Daire sat Frankfurt-Nordend: Emlak, Gayrimenkul, İş akışı

Frankfurt-Nordend’de bir daire satmak – bir daire satmak, bir apartman satmak veya kendi mülkünüzü satmak. Frankfurt-Nordend ‘deki mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Burada size en yüksek fiyatı nasıl hızlı ve verimli bir şekilde elde edeceğinizi gösteriyoruz! Ek olarak: Satış sürecinin nasıl işlediği, hangi belgelere ihtiyacınız olduğu ve mülk değerlemesi ve miras kalan mülkler hakkında tüm bilgiler – Nordend’e hoş geldiniz! Genel bakışa geri dön: Frankfurt’ta mülk satışı.

Frankfurt-Nordend’de Satılık Daire

Yaklaşık 750.000 nüfusu ve 750 kilometrekarelik yüzölçümüyle Frankfurt am Main, Almanya’nın en büyük metropollerinden biridir. Gelişen finans piyasası heyecan verici kariyer fırsatları sunarken, çok sayıdaki yeşil alan, sanat salonları ve Main Nehri kıyıları sizi işten uzakta dinlendirici bir öğleden sonra geçirmeye davet ediyor. Köln ve Düsseldorf metropolleri de çok uzakta değildir.

Daha fazlasını buradan öğrenin: Mülk satmak

Bu nedenle Nordend’deki gayrimenkuller talep görüyor:

 • Önemli Alman metropolü
 • Köln ve Düsseldorf’a yakınlık
 • Gelişen finans piyasası
 • Birçok yeşil alan ve sanat salonu

Westend, şehir merkezi ve Bornheim arasında: aranan konum

Frankfurt’un Nordend bölgesinin sokak manzarası tipik Frankfurt gökdelenleri ile karakterize edilmemiştir. Daire blokları ve şehir evleri aileler, emekliler ve bekârlar için alan sunmaktadır. Nordend’in hemen bitişiğinde UBS, KfW gibi bankaların ve Boston Consulting Group gibi büyük danışmanlık firmalarının ofislerinin bulunduğu ünlü Westend yer almaktadır. Şüphesiz, Ren-Main bölgesinin en büyük ekonomik merkezlerinden biri burada yer almaktadır ve bu durum emlak fiyatlarına da yansımaktadır. Nordend’de yer alan Glauburgstrasse çevresinde emlak fiyatları Westend ve şehir merkezi bölgesindekilerle karşılaştırılabilir düzeydedir. Frankfurt-Ostend‘in popüler yerleşim bölgesi gibi eski işçi sınıfı semti Gallus da çok uzakta değildir.

İşte Nordend’in mezolokasyonu:

Eski bina daire, çatı katı ve yeni bina: rehber kitap

Eski binalardaki yenilenmiş dairelerin yanı sıra, modernize edilmiş çatı katları ve yeni binalardaki geniş daireler de alıcılar arasında oldukça popülerdir. Ne de olsa Frankfurt’un Nordend bölgesini tercih edenler çoğunlukla genç profesyoneller, bekârlar ve küçük aileler.

Bu nedenle, bir mülkün satışının ne kadar ayrıntılı ve karmaşık olabileceğini asla küçümsemeyin. Bizim tavsiyemiz: Size tavsiyelerde bulunan, size eşlik eden ve en başından itibaren size yardımcı olan bir destek alın. Deneyimli bir emlakçı size yalnızca satış sürecinde rehberlik etmekle kalmayacak, aynı zamanda vergi ve finansman konularında da tavsiyelerde bulunacaktır. Deneyimli bir emlakçı, farklı ev ve daire türlerine de aşinadır.

North End’de satış konusuna birazdan daha fazla değineceğim. İşte daha fazla bilgi ve ipucu içeren genel bir bakış:

Gayrimenkul satışında en önemli adımlardan biri mülkün değerlemesidir.

Frankfurt’un kuzeyinde yüksek emlak fiyatları

Mülkün bulunduğu bölge, Frankfurt a. M.’deki bir mülkün satış fiyatında merkezi bir rol oynamaktadır. Sadece ikamet yerinin güvenliği değil, aynı zamanda altyapı, yaşam standardı ve mevcut talep de değerlemede önemli bir rol oynamaktadır. Frankfurt am Main’deki mülkünüzün bağlayıcı olmayan ilk değerlemesi için güvenebileceğiniz bir emlakçı ile görüşün. Emlak piyasasında uzun yıllara dayanan uzmanlık, emlakçının satın alma fiyatını gerçekçi bir şekilde tahmin etmesini sağlar – ideal olarak, elbette gerekli ihtiyatla.

Mülk değerlemesi konusundaki ücretsiz kılavuzlarımıza buradan ulaşabilirsiniz:

Nordend’in yakınında şehrin uluslararası finans sektörü yer almaktadır:

Prosedür, belgeler ve ifşa: ipuçları

Satış nedeniniz ne olursa olsun, mülkünüzü yalnızca verimli bir şekilde değil, aynı zamanda hızlı bir şekilde satmak istersiniz. Bunu başarmanıza yardımcı olmak için, süreç, en önemli belgeler ve mülk değerlemesi hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri burada bulacaksınız.

Gayrimenkul satış prosedürü: genel bakış

Evinizi satmanın en iyi yolu, yanınızda bir uzman bulundurmaktır. Burada dikkat edilmesi gereken tüm noktaları biliyor musunuz? Bir evin satış süreci nasıl işler? Bir mülkün satışına ilişkin prosedür tüm bölgelerde aynıdır.

İşte en önemli adımlara genel bir bakış:

 1. Gerçekçi zaman planlaması
 2. Satış aşaması için strateji
 3. Komisyoncu ile mi yoksa komisyoncu olmadan mı satış?
 4. Satış için tüm belgeleriniz var mı?
 5. Satış hazırlığı
 6. Satın alma fiyatını hesaplayın
 7. Reklam yerleştirin
 8. Ä°lgili taraflarla iletişime geçin
 9. Görüntüleme randevularını gerçekleştirin
 10. Kredibilite kontrolü
 11. Satın alma sözleşmesi hazırlayın
 12. Noterde noter tasdiki için randevu
 13. Yeni sahibine devir teslim

Ä°fşa yaratın: Önemli mülk verileri

Mülkünüzü tarif edin! Bu sadece serginin hazırlanması için değil, aynı zamanda mülk değerlemesi için de önemlidir. Mülkünüzle ilgili verileri çevrimiçi formumuza girin. Ne kadar çok bilgi verirseniz, sonucunuz o kadar doğru olacaktır.

 • Gayrimenkul Türü
 • Arsa büyüklüğü (m²)
 • Arsanın yerleşimi
 • Yaşam alanı (m²)
 • Kat sayısı (mutfak, banyo olmadan)
 • Mülkün yaşı
 • Planlanan satış (tarih)
 • Konum (posta kodu, sokak, ev numarası)

Tavsiyemiz: Mülkünüzün değerini artırmak için, bir zanaatkar, mimar ve ortaklarının yardımıyla yenileme veya tadilat yapmak faydalı olabilir. Deneyimli bir emlakçı size bu konuda tavsiyede bulunabilir.

Nordend’deki mülkler her şeyden önce lüks ve özeldir.

Miras ve gayrimenkul satışı: Maliyetler, son tarihler & Co.

Ölüm her zaman kaderin bir cilvesidir ve birçok insan için yasın yanı sıra aşırı taleplere ve strese yol açar. Daha sonra miras kalan bir mülkün bakımını da üstlenmek zorunda kalan herkes hızla zorluklarla karşılaşabilir. Mülkte kendiniz yaşamak, satmak veya kiraya vermek isteyip istemediğinizden bağımsız olarak, önceden iyi bir tavsiye almalısınız. Aşağıda, bir mülkü miras aldığınızda nelerin önemli olduğu hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Miras kalan gayrimenkul: tapu sicilinde değişiklik

Bir mülk miras kalır kalmaz, ortaya çıkan ilk soru şudur: ona ne olacak? Dolayısıyla, mülkü miras aldıktan sonra kendiniz taşınmak istemiyorsanız, satabilir veya kiraya verebilirsiniz.

Miras sonrası önemli: Tapu sicilinde değişiklik!

Tek varis sen değil misin? O zaman önce diğer varislerle konuşmalısınız. Mülkün satışından elde edilen gelir mirasçılar arasında eşit olarak paylaştırıldığından, mülkün burada da satılması genellikle faydalı olacaktır. Mirastan sonra tapu sicilinde bir değişiklik yapılması gerektiğini bilmeniz de önemlidir. Tapu sicilindeki bu değişiklik, mülkün mülkiyetinin devrine izin verir ve yerel mahkemeye başvurulabilir. Mirasçılık belgesi kanıt olarak yeterli olacaktır. Mirasçılık belgesinin doğrulanmasının ardından mülk, tapu siciline sizin mülkünüz olarak kaydedilir. Bu süreç iki yıl içinde gerçekleşmelidir, çünkü tapu sicilindeki değişiklik bu süre zarfında ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Bırakın emlakçılar gibi uzmanlar burada da size yardımcı olsun. İşlerini bilirler ve size doğru tavsiyelerde bulunabilirler.

İşte tapu sicilinde isim değiştirme adımlarına genel bir bakış:

 • Mirasçılar tarafından mirasçılık belgesinin ibraz edilmesi
 • Yerel mahkemeye başvuru
 • Mirasçılık belgesinin incelenmesi
 • Tapu sicilinde değişiklik

North End’de mülk değerlemesi

Bir mülk size miras kaldıysa, onu da hızlı bir şekilde incelemelisiniz, çünkü bir mülkün sahibi olan kişi, görünen veya görünmeyen mülkten de sorumludur. Bu nedenle mülke ve araziye yakından bakın ve emlakçıların size eşlik etmesine izin verin: dört göz her zaman iki gözden daha fazlasını görür ve onların deneyim ve uzmanlığından yararlanabilirsiniz. Ayrıca, ısıtma sistemini ve bina dokusunu analiz eden gerekli enerji sertifikasını almanıza da yardımcı olabiliriz. Ayrıca, enerji tasarrufu yapmak ve çevreyi korumak için enerji verimliliğini nasıl optimize edebileceğinizi de gösterir.

Mülk değerlemesi için her zaman bir emlak danışmanının uzmanlığına başvurun!

Emlakçılar, bu iyileştirmelerin faydalı olup olmayacağı konusunda size yardımcı olacak ve satış için bir sunumla birlikte sertifikayı sizin için hazırlayacaktır. Bir enerji yenilemesi yapmaya karar verirseniz, devlet sübvansiyonlarına bile hak kazanabilirsiniz.

Özel durum: harap mülk

Miras kalacak mülkün çok kötü durumda olduğunu öğrenmeniz ya da mirası kabul ederek borçlanmanız da söz konusu olabilir. O zaman mirastan feragat etmek faydalı olabilir, çünkü mirası kabul etmek zorunda değilsiniz. Mirastan haberdar olduktan sonra altı hafta içinde mirastan feragat edebilirsiniz, ancak bu durumda sadece bir payı kabul etmemelisiniz. Bir noter veya emlakçı size bu konuda daha ayrıntılı tavsiyelerde bulunabilir.

Mirastan kaynaklanan borçluluk durumunda, mirastan feragat edilmesi tavsiye edilir

Bir sermaye yatırımı olarak gayrimenkul mirası

Özetle, bir ev miras kalan herkes mirasla ne yapmak istediğini dikkatlice düşünmelidir, çünkü bunun sizin üzerinizde büyük bir mali etkisi olabilir. Örneğin kira geliri giderleri aşıyorsa, mülk bakımlıysa veya iyi bir konumdaysa mülkü kiraya vermek de sizin için avantajlı olabilir. Ancak, kiralama uzun yıllar boyunca çok çaba gerektirebilecek kalıcı bir süreçtir. Bu nedenle, bir mülkü satmak için söylenecek çok şey vardır.

Okuma ipucu: Miras kalan mülkün satışı

Miras kalan mülkü satmak mantıklıdır, örneğin, büyük miktarda bir para için kredi almak istemiyorsanız, mülk için krediyi karşılayabilecek durumda değilseniz, satmak isteyen diğer mirasçılarla birlikte miras aldıysanız, bu bölgedeki bir mülke olan talep yüksekse, mülk ve kira fiyatları düşükse ve daha da düşebilirse veya kendiniz mülkten çok uzakta yaşıyorsanız.

Aşağıdaki durumlarda mülk satışı mantıklıdır:

 • Ortak miras
 • Bir mülkün yüksek talep görmesi
 • Düşük emlak ve kira fiyatları
 • Kişisel konut ve mülk arasında çok büyük bir mesafe

Frankfurt-Nordend’de şık cepheler ve balkondan nefes kesen manzaralar:

Son tarihler ve maliyetler: mirasın kabulü ve reddi

Teslim tarihlerinin kaçırılmamasını sağlamak için burada da mutlaka uzman bilgisine güvenmelisiniz. Miras söz konusu olduğunda, bazı son tarihlere uyulmalıdır. Bu süreler genellikle vasiyetnamenin açılmasıyla başlar. Vasiyetname hazırlama süresine ek olarak, mirası reddetmek için de bir süre sınırı vardır ve bu da elbette sizin hakkınızdır. Eğer vasiyetçi sizinle aynı ülkede yaşamıyorsa, diğer son tarihler geçerlidir. Miras bir kez kabul edildikten sonra, iyi açıklanmış istisnai bir durum olmadığı sürece artık reddedilemez. Mirasın dikkatsiz bir şekilde kabul edilmesi veya iyi düşünülmemiş ve aceleci bir karar, bizimle önlenebilecek yüksek maliyetlere neden olabilir.

İpucu: Mirasınızın uzmanlar tarafından ayrıntılı olarak analiz edilmesini sağlayın

Mirasınızın uzmanlar tarafından detaylı bir şekilde analiz edilmesini sağlayın, böylece onu iyi bir hisle kabul edebilirsiniz. Ayrıca, faydalı olduğunu düşündükleri takdirde olası bir yenileme veya tadilat hakkında sizinle ayrıntılı olarak konuşacaklardır. Bu amaçla bir emlakçı kullanmayan özel kişiler, tüm bu noktaları dikkate almazlarsa veya önemli etkileri hesaba katmazlarsa mirası pahalı bulabilirler. Uzmanlar ayrıca diğer mirasçılarla anlaşmaya varmanıza ve ilgili tüm taraflar için fayda sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Önemli! Veraset vergisi, emlak vergisi & Co

Ne yazık ki, artık hemen herkes mirasın sadece kâr getirmediğinin, aynı zamanda maliyete de neden olabileceğinin farkında. Miras bir mülk ise, veraset vergisi ödenmesi gerekebilir. Veraset vergisinin ödenip ödenmeyeceği ve ne kadar ödeneceği, vergi dairesi tarafından belirlenen değerin, ilişkiye bağlı olarak değişen vergiden muaf tutulan tutardan yüksek olup olmadığına bağlıdır. Veraset vergisine ek olarak, emlak vergisi de masraflara neden olabilir, bu nedenle hangi sigorta poliçelerinin ve diğer masrafların miras üzerine ödenmesi gerektiğini öğrenmek önemlidir. Gördüğünüz gibi, veraset vergisi kanunu çok karmaşıktır ve anlaşılması kolay değildir.

Daha fazlasını buradan öğrenin: Almanya’da Vergiler

Ödenecek vergi miktarının bağlı olduğu farklı veraset vergisi sınıfları vardır. Temel olarak, vergi oranı ve ödeneklerin ilişkinin derecesine bağlı olduğu söylenebilir. Veraset vergisinin hiç uygulanmadığı durumlar da vardır. Burada da uzman bilgimize güvenebilirsiniz!

Finans metropolünde satış: XL rehber kitabı

Frankfurt kesinlikle en etkileyici Alman şehridir. Frankfurt’un şehir merkezinde durursanız, buraya doğru sürün, gökdelenler çok etkileyici bir şey. Frankfurt a.M. aynı zamanda eşsiz silueti, gökdelenleri ve gelişen finans piyasasıyla da tanınır. Ancak şehir çok daha fazlasını sunuyor. Müzeler, yeşil alanlar, opera, sanat salonları. Göz alabildiğine kültür. İşte XL kılavuzlarımız: