Glockenbachviertel’de (Münih) yaşıyorum: Daire ve arsa satın alın – emlak türleri, metrekare başına fiyatlar, tahmin & co.

Glockenbachviertel’de yaşamak – Bu büyüleyici moda bölgesi, kendine özgü aşırılıklarla karakterize edilir. Bir zamanlar LGBTQ sahnesinin kalesi olarak bilinen Glockenbachviertel, şimdi seçkin gece hayatı, çok sayıda alışveriş olanağı ve Isar manzaralı birinci sınıf konumuyla göz dolduruyor. Sonuç olarak bu gözde semt, Bogenhausen, Neuhausen-Nymphenburg, Schwabing ve Starnberger See semtleriyle birlikte Münih’in yaşamak için en çok arzu edilen yerleri listesinde yer almaktadır. Sermaye yatırımı olarak Glockenbackviertel’de bir mülke yatırım yapmak ister misiniz? Bir ev mi yoksa bir arsa mı satın alıyorsunuz? Glockenbachviertel’de yaşamak hakkında bilmeniz gereken her şeyi, en popüler ve en pahalı c addeleri ve tüm emlak fiyatlarını bir bakışta öğrenin – Glockebachviertel’e Hoş Geldiniz! Geri dön: Münih’te yaşamak.

Glockenbachviertel’de yaşamak: Sanatsal yeteneklere sahip havalı yerleşim bölgesi

Hip barlar, birinci sınıf restoranlar, gösterişli partiler ve sizi alışverişe davet eden lüks butikler. Son birkaç on yılda tarihi Glockenbachviertel, Bavyera’da yaşamak için en cazip yerlerden biri haline gelmiştir. 1960’larda gey sahnesinin kalesi olarak bilinen bu bölge, mükemmel bir moda mahallesi olarak kabul edilmektedir. Burada sokak stili haute couture ile, hareketli tarih ise abartılı postmodernizm ile buluşuyor. Glockenbachviertel’de kültür doğar ve hayatın tadını doyasıya çıkarırsınız.

Münih’e hoş geldiniz: Bavyera’nın Başkenti

Münih, Bavyera’nın en kalabalık şehri ve Almanya’nın üçüncü büyük belediyesidir. Kilometrekare başına yaklaşık 4.800 kişinin düştüğü Bavyera metropolü, aynı zamanda Almanya’nın en yoğun nüfuslu belediyesi. Güney Almanya metropolünde yaşamak, pahalı kiralar ve yüksek yaşam maliyetleri anlamına geliyor. Bununla birlikte, şehir çok çeşitli kültürel faaliyetler, güzel mimari, tarihi bir eski şehir, büyük şehrin stresinden kaçmak için yeşil alanlar ve pitoresk manzaralar sunmaktadır.

Glockenbachviertel: Harita ve konum

Popüler Glockenbachviertel, Münih’in popüler yerleşim bölgesi Ludwigsvorstadt-Isarvorstadt’ta yer almaktadır. Au-Haidhausen’in cazip yerleşim bölgesi, eski şehir ve lüks Maxvorstadt da çok uzakta değildir.

Ä°lgi çekici yerler: Eski Güney Mezarlığı, Alman Müzesi & Devlet Tiyatrosu

Glockenbachviertel’i yaşamak için cazip kılan sadece çok sayıda metro ve S-Bahn hattı değildir. Çok sayıda seçkin restoran, rahat bar ve modern ticari bina da bölgenin havasına katkıda bulunmaktadır. Çok çeşitli kültürel faaliyetlerin yanı sıra görülecek çok sayıda anıt ve turistik yer bulunmaktadır.

İşte genel bir bakış:

  • Eski Güney Mezarlığı
  • Gärtnerplatz
  • Flushing Meadows
  • Alman Müzesi
  • Devlet Tiyatrosu

Tur: Pahalı caddeler ve özel yerleşim alanları

Nefes kesici Glockenbachviertel ve dolayısıyla Münih’in en pahalı caddelerinde yapacağımız turda bize katılın! Burada size en çok rağbet gören yerleşim yerlerini, en pahalı caddeleri ve elbette bölgenin simge yapılarından birini gösteriyoruz: Isar!

Müllerstraße: Yüksek satın alma fiyatları ve özel konum

Gärtnerplatz: Bölgenin merkezinde rağbet gören bir yerleşim yeri

Bosch Köprüsü: Isar Nehri manzarası

Glockenbachviertel’de mülk satın almak: Metrekare başına fiyatlar ve getiriler

Gözde Glockenbachviertel’de bir mülk mü satın almak istiyorsunuz? Burada yer azdır ve bu nedenle daireler özellikle popülerdir. Isar manzaralı özel çatı katı, merkeze yakın yenilenmiş eski bina dairesi veya geniş maisonetteMünih & Co’ daki emlak fiyatları hakkında her şeyi buradan öğrenin.

En popüler emlak türü: Daireler

Daire satın almak: Eski bina ve yeni bina karşılaştırması

Glockebachviertel’deki daireler pahalıdır. Eski bir binada bir daire ile ilgileniyorsanız, metrekare başına 15.500 €’nun biraz altında bir ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Glockenbachviertel’de her zaman çok sayıda inşaat devam etse de, yeni daireler hala azınlıktadır. Metrekare başına en yüksek fiyat: Modern konut kulesi “The Seven “da yeni inşa edilmiş daireler: Burada bir metrekare neredeyse 20.000 avroya mal oluyor.

Karşılaştırmalı olarak metrekare başına fiyatlar:

  • Daire (eski bina): 15