Potansiyel alıcılarla iletişime geçin ve talepleri kabul edin

Potansiyel alıcılarla iletişime geçme ve talepleri kabul etme – Kısa bir süre sonra, bir dizi potansiyel alıcı sizinle iletişime geçecektir. Ä°ster telefon, ister posta veya e-posta yoluyla olsun, işin büyük bir kısmı artık ilgili taraflardan gelen talepleri işleme koymaktan ibaret. Daha fazlasını buradan öğrenin. Geri dön: Mülk satışı.

Talepleri kabul edin ve işleyin: Rehber Kitap

Berlin Mitte‘de bir apartman dairesi için ilk gün kaç e-posta aldığınızı düşünüyorsunuz? Elbette herkes Berlin-Mitte, Kreuzberg veya Charlottenburg‘da yaşamıyor, ancak Nürnberg, Ulm, Leipzig, Hannover ve hatta Düsseldorf gibi diğer şehirlerde de konutlara yoğun talep var. Boş evler ve apartman daireleri genellikle doğrudan arama talebinde bulunan ilgili taraflara bile gönderilir. Şimdiden 100, 200 talebiniz var ve hepsinin okunması, sıralanması ve işlenmesi gerekiyor.

Posta yoluyla iletişim

Potansiyel alıcıları alıcı olmayanlardan nasıl ayıracağınıza dair daha fazla ayrıntı bir sonraki adımda! İlk adım, ilgili tüm taraflardan gelen soruları ve mesajları kabul etmek ve elemektir. Bu genellikle ilk adımda e-posta ile yapılır. Bu nedenle, mülkünüzün ilanını verdikten sonra, e-posta kutunuzu her gün kontrol etmeye ve yanıtlamaya özen gösterin. İdeal olarak, bir sonraki görüşmeler için her zaman telefon numarasını istemenizi de tavsiye ederiz.

Maillerinizi düzenli olarak görüntüleyin ve yanıtlayın

Telefon ve cep telefonu aracılığıyla iletişim

Bir telefon görüşmesi sırasında alıcının resmini çekmek daha kolaydır. İlgileri için teşekkür edin ve mülkü nereden duyduklarını sorarak sohbete başlayın. Ayrıca, telefonla her zaman ulaşılabilir olduğunuzdan emin olun. Bir alıcının size ulaşmaya çalışması ve tüm gün boyunca sadece telesekreter çıkması asla iyi bir fikir değildir. Bu durum sizi iyi yansıtmaz ve potansiyel alıcıları uzaklaştırabilir.

İşte bize telefon ve cep telefonu ile ulaşmanın avantajları:

  • Alıcı ile kişisel görüşme
  • Daha hızlı temas
  • Görüntüleme randevusunun kısa süre içinde iptali veya ertelenmesi

Artık potansiyel alıcılar hakkında daha doğru bir resme sahip misiniz? İster 20, ister 50 veya 200 olsun – bir sonraki adımda her zaman tüm talepleri filtrelemenizi ve alıcı olmayanları diskalifiye edip ayıklamanızı öneririz.

Adım 9’a devam edin: Potansiyel alıcıları filtreleyin ve seçin

Mülk ilan edilmiş ve gelen talepler incelenmiştir. Peki hangi potansiyel alıcının size en uygun olduğunu nasıl anlarsınız? Daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Adım 7’ye geri dönün: Mülkü pazarlayın

Tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra, satış aşamasına geçme zamanı gelmiştir. Dairenizi veya evinizi nasıl pazarlayacağınız hem mülkün türüne hem de konumuna bağlıdır. A lokasyonunda, B lokasyonunda ve C lokasyonunda bir mülkün nasıl verimli bir şekilde satılacağını buradan öğrenebilirsiniz.