Daire satmak Köln-Widdersdorf: Rehber, Emlak, Gayrimenkul

Köln-Widdersdorf’ta daire satmak – Köln ‘de popüler Widdersdorf’ta daire satmak hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. Metrekare başına fiyatlar ve Widdersdorf’taki en pahalı caddelerden en önemli belgelere ve prosedüre kadar, rehberimizle başarılı bir daire satışı için iyi hazırlanmış olursunuz. Ayrıca: Bir emlakçının görevleri ve avantajları – Köln-Widdersdorf’a hoş geldiniz! Geri dön: Köln’de mülk satmak.

Cologne-Widdersdorf’da Satılık Daire

Bozulmamış kırsal alan, yüksek yaşam kalitesi ve pastoral bir atmosfer – Widdersdorf’u bu kadar çekici kılan şey budur. Bu nedenle bölge, Köln’ün en cazip yerleşim alanlarından biridir. Sakin konumuna rağmen Widdersdorf hayat doludur. Veedel uzun zamandır festivallerin kalesi olarak bilinmektedir: Stadtteilfest, Tulpenfest, Maifest & Co. Köln Karnavalını da unutmamak gerek! Yerel tarım da çok sayıda tarihi çiftlik evi ve anıt gibi Widdersdorf’un havasına katkıda bulunmaktadır.

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Bu nedenle Widdersdorf’ta hızlı bir daire satışına güvenebilirsiniz:

 • Sessiz konum
 • Güzel manzara
 • Yüksek takdir yetkisi
 • Çeşitli festivaller
 • Birçok anıt ve turistik yer
 • Yüksek yaşam kalitesi

Köln bölgesinde mükemmel konum

Chic Widdersdorf, medya metropolü Köln‘ün kuzeybatısında, büyük şehrin karmaşasından uzakta yer almaktadır. Yakınlarda Bocklemünd ve Mengenich’in yanı sıra Müngersdorf ve Lövenich gibi popüler semtler yer almaktadır.

Şimdi Widdersdorf’un mezolajına bir göz atalım:

Unter Linden & Rather Bungert arasında

Widdersdorf’taki daireler yüksek talep görmektedir. Bölgenin güneyinde Im Süden ve Unter Linden çevresindeki mülkler özellikle caziptir. Biraz daha kuzeyde yer alan Unter Gottes Gnaden, bölgenin en pahalı caddelerinden biridir ve doğuda Rather Bungert’in etrafındaki bölge ikna edicidir. Metrekare başına kesin fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için birazdan.

İşte rehberlerimiz:

Eski daire, yeni bina & Co: Metrekare başına fiyatlar

Widdersdorf’taki dairenizi satmak ister misiniz? Ä°ster eski bir binada modernize edilmiş bir daire, ister özel bir çatı katı veya geniş bir maisonette olsun, burada metrekare başına ortalama 4.150 Euro’nun keyfini çıkarabilirsiniz. Dairenizin tam olarak ne kadar değerli olduğunu yalnızca bir mülk değerlemesi belirleyebilir. Ä°nşaat yılı, durumu ve konumu – bir dizi faktör satış fiyatını etkiler. Bir daireyi satma süreci hakkında daha fazla bilgi için birazdan.

Rehberlerimiz önceden:

Widdersdorf’un şehir manzarası tarihi, semtin havası pastoral ve çatı katlarının manzarası muhteşemdir:

Temel Bilgiler: Broker, Planlama ve Prosedür

Miras kalan bir kat mülkiyetini satmak için birçok farklı neden vardır. Profesyonel planlama ve başarılı bir yerel emlak uzmanı tarafından yetkin bir şekilde ele alınmasıyla, istediğiniz satış fiyatına ve satıştan en yüksek memnuniyete ulaşacaksınız. Elbette dairenizi özel olarak da satabilirsiniz. Ä°ster özel ister emlakçı aracılığıyla olsun, daire satış süreci hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Duygusal düz satışlara dikkat edin!

Mülk sahipleri, mülkiyeti kendilerine ait olan gayrimenkullerle çok yakın bir duygusal bağ kurarlar. İster kendilerinin büyüdüğü ebeveyn evi, ister çocuklarının büyüdüğü apartman dairesi olsun. Şu anda bir satış gündemdeyse, özel satışlarda mal sahipleri genellikle içgüdülerine göre fiyat teklif etme eğilimindedir. Ancak, ilgili taraflar ideal değeri değil, gerçekçi değeri öderler, bu da çok yüksek bir fiyatın satış hızını azaltabileceği ve işlemi daha zor hale getirebileceği anlamına gelir.

Özel satışta hata: Yanlış satış fiyatı

Bir emlakçı tutmak: görevler ve avantajlar

A’dan Z’ye profesyonel bir emlakçı hizmeti almanızı tavsiye ederiz, çünkü serginin hazırlanması, belgelerin düzenlenmesi ve alıcılarla iletişimde bazı hata kaynakları vardır. Bu nedenle, görüntüleme randevularındaki görüşmelerde müzakere becerileri gereklidir. Siz duygusal tepki verirken, deneyimli bir emlakçı çekici ve tarafsız bir yaklaşım sergiler. Bu yaklaşım, ev ve daire satarken en iyi stratejidir, çünkü istek ve ihtiyaçları olan potansiyel alıcı odak noktasıdır ve anlaşıldığını hisseder.

Bir brokerin avantajları özetlenmiştir:

 • Pazar analizleri konusunda deneyim
 • Geniş alıcı ağı
 • Uzmanlık
 • Müzakere becerileri
 • Duygusal bağlılık yok

Bu mülkle ilgili pek çok anı bulunmaktadır. Satışın aynı zamanda olumlu bir anı getirmesini sağlamak için stratejik olarak ilerlemeli ve satışı ayrıntılı olarak planlamalısınız.

Hazırlık: Önemli belgeler

Tüm belgeleri düzenleyin, mülkiyeti netleştirin, tadilat faturalarını hazırlayın ve inşaat planlarını, inşaat ruhsatını ve tapu sicilinden alınan özeti düzenleyin. Birden fazla sahibi olan mülklerdeki kat mülkiyeti için ve aynı zamanda kiralanmış durumdaki gelir mülkleri için ek bilgi ve kanıta ihtiyacınız olacaktır.

En önemli belgelere genel bir bakış:

 • Değerleme sonuçları
 • Bina planları
 • Enerji sertifikası
 • Kat planları
 • Yenileme çalışmalarından faturalar
 • Arazi kayıt özeti
 • Mülkiyetinizi onaylayan belgeler

Ayrıca: Sergide sunulan fotoğraflar için bir fotoğrafçı tutarak daireyi en iyi yönüyle gösterin ve profesyonel kaliteyi tercih edin.

İpucu: İfşada anlamlı fotoğraflar kullanın!

Sergide profesyonel fotoğraflarla başarılı satışlar:

Wohnzimmer mit heller Einrichtung und brauner Couch

Bir bakışta prosedür – kontrol listesi

Bu sizin ilk mülk satışınızsa, birçok gereklilik ilk başta biraz bunaltıcı olabilir. Sonuçta, hazırlığın ardından doğrudan mülkünüzün pazarlanması gelir. Dairenizin ilanını çevrimiçi olarak emlak portallarında veya çevrimdışı olarak yerel günlük gazetede verebilirsiniz. Başarılı görüntülemelerden sonra, ilgilenen tarafların satın alma gücü kontrol edilir ve satış işlemi gerçekleştirilir.

Bir dairenin satış süreci özetlenmiştir:

 1. Özel olarak mı yoksa bir komisyoncu ile misatacaksınız?
 2. Belgeleri hazırlayın
 3. Değerleme
 4. İfşa oluşturun
 5. Mülk ilanı verin
 6. Ä°lgili taraflarla iletişime geçilmesi
 7. Emlak turu
 8. Son satış görüşmeleri
 9. Kredi kontrolü
 10. Satın alma sözleşmesi oluşturma
 11. Noter randevusu
 12. Noter tasdiki ve imza
 13. Tapu siciline kayıt
 14. Satın alma bedelinin ödenmesi
 15. Varsa, komisyoncunun komisyonunun ödenmesi

Medya metropolünde satış: XL rehber kitabı

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya‘nın da merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Doğrudan Ren Nehri üzerinde yer alan medya kenti farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

İşte özel rehberlerimiz: