirsiniz.

Tanım ve temel bilgiler: S Corporation

S-Corp olarak da kısaltılan S-Corporations, şirketlerdir. Bunların, kâr, zarar vb. durumların aktarıldığı belirli sayıda hissedarı vardır. Bu, kârın şirkete ait olmadığı, doğrudan tüm hissedarlara aktarıldığı anlamına gelir. Bu genellikle herkes için gelir üzerinden daha az vergi anlamına gelir.

Bir S şirketi gayrimenkul sahibi olabilir mi?

Evet ve aslında, genellikle gayrimenkul satma işinde olan gayrimenkul yatırımcıları en çok bir S şirketi (veya bir S şirketi gibi vergilendirilen bir LLC) tarafından avantajlı hale getirilir.

 • Gayrimenkul satışı için çok uygun

Bir S Şirketi Kurun: Durum nasıl değiştirilir

Bu, bir S şirketinin ne olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Şimdi asıl soru, nasıl böyle bir şirket olunacağıdır. Bu sürece başlamadan önce, IRS tarafından açıklanan niteliklere sahip olduğunuzdan emin olun.

S Corporation olmak için gerekenler – Yönetmelikler

IRS, bir S Şirketi kurmaya hak kazanmak için öncelikle bu gereksinimleri karşılamanız gerektiğini söylüyor:

 • Uluslararası bir şirket olmamalıdır
 • Hissedarlar uygun olmalıdır (bireyler, belirli tröstler ve mülkler olabilir, ancak ortaklıklar, şirketler veya yerleşik olmayan yabancı hissedarlar olamaz)
 • 100’den az veya eşit hissedar
 • Tek bir hisse sınıfıyla sınırlı
 • Finans kuruluşları, sigorta şirketleri veya yurt içi uluslararası dağıtım şirketleri yok

Basit Süreç – S Şirketi Olmak Ä°çin Tüm Adımlar

Şirketinizin statüsünü bir S şirketi olarak değiştirmek için tek yapmanız gereken gereksinimleri karşılamak ve IRS Form 2553’ü doldurmaktır. Daha sonra tüm hissedarlar (ve varsa eşleri) tarafından imzalanmalıdır. Yeni bir şirketse, S şirketi statüsüne başvurmak için kuruluştan sonra iki buçuk ayı vardır. Aksi takdirde, C alt bölümünde kalır.

Süreç özetlendi:

 1. IRS’den Form 2553
 2. Tüm üyeler tarafından imzalandı
 3. Erken teslim edildi

Belgeler:

 • Form 2553 – IRS

Avantajlar: Taksitle ödeme, vergi indirimi ve amortisman

Bir mülkün satıcısı, mülkün satışından elde edilen tutarın bir kısmı üzerinden serbest meslek/sosyal güvenlik vergisinden kaçınabilir. Diğer avantajlar arasında S şirketlerinin çifte vergilendirmeyi önlemesi, hissedar sorumluluğunu koruması, serbest meslek vergisini azaltması ve (belirli koşullar altında) takdir edilen mülkün bir kazanç muhasebeleştirilmeden S şirketine katkıda bulunmasına izin vermesi yer alır. Çoğu emlak şirketinde olduğu gibi, bir S şirketi de hissedarları yükümlülüklerden korur.

 • Kâr realizasyonu için taksitli satış yöntemi
 • Sermaye kazancı vergi oranı
 • Vergisiz mülk değişimi
 • Amortisman kesintileri

Dezavantajlar: Zarar kesintisi, limitler ve hisse sınıfları

S-Şirketleri gayrimenkul dünyasında tartışmalı bir konudur. İşte nedenleri: Düşündüğünüz kadar tasarruf edemeyebilirsiniz. S-Şirketlerindeki bazı hissedarlar, şirketin zararlarını gelir tablolarından düşemezler. Bu da yatırımcının elde etmeyi umduğu korumanın kaybolması anlamına gelmektedir. Ayrıca, elbette, daha büyük veya büyüyen şirketler için caydırıcı olabilecek hissedar sayısı sınırı da vardır. Hissedarlara (örneğin ABD vatandaşları) ve hisse türüne ilişkin diğer kısıtlamalar da dezavantajdır.

 • Zarar mahsubu yapılamaz
 • Hissedar sayısının sınırlandırılması
 • Hissedarlar ABD vatandaşı olmalıdır
 • Sadece bir sınıf hisse

Gayrimenkul S Şirketi: Flipping ile Kâr Edin

S-Şirketlerinin en popüler uygulaması çevirmedir. Bu, kısa sürede ev satın alan ve yenileyen kişilere iyi hizmet verildiği anlamına gelir. Bunun nedeni, takas işlemlerinin genellikle yüksek vergiler içermesi ve az sayıda vergi indiriminin mevcut olmasıdır. S-Şirketleri bu sorunun üstesinden gelebilir.

Flipping – bir S-Corporation ile yapılmalıdır

Daha önce de belirtildiği gibi, S-Corporation “emlak çevirme” için çok uygundur. Gayrimenkul takas edildiğinde, envanter olarak kabul edilir ve yatırımcı bir “satıcı” olarak kabul edilir. Bir S-Şirketi altında faaliyet göstermeyen bir emlak satıcısı, S-Şirketinin bu avantajlarını kaçırır.

Neden bir S-Corporation takla atmak için en iyisidir?

Serbest meslek vergisinden tasarruf edersiniz (gelirinizin %15,3’ü). Bu, gelir verginizden ayırt edilmelidir. 100000 kar elde ederseniz, bir LLC olarak hem gelir vergisi hem de serbest meslek vergisi ödemek zorundasınız, ki elbette bundan kaçınmak istersiniz.

Vergiler: S-Corporation

Elbette, S şirketinin en büyük avantajı, yine, aksi takdirde bir gayrimenkul yatırımcısı olarak ödemek zorunda kalacağınız serbest meslek vergilerinden kaçınabilmenizdir.

 1. Serbest meslek vergileri
 2. S-Şirketleri ile vergi tasarrufu nasıl yapılır

S-Şirketleri ile en büyük vergi tasarrufu – Serbest Meslek Vergileri

Bir S-Corporation olduğunuzda, serbest meslek vergilerinizi hemen düşürürsünüz. Bunun nedeni, bir S-Corp olduğunuzda, gelirinizi elde ettiğiniz temettülerden ayırabilmenizdir. Temettüler serbest meslek vergisine tabi değildir. Maaşınız hala öyle elbette, ama daha az.

Daha fazla emlak vergisi tasarrufu yapmak ister misiniz?

S-Şirketleri ile vergiden nasıl tasarruf edilir?

Bu vergi avantajlarının nasıl işlediğini tam olarak anlamak için aşağıdaki videoyu izleyin. Bir S şirketi ile en çok tasarruf edebileceğiniz yolları açıklar.

Örnek S Şirketi – açıklanmıştır

John ve Jane’in bir S şirketi kurduğunu varsayalım. Mülkü yarı yarıya paylaşırlar. Jane 950.000 dolar nakit katkıda bulunur. Öte yandan John, 850.000 $’a ipotekli 950.000 $ değerinde bir mülke katkıda bulunur, orijinal tutar 600.000 $’dır. İpotek artık S şirketine dahil edilmiştir. Bu da John’un borçsuz olduğu anlamına geliyor. Aslında, ipotek, mülkün maliyetinden daha yüksektir, bu nedenle teorik olarak 250.000 $ kar elde eder. Bu depozitonun vergiden muaf olduğunu da unutmayın. Bu adil olmayabilir ya da istenmeyen bir durum olabilir, ancak S şirketlerinin özelliklerinden biridir.

S Corporation Özeti: Serbest Meslek Sahipleri için Vergiden Kaçının

S şirketinin birçok avantajı olduğu gibi dezavantajları da vardır. En önemli şey, sizin ve amaçlarınız için en iyi şirket türünün ne olduğunu önceden öğrenmektir. Bir ev satmayı düşünüyorsanız, gitmek istediğiniz yolun bir S şirketi olduğu neredeyse kesindir.

Karşılaştırma: S Corporation mı LLC mi?

S-Şirketleri genellikle her yerde bulunan LLC ile karşılaştırılır. Büyük farklılıklar gösterirler ve farklı avantajlar sunarlar. Karşılaştırma için makalemizi okuyun