Enflasyon riskini en aza indirin ve gayrimenkul yoluyla varlık oluşturun: Karşılaştırmalı para yatırımları

Enflasyon riskini en aza indirin ve gayrimenkul yoluyla varlık oluşturun – Geleneksel tasarruf kitaplarından Riester emekliliklerine kadar birçok sermaye yatırımı türü vardır. Bununla birlikte, gayrimenkule yatırım yapmak sadece güvenli değil, aynı zamanda enflasyon dönemlerinde özellikle kârlıdır. Sonuçta, enflasyon aynı zamanda paranın değer kaybetmesi anlamına da gelmektedir. Merkez bankasına göre, paramız her yıl değerinin yaklaşık %2’sini kaybediyor. Birkaç on yıl sonra, birikimleriniz eninde sonunda azalacaktır. Ama emlakta durum farklı. Enflasyon dönemlerinde sermaye yatırımı olarak gayrimenkul ünüzle hangi avantajlardan yararlanabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Yeni! Özellikle gayrimenkul alıcıları için

A’dan Z’ye mülk satın almak: hazırlık, arama kriterleri, satın alma süreci ve tüm bunlar, uzmanlardan ücretsiz ve çevrimiçi.

Şimdi Immobilien-Erfahrung.de’de

Daire satın almak mı, ev satın almak mı, ev sahibi olmak mı yoksa yatırım yapmak mı, getiri mi yoksa yatırım amaçlı gayrimenkul mü? Yeni projem Immobilien-Erfahrung.de’de artık başarılı bir mülk alımı için bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız! Mülk satın alırken hedef belirleme, konum türleri(A, B ve C konumları), mülk türleri, getirileri ve … hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. hepsi çevrimiçi ve ücretsiz! Gayrimenkule yatırım yapın ve enflasyon sırasında bile servet biriktirin. Şimdi Immobilien-Erfahrung.de’de:

Bir yatırım veya tasarruf olarak gayrimenkul book & Co.

Mülkün kendisi enflasyona karşı güvenli bir koruma olarak görülmekle kalmaz, bu aynı zamanda finansman üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, varlık oluşturmak için para biriktirmeniz gerektiği varsayımı tam olarak doğru değildir. Aksine, eğer bilinçli bir şekilde yatırım yapılırsa, enflasyon kartlarınızı bile oynayabilir.

Enflasyon karşısında geleneksel yatırımlar

Örnek olarak klasik tasarruf defterini ele alalım. Burada tasarruf etmek için düzenli olarak para yatırırsınız. Emekli maaşınız, gelecekteki yatırımlarınız, seyahat planlarınız veya çocuklarınızın eğitimi için olabilir. Örneğin 10.000 avro ödediyseniz, bu ilk başta kulağa hoş geliyor. Peki enflasyon durumunda ne olur? Paranın değeri düşürüldü. Ürün fiyatları yükselir. Hayat daha pahalı hale gelir. 10.000 avro hala tasarruf hesabınızda kalır, ancak artık daha az değerlidir.

Tasarruf defteri – 10.000’i bir tasarruf defterine koymuş olsaydınız, hala 10.000’iniz olurdu.

Klasik bir yatırım olarak tasarruf defteri güvenli kabul edilir, ancak enflasyon durumunda aslında sermaye kaybedersiniz. Bankanın iyi niyetli ilgisi bile artık pek bir fark yaratmıyor. Bir sermaye yatırımı olarak gayrimenkulde durum tamamen farklıdır.

Gayrimenkule yatırım yapın: Avantajlar

Kriz dönemlerinde bile gayrimenkul güvenli bir yatırım olarak kabul edilir. Enflasyon karşısında değeri sabittir ve hatta krediniz paranın değer kaybından olumlu etkilenebilir. Mülkünüzü daha sonra değerinin iki katına satabilirsiniz. Örneğin yenileme ve tadilat yoluyla mülkünüzün değerini artırmak için yatırım yaptıysanız, evinizin veya dairenizin satış fiyatını daha da artırabilirsiniz!

Mülk – Örnekte 10.000’e bir mülk satın almış olsaydınız, daha sonra bunu 20.000’e satacaktınız.

İşte örnek bir hesaplama:

  • Mülk satın alın (bugün): 65.000 avro (~%15 öz sermaye = sizin 10.000’iniz)
  • Mülk satışı (daha sonra): 130,000 Euro

Krediler: Hızlı ve etkin geri ödeme

Enflasyonla birlikte paranın değeri düşer. Mülkünüzün değeri istikrarlı bir şekilde artar. Finansman konusunda ise işler artık heyecan verici bir hal almaya başladı:

Kredinize ne olacak?

O halde 10.000 avro örneğinde kalalım. Krediyi bugün aldıysanız, daha sonra yine 10.000 Euro olacaktır. Sonuçta, artık biliyoruz ki: para miktarı her zaman aynı kalır.

Şimdi pasif gelir elde etmek için mülkünüzü kiraya verdiğinizi varsayalım. Enflasyon nedeniyle artık daha fazla kira alıyorsunuz ve taksitlerinizi ödemeye devam ediyorsunuz:

  • 2020 = 350 avro kira / geri ödeme 300 avro
  • 2035 = 460 avro kira / geri ödeme 300 avro

Sonuç: Enflasyon riskinin en aza indirilmesi

Yani görüyorsun: Geleneksel finansal yatırımların aksine, gayrimenkul size tasarruf defterleri, Riester emeklilik maaşları ve benzerlerinin vaat edemeyeceği bazı avantajlar sunar. Yatırdığınız para orada değer kaybederken, bir sermaye yatırımı olarak gayrimenkul ile kriz zamanlarında daha da fazla para kazanabilirsiniz. Ayrıca, özellikle kira geliriniz artarsa, krediniz daha hızlı geri ödenecektir.