Berlin-Schöneberg satılık daire: ipuçları, emlak, gayrimenkul

Berlin-Schöneberg’de daire satmakBerlin ‘in popüler Schöneberg semtindeki dairenizi, apartmanınızı veya kendi mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Başarılı bir mülk satışı için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. Konum, mülk değerlemesi, yenileme ve tadilatın satın alma fiyatı ve piyasa dışı üzerindeki etkileri – Berlin-Schöneberg’e hoş geldiniz! Geri dön: Berlin’de mülk satışı.

Berlin-Schöneberg’de satılık daire

Berlin sadece ülkenin ekonomik açıdan en güçlü şehirlerinden biri değil, aynı zamanda girişimciler, aileler ve öğrenciler için de yaşamak için cazip bir yer. Yaşam standardı yüksek, altyapı iyi ve şehir manzarası çeşitlidir. Bir sanat ve kültür metropolü olarak Almanya’nın başkentinin sunabileceği çok şey var: Tarihi anıtlardan yeşil milli parklara ve heyecan verici müzelere kadar. Burası asla sıkıcı olmaz. Renkli şehir hayatı, büyüyen iş piyasası ve kültürel çeşitlilik, Berlin’in tarihi kalesini Avrupa’nın en popüler şehirlerinden biri haline getirmektedir. Bu durum emlak piyasasına da yansımaktadır.

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Berlin-Schöneberg’de bu nedenlerden dolayı hızlı bir satışa güvenebilirsiniz:

 • Güçlü ekonomi
 • Yüksek yaşam standardı
 • Çok iyi altyapı
 • Büyüyen işgücü piyasası
 • Kültürel çeşitlilik

Bayrisches Viertel, KaDeWe & Co: Canlı bölge, popüler konum!

Bakımlı Schöneberg, şehrin güneybatısında, Berlin-Kreuzberg ile Berlin-Wilmersdorf arasında yer almaktadır. Schöneberg, demiryolu, S-Bahn, U-Bahn ve otobüs ile ideal bir şekilde birbirine bağlanan 13 şehir mahallesine ayrılabilir. Kuzeyde Wittenbergplatz çevresinde hareketli bir yaşam sürerken, güneyde doğa ana cazibe merkezidir. Bu iki bölge arasında şehrin en popüler yerleşim bölgelerinden bazıları yer almaktadır. Burada sadece lüks yerleşim bölgesi Bayrisches Viertel değil, aynı zamanda ünlü Kaufhaus des Westens (KaDeWe), Viktoria-Louise-Platz ve Nollendorfplatz da yer almaktadır.

Bu görülecek yerler Berlin-Schöneberg’de bulunmaktadır:

 • Bavyera Mahallesi
 • Batı’nın Büyük Mağazası (KaDeWe)
 • Viktoria-Louise-Platz
 • Nollendorfplatz
 • Kızıl Ada
 • Heinrich Von Kleist Parkı

İşte Schöneberg’in mezolajı:

Araziden apartmana: rehber kitap

Bir mülk satın almak istiyorsunuz ve şu anda mevcut gayrimenkulünüzü satmak için acele mi ediyorsunuz? Yoksa karlı bir şekilde kiraya vermek için bir apartman binası mı satın almayı planlıyorsunuz? Taşınmanızın nedeni ne olursa olsun, bir mülk satışı her zaman çok fazla planlama ve zaman gerektirir. Bir mülkü verimli ve hızlı bir şekilde satmak, yalnızca çok fazla satış yeteneği ve müzakere becerisi değil, aynı zamanda satış süreci, vergiler ve yasal konular hakkında da çok fazla bilgi birikimi gerektirir! Ayrıca daire veya ev tipiniz hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Sonuçta, Berlin-Schöneberg’de bir mülk satmak piyasa uzmanları için bir konudur. Burada tüm kılavuzları ve ipuçlarını bir bakışta bulacaksınız:

Satış yapmadan önce mülkünüze değer biçmelisiniz:

Berlin-Schöneberg’de bir mülke değer biçmek: Ä°puçları

Mülk değerlemesi mülkün satın alma fiyatını belirler. Bu önemlidir çünkü sadece satıcı olarak siz değil, elbette alıcının kendisi de çok iyi bir satın alma fiyatı elde etmek ister! Her iki tarafın da profesyonel bir analizden faydalanabilmesi için bir emlak danışmanının uzmanlığına başvurulması tavsiye edilir. Sonuçta, değerleme sadece inşaat türüne değil, aynı zamanda inşaat yılına, ekipmana ve mülkün konumuna da bağlıdır.

Berlin-Schöneberg’de emlak fiyatları: Ä°statistikler

Schöneberg’deki gayrimenkuller bir yandan güzel ve sakin bir yerleşim alanı sunmaktadır. Aynı zamanda Schöneberg, özellikle de seçkin lüks ürünleri bulabileceğiniz Berlin’in en ünlü mağazası KaDeWe’de hareketlidir. Aynı şey hemen köşedeki Kurfürstendamm için de geçerli; burası Berlin’in en pahalı caddelerinden biri.

Schöneberg: Başarılı mülk satışları için en iyi koşullar!

Aynı durum Schöneberg için de geçerli: Burada bir mülkü olan ve satmayı düşünen herkes şu anda hala en yüksek fiyatları elde edebilir. Gayrimenkule olan talep yüksek seyretmeye devam etmektedir. Bu durum, ev şu anda %100 kiralanmamış olsa bile, özellikle apartmanlar için geçerlidir. Almanya’daki konut fiyatlarının gelişimine baktığımızda, emlak piyasasında bir patlama yaşandığını görüyoruz. Burada kendiniz görün!

2000-2019 yılları arasında Almanya’da konut fiyatlarının gelişimi:

 • 2000: 84,4
 • 2012: 89,8 (+6,4%)
 • 2015: 100 (+10,2)
 • 2019: 128,1 (+28,1%)

Statistik: Entwicklung der Hauspreise in Deutschland in den Jahren von 2000 bis 2018 (2015 = Index 100) | Statista

Satış öncesi alım fiyatının artırılması: yenileme ve tadilat

Emlakçılar, satmak isteyen mülk sahiplerine mülklerinin mevcut değeri ve gerekirse değerini artırmak için neler yapılabileceği hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Çünkü bu aynı zamanda iyi bir emlakçının temel yetkinliğidir: yapı dokusu, yapı malzemeleri ve yapı maliyetleri alanlarında bilgi birikimi.

Mutfak, banyo ve bahçe: ipuçları

Berlin’de bir mülk satmak istiyorsanız, satış sırasında en yüksek fiyatı elde etmek için her modernizasyon veya yenileme mantıklı değildir. Özellikle apartmanlarda şeytan ayrıntıda gizlidir. Mülk üzerindeki yeşil alanlar da bakımlı olmalı, ortak alanların zeminleri iyi durumda olmalı ve bodrum gibi hasarlı duvarlar onarılmalıdır. Posta kutuları ve kapı zili işaretleri gibi çatı da satılmadan önce hasar ve sızdırmazlık açısından kontrol edilmelidir. Bunun için güvendiğiniz bir ustaya danışmanızda fayda vardır.

Yenileme için özel dikkat gösterilmektedir:

 • Yeşil alanlar
 • Ön kapı
 • Koridor
 • Merdiven
 • Döşeme
 • Posta Kutuları & Çan Plakaları
 • Kiler
 • Çatı

Dikkat: Bu durum mülkün değerini düşürür!

Bugün her ev ve daire sahibi enerji sertifikasının ne olduğunu biliyor. Ayrıca her kiracı dairesini mümkün olan en düşük enerji tüketimine göre seçer.

Ancak: Mülkünüzün bulunduğu ana rüzgar yönünü hiç düşündünüz mü? Hoş olmayan endüstriyel kokular veya trafik gürültüsü bu yönden geliyorsa, satış fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Berlin-Schöneberg’de bazı yerler bu durumdan etkileniyor! Uzmanlar bu mikro konumları ve bunların fiyatlar üzerindeki etkisini biliyor!

Bozucu: Endüstriyel kokular ve trafik gürültüsü

Berlin silüeti özellikle Schöneberg’den çok iyi görülebilir:

Dairenizi düzgün bir şekilde pazarlayın: Özel olarak mı yoksa bir emlakçı ile mi?

Berlin-Schöneberg’de bir mülk nerede satılır? Klasik olarak günlük gazete aracılığıyla mı, yoksa çeşitli emlak portallarına yerleştirilerek mi? Bir mülkün satışı birçok şekilde gerçekleşebilir. Ama doğru olan hangisi? Teklif doğru hedef kitleye hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl ulaşıyor?

Burada Schöneberg’deki dairenizi ideal bir şekilde pazarlayabilirsiniz:

Off-Market: Gizli Gayrimenkul Satışları

Deneyimli emlak satıcıları tavsiyede bulunur: Berlin-Schöneberg’de bir evin, dairenin veya arsanın hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl satılacağını yalnızca bir emlakçı bilir. Sağduyulu bir komisyoncu, örneğin aynı anda birçok portalda ve ilanda sunarak bir mülkün “ölü satılmamasını” sağlar.

Anonim kalmayı tercih eden veya buna ihtiyaç duyan gayrimenkul satıcıları piyasa dışı satışı düşünmelidir.

Gizli Bir Brokerin Avantajları:

 • İsimsiz satış
 • Özel müşteri dosyası
 • Daha hızlı satış
 • Takdir yetkisi konusunda uzman
 • Uluslararası çalışma

Niyetlerini (ve ayrıca fiyat beklentilerini) gizli tutmayı tercih eden veya buna ihtiyaç duyan gayrimenkul satıcıları, gizli bir ressamın hizmetlerini kullanmalıdır. Mülk, mülkiyet açısından ancak büyük zorluklarla bulunabilecek şekilde piyasaya sürülür. Bu, satıcıyı mahallede ve tanıdıklar arasında birçok can sıkıcı konuşmadan kurtarır.

Berlin-Schöneberg’de mülk satışı: Sonuç

Kültürel olanaklar, sakin yerleşim yeri, mükemmel bağlantılar – Schöneberg’de mülk satın almak iyi bir karardır. Berlin-Schöneberg’de bir mülkü en yüksek fiyatlarla satmak için birçok detayın dikkate alınması gerekir. Konum, inşaat durumu, ticari bir bileşeni olsun ya da olmasın: deneyimli bir emlakçı her tür mülk için doğru satış konseptini bilir. Bu konular ilk yerinde danışmanlık sırasında zaten görüşülmüştür. Ayrıca önemli: gayrimenkulün vergiden muaf olarak satılması. Güvenilir emlak danışmanınız da size bu konuda yardımcı olabilir.

Başkentte Satış: XL Rehberi

Başkent, üniversite şehri, tarihi kale ve uluslararası bir konum olarak aileler, çiftler, bekarlar ve öğrenciler için yaşamak için cazip bir yer. Buna göre Berlin, göç nedeniyle sürekli artan bir nüfusla karşı karşıyadır. Yani satış yapmak o kadar da zor değil, yeterince talep var! Kılavuzlarımızda daha fazlasını bulabilirsiniz: