Daire Köln-Deckstein satmak: ipuçları, emlak, gayrimenkul

Köln-Deckstein’da daire satmak – Köln ‘ün zarif semti Deckstein’da dairenizi satmakla ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. Deckstein’daki metrekare fiyatlarından daire satış sürecine ve tapu kayıtlarına kadar, rehberimizle başarılı bir daire satışı için iyi bir şekilde hazırlandınız. Ayrıca: Bir emlakçının görevlerine genel bir bakış ve mülk değerlemesi için en önemli kriterler – Köln-Deckstein’a hoş geldiniz! Geri dön: Köln’de bir mülk satmak.

Köln-Deckstein’da Satılık Daire

Köln-Deckstein, Köln’ün en lüks köşelerinden biridir. Büyük şehrin karmaşasından uzakta, yaşam standardı yüksek ve aynı zamanda altyapı ve komşu ilçelerle bağlantılar çok iyi. Deckstein daha çok sizi dinlenmeye ve rahatlamaya davet eden rahat bir mahalledir. Burada apartmanlar ve villalar yan yana sıralanmıştır. Hem özel bahçeler hem de kamuya açık yeşil alanlar her zaman bakımlı ve sokaklar temizdir. Sessiz konumu ve doğaya yakınlığı, Veedel’i şehrin banliyölerinde en çok rağbet gören yerleşim alanlarından biri haline getirmektedir.

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Deckstein’da bu nedenle hızlı bir daire satışına güvenebilirsiniz:

 • Yüksek yaşam standardı
 • İyi altyapı
 • Rahat bir atmosfer
 • Bakımlı yeşil alanlar
 • Sessiz konum

Lindenthal’in zarif bölgesinde gözde yerleşim yeri

Zarif Deckstein, medya metropolü Köln’ün batısındaki Lindenthal bölgesinde yer almaktadır. Komşu ilçeler arasında Braunsfeld ve Kriel bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla Altstadt, Neustadt ve Junkersdorf da çok uzakta değildir.

Şimdi kapak taşı katmanına bir göz atalım:

Militärringstraße, Decksteiner Straße & Co: Ä°puçları

Ä°ster maisonette, ister loft veya mikro daire olsun, Deckstein şehrin en çekici yerleşim bölgelerinden biri olarak kabul edilir. Veedel’in en çok rağbet gören yerleşim bölgesi batıda Militärringstraße, Viktor-Schnitzler-Straße ve Decksteiner Straße arasındadır. En iyi fiyatlar kuzeyde Dürener Strasse’nin üzerinde de bulunabilir. Kesin emlak fiyatları aynıdır.

Öncelikle, daire satışı konusundaki rehberlerimiz:

En pahalı semtlerden birinde yüksek fiyatlar!

Metrekare başına fiyat, Deckstein’da bir dairenin ne kadar rağbet gördüğünü yansıtmaktadır. Lüks Deckstein’daki dairenizi satmak istiyorsanız, metrekare başına ortalama 6.050 avro, hatta en pahalı köşelerde 6.900 avronun üzerinde bir fiyat bekleyebilirsiniz. Köln’deki mutlak rekor fiyatlardan biri! Sonunda satın alma fiyatının tam olarak ne kadar yüksek olacağı ancak profesyonel bir mülk değerlemesi ile belirlenebilir.

Daha fazlasını buradan okuyun:

Anlamlı fotoğraflar, hızlı ve verimli bir satış için ihtiyacınız olan önemli belgeler arasındadır:

Moderner Balkon einer Neubauwohnung mit Glasgeländer und grünem Fenster an weißer Fassade

Hazırlık: Belgeler ve Değerleme

Bir mülkü satmak zaman alan, bilgi gerektiren ve sinir bozucu bir iştir. Planlama ve hazırlık, çoğu mal sahibinin fark ettiğinden daha karmaşıktır. Satış fikrinden pazarlamaya ve son olarak sözleşmenin imzalanması ve devir teslimine kadar çok zaman geçer ve satıcı bir dizi görevle karşı karşıya kalır. Bu nedenle her zaman ayrıntılı hazırlık yapılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü: Ne kadar iyi planlama yaparsanız, daha sonra o kadar çok stres, hata ve zamandan tasarruf edersiniz.

Bir daireyi satmaya hazırlanmak – kontrol listesi:

 1. Önemli belgeleri derleyin
 2. Zaman ayarla
 3. Ek maliyetleri dahil edin
 4. Gerekirse bir komisyoncu görevlendirin
 5. Teklif fiyatını belirleyin
 6. Mülk hazırlayın

Belgeleri hazırlayın: Enerji sertifikası, kat planı & Co.

Evinizin satışı için ihtiyacınız olan bazı önemli belgeler vardır. Hem hazırlık aşamasında değerleme için hem de sonunda uzlaşma sırasında bunlara ihtiyacınız vardır. Ayrıca bu belgeler, satış görüşmeleri sırasındaki argümanlarınız için çok iyi bir temel oluşturur. Bu nedenle, tüm önemli belgelerin en baştan derlenmesi ve bir klasörde toplanması tavsiye edilir.

