Model olun! Ajans araştırması ve bir model ajansına başvuru

Manken mi olmak istiyorsun? Bir model olarak, büyük model ajanslarının ve model menajerlik şirketlerinin her gün yüzlerce başvuru aldığını unutmamalısınız. Bazıları başvuruyu olması gerektiği gibi gönderirken, bazıları ajansın yönergelerine uymamaktadır. Kendinizi bilgilendirmek için zaman ayırın. Başvurular e-posta yoluyla gayri resmi olarak gönderilir, fotoğraflar rastgele eklenir veya fotoğraf başına beş megabayt vardır. Ajansın web sitesinde kendilerini kısaca bilgilendirmek için zaman ayıran modeller, ilk birkaç saniyede olumlu bir şekilde öne çıkıyor. Özellikle de en iyi ajanslara girmek istiyorsanız, başvurunuzu yaparken acele etmeyin. Çok fazla üst düzey ajans yoktur, fırsat genellikle benzersizdir. En iyi model ajanslarından birine mi girmek istiyorsunuz? Yeni kitabımda modellik ve model olmak hakkında her şeyi bulacaksınız!

Editoryal fotoğraf © lassedesignen – fotolia.com

En iyi model ajanslarından birinde mükemmel bir uygulama

Hiçbir ön yazı, hiçbir özgeçmiş, hiçbir motivasyon bir başvuruya ait değildir. Model ajansları net bilgilere ve az görsel malzemeye ihtiyaç duyar. Model izcileri her gün birçok başvuruyu inceliyor, gözleri çarpıcı yüzler ve özel yetenekler için eğitiliyor. Ajansta model olarak şansınızın olup olmadığına sadece birkaç veriye dayanarak karar verebilirler.

Bazen, model izcileri harika modelleri geri çevirmek zorunda kalırlar, örneğin mevcut model panosunda zaten çok fazla benzer yüz olduğu için. Daha sonra moda kuruluna “yeni bir yüz” olarak katılırsanız, ajansın zaman kaybetmesine neden olursunuz. Halihazırda şirket içi alternatifler varsa, harika bir model olsanız bile her zaman mevcut yönetim kuruluyla rekabet ediyor olacaksınız ve hatta başka türlü alamayacağınız bir veya iki ret cevabı bile alabilirsiniz. Ama bu dünyanın sonu değil.

En basit başvuru şekli, kısa bir cümle, ölçüleriniz ve üç veya dört ploaroid içeren dostça bir e-postadır. Çok basit.

Genç modeller için minimum ölçüler ve Polaroidler

Bir acente başvurusunda iki önemli şey vardır: İlk faktör öz değerlendirme ve kendinizin bir tip olarak hangi ajansa uyduğunuzu bilmekti. Uluslararası alanda en iyi ajanslardan birinde çalışmak istiyorsanız, ölçümleriniz mutlak bir zorunluluktur. Ölçüleriniz çok uç noktadaysa ve orantılarınız ajansa uymuyorsa, başvurmanıza gerek yoktur. Bu sizi ve model izcilerini işten kurtaracaktır. Sadece gerçekten kabul edilme şansınızın olduğu ajanslara başvurun. Ajansın hangi modellerle çalıştığını öğrenmenin en kolay yolu model panosuna göz atmaktır. Model panosunda, ajansın hangi model türlerini temsil ettiğini ve hangi ölçümleri yaptığını doğrudan görebilirsiniz. Sizin için mükemmel ajansları bulduktan sonra geriye tek bir şey kalıyor: mükemmel fotoğraf malzemesi.

Birçok model “Bir modellik ajansına girmek için kaç fotoğraf çekimi yapmam gerekir?” ya da “Profesyonel bir fotoğraf çekimi ne kadara mal olur?” sorularını soruyor.

Gelecek vaat eden bir model olarak, en iyi ajanslardan birine başvurmak için tek bir fotoğraf çekimine ihtiyacınız yok! Ajanslardaki model gözlemcileri çok yeteneklidir ve işlerini çok iyi yaparlar. Gözleri son derece eğitimli. Polaroidler çok kolay, poz vermek yok, şekillendirmek yok. Stilistler ve makyaj sanatçıları ile bir modelden ne yapabileceğinizi, o kendisi bilir. Çok daha önemlisi, size dair mutlak bir doğal izlenimdir: Polaroidler.

Polaroidler: Model ajansı başvurunuz için fotoğraflar

Bir modellik ajansına başvururken, Polaroidler, ölçümlerin yanında, rezervasyon sürecinde belirleyici faktördür. Bir modellik ajansına başvurmanız ve gelecekteki birçok iş için Polaroidlere ihtiyacınız var. Polaroidler modellik kariyeriniz boyunca size eşlik edecek. O özel şey, örneğin çarpıcı güzellikte gözler veya dudaklar, dişlerinizin arasındaki boşluk veya doğum lekesi gibi küçük özellikler, uzun ve boyanmamış saçlar, özel bir karizma. Kendine güvenen, hazır ve samimi bir görünüm. Model ajansının tüm kriterlerini karşılıyorsanız ve rezervasyon yapanlar sizi ilginç bulursa, ajansta kişisel bir görüşmeye davet edileceksiniz.

Uygulamanız için Polaroidleri nasıl çekebileceğinizi ve aklınızda tutmanız gerekenleri adım adım inceleyelim.

Kendin yap! Model Polaroidleri kolayca kendiniz yapın

İlk düşünceniz her zaman şu olmalıdır: mümkün olduğunca basit! İyi Polaroidler için ihtiyacınız olan tek şey kamerası olan bir cep telefonu. Profesyonel modeller genellikle iş sonrası otel odalarında bir sonraki iş için Polaroid çekerler veya cep telefonlarıyla e-denemeler için küçük klipler çekerler.

Polaroidler, vücudunuzu ve yüzünüzü farklı yönleriyle gösteren ve ajansa sizinle ilgili ilk izlenimi veren temiz resimlerdir. Polaroidleri kendiniz kolayca çekebilirsiniz ya da bir arkadaşınızdan veya aile üyenizden yardım alabilirsiniz. Polaroidler sizi gün ışığında beyaz bir duvarın önünde gösterir, böylece hiçbir şey dikkatinizi dağıtmaz. Çok az gölge olmasına ya da hiç olmamasına çalışın. Bu özellikle hava biraz bulutlu olduğunda işe yarar. Makyaj yapmayın, skinny jean veya tayt gibi basit, dar kıyafetler ve basit bir üst veya tişört giyin. Kadınlar yüksek topuklu giymeli. Bikinili veya iç çamaşırlı bir fotoğrafınız çekilmelidir. Erkekler için, iç çamaşırı. Bir resimde gülüyor olmalısınız, diğerlerinde ise kameraya oldukça boş bakmalısınız. Önemli: Büyük pozlar vermek yok! Resimler sade ve doğal olmalıdır. Kısaca özetlemek gerekirse

  1. Parlak, düz arka plan (ideal olarak)
  2. Cilasız
  3. Düz, dar giysiler
  4. Kadınlar için yüksek ayakkabılar
  5. Portre + tüm vücut (bikini / iç çamaşırıyla da)

Bir akıllı telefona ve bir kız ya da erkek arkadaşa ihtiyacınız var

Ancak en kolay yol, ilk Polaroidleriniz için hızlıca bir arkadaşınızı kapmaktır. Mümkün olduğunca temiz, beyaz veya düz bir duvarın önünde durun, çünkü hiçbir şey dikkatinizi ve görünümünüzü dağıtmamalı! Polaroidlerinizde her türlü poz vermekten kaçınmalısınız. Dediğim gibi, ajanstaki model avcısı sizin tamamen doğal bir izleniminizle ilgileniyor. Gözlemcinin önünde durduğunuzu hayal edin. Sen de burada poz vermezdin. Tamamen doğal olun, nötr bir bakışla doğrudan kameraya bakın. Bir kez daha ayrıntılı olarak, model ajansları aşağıdaki resimlerinize ihtiyaç duyarlar:

  1. Önden tam vücut fotoğrafı (önden fotoğraflanmış)
  2. Yandan tam vücut fotoğrafı
  3. Arkadan tüm vücut fotoğrafı (saç uzunluğu nedeniyle)
  4. Yüzünüzün bir fotoğrafı (önden)
  5. Profilinizin bir fotoğrafı

Cep telefonuyla çekilen bu setin tamamını bir arkadaşınızla birlikte çekmek için yirmi dakikadan daha az bir süreye ihtiyacınız var. Herhangi bir stile, makyaja ihtiyacınız yok ve herkesin gardırobunda beyaz bir üst ile bir çift koyu kot pantolon var.

MODEL KİTABI Amazon’da sadece 29.90’a!