Modeller ve model portföyleri: yapı, fotoğrafçı arama ve yatırımlar

Birçok model için, model olmanın ön koşulu mümkün olduğunca çok sayıda çekim yapmaktır – bu şart değildir. Durum gerçekten böyle mi? Yeni bir model olarak, çok fazla fotoğrafçı çekmediğinizden emin olmalısınız. Seviye her zaman artmalıdır. Bir model olarak odaklanmalı ve her zaman ayrıcalığınızı korumalısınız. Ä°lk işlerinizi aldığınızda, aynı şey müşteriler için de geçerlidir. Bir model olarak fotoğrafçılarınızı ve müşterilerinizi iyi seçmelisiniz. Son blog yazısında ayrıntılı olarak yazdığım gibi, kitabınız dökümler ve işler için çok önemlidir. En iyi model ajanslarından birine mi girmek istiyorsunuz? Tüm ipuçlarını yeni kitabımda bulabilirsiniz!

Bugün, zamanınızı doğru fotoğrafçıların doğru görüntülerine, doğru işlere ve müşterilere odaklamanın ne kadar önemli olduğundan bahsetmek istiyorum. Birçok insan “Ne kadar çok o kadar iyi!” diye düşünür. Ama öyle değil. İşte model olarak çalışmanın iki mutlak temeli.

1. kaliteli müşteriler ve iyi sedcard fotoğrafçıları

Model ajansları, kariyerinizin başından itibaren müşterilerin size uygun olmasını sağlar. Örneğin birçok iş, iyi model ajansları tarafından sunulmamaktadır. Bunlar arasında ticaret fuarlarındaki işler ve birçok müzik videosu çekimi yer alıyor. Ajansı olmayan bir model olarak bile, görevleri ve ücretleri deneyiminize uymayan talepleri geri çevirmelisiniz. Ancak portföyümüze geri dönelim: sloganımız nicelikten önce niteliktir. Elbette bu durum fotoğrafçılar için de geçerlidir. Nedenmiş o? Örneğin, genç bir model olarak birçok farklı fotoğrafçıya giderseniz, model portföyünüz için çok fazla malzemeye sahip olursunuz. Buna karşılık, örneğin sosyal ağlarda görmeniz gereken çok sayıda materyal de var. Birçok kişi sizi bedavaya çekebilecekken neden birileri sizin için yüksek ücretler ödesin? Ayrıca, çok fazla fotoğraf çekimi, mükerrer fotoğraf setleriyle sonuçlanacaktır.

Eğer bir ajansa girmeyi başardıysanız ya da kitabınızı kendiniz oluşturmak istiyorsanız, fotoğraflarınızın çeşitliliğine dikkat edin.

2. Seçilmiş fotoğrafçılardan çok yönlü görsel malzeme

Genç modeller ajanslar tarafından kabul edildiklerinde ve ilk fotoğrafları yayınlandığında, otomatik olarak Facebook, Instagram vb. aracılığıyla fotoğrafçılardan birçok istek alırlar. En başından itibaren tüm talepleri ajansınıza yönlendirmelisiniz. Kimin ciddi olup olmadığını deneyimlerinden bilirler. Bu aynı zamanda yönetiminizin ötesinde çalışmadığınızı da gösterir. Yöneticilerin genç modellere sabrı anlatma görevi vardır. Teklifler gelir ve gider. Ancak kendiniz için en kârlı teklifleri almak özel bir sanattır. Kimse bir gecede yıldız olamaz, en büyük top modeller bile küçükten başlayıp yavaş yavaş yükseldiler. Modellik hayalinize de aynı şekilde yaklaşmalısınız. Bir model olarak çok yönlü bir kitaba sahip olmak önemlidir. İyi bir model yönetimi size iyi fotoğrafçılarla bağlantılar sağlar, böylece model portföyünüzü seçilen fotoğrafçılarla yavaş yavaş oluşturabilir ve geliştirebilirsiniz.

Ä°yi fotoğrafçılara ve fotoğraflara yatırım yapmak

İlk deneme çekimlerinden ve işlerden sonra standartlarınız yükselir. İlk ücretlerinizi kazandınız ve şimdi parayı harcama veya yatırım yapma seçeneğiniz var. Ancak ilk paranızı kazandıktan sonra bir model olarak iyi fotoğrafçılara yatırım yapmayı düşünmelisiniz. En iyi fotoğrafçılar, en iyi modeller gibi, bedavaya çalışmazlar. Bu yüzden modellerin kariyerlerinin belli bir noktasında para yatırmaları gerekiyor. Yeni fotoğraf materyalleri, daha iyi fotoğraf materyalleri, yeni polaroidler ve video materyalleri.

Bu noktada önemli: Bir modellik ajansına başvurmak için bir kitaba veya fotoğraflara ihtiyacınız yok. Basit Polaroidler yeterli.

Amazon’da sadece 29.90’a ciltli!