Belgelerin alınması ve ilgili masraflar hakkında her şey: Belgeler – Kontrol Listesi

Bu belgelere ihtiyacınız olacak:

 • Mülkle ilgili belgeler (bina planları, vaziyet planı, vb.)
 • Tapu sicilinden güncel alıntı
 • Alan arsa / konut
 • Yan maliyetlere genel bakış
 • Yakın zamandaki yenileme ve modernizasyon önlemlerinin listesi
 • Sigorta belgeleri (yangın sigortası)
 • Enerji sertifikası

Satış zamanı ve finansal planlama

Mülkünüzün satışını planlamayı düşündüğünüzde, belirli bir zaman dilimine odaklanmalısınız. Bu, elbette, önemli ölçüde satışın nedeni ile ilgilidir. Ayrıca tüm önemli yan maliyetleri de önceden hesaba katmalısınız. Belgelerin tedarik edilmesi, yasal olarak gerekli enerji sertifikasının hazırlanması, görüntüleme randevularının koordinasyonu da zaman ve paraya mal olur. Buna ek olarak, komisyoncu komisyonu, noter ücretleri ve vergiler için masraflar vardır.

Bu ek masrafları siz karşılayacaksınız:

 • Reklam maliyetleri
 • Komisyoncu komisyonu (isteğe bağlı)
 • Noter ücretleri
 • Vergiler
 • Mülkün hazırlanması için masraflar (isteğe bağlı)

Değerleme: Teklif fiyatını belirleyin

En önemli adımlardan biri teklif fiyatının belirlenmesidir. Ancak, fiyatlandırma aynı zamanda en büyük hata payını da sağlar. Ä°çgüdülerinizin sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Bu nedenle her zaman profesyonel bir mülk değerlemesi yaptırmalısınız. Piyasa analizleri, mülk verileri, konum ve mobilyaların yanı sıra benzer konumlardaki ve benzer mobilyalara sahip diğer mülklerin karşılaştırmalı değerleri, deneyimli emlak uzmanları tarafından piyasa değeri değerlendirmesine dahil edilir. Ev veya daireye duygusal bağlılık olmadan gerçekleştirilen tarafsız değerleme sayesinde, istenen fiyatın ideal değil, gerçek anlamda ulaşılabilir satış fiyatını gösterdiğinden emin olursunuz.

Değer bu faktörler temelinde belirlenir:

 • Konum
 • Ekipman
 • Üretim yılı
 • Eyalet
 • Diğer mülklerin karşılaştırmalı değerleri

Yenileme ve tadilatın yanı sıra yüksek kaliteli mobilyalar dairenin değerini büyük ölçüde artırabilir:

Gemütliches Wohnzimmer mit Couch, Sessel, Teppich und Einbauküche

Prosedür: Ä°fşadan noter atamasına kadar

Daire satışa hazırdır, Deckstein’daki dairenizi satıyorsanız, hedefe yönelik bir pazarlama stratejisi geliştirmeli ve tüm ayrıntıları sözleşmenin sizin şartlarınızla başarılı bir şekilde sonuçlanmasına odaklamalısınız.

Satış aşaması: ilgili taraflarla temas ve fiyat görüşmeleri

Daireyi satmaya karar verdiniz, stratejiyi geliştirdiniz, ilan için portalları seçtiniz, enerji sertifikasını aldınız ve belgeleri topladınız. Ancak bazı önemli hususlar hâlâ eksiktir. Mülkle ilgili tüm gerçekleri, anlamlı bir açıklamayı ve etkileyici resimleri içermesi gereken bir tanıtıma ihtiyacınız var. Potansiyel alıcılarla iletişime geçmek için ilan gününden itibaren her gün posta kutunuzu kontrol etmenizi öneririz. Bunu, satış aşamasının özü olan görüntüleme ve satış görüşmeleri takip eder.

Okuma İpucu! Emlak pazarlama: Strateji

İşte satış aşamasına genel bir bakış:

Noterdeki işlemler: noter tasdiki ve devir teslim

Daire satışının son adımları sırasında size bir noter eşlik edecektir. Noter atanması kanunen zorunludur. Satıcı ve alıcı arasında tarafsız bir arabulucu olarak, satın alma sözleşmesini hazırlar, son soruları açıklığa kavuşturur, sözleşmeyi noter tasdik eder ve tapu sicilinde mülkiyet değişikliğini başlatır. Satın alma bedelini doğrudan veya noterin emanet hesabı aracılığıyla aldıktan sonra, Deckstein’daki dairenizi yeni sahibine teslim edersiniz, son faturaları ve vergileri ödersiniz ve satış tamamlanır.

Özet olarak satış süreci:

Bir emlakçı kiralamak mı yoksa özel olarak satmak mı?

Geleceğe bakan ve profesyonel veya özel beklentilerini yerel bir yeniden yönlendirme içinde görenler gayrimenkullerini satmayı düşünüyor. Hızlı bir işlem ve istenen satış fiyatına ulaşmak için, bilgi birikimine sahip yerel bir emlak acentesine yatırım yapılması tavsiye edilir. Tüm hazırlık ve yürütme tedbirleri en üst düzeyde yetkinlikle gerçekleştirilecek ve tatmin edici bir sonuca ulaşılacaktır. Özel bir satış sırasında başınıza gelebilecek hatalar önlenir, zaman ve stresten tasarruf edilir.

Bir emlakçının avantajları:

 • Yılların deneyimi
 • Temel uzmanlık
 • Pazar bilgisi
 • Kendi alıcı ağınız

Medya metropolünde satış: XL rehber kitabı

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya‘nın da merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Medya şehri doğrudan Ren Nehri üzerinde yer almaktadır ve farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

İşte özel rehberlerimiz: