Model portföyü / Modelbook / Portfolio book online bestellen und kaufen – Modeller için ipuçları

Deine Modelmappe – Modelbooks, Modelmappen – Uzun zamandır uluslararası standartlarda bir model kitabı arıyordum. Oyuncu seçmeleri, model işleri ve model ajanslarına ilk ziyaret için model kitabınız gerçek bir destektir. Model kitabınız ‘da fotoğrafçılar tarafından çekilmiş en iyi fotoğraflarınızı sunuyorsunuz. Müşteriler ve ajanslar bir model olarak hakkınızda hızlı bir genel bakış elde edebilirler: Yüz ifadesi, ifade ve poz verme gücü. Bu nedenle, bir model olarak, portföy defteri alırken kaliteye ve sedcard ve kartvizit bölmesi gibi birkaç özelliğe dikkat etmelisiniz. Bu şekilde kitabınızı teslim ettiğinizde iş bulma şansınızı artırırsınız! Portföyünüz için daha birçok ipucunu Modelbook Sıralaması: Model portföyü ve yapısı başlığı altında bulabilirsiniz. Daha fazla bilgiyi CM Models’in blogunda bulabilirsiniz > Model olun.

 

Tavsiye! Mükemmel model klasör

Tavsiye: Karşılaştırmadaki mutlak en iyi kitap! Gerçekten bir model kitabın sahip olması gereken tüm özellikleri sunmakla kalmıyor, kendi beklentilerimi bile aşıyor! Portföy kitap uluslararası bir standarda sahiptir ve mükemmel boyutlarıyla sadece fotoğraflar için mükemmel bir uyum değil, aynı zamanda iyi yapılmış şeffaf kılıflar sayesinde koruma da sunar. Kitap süper yüksek kaliteli bir yüzeye sahiptir ve bir model olarak ihtiyacınız olan tüm ekstralarla donatılmıştır. Şimdiye kadar çok iyi. Şimdi en önemli an geliyor! Hem sedcard cebi hem de kartvizit cebi (örneğin model ajansınızdan) kitabın sonuna değil, kapağın arkasına entegre edilmiştir! Bu çok kullanışlıdır çünkü herkes oyuncu seçerken kitabın sonuna bakmaz. Bu da yetmezmiş gibi, kullanışlı bir cırt cırtlı kapağa sahip tek model portföydür. Kararım: Çok iyi!


Model portföyü ve model kitabı – Modeller için en iyi teklifler

Neden bir model kitap satın almalısınız?

Yukarıda açıklandığı gibi, kitabınız size işlerde, dökümlerde ve ajanslarda yardımcı olacaktır. İlk bakışta çalışmanız üzerinde çok düşündüğünüzü ve çaba harcadığınızı gösterir. Gerçek bir artı. Çünkü müşteriler ve ajanslar da işlere ve oyuncu seçimlerine motivasyonla hazırlanmanızı takdir ediyor. Burada öneriler bulabilirsiniz: Böylece çevrimiçi olarak iyi bir model portföyü de satın alabilirsiniz. Özetle:

 1. Model olarak profesyonel çalışma
 2. Ä°fade ve poz vermede güçlü yönlerinizi gösterin
 3. Diğer modellerden öne çıkın

Ä°yi bir model portföyü ne yapar?

Model portföyünüzü genellikle dış görünüşe ve tavırlara çok dikkat eden kişilere sunacaksınız. İster ajans başkanı, ister yaratıcı sanatlar direktörü, ister fotoğrafçı ya da pazarlama müdürü olun, hazırlık işin yarısıdır. Portföyünüzü satın alırken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç standart vardır. Bunlar, malzeme söz konusu olduğunda iyi işçiliği ve dikişlerin düzgün bir şekilde bitirilmesini içerir. Kitapta 40 fotoğraf için yer olmalı: Bu nedenle, her zaman 20 asetatınız (şeffaf) olduğundan emin olun. Ajanslar tarafından temsil ediliyorsanız, kendi basılı kartvizitinizin (genellikle DIN A5) yanı sıra model ajansından bir kartvizitin de klasöre sığdığından emin olmalısınız.

 1. Yüksek kaliteli işçilik
 2. DIN A4 şeffaf levhalar ile standart olarak kabul edilir
 3. 20 slaytlı bir kitap kullanın (40 fotoğraf için)
 4. Sedcard cebi (sedcard’ı A5 olarak yazdırın)
 5. Kartvizitlik (model temsilcisi veya model ajansı)

Model Portföyü satın alın: Amazon’daki Modeller için Öneriler

Amazon’daki en iyi teklifleri sizin için topluyoruz! Şu anda bu, model portföyler için en iyi tekliflerden biridir. Model seçmeleri ve ajans gösterileri için portföy kitabınız. Profesyonel bir görünüm için ekstra sağlam 3,2 mm kapak ile yüksek kaliteli işçilik. 20 entegre sayfa ile 40 adede kadar fotoğrafınız için yeriniz vardır.


1. fiyat/performans galibi – Mükemmel model klasör

Tavsiye: Karşılaştırmadaki mutlak en iyi kitap! Bir modelleme kitabının sahip olması gereken tüm özellikleri sunmakla kalmıyor, kendi beklentilerimi bile aşıyor! Ama neden? Kitaba biraz daha yakından bakalım:

Portföy kitap uluslararası bir standarda sahiptir ve mükemmel boyutları ile sadece fotoğraflar için mükemmel bir uyum sağlamakla kalmaz, aynı zamanda iyi yapılmış şeffaf kılıflar sayesinde koruma da sağlar. Kitap süper yüksek kaliteli bir yüzeye sahiptir ve bir model olarak ihtiyacınız olan tüm ekstralarla donatılmıştır. Şimdiye kadar çok iyi.

Şimdi en önemli an geliyor! Hem sedcard cebi hem de kartvizit cebi (örneğin model ajansınızdan) kapağın arkasına entegre edilmiştir, sadece kitabın sonuna değil! Bu çok kullanışlıdır çünkü herkes oyuncu seçerken kitabın sonuna bakmaz. Bu da yetmezmiş gibi, kullanışlı bir cırt cırtlı kapağa sahip tek model portföydür. Kararım: Çok iyi!

Uluslararası standartlar, mükemmel boyutlar, son derece iyi yapılmış ve bir model olarak ihtiyacınız olan tüm ekstralara sahip. Fotoğraflarınız çift sayfaya mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş. Ayrıca yumuşak kapaklardan değil, katı plastikten yapılmıştır. Portföy kitabının ön ve arka cepleri yüksek kaliteli plastikten yapılmıştır ve kartvizitler ve kartvizitler için mükemmel bir tutuş sağlar. İş yerlerinde, dökümlerde ve ortak çalışmalarda profesyonel bir görünüm için mükemmel bir portföy.

Modelbooks için kesinlikle ucuz bir alternatif var mı?


3. model klasörü BEGINNER – Premium Modelbooks için alternatif

Sadece yeni başlayanlar için! Modeller için basit fiyat-performans galibi. Bu kitap yirmi avrodan daha ucuzdur ve DIN A4 boyutunda sabittir. İşçilik çok kaliteli ve siyah bir görünüme sahip. Ancak sadece yeni başlayanlar için uygundur! Bu kitap zaten bir modelin arzu ettiği hemen her şeyi sunuyor, ancak ne yazık ki sadece on şeffaf asetat içeriyor! Fotoğrafçılarla ilk fotoğraf çekimlerinden sonra, hızlı bir şekilde dolacak ve premium sürüme geçmeniz gerekecek. Bu nedenle, premium kitabı doğrudan satın almak genellikle iyi bir yatırımdır.


4. model klasörü UCUZ – Daha ucuzu yok, sadece 7,74 €


Sadece yeni başlayanlar için! Bir model portföyüne altmış avro yatırmak istemiyorsanız, basit bir fotoğraf kitabı da kullanabilirsiniz. Bunlar genellikle on avrodan daha ucuzdur ve bu nedenle modeller için gerçek bir alternatiftir. Herhangi bir dezavantajı var mı? Fotoğraf klasörleri o kadar sağlam değildir ve bu nedenle kalın, sağlam model klasörler kadar yüksek kaliteli görünmez. Ayrıca modelinizin kartviziti ve model temsilcinizin kartvizitleri için de yer yoktur. Yine de basit seçeneği tercih etmek istiyorsanız, burada iyi bir fotoğraf kitabı bulabilirsiniz:


Mükemmel model portföy nasıl yapılandırılmalıdır?

Günlük hayatta pek çok model bana, müşteriler iş ararken kendi model portföylerine baktıklarında neyin önemli olduğunu soruyor. Özellikle yeni modeller, hangi fotoğrafların müşteriyi ikna etmek için en iyi şansa sahip olduğuyla çok ilgileniyor. Her şeyden önce model portföyünüzde çeşitlilik ve farklılık göstermeniz önemlidir. Fotoğraflarınız ne kadar çeşitli olursa, o kadar çok yönlü olursunuz. Müşteri bunu her zaman takdir edecektir çünkü farklı çekim setlerinde kolayca ayakta duracağınızı bilir. İdeal olarak, bir model olarak ne kadar çok yönlü olduğunuzu gösteren bir portföye ihtiyacınız var!

Uluslararası standartta, bir model kitapta 20 asetat kullanılmaktadır. Her bir slayt iki fotoğrafla doldurulmuştur. Her biri izleyici tarafından önden ve arkadan görülebilir. Portföyünüzdeki en iyi fotoğraflar her zaman en başta yer almalıdır. Oyuncu seçmelerinde işler yoğunsa veya sahada çok sayıda model varsa, müşterilerin genellikle tüm model portföyüne bakacak zamanı olmaz. Bu nedenle, en güçlü fotoğraflarınızı her zaman en başa koyun!

Nicelik yerine nitelik. Portföyünüzde saplantılı bir şekilde çok sayıda fotoğraf bulundurmaya çalışmamalısınız. İyi fotoğrafçılardan ve iyi fotoğraflardan oluşan bir seçkiye sahip olmak daha önemlidir! Portföy kitabınızda her zaman fotoğrafların kalitesinin ve çeşitliliğinin doğru olduğundan emin olmalısınız. Müşteriler markaları veya müşterileri için yalnızca en iyisini isterler, bunu unutmamalısınız. Bu yüzden gelecek vaat eden modellerin her fotoğrafçıyla çekim yapması önerilmez. Elbette başlangıçta modeller için çok sayıda fotoğraf çekimi yapmak caziptir. Ancak, birçok ajansın size söyleyeceği gibi, münhasırlığınızı hızla yakarsınız. Facebook, Instagram & Co. üzerinde sürekli olarak farklı fotoğrafçılar tarafından görülüyorsanız ve bu da serbest çalışıyorsanız (ücretli değil), piyasa değerinizi düşürür. Bununla birlikte, portföyünüzü kademeli olarak oluşturmak için seçilmiş fotoğrafçıları kullanmayı başarırsanız, bir model olarak en iyi sonuçları elde edersiniz.

Asla unutmamalısınız, kimse bir gecede yıldız olamaz! Zaman ayırırsanız, uzun vadede kendinizi bir model olarak kabul ettirecek, dünyanın pek çok yerini görecek ve dünya çapında ilginç insanlarla tanışacaksınız. Model portföyüne küçük bir genel bakış:

 • Uluslararası standartlara dikkat edin
 • Almanya’da DIN A4 satın almak en iyisidir
 • Model klasörünüzde 20 slayt kullanın
 • En iyi fotoğrafları en başa koyun
 • Nicelik yerine nitelik: Çeşitlilik her şeyin başı ve sonudur

 


 

Fotoğrafçılarla fotoğraf ve test çekimi sonrası portföyünüz

İlk test çekimleri yapıldıktan ve bir dizi muhteşem resim hazır olduktan sonra, model seçmeleri için hala akıllıca paketlenmeleri gerekiyor. Sunum için açıkça görülebilir olmalı, ancak aynı zamanda korunmalıdırlar. Fotoğraflarınızı daha sonra potansiyel müşterilere ve fotoğrafçılara göstereceksiniz. Fotoğraflarınız için çok zaman ve emek harcadığınızı görmeliler. Resimlerinizin zarar görmesini önlemek için bir portföy defteri, elden ele dolaştırıldıklarında gerekli korumayı sağlar. Sağlam yüzey aynı zamanda fotoğrafçıların, ajansların ve müşterilerin kitabı önlerinde tutmalarını ve döküm odasındaki diğer kişilere sunmalarını kolaylaştırır. Model kitabınız (portföy kitabı, fotoğraf albümü, fotoğraf klasörü, model portföyü veya sadece kitap olarak da adlandırılır) birçok durumda size yardımcı olur.

‘Model olma’ ve ‘modellik’ hakkında sıkça sorulan sorular:

 • Sedcard modelinizi nasıl yerleştiriyorsunuz?
 • Casting & Jobs – Kitap mı Sedcard mı?
 • Portföy klasörü – resim sayısı?
 • Fotoğrafçı Model – Fotoğraf çekimi için nereye gitmeli?
 • Model kitap satın almak – Nelere dikkat etmeliyim?
 • Model klasör satın almak – Aradaki fark nedir?

Model portföyü ile profesyonel görünüm

Bir model olarak her zaman görsel odaklı insanlarla muhatap olmanız gerekecektir: fotoğrafçılar, grafik tasarımcılar, sanat yönetmenleri, kreatif direktörler, moda editörleri ve moda tasarımcıları. Kendinizi ciddi bir model olarak kanıtlamak istiyorsanız, kendinizi profesyonelce nasıl sunacağınızı öğrenmelisiniz: Model kartviziti ve portföyü ile birlikte. Model klasör, sağlam malzeme ve yüksek kaliteli işçilik ile tüm durumları ve olasılıkları dikkate alır. Bu, sedkartın her zaman doğrudan kitabın içinde taşınabileceği anlamına gelir. Fotoğrafçı veya tasarımcı sizinle ilgileniyorsa, hemen yanına bir sedcard da alabilir. Hızlı, işlevsel ve net bir şekilde düzenlenmiş: işte bir model kitap böyle görünmeli! Bu, iş başvurularında şansınızı ve bir model ya da yeni yüz olarak kendi seviyenizi artırır.

Profesyonel modellerin, ajansların ve temsilcilerin kendi model portföyleri veya portföy kitapları için özel gereksinimleri vardır. Dolayısıyla, kendi model kitabınızı seçerken her zaman göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

 1. Sayfa boyutu veya model kitaptaki fotoğrafların boyutu
 2. Model klasörünün kapağı ve kapağı
 3. Portföy Kitap Yapısı
 4. Model kitabındaki fotoğraf sayısı

Sayfa boyutu veya model kitaptaki fotoğrafların boyutu

Model endüstrisinde standart resim boyutu genellikle 9 “x 12 “dir (özellikler Amerikan ölçü birimi olan inç cinsindendir). Bu, kabaca bir DIN A4 sayfasına karşılık gelir. Bu, bir model olarak portföyünüz için yeni görüntüleri hızlı ve kolay bir şekilde basmakta sorun yaşamayacağınız anlamına gelir. Köşedeki ya da şehir merkezindeki elektronik mağazasında. Genellikle fotoğraflar 20 x 30 cm basılır. İşte büyük bir fotoğraf baskı mağazasından resmi bir tablo. Boyut cm cinsindendir:

 • 9 x 13
 • 10 x 15
 • 11 x 17
 • 13 x 18
 • 15 x 20
 • 20 x 30

Model portföyünüzdeki resimler neden büyük olmalı?

Go See ve casting’lerde genellikle masada oturan birkaç oyuncu ajansı veya pazarlama müdürü vardır. Ama kitabınızı sadece bir kişi tutuyor. Jürideki diğer kişilerin de görsellere bakabilmesi için resimler yeterince büyük olmalıdır. Hepimiz klasik DIN A4 sayfasını günlük hayattan biliriz. Bu formatın en iyisi olduğu kanıtlanmıştır.

Model klasörünün kapağı ve kapağı

Profesyonel portföy defterleri neredeyse her zaman siyahtır. Sağlam olmaları için kalın, renkli vinilden veya hatta metalden yapılırlar. Bu özel yapım kitaplar çoğunlukla model ajansları ve yetenek ajansları tarafından kullanılır, böylece görünüme mükemmel bir şekilde uyarlar. Yanınızda profesyonel bir portföy defteri bulundurmak her zaman yardımcı olur. Müşteriler “harika kitap” ya da “vay canına, harika fotoğraflar” diyeceklerdir. İşte o zaman kitabınızın ne kadar değerli olduğunu anlıyorsunuz! Profesyonel bir portföy, tarif edildiği gibi sert bir kapağa sahiptir. Folyo sayfalar kristal berraklığındadır ve kapağa kalıcı olarak bağlanmıştır. Youtube’da da iyi ipuçları var. Diğerlerinin yanı sıra, model Neele Hehemann’dan:

Nasıl model olunur? | Bölüm 1 – Model portföyü

Ciddi bir model ajansı mı arıyorsunuz? Birçok genç model Almanya, Avusturya ve Ä°sviçre’nin yanı sıra dünya çapında da en iyi model ajanslarına girmeyi hedefliyor. Daha büyük ajansların, ajans logolu ve ajans renklerinde kendi portfolyoları veya model kitapları vardır. Bunlar çok basit, işlevsel ve hızlı okunabilen, yüksek kaliteli fotoğraf albümleridir. Modelin yanı sıra, bir kitap her zaman markayı yansıtır. Bu kazan-kazan durumu, ajansın imajıyla birlikte şık, profesyonel görünüm yoluyla modele yardımcı olur. Odak noktası modelin imajıdır. Bu yüzden tüm sayfalar sade bir şekilde tasarlanmıştır. Bireysel portföy ekleri portföye sıkıca tutturulmuştur – model kitabı açıldığında hiçbir şey dikkati dağıtmaz. Genellikle vinilden yapılan deri görünümlü malzeme, modeller ve ajanslar arasında en popüler olanıdır. Her birinin önünde ve arkasında resimler için yer olan 10 – 40 sayfa tutarlar. Saygın bir model ajansı mı arıyorsunuz? Almanya’daki en iyi ajanslardan bir seçkimiz var: Model Ajansı Listesi.

 

MODEL KİTABI Amazon’da sadece 29.90’a!

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, “Model olmak” ve “Modeller için gereklilikler” konularında verdiğim heyecan verici röportajları burada bulabilirsiniz: