C-şirketi: gayrimenkul, oluşum, avantajlar/dezavantajlar ve vergiler

C Corporation- Gayrimenkul şirketleri, işletmeler ve şirket türleri arasında C Corporation, gayrimenkul yatırımı ve yatırımcıları için en popüler olanlardan biridir. Sınırlı sorumluluk sunar ve S Corporation ‘dan farklı olarak çeşitli yatırımcılara izin verir. Bu, genellikle daha büyük bir gayrimenkul yatırım işi olarak açıklandığı anlamına gelir. Bir C şirketinin nasıl kurulacağını, bir C şirketi için belgeleri ve avantaj ve dezavantajları açıklıyoruz. Bir C şirketi ile çifte vergilendirmeden kaçınmak mümkündür ve gayrimenkul için bir C şirketi ile nasıl vergi tasarrufu yapılacağına ve kar elde edileceğine dair adım adım bir kılavuz açıklıyoruz.

C-Corporation / C Şirketi: Oluşumu, Avantajları ve Dezavantajları

C Corp olarak da adlandırılan bir C Şirketi, benzer S Corp ‘un aksine gerçek bir şirkettir. Bu, bazı vergi avantajlarının ortadan kalktığı, diğer bazı avantajların ise devreye girdiği anlamına gelmektedir. Aşağıda, C Corp’un neden ve hangi durumlarda sizin için doğru karar olabileceğini öğreneceksiniz.

Tanım ve Temel Bilgiler: Gerçek Bir Şirket Olarak C-Corp

Bir C-Corp, bir şirket gibi çalışan vergiye tabi bir varlıktır. Sahip olduğu herhangi bir gayrimenkul veya mülk de şirket adına tutulur ve değer artışı gibi herhangi bir değer artışı, bir şirket olarak vergilendirilir.

 • C Şirketi = Vergiye tabi kuruluş

Bir C-Corp Kurmak: Rehberlik, Adımlar, Belgeler

Bir C-Corp oluşturmak için yapmanız gereken ilk şey nereye başvuracağınızı seçmektir. Dikkate alınması gereken üç önemli husus vardır: Başvuru ücretleri (Nevada en pahalısı, Hawaii, Colorado ve Arkansas en ucuzu), yasalar ve tüzükler ve adınızın zaten alınmış olup olmadığı. Daha sonra yönetim kurulunuzu bir araya getirmeniz ve ardından ana sözleşmeyi eyalete sunmanız gerekir. Ama dikkat et. Bu, şirketinizin kurulduğu anlamına gelmez, sadece devlete bir şirket kurma niyetinde olduğunuzu bildirdiğiniz anlamına gelir. Ardından, yönetim kuruluyla birlikte işlerin nasıl yürüyeceğine, kimin ne yapacağına ve neye izin verilip verilmeyeceğine karar vereceksiniz (yani ana sözleşmeyi resmileştirecek ve bir işletme sözleşmesi bulacaksınız). Bu yapıldıktan sonra yazılı hale getirilecek ve devlete iletilecektir.

Süreç özetlendi:

 1. Bir konum seçin (örneğin Hawaii veya Colorado)
 2. Bir pano bulun
 3. Kuruluş Belgesini Gönderin
 4. Şirket sözleşmesi
 5. Nihai belgelendirme

Belgeler:

 • Şirket sözleşmesi
 • Kurumsal Biçim/Yönetim Yapısı Beyanı

Avantajlar: Sermaye ve yükümlülük artırımı

C-Corp, S-Corporations ‘ın birçok sorununun üstesinden gelmek için iyi bir yoldur. Birincisi, yapı yatırımcıları çekmeyi çok daha kolay ve rahat hale getirdiği için sermaye artırma yeteneğiniz artar. Bir diğeri, tüm emlak şirketlerinde olduğu gibi, sorumluluk koruması vardır, yani sorumlu olan şirkettir, arkasındaki kişi değil. Son olarak, önemli bir avantaj da C-Corps’un bir anlamda kendi kendini devam ettirebilmesidir. Çoğu kurumsal yapı, sahipler veya yatırımcılar ayrılır ayrılmaz varlığını sona erdirir. Ancak, C-Corps için durum böyle değildir, sahibi şirketten ayrılsa bile varlığını sürdürürler.

 • Daha kolay sermaye tedariki
 • Sorumluluk koruması
 • Kendi kendini destekleme

Dezavantajlar: Çifte vergilendirme, düzenlemeler ve ücretler

Şimdi, tüm avantajlarına rağmen, önemli dezavantajları da var. Bunlar, birçok insanın hiç kimsenin gayrimenkullerini bir C-Corp’ta tutmaması gerektiğini ilan etmesine yol açtı, ancak elbette bu doğru değil. En büyük dezavantaj elbette çifte vergilendirmedir. Birçok kişi bu çifte vergilendirmeden kaçınmak için bir gayrimenkul ortaklığı arayışına girmektedir. Örneğin, sınırlı bir ortaklık , yatırımcıların karları üzerinden yalnızca bir kez vergi ödemelerine olanak tanır; bu, bir C-Corp için geçerli değildir. Ayrıca, C-Corps’un uyması gereken çok sayıda düzenleme vardır. Bu, muhasebeciler veya mal sahipleri için çok sayıda evrak işi anlamına gelir. Son olarak, C-Corps’un kurulmasının yanı sıra sürdürülmesinin de yüksek maliyetleri olabilir.

 • Çifte vergilendirme
 • Çok sayıda yönetmelik = çok sayıda evrak işi
 • Temel ve bakım için yüksek ücretler

Gayrimenkule yatırım yapıyor ve vergiden tasarruf etmek mi istiyorsunuz?

Emlak vergisi indirimi

Gayrimenkul C Şirketi: Büyük Yatırımlar

Gayrimenkule büyük ölçekte yatırım yapmak için C şirketleri tam size göre. Şimdi, gerçek C-Şirketleri ve S-Şirketlerinin arkasında ne olduğunu ve ne anlama geldiklerini bilmek önemlidir.

S Corp ile C Corp arasındaki fark nedir?

Gerçekte, arada gerçek bir fark yoktur. S-Corps aynı zamanda C-Corps’tur, ancak farklı bir IRS formu doldurmuşlardır. Bir S şirketi aynı zamanda bir Alt-S olarak da adlandırılır ve Form 2553’ü dolduran ve Kodun Alt Bölüm S’sinde açıklandığı gibi muamele görmeyi seçen bir C şirketidir. Elbette, her zaman birden fazla gayrimenkul şirketine sahip olmayı seçebilirsiniz, bu da size her bir iş biçiminin avantajlarını sağlayan Çoklu Var lıktır.

S şirketleri = S-altı statüye sahip C şirketleri

Terim ve yasallık karmaşası – yanlış anlaşılan yatırımlar

Ne olursa olsun, kurulan herhangi bir şirketin bir C şirketi olduğu belirtilmelidir. Bunun başka bir yolu yok. Bu, varsayılan olarak bir C-Şirketi oluşturacağınız anlamına gelir. S-Corp seçimi için ancak olaydan sonra başvurmak mümkündür. Bu daha sonra şirketi bir alt S statüsüne sokar.

C-Şirketleri çifte vergilendirmeden nasıl kaçınabilir? Emlak vergilerinden tasarruf edin

Herkes daha az emlak vergisi ödemek ister. Özellikle de zaten vergilendirilmiş bir gelir üzerinden vergi ödüyorsanız, ki bu genellikle gayrimenkul yatırımlarında söz konusudur. Peki C-Corps’un en büyük dezavantajı olan çifte vergilendirmeden kaçınmak nasıl mümkün olabilir? Açıklayalım. İlk olarak, bunun neden bir dezavantaj olduğu, daha sonra bir S-Corp’a dönüştürmenin yasal ortamı, bir S-Corp’a nasıl dönüştürüleceği ve bu sürecin ne kadar sürdüğü. Ve son olarak, ne kadar ödediğinize dair genel bir bakış elde etmek için, C-Şirketleri için ABD eyaletlerindeki tam vergi oranları.

 1. Çifte vergilendirme şirketler için neden bir dezavantajdır?
 2. C-Corp’umu bir S-Corp’a dönüştürebilir miyim?
 3. Bir C-Corp nasıl S-Corp’a dönüştürülür
 4. Bir S Corp olmak ne kadar sürer?
 5. Bir C Corp için vergiler nelerdir?

Çifte vergilendirme şirketler için neden bir dezavantajdır?

Çifte vergilendirmeye izin veren yasal yapı kendi başına bir sorun teşkil etmemektedir. Gayrimenkul yatırımınızdan kar elde etmek istiyorsanız, bu bir sorundur. Aslında, LLC’ler veya S Corps gibi doğrudan geçişli bir varlık olmayan bir şirketin birçok avantajı vardır. Bu nedenlerden dolayı insanlar C-Corp’u seçerler. Çifte vergilendirme, yalnızca bir yatırımcı, mal sahibi veya üye şirketten para almak isterse bir dezavantajdır. Bir S-Corp söz konusu olduğunda, bu bir kez kişisel gelir olarak beyan edilir. Bir C-Corp söz konusu olduğunda, bir kez şirkette ve bir kez de sahibinin kendi cebinde vergilendirilir.

 • Para çekerken sadece bir sorun

Çifte vergilendirmeden kaçının: C-Corp’umu bir S-Corp’a dönüştürebilir miyim?

Gayrimenkul satın almanın içerdiği vergiler zaten kafa karıştırıcı ve bazen de maliyetlidir. Daha önce de belirtildiği gibi, bir C-Corp kullanmak, muhtemelen çifte vergilendirmeye tabi olacağınız anlamına gelir. Ancak, C-Corps’unuzu bir S-Corps ‘a dönüştürmek ve bu sorunu önlemek mümkündür. Bazı C-Corporation hissedarları dönüşüm seçeneğinden hiç yararlanmamışlardır ve bu nedenle çifte vergilendirmeye tabi olmaya devam etmektedirler. 1986 Vergi Yasası’ndan bu yana, kişisel vergi oranları düşürülerek C şirketlerinin S şirketlerine dönüştürülmesi mümkün hale gelmiştir. S-Corps daha elverişli bir vergi yapısına sahip olduğundan, bu çifte vergilendirme sorununu önleyecektir.

 • Evet, 1986’dan beri C şirketlerini S şirketlerine dönüştürebilirsiniz

Bir C Corp S Corp’a Nasıl Dönüştürülür – Gayrimenkul Yatırımı

Bir C şirketindeki mülkün tasfiyesinde çifte vergilendirmeyi potansiyel olarak önlemek için olası bir çözüm, C şirketini bir S şirketine dönüştürmektir. Bir S şirketi olmak için, bir C şirketinin IRS Form 2553’ü IRS’ye sunması gerekir. Bu form tüm hissedarlar tarafından imzalanmalıdır, bu da her hissedarın bir C Corporation’dan bir S Corporation’a dönüşüm üzerinde veto yetkisine sahip olduğu anlamına gelir. Form 2553’ün IRS onayı, şirket dönüşüm için resmi gereklilikleri karşıladığı sürece rutindir (isteğe bağlı değildir).

 • IRS Form 2553’ü kullanın
 • Tüm hissedarlardan onay alınması

Bir S Corp olmak ne kadar sürer?

Bu, mevcut veya yeni bir şirket olmanıza bağlıdır. Yeni şirketler, kuruluştan sonraki 2,5 ay içinde bir S-Corp seçimi için başvurmalıdır. Mevcut şirketler için bu süre, ilgili vergi yılının başlangıcından 2,5 ay öncesidir. Ancak, yetkililerin yeni bir şirketi onaylaması toplam dört ila altı hafta sürmektedir.

 • 2,5 ay veya 2 ay 15 gün
 • Gönderimden dört ila altı hafta sonra

C Corp Vergi Oranları – Bir C Corp için vergi oranları nelerdir?

Çifte vergilendirme göz önünde bulundurulduğunda, C-Corp için genel vergi oranlarına bakmak da önemlidir. Bunlar, yatırımcıların veya mal sahiplerinin alacağı maaş üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu oranlar, 2010 yılında yapılan IRS reformundan bu yana aynı oranda belirlenmektedir. Aşağıdaki tabloya bir göz atın ve USD cinsinden gelir ile yatırımcının vergi oranını karşılaştırın.

 • $0 – $50.000: 15%
 • $50.000 – $75.000: $7.500 + 25%
 • $75.000 – $100.000: $13.750 + 34%
 • $100.000 – $335.000: $22.250 + 39%
 • $335.000 – $10.000.000: $113.900 + 34%
 • $10.000.000 – $15.000.000: $3.400.000 + 35%
 • $15.000.000 – $18.333.333: $5.150.000 + 38%
 • $18.333.333: 35%

C Corp. özeti: Büyük yatırımlar için

C-Corp belki de birçok şirket için bir sonraki adım gibi bir şeydir. Daha fazla yatırımcı için ve daha büyük fırsatlarla. Ancak bu durum, çifte vergilendirmede de görülebileceği gibi, onları kendi dezavantajlarından kurtarmamaktadır.

Karşılaştırma: S Corp mu C Corp mu?

İşte soru bu. Öğrenmek için S corps hakkındaki ayrıntılı makalemizi okuyun. Bu kitapta, gayrimenkul işinizin sorumluluğunu azaltmak için bir S şirketi mi yoksa bir C şirketi mi seçmeniz gerektiği hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Bakınız Gayrimenkul S Şirketi