Maxvorstadt’ta (Münih) yaşıyor: Daire ve arsa satın alın & kiralayın – Popüler caddeler, metrekare başına fiyatlar & Co.

Maxvorstadt’ta yaşamak – eski aristokrat mahallesi, klasik mimarisi, birinci sınıf konumu ve seçkin gayrimenkulleriyle ilham veriyor. Sonuç olarak bu gözde semt, Bogenhausen, Neuhausen-Nymphenburg, Schwabing ve Starnberger See semtleriyle birlikte Münih’te yaşamak için en çok rağbet gören yerler listesinde yer almaktadır. Maxvorstadt’ta bir mülke yatırım olarak yatırım yapmak ve bir arsa satın almak ister misiniz? En pahalı c addelerden en ünlü turistik yerlere ve en çok aranan ev ve daire tiplerine kadar Maxvorstadt’ta yaşamak hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. Artı: Bir bakışta tüm emlak fiyatları – Maxvorstadt’a hoş geldiniz! Geri dön: Münih’te yaşamak.

Maxvorstadt’ta yaşamak: tarihi havası olan öğrenci mahallesi

200 yıldan daha uzun bir süre önce Kral Maximilian adına planlanan günümüzün gözde Maxvorstadt bölgesi bu şekilde ortaya çıkmıştır. Eski bahçe kentin yapısı bugün hala görülebilmektedir. Mülkler, dönemin mimarlarının klasikçi tarzıyla karakterize edilir ve sokak ızgarası dik açılarla inşa edilir. Bu durum sadece Alman tarihinin izini sürerek buraya gelen çok sayıda Avrupalı turisti değil, aynı zamanda ilçenin 54.000 sakinini de memnun etmektedir.

Münih’e hoş geldiniz: Bavyera’nın Başkenti

Almanya’nın en önemli ekonomik merkezlerinden biri olan Münih, sadece iyi bir üne değil, aynı zamanda büyük bir popülariteye de sahiptir. Yaklaşık 1,7 milyonluk nüfusuyla Münih, Almanya’nın en büyük üçüncü kentidir. İşsizlik oranı düşüktür, teknoloji ve bilim sektörü hızla gelişmektedir ve sürekli büyüyen otomotiv ve havacılık endüstrileri sürekli yeni işler yaratmaktadır. Aileler, çiftler, öğrenciler, girişimciler ve yatırımcılar – herkes Münih’te kendini evinde hissediyor.

Maxvorstadt: Harita ve konum

Maxvorstadt, Münih’in kuzey kesiminde yer almakta ve sanat, kültür ve bilim için bir cazibe merkezi olarak ilham vermektedir. Maxvorstadt çok sayıda anıt, müze ve sanat kurumuna ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca çeşitli kulüp, bar ve restoranlara da ev sahipliği yapmaktadır. Maxvorstadt’ın renkli metropol yaşamına ara vermek isterseniz, Lehel, Altstadt ve Schwabing gibi popüler semtlere de çok uzak değilsiniz.

Ä°lgi çekici yerler: Botanik Bahçesi, Ludwig Kilisesi, Monuments & Co.

Münih’in batısındaki Maxvorstadt bölgesi uzun ve hareketli bir geçmişe sahiptir. Burada sadece mimari hazineler değil, aynı zamanda geçmiş yıllardan kalma çok sayıda tarihi bina, Nazi döneminden kalma anıtlar, çok sayıda kilise ve çok sayıda anıt ve müze de bulunmaktadır.

Maxvorstadt’ın en iyi bilinen turistik yerleri şunlardır:

  • Eski Botanik Bahçesi
  • Bavyera Devlet Kütüphanesi
  • Beyaz Gül Anıtı
  • Alman Tiyatro Müzesi
  • Ludwigskirche
  • Aziz Boniface
  • Wittelsbach Çeşmesi

Maxvorstadt turu: Popüler bölgenin en güzel sokakları

Nefes kesici Maxvorstadt’taki turumuzda bize katılın!

Daha fazlasını buradan okuyun! Münih’e: En pahalı caddeler

Königsplatz: Brienner Straße’de Yunan tatili hissi

Adalbertstraße: Eski Kuzey Mezarlığı yakınındaki asil mahalle

Akademiestraße: Eski binalarda ve mevcut mülklerde yenilenmiş daireler

Richard-Wagner-Strasse: Leonhard Romeis tarafından tasarlanan gayrimenkul

Maxvorstadt’ta Emlak ve Metrekare Başına Fiyatlar

Maxvorstadt yoğun bir nüfusa sahiptir. Bu sadece yeşil alanlar ve parklar için değil, aynı zamanda inşaat arazisi için de çok az alan bırakmaktadır. Birkaç yeni bina olsa da, tarihi özellikleriyle mevcut eski mülkler bölgenin cazibesini oluşturuyor. Bu durum özellikle metrekare başına fiyatlarda göze çarpmaktadır.

Yatırım olarak gayrimenkul: Daire ve ev satın alın

Maxvorstadt’ta yer azdır. Çocuklu aileler Bogenhausen ‘deki geniş evleri, varlıklı emekliler Tegernsee Gölü çevresindeki semtleri, başarılı girişimciler ve yatırımcılar eski sanatçılar semti Schwabing‘i tercih ederken, Marxvorstadt’ın gözde semti özellikle genç çalışanlara ve varlıklı öğrencilere ilham vermektedir. Bu nedenle, burada daireler özellikle talep görmektedir. Metrekare başına 10.100 Euro ile evlerden iki kat daha pahalıdırlar.

İşte karşılaştırma:

  • Ev satın almak: 5,050 €/m²
  • Daire satın al: 10,100 €/m²

Sonuç: Maxvorstadt’ta yaşamak

Münih‘te yaşamak ve yaşatmak. Birçok kişi bunun hayalini kuruyor! Özellikle Maxvorstadt, klasik binaları, uzun tarihi ve eşsiz cazibesiyle ilham veriyor. Özellikle genç profesyoneller ve varlıklı öğrenciler, üniversite çevresindeki bölgelere yerleşerek buraya çekilmektedir. Richard-Wagner-Straße, Akademiestraße ve Adalbertstraße de gözde semtin en gözde ve seçkin köşeleri arasında yer alıyor. Burada daireler özellikle talep görüyor – ne de olsa Maxvorstadt’ta yer kıt. Bu durum özellikle metrekare başına düşen yüksek fiyatlarda göze çarpmaktadır. Deneyimli bir emlak danışmanı sadece tüm satın alma sürecinde size eşlik etmekle kalmaz, aynı zamanda vergi ve emlak, zanaatkarlar, mimarlar ve ortakları ile yenileme ve modernizasyon, gayrimenkul değerleme ve piyasa dışı konularında da size tavsiyelerde bulunur.

Münih’e: Bavyera’da Emlak

Münih, Bavyera’nın en kalabalık şehri ve Almanya’nın üçüncü büyük belediyesidir. Kilometrekare başına yaklaşık 4.800 kişinin düştüğü Bavyera metropolü, aynı zamanda Almanya’nın en yoğun nüfuslu belediyesi. Rakamlar nüfus artışını doğrulamaktadır. Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alplere ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır.

Münih’te emlak

Münih, Almanya’nın ekonomik metropollerinden biridir. Ayrıca yüksek yaşam kalitesi ve çevresindeki doğa ile de ünlüdür. Alpler’de kayak ya da doğa yürüyüşü yapmanın yanı sıra yaz aktiviteleri için sayısız göl, güneydeki İtalyan kıyılarından bahsetmeye bile gerek yok.

Münih’te yaşıyorum: Popüler semtler & mahalleler

Başka hiçbir Alman şehrinde konutlar buradaki kadar pahalı değil. Uzmanlar, Münih’te doğru semtte bulunan bir mülkün güvenli bir yatırım olduğu konusunda hemfikir. Peki Münih’te ‘doğru konum’ ne anlama geliyor ve Bavyera’nın başkentinde iyi bir daire ya da lüks bir ev satın almak için ne tür bir yatırım yapmak gerekiyor? Bu soruları burada yanıtlıyoruz! Genel bakışa: Münih’te yaşamak

Münih’te satmak, satın almak ve yaşamak

Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alpler’e ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır ve münferit bölgelerin de sunabileceği çok şey vardır. Lehel ve Altstadt (Eski Şehir ) tarihi cazibeleriyle göz doldururken, Bogenhausen ve Schwabing yerleşim bölgeleri de bakımlı yeşil alanları ve parklarıyla ilham vermektedir. Canlı Maxvorstadt ve zarif Nymphenburg da Münih’te yaşamak için en cazip yerler arasındadır. Dairenizi, apartmanınızı veya kendi mülkünüzü burada satmak mı istiyorsunuz? Münih’te gayrimenkul satışına ilişkin ücretsiz rehberlerimizle iyi bir şekilde hazırlandınız. Genel bakışa: Münih’te gayrimenkul satışı.