Açıklayıcı video: Haciz kısa ve öz olarak özetlenmiştir

Haciz – Evinizin haczedildiği talihsiz bir durumda mısınız ve şimdi her şeyin nasıl işlediğini ve mülkünüze sahip olmak için ne kadar zamanınız kaldığını öğrenmek mi istiyorsunuz? Yoksa bir pazarlık peşinde misiniz ve kendinizi buna göre hazırlamak ve bir haciz müzayedesinin nasıl işlediğini ve ne gibi ipuçları olduğunu öğrenmek mi istiyorsunuz?

Zorla satış hızlıca açıklandı – prosedür, ipuçları ve püf noktaları

Zorunlu satış prosedürü veya ipuçları ve püf noktaları hakkında uzun açıklamalar okumak istemiyorsanız, bu konuların anlaşılır ve iyi bir şekilde açıklandığı bazı videoları burada sizin için bir araya getirdik.

Ayrıca okuyun:

Bir zorunlu satışa teklif veren olarak katılmak istiyorsanız veya kendi mülkünüzün zorunlu satışıyla karşı karşıyaysanız, kendinize soracağınız ilk şey böyle bir prosedürün gerçekte nasıl işlediğidir. Prosedür her zaman aynıdır ve sıkı bir şekilde düzenlenmiştir. Bu videoda zorunlu satışın tam prosedürünü öğreneceksiniz. Claus Roppel, prosedürü her meslekten olmayan kişi için anlaşılabilir bir şekilde açıklıyor. İcra takibinin yapılabilmesi için öncelikle icraya ilişkin belirli ön koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Uygulama gereklilikleri

  • Unvan – uygulanacak talebi belirleyen bir belge, mahkeme kararı veya icra emri.
  • Madde – Uygulanabilirliğe ilişkin resmi not
  • Tebligat – icra takibinden önce veya icra takibinin başlangıcında unvan borçluya tebliğ edilmiş olmalıdır

Bu videoda Christian Schmitt, bir haciz müzayedesine katılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklıyor ve yararlı ipuçları ve püf noktaları veriyor.

Haciz müzayedelerinde pazarlık avı

Bir haciz müzayedesine katılıp katılmama konusunda hala emin değilseniz, bu video sizin için yararlı olabilir. Bir haciz müzayedesinde pazarlık yaygın mıdır, yoksa genellikle piyasa fiyatını, hatta daha fazlasını mı ödersiniz?

Bu video, bir haciz müzayedesine hazırlanmanıza yardımcı olabilecek ipuçları hakkındadır. Bir haciz müzayedesine katılmadan önce etkinliği birkaç kez izlemek mantıklıdır. Zorunlu açık artırma tarihlerini Zvg24 gibi internet sitelerinde ya da ilgili yerel mahkemelerin ilan panolarında bulabilirsiniz. Çoğu teklif sahibi, pazarlık yapmak amacıyla zorunlu bir satışa gider. Ancak bu hedefe ulaşmak için zorunlu satışa iyi hazırlanmalısınız.

Fırsatlar ve Riskler

Bu videoda, bir haciz müzayedesinde yer alan fırsatlar ve riskler hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. İşte bir haciz müzayedesine katılmadan önce mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken 4 şey:

  1. Piyasa değeri ekspertizlerini gözden geçirin
  2. Tapu kayıt dosyalarını kontrol edin
  3. Daha fazla bilgi edinmek için nesnenin dosya numarasını not edin.
  4. Mümkünse görüntüleme randevuları ayarlayın

Zorunlu satışın riskleri – Aklınızda bulundurmanız gerekenler

Elbette, zorunlu satışta da bazı riskler söz konusudur. Zorunlu satış, kesinlikle farkında olmanız gereken riskler içerir. Burada, zorunlu bir satış durumunda kendinizi duruma hazırlayabilmeniz için olası riskleri sizin için derledik.

Kişisel görüntüleme nadiren mümkün

Bir mülk için zorunlu bir açık artırmaya katılmadan önce, önceden yeterli bilgi edinmek önemlidir. Ne yazık ki, bir mülkün içini önceden incelemek nadiren mümkündür, çünkü mülk sahibinin iç mekana ilişkin herhangi bir bilgi vermesine gerek yoktur. Bu nedenle, olası hasar veya kusurlar genellikle sonradan ortaya çıkar.

Mevcut kiracılık devam etmelidir – kendi kullanımı gerekmedikçe

Halihazırda kiralanmış bir mülkü açık artırmada satın alırsanız, mülke kendi kullanımınız için ihtiyacınız olmadığı sürece otomatik olarak ev sahibi olursunuz ve kira sözleşmesini feshetme hakkınız yoktur. Bu nedenle kiracılara belli bir ölçüde bağlısınız.

Teklif sahibi finansal olarak mümkün olandan daha fazlasını teklif ediyor

Zorunlu bir satışta, her zaman “teklif çılgınlığı” olarak adlandırılan bir duruma düşme riski vardır. Mülkü açık artırmada satın alma arzusu özellikle büyükse, böyle bir duruma girme riski artar. Aktif teklif sahipleri birbirlerini yukarı çekerler ve bir noktada kendi belirledikleri limite çoktan ulaştıklarını fark etmezler. Bunun bir sonucu olarak, kişi kendini mali yıkıma sürükleyebilir. Zorunlu satış tamamlandıktan sonra, artık herhangi bir cayma hakkı bulunmamaktadır.

Ä°nşaat kusurları için garanti yok

Bir mülkü açık artırmada satın almayı başardığınızda ve sonrasında inşaat kusurları ortaya çıktığında bu durum özellikle can sıkıcıdır. Zorunlu açık artırmanın dezavantajı, inşaat kusurları için herhangi bir garantinin bulunmamasıdır.

Bu videoları izledikten sonra, süreç, ipuçları ve püf noktaları hakkında yeterince bilgi sahibi olmalısınız. Haciz müzayedesi süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? O zaman buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz: