Bogenhausen’de (Münih) yaşıyor: Ev veya daire satın alın & kiralayın – Görüntüleme, metrekare başına fiyat & Co.

Bogenhausen’da Yaşam – Münih’te yaşamın Bogenhausen’daki kadar seçkin ve lüks olduğu başka bir yer yoktur. Bölge yalnızca merkezi konumuyla değil, aynı zamanda yüksek yaşam kalitesi ve nefes kesici mimarisiyle de ilham veriyor. Sermaye yatırımı olarak Bogenhausen’de bir mülke yatırım yapmak ister misiniz? Bir ev mi yoksa bir arsa mı satın alıyorsunuz? Bogenhausen’da yaşamak hakkında bilmeniz gereken her şeyi, en popüler ve en pahalı c addeleri ve tüm emlak fiyatlarını bir bakışta öğrenin – Bogenhausen’a Hoş Geldiniz! Geri dön: Münih’te yaşamak.

Bogenhausen’da yaşamak: Zarif bir havaya sahip lüks villa bölgesi

86.000 nüfusuyla Münih’in en büyük ilçelerinden biri olan Bogenhausen, aynı zamanda Bavyera başkentinin en az yoğun nüfusa sahip ilçelerinden biridir. Grünwald ve Tegernsee ile birlikte bu lüks mahalle, Münih’in yaşamak için en cazip yerlerinden biridir. Sosyal yapı dengeli, suç oranı düşük ve yaşam kalitesi yüksektir. Şehirde bu kadar çok villanın bulunabileceği başka bir bölge neredeyse yoktur. Şehir hayatının koşuşturmacasına ara vermek isterseniz Isar Nehri kıyısında dinlenebilir ve muhteşem bir manzaranın, tipik Bavyera kahvesinin ve muhteşem bir gün batımının tadını çıkarabilirsiniz.

Münih’e hoş geldiniz: Bavyera’nın Başkenti

Yüksek yaşam kalitesi, düşük işsizlik oranı, gelişen ekonomisi ve nefes kesen doğası Münih’i bu kadar çekici kılmaktadır. Dolayısıyla Bavyera’nın romantik başkentine sadece çiftler, aileler ve öğrenciler değil, aynı zamanda girişimciler ve yatırımcılar da ilgi gösteriyor. Münih, Berlin ve Hamburg ile birlikte Almanya’nın en önemli iş merkezlerinden biridir.

Bogenhausen: Harita ve Konum

Ünlü Bogenhausen bölgesi Münih’in kuzey doğusunda yer alır ve bu nedenle çalkantılı şehir merkezinin koşuşturmacasından biraz uzaktır. Ancak Lehel, Neuhausen-Nymphenburg gibi popüler semtler ve tarihi eski şehir arabayla çok uzakta değildir.

Bogenhausen hem bir ilçe hem de bir beldedir. Bogenhausen bölgesi şu alt bölümlere ayrılabilir:

 • Bogenhausen
 • Oberföhring
 • Daglfing
 • Denning
 • Englschalking
 • Johanneskirchen
 • Zamdorf
 • Steinhausen

İşte bir harita ve Bogenhausen’in konumu:

Bogenhausen’in manzaraları: Isar Nehri kıyılarından Villa Struck’a

Bogenhausen sadece Münih’in en popüler semtlerinden biri değil, aynı zamanda yaşam kalitesinin en yüksek olduğu yerlerden biridir. Şaşılacak bir şey yok: Münih’in en pahalı caddeleri nefes kesen mimarileriyle sizi keyifli bir gezintiye davet ederken, yerel kahvehaneler ve tipik Bavyera restoranları da yerel lezzetleriyle keyif veriyor. Bogenhausen ayrıca çok sayıda anıt ve turistik yere de ev sahipliği yapmaktadır. Manzara değişikliğine ihtiyaç duyarsanız, şehrin diğer bölgelerine araba veya toplu taşıma araçlarıyla hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bogenhausen bölgesindeki en ünlü turistik yerler:

 • Barış Meleği
 • Villa Struck
 • Hildebrand Evi’nde Monacensia
 • Bogenhausen Mezarlığı
 • Isar Nehri Kıyısı

Hepsinden önemlisi, nehir kıyısındaki gün batımları Almanya’daki en güzel gün batımları arasındadır:

Ünlü komşular: Jerome Boateng, Boris Becker, Manuel Neuer & Co.

Bogenhausen’da yaşıyorsanız, ünlü komşulara güvenebilirsiniz. Film, televizyon, müzik ya da spor – Münih’in bu bölgesini sadece girişimciler ve yatırımcılar değil, aynı zamanda Almanya’nın en ünlü simalarından bazıları da keşfetmiştir. Örneğin, iki profesyonel sporcu Jerome Boateng ve Boris Becker, Bogenhausen’in en tanınmış sakinleri arasındadır. Kaleci Manuel Neuer’in de yakında buraya taşınacağı söyleniyor. Villa bölgesinin tarihi bunu gösteriyor: Son yıllarda birçok ünlü de buraya çekilmiştir. Yazar Eric Kästner, aktör Walter Sedlmayr ve yönetmen Rainer Werner Fassbinder sadece burada yaşamakla kalmamış, aynı zamanda Münih’in en ünlü mezarlığına gömülmüşlerdir.

İşte Bogenhausen’in ünlü sakinleri:

 • Jerome Boateng
 • Boris Becker
 • Manuel Neuer
 • Eric Kästner
 • Walter Sedlmayr
 • Rainer Werner Fassbinder

Gezilecek yerler: Bogenhausen’de bir tur

Şehrin ortasında, bitişiğinde bir park ve kendi plajı olan görkemli bir villada mı yaşıyorsunuz? Bu Münih’te de mümkün. Üstelik bunu yapmak için soylu olmanıza da gerek yok, ancak paralı aristokrasiye mensup olmanız çok yardımcı oluyor. Şehirdeki en yüksek villa yoğunluğu Bogenhausen bölgesinde bulunmaktadır. Prinzregentenstrasse’nin kuzeyindeki bölge, Grünwald ile birlikte on yıllardır ünlülerin gözde semti olmuştur ve buna bağlı olarak emlak fiyatları da yüksektir. Burası sosyetenin “Käfer” şarküteri tezgahında ya da Mühlbauer Straße’deki asil restoran Aquarello’da buluştuğu, akşamları Prinzregenten Tiyatrosu’na gittiği ya da Aziz Georg’un eski mezarlığında bir yürüyüş sırasında şehrin ünlülerinden birini ziyaret ettiği yerdir: Fassbinder, Eichinger, Sedlmayr ve Helmut Fischer burada gömülüdür.

Alt-Bogenhausen: Tarihi apartmanlar ve barok mimari

Alt-Bogenhausen sadece çok sayıda anıt, kilise ve tarihi mekanıyla ilham vermekle kalmaz. Şehrin en güzel eski binaları ve mimari anıtları da burada yer almaktadır. Örneğin, Maria-Theresia-Straße ve Ismaninger Straße boyunca geçmiş yüzyılların klasisist ve barok tarzlarındaki muhteşem eski konaklar bulunabilir. Şehirde en çok rağbet gören mülkler arasında yer almaktadırlar.

Alt-Bogenhausen bölgesindeki en iyi lokasyonlar: Maria-Theresia-Straße & Ismaninger Straße

Streetview’da daha fazlasını görün:

Mauerkircherstraße: Özel villalar fiyat artışı görüyor

Mauerkircherstraße, Ismanigerstraße’nin kuzeyinde yer almaktadır. Alt-Bogenhausen çoğunlukla apartmanlara, lüks çatı katlarına ve eski b inalardaki yenilenmiş dairelere ev sahipliği yaparken, Bogenhausen’in bu köşesi çok sayıda abartılı villa ile karakterize edilir. Nehir kıyısı buraya sadece birkaç dakika uzaklıktadır ve bu nedenle yerel sakinler birçok Isar yeşil alanını, plaj erişimini ve bölgenin huzurunu takdir etmektedir. Başka hiçbir caddede emlak fiyatlarında bu kadar yüksek bir artış görülmemiştir. Metrekare başına 13.700 avroya varan fiyatlar bekleyebilirsiniz.

Daire ve ev: Metrekare başına 13.700 Euro

Bogenhausen’in en güzel villalarına buradan göz atabilirsiniz:

Bogenhausen’de emlak ve metrekare başına fiyatlar

Bogenhausen villa bölgesi sadece son yıllarda büyümekle kalmamış, aynı zamanda her zaman büyük bir akına uğramıştır. Yüksek talep, metrekare başına fiyatlara da yansımaktadır. Bölgenin doğusunda yeni inşa edilmiş bir dairenin fiyatı ne kadar? Ve sonunda Isar gölünün hemen kıyısında bir apartman satın almak istediğinizde ne kadar kira isteyebilirsiniz? Bunu ve daha fazlasını buradan öğrenebilirsiniz.

Mülk satın al: Altbogenhausen, Daglfing. Johanneskirchen & Co.

Ä°ster yeni ister eski bir bina olsun, kesin olan bir şey var: Bogenhausen’de sadece yüksek gelirliler kendi evlerine sahip olabilir. Apartman, apartman dairesi ve villa fiyatları son yıllarda önemli ölçüde artmıştır. Aslında, iki katına çıktılar! Örneğin şu anda Altbogenhausen’da yeni daireler için metrekare başına 12.300 avro, Herzogpark civarında ise neredeyse 13.000 avro ödüyorsunuz. Karşılaştırma yapmak gerekirse: beş yıl önce metrekare başına fiyat sadece 6.700 Euro idi! Eski binalardaki daireler eskiden metrekare başına 4.000 Euro’nun biraz altındayken, bugün bölgenin dış mahallelerinde bile bu fiyata daire bulmak zor, çünkü metrekare başına fiyatlar doğuda da hızla arttı.

Metrekare fiyatları 5 yıl sonra neredeyse iki katına çıktı!

İşte bir bakışta her şey:

 • Altbogenhausen (yeni bina): Metrekare başına 13.000 Euro
 • Daglfing (stok): Metrekare başına 6.000 Euro
 • Johanneskirchen (mevcut): Metrekare başına 5.350 Euro
 • Daglfing & Johanneskirchen (yeni inşaat): Metrekare başına 6.100 ila 8.400 Euro

Bu nedenle nehir kenarındaki evler Münih’in en popüler evleri arasında yer almaktadır:

Kiralık daire, ev ve arsa: Eski bina ve yeni bina

Bu arada kiralar da yükselmiştir. Özellikle Herzogpark’ta, yani Isar kıyısında, metrekare başına 19 Euro’ya varan fiyatlar bekleyebilirsiniz. Bu rakam Bogenhausen’in doğusundakinden hala 5 Euro daha yüksek. Bölgenin batı kısmı Isar’a yakınlığı nedeniyle cazipken, doğu kısmı modern, yeni inşa edilmiş dairelere, tren istasyonuna ve havaalanına iyi bağlantılara sahiptir ve okullara, tiyatrolara, alışveriş merkezlerine ve hastanelere yakındır.

Batı’da Doğu’ya kıyasla neredeyse 5 avro daha yüksek

İşte bir bakışta en önemli rakamlar:

 • Batıda yeni inşaat: Metrekare başına 18-19 avro
 • Batıdaki eski bina: Metrekare başına 11-12 avro
 • Doğudaki yeni ve eski binalar: Metrekare başına 14 Euro

Sonuç: Bogenhausen’da yaşamak

Münih’te yaşamak ister misiniz? Burada Bogenhausen, birinci sınıf konumu, geçmiş yıllardan kalma çok sayıda tarihi konağı ve Isar gölüne yakınlığıyla göz doldurmaktadır. Yüksek yaşam kalitesi, birinci sınıf gayrimenkuller ve bölgenin zarif ambiyansı Bogenhausen’i bu kadar çekici kılan şeylerdir. Bölgenin ayrıcalığı, metrekare başına fiyatlara da yansımaktadır. Bunlar son yıllarda hızla yükselmiş olsa da, bir yatırımcı ve ev sahibi olarak bu, burada yüksek bir getiri bekleyebileceğiniz anlamına gelir. Bogenhausen’ de bir mülk satın almak istiyorsanız, yetkili bir emlakçı ile iletişime geçmenizi öneririz. Size sadece vergi ve mali konularda danışmanlık yapmakla kalmayacak, aynı zamanda tüm satın alma süreci boyunca size eşlik edecektir. Deneyimli bir emlak danışmanı sadece tüm satın alma süreci boyunca size rehberlik etmekle kalmayacak, aynı zamanda vergi ve emlak, zanaatkarlar, mimarlar ve ortaklarıyla yenileme ve modernizasyon, gayrimenkul değerleme ve piyasa dışı konularda da size tavsiyelerde bulunacaktır.

Münih: Bavyera’da Emlak

Münih, Bavyera’nın en kalabalık şehri ve Almanya’nın üçüncü büyük belediyesidir. Kilometrekare başına yaklaşık 4.800 kişinin düştüğü Bavyera metropolü, aynı zamanda Almanya’nın en yoğun nüfuslu belediyesi. Rakamlar nüfus artışını doğrulamaktadır. Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alplere ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır.

Münih’te emlak

Münih, Almanya’nın ekonomik metropollerinden biridir. Ayrıca yüksek yaşam kalitesi ve çevresindeki doğa ile de ünlüdür. Alpler’de kayak ya da doğa yürüyüşü yapmanın yanı sıra yaz aktiviteleri için sayısız göl, güneydeki İtalyan kıyılarından bahsetmeye bile gerek yok.

Münih’te yaşıyorum: Popüler semtler & mahalleler

Başka hiçbir Alman şehrinde konutlar buradaki kadar pahalı değil. Uzmanlar, Münih’te doğru semtte bulunan bir mülkün güvenli bir yatırım olduğu konusunda hemfikir. Peki Münih’te ‘doğru konum’ ne anlama geliyor ve Bavyera’nın başkentinde iyi bir daire ya da lüks bir ev satın almak için ne tür bir yatırım yapmak gerekiyor? Bu soruları burada yanıtlıyoruz! Genel bakışa: Münih’te yaşamak

Münih’te satmak, satın almak ve yaşamak

Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alpler’e ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır ve münferit bölgelerin de sunabileceği çok şey vardır. Lehel ve Altstadt (Eski Şehir ) tarihi cazibeleriyle göz doldururken, Bogenhausen ve Schwabing yerleşim bölgeleri de bakımlı yeşil alanları ve parklarıyla ilham vermektedir. Canlı Maxvorstadt ve zarif Nymphenburg da Münih’te yaşamak için en cazip yerler arasındadır. Dairenizi, apartmanınızı veya kendi mülkünüzü burada satmak mı istiyorsunuz? Münih’te gayrimenkul satışına ilişkin ücretsiz rehberlerimizle iyi bir şekilde hazırlandınız. Genel bakışa: Münih’te gayrimenkul satışı.