Mayorka’da villa satın almak: Nereden alınır?! Ada turu, villa mahalleleri + emlakçı ipuçları

Villa Mallorca Satın Alın – Havuzlu villa, Palma’nın eşsiz manzarası, tenha koylar veya Son Vida (Palma’nın banliyösü) ve adanın batısındaki Port Andratx gibi sıcak noktalar. Mayorka, emlak söz konusu olduğunda Akdeniz’de ve Ä°spanya‘da alıcı mıknatısıdır. Pek çok cazibe merkezi var ama sadece bu ada, gözlerden uzak villa bölgelerinde “büyük şehir hayatını” plaj, doğa, güneş ve huzurla birleştiriyor. Bazıları adayı 5 veya 10 yıldır ziyaret ediyor ve Mayorka’nın hangi bölgesinde satın almak istediklerini tam olarak biliyor, diğerleri ise Mayorka’da doğru yer konusunda hala kararsız.

Mayorka’da bir villa mı satın almak istiyorsunuz?

Son 10, 20 ve hatta 30 yıldaki değer artışına bakarsanız, bunun tek bir yolu olduğunu görürsünüz: yukarı. Adanın yüzölçümü 3.640 km²’dir ve hepsi bu kadar. Villanın 1. deniz hattında veya “sadece” deniz manzaralı olması fark etmez. İnşa edilen, yenilenen ve yeniden geliştirilen her şey burada, Akdeniz’le çevrili bir adada gerçekleşiyor. Buna göre fiyatlar, satın aldığınız Mallorca’nın konumuna bağlı olarak bazen yılda %6-8 oranında artmaktadır.

Villa Turu Mallorca: En pahalı mahalleler

Adaya 4 günlüğüne geri döndüm ve bugün sizi Mallorca’nın villalar ve konutlar açısından “en güzel” köşelerine götürmek istedim. Villa turumuza başkent Palma de Mallorca’da başlıyoruz. Buraya da uçakla gelirsiniz ve oradan Mallorca’nın en güzel köşelerine gider.

En popüler olanları elbette:

 • Havuzlu Villa
 • Deniz kenarında villa, ya da en azından
 • Deniz manzaralı villa

Mayorka’da satın almak istiyorsunuz ve bir satın alma (ve yükseltme) danışmanı mı arıyorsunuz?

Beni arayın ya da bana yazın:

Neden Mayorka? Adanın güneşi ve iklimi

Mayorka’ya gitmenin temel bir nedeni var: güzel ve sıcak hava. Özellikle, yoğun sezonda kışı geçirip yazın kiralamak, villa sahipleri için de popüler bir modeldir. İstatistiklere hızlıca bir göz atalım:

Ø Düşük sıcaklık / Ø Yüksek sıcaklık ° C:

 • Kış (Ocak): 7 ° / 15 °
 • Yaz (Ağustos): 31 ° / 21 °

Mayorka: Villanız için A-lokasyon

Balear adası Mallorca, tüm yıl boyunca kendinizi iyi hissettiren sıcaklıklar sunar. Yaz aylarında sıcaklık 35°’ye, kış aylarında ise 10° ila 15°’ye ulaşmaktadır (Ocak ayında Berlin -2° iken). Kıştan kaçmak isteyenler için, güneş isteyenler için, yaşamak için rüya gibi bir yer. Kuzeydoğuda ayrıca daha bakir olan Minorka adasını ve güneybatıda İbiza’yı bulacaksınız.

İşte küçük bir alıcı tavsiyesi Ibiza: Neden Ibiza? Her zaman 2° daha fazla ve eşsiz volkanik ada. Buna ek olarak, yıllık %8-10 değer artışı Daha fazlasını buradan okuyun: Ä°biza’da bir villa satın alın.

Hadi gidelim!

Palma de Mallorca: Adanın başkenti ve havaalanı

Palma de Mallorca adanın başkentidir ve “tarzı” küçük bir şehirle karşılaştırılabilir. Çok sayıda alışveriş caddesinin bulunduğu bir şehir merkezi var. Sanatsal açıdan daha fazla etkilenen küçük alanlar vardır ve golfçüler bu iklimde her zaman paralarının karşılığını alırlar.

Güneybatıya maruz kalma = öğlen ve akşam güneşi

Mayorka’nın “başkenti” de adanın güneybatısında yer almaktadır. Neden? Burada güneye doğru en fazla güneşi alırsınız. Adanın batısında, akşam güneşinin ve deniz üzerinde gün batımının keyfini çıkarma avantajına da sahipsiniz.

Yani asıl soru şu:

Nerede rahat hissediyorsun?

Şehir Hayatı – Çok sayıda canlılığa sahip, şehre ve havaalanına hızlı erişim sağlayan merkezi bir konum arıyorsanız, Son Vida (banliyö) veya arabayla sadece birkaç dakika uzaklıktaki Costa d’en Blanes ve Bendinat gibi yerler sizin için idealdir!

Şehir hayatından uzakta, Mallorca’daki villanız için hemen birçok ipucu alacaksınız.

Palma de Mallorca:

 • Küçük büyük bir şehir
 • Alışverişten kültüre kadar çok kentsel
 • Çok merkezi, birçok destinasyona sahip havaalanı
 • Akdeniz iklimi

Villa Turuna başlamadan önce iyi bir kafe ile başlıyoruz.

Eski Şehir ve Santa Catalina: Geziden önce kafe molası

Santa Catalina bölgesi – Villalarla tanınmıyor, ancak Palma de Mallorca’daki en sevdiğim bölge, şehir merkezinden / eski şehirden hemen sonra. Buradan doğrudan Palma de Mallorca’nın villa bölgesi olan Son Vida’ya giden iyi bir kafeye gidiyoruz.

Son Vida: Palma banliyösü (şehir ve lüks)

Daha önce de duyurulduğu gibi Son Vida, Palma de Mallorca’nın villa bölgesidir. Son Vida, Balear Adası’ndaki en iyi bölgelerden biridir. Burada Mayorka’daki en fazla sayıda villadan bazılarını bulacaksınız. Golf kulübü, Palma de Mallorca’nın eski kenti gibi kapının önündedir ve havaalanı, şehrin içinden geçerek arabayla sadece 20 dakika uzaklıktadır.

Son Vida’dan sonra iki seçenek var:

 1. Batıya doğru sürüş – Port Andratx’a doğru
 2. Güneybatıya doğru sürüş – Cala Vinyes ve Sol de Mallorca’ya

Port Andratx’a devam ediyoruz, burası arayışınızda tanımanız gereken bir yer.

Port Andratx: Kendi sınıfı

Port Andratx’a giderken Cala Fornells ve Camp de Mar’ı da geçeceksiniz:

 1. Cala Fornells
 2. Camp de Mar
 3. Port Andratx (Varış)

Cala Fornells: Sahilde villa bölgesi

Port Andratx’a doğru, golf kulübünden hemen önce Cala Fornells’in küçük villa bölgesi yer almaktadır. Aslında, “küçük ama güzel” sözü onu en iyi şekilde özetliyor. Küçük bir topluluk, çok sayıda arazi ve her tarafta Akdeniz.

Camp de Mar: Golf kulübü kapınızın önünde

Sadece birkaç kilometre ötede, Camp de Mar. Camp de Mar, golf kulübünün kapılarının önünde olmasını isteyenler için de uygundur. Tabii ki, gerçek golf hayranları için golf sahalarında ve sahalar üzerinde de tesisler bulunmaktadır.

Port Andratx: Liman Kenti ve Villalar Bölgesi

Andratx Limanı mutlaka görülmeli! Burada, Port Andratx’ta pek çok şey bir araya geliyor. Çoğunlukla sakin dalgalara sahip güzel ve büyük bir koy (akşamlar için ipucu: sadece dalgaların sesinin tadını çıkarın). Limandaki toplulukta, spadan alışveriş caddesine kadar her şeyde çok fazla yaşam var. Aynı zamanda doğa da evin önünde.

Tekne sahipleri için de Palma de Mallorca’nın büyük limanına ilginç bir alternatiftir.

Port Andratx’ta villa yoğunluğu özellikle yüksektir. Buna göre, burada kendinize nispeten hızlı bir şekilde güzel bir villa da bulabilirsiniz. Daha önce tanıdığınız küçük şehirlerde dalgalanma doğal olarak biraz daha düşüktür. Liman kasabası son derece popülerdir ve kordonun ve körfezin sağlı sollu iki tarafının harika aydınlatmasıyla geceleri de bir rüyadır. Havuzlu, güzel manzaralı bir villa, bazıları Port Andratx’ı seçiyor.

Port Andratx:

 • Palma de Mallorca’dan uzakta
 • Lüks topluluk
 • Gün batımı = Güneybatı (akşam güneşi)

Kısa bir mola, lezzetli bir yemek ya da hatta 2. günde Palma de Mallorca’nın güney batısına, Port Andratx’ın güneyine devam edebiliriz.

Güneybatı: plaj, golf ve huzur

Bendinat ve Costa d’en Blanes (mutlaka ziyaret etmelisiniz) üzerinden adanın güneybatı kısmına ulaşırsınız. Burada farklı, küçük villa bölgeleri bulacaksınız. Bazıları kayalıklarla, bazıları kumsallarla. Tüm alanları görmek iyidir, böylece genel bir bakış elde edebilir ve tercihlerinize göre karar verebilirsiniz.

 1. Bendinat
 2. Costa d’en Blanes
 3. Palma Nova
 4. Santa Ponsa
 5. Cala Vinyes
 6. Sol de Mallorca
 7. Costa de la Calma

Bendinat: Şehre yakın, güneşli ve XL plajı

Santa Ponsa, Cala Vinyes ve Sol de Mallorca’ya giderken neredeyse otomatik olarak Bendinat sahil köyünden geçeceksiniz.

Bendinat:

 • Kıyı köyü
 • Sahile yakın (yürüme mesafesinde)
 • Palma de Mallorca’a yakın

Costa d’en Blanes: Sahillerin arkasında

Hemen ardından bir başka küçük villa bölgesi olan Costa d’en Blanes gelmektedir. Herkes sahile yakın olmak istemez, çünkü özellikle sezonda burada çok ama çok fazla insan vardır. Güzel plajlara yakın, ancak biraz yüksekte Costa d’en Blanes yer almaktadır.

Costa d’en Blanes:

 • Plaj yollarından / alanlarından uzakta
 • Palma de Mallorca’a yakın

Palma Nova: Şehre yakın ama yine de tenha

Santa Ponsa’dan önceki son durak Palma Nova’dır. Yine Bendinat’a kıyasla biraz daha büyük bir yer. Bazıları arasında da popülerdir ve bir villa turunda kesinlikle görülmeye değerdir.

Palma Nova:

 • Doğrudan alışveriş olanakları
 • Sahile yakın (yürüme mesafesinde)
 • Palma de Mallorca’dan uzakta

Şimdi her biri kendine özgü değerlere sahip daha küçük topluluklara geçiyoruz. Genellikle küçük şeylerdir: Kayalıklar, kum, manzara, köy sokağı, belki de bir “ilk tatil” anısı. Satın alma kararları birçok nedenden dolayı verilir.

Santa Ponsa: Koşuşturmadan uzakta

Santa Ponsa bir villa turunun olmazsa olmazıdır. Bölge güneybatı sahili boyunca uzanır ve iyi bir günde buradan İbiza’ya kadar tüm yolu görebilirsiniz. Belediyenin güneyinde, Santa Ponsa’dan hemen sonra geldiğimiz bir villa bölgesi olan Port Adriano’yu da bulacaksınız.

Mallorca, sadece dışarıdan güzel değil, aynı zamanda Mallorca’yı “yaşadığınız” mülklerin içinde.

Adriano Limanı (El Toro): Santa Ponsa’da ekstra bahşiş

Santa Ponsa’da Adriano Limanı (El Toro) da ilgi çekicidir. Bu nedenle, bir kez daha ayrı ayrı belirtilmiş ve harita ile gösterilmiştir, hangi konumda güzel bir villa bulmak ve gerekirse satın almak için bakmanız gerekir.

Cala Vinyes: Daha fazla plaj ve Akdeniz

Cala Vinyes güzel bir plajdır ve adanın ucundan kısa bir atlayıştan sonra oradasınız. Parti başkenti Magaluf yakınlarda olsa da Cala Vinyes’te çok güzel, küçük villa toplulukları bulunmaktadır.

Sol de Mallorca: Mayorka’nın Güneşi

Palma de Mallorca’nın altındaki güneybatı için sondan bir önceki tavsiyem Sol de Mallorca. Sol = güneş, bu kesinlikle birçok şeyi açıklıyor. Mallorca’da daha güneye inmek mümkün değil!

Costa de la Calma: Andratx Limanı / Güneybatı Adası Geçişi

Biraz daha kuzeyde, zaten Port Andratx yönünde, Costa de la Calma’yı bulacaksınız. Adı her şeyi anlatıyor, burada kayalıklarla dolu muhteşem, engebeli bir sahil şeridi bulacaksınız (aynı zamanda yüzme fırsatları). Costa de la Calma, Mallorca’nın bu bölümündeki turumuzun son durağı.

Villa turuna doğrudan Port Antratx’tan Costa de la Calma üzerinden güneybatıya doğru da devam edebilirsiniz. Bu şekilde bir gün içinde tüm önemli bölgeleri görmüş olacaksınız.

Adanın iç kesimleri ve kuzeyi

Elbette sadece Palma’dan adanın güneybatısına doğru villalar bulamazsınız. İç kesimlerde ve kuzeyde alternatif olarak bakabileceğiniz küçük villa bölgeleri de vardır.

 1. Santa Eugenia
 2. Pollença

Santa Eugenia: Adanın merkezinin incisi

Çok küçük ama kendine has flora ve faunasıyla Mallorca’nın iç kesimlerine gitmek isteyenler için heyecan verici. Santa Eugenia ayrıca villa turunda son bir sıçrama için mükemmel bir konuma sahiptir: Pollença.

Pollença: Kır evi ve finca

Finca mı yoksa kır evi mi? Mayorka’nın iç kesimlerinde en iyi şansa sahipsiniz.

Bu, Mallorca’nın en önemli noktalarını içeren Villa Turumuzdu. Anlatıldığı gibi, gerçekten çok güzel köşeler var. Ancak bu mahalleler zaten Mallorca’da müşterilerimizin çoğu için ilginç ve heyecan verici olan bölgelerin büyük bir bölümünü oluşturuyor!

Biraz daha ileride, Mallorca’nın kuzeyi ve doğası:

Ä°pucu! Golfçüler için Mayorka’da gayrimenkul

Mayorka aynı zamanda golfçüler için de bir cennettir. Mayorka’daki en güzel golf sahalarını buradan tanıyabilirsiniz.

Ayrıca doğrudan golf sahalarının üzerinde veya hatta tek tek golf sahalarında mülk satın alabilirsiniz. Çok konforlu apartman dairelerinden villalara kadar. İhtiyacınız olan tek şey Mallorca’da iyi bir emlakçı.

Akdeniz’de bir villa satın alın

Akdeniz’in daha fazla İspanyol sıcak noktasını buradan tanıyabilirsiniz.

Ä°biza: Ada turu ve villa bölgesi

Ä°biza’da Villa – Ä°biza’da bir villa mı satın almak istiyorsunuz? Havuzlu villa, plaja ve / veya havaalanına yakın, körfezin yakınında sessiz veya tüm alışveriş noktalarının bulunduğu şehre yakın. Burada adanın doğru ve önemli kısımlarını tanıyacaksınız. Ayrıca başlangıçta müşterilerimden sıkça gelen birkaç soru var. Deneyimlerime göre hangi konum satın almaya değer? Müşterilere adanın hangi bölgelerini öneririm? Böylece Ä°biza ‘nın A, B ve C konumlarına ayrılmış hızlı bir genel görünümüne sahipsiniz. Belki de Almanya’da nüfusu 50.000’in üzerinde olan şehirleri 3 kategoride değerlendirdiğimiz Lukinski emlak derecelendirmemizi zaten biliyorsunuzdur: Ä°yi A lokasyonlarından daha ucuz C lokasyonlarına. Eivissa’dan ve Es Cubells’teki kapılı topluluktan Cala Vadella’ya, Sant Antoni’ye.

Marbella: Birçok golfçü için “Avrupa’nın Miami’si”

Marbella’da Villa – Özellikle golf severler için Marbella, Avrupa’nın gözde merkezlerinden biridir. Birçok kişi Marbella’yı “Avrupa’nın Miami’si” olarak adlandırır. Tüm yıl boyunca hoş ve ılık bir iklim ve neredeyse her mevsim güneşli. Marbella, Mallorca ve İbiza ile birlikte Akdeniz’in sıcak noktalarından biri olarak kabul edilmektedir. Marbella’da bir villa mı satın almak istiyorsunuz? Sizi Avrupa’nın en güney bölgelerinden birine, güneşin ve Akdeniz’deki iyi yaşamın şımarttığı bir yere götüreceğim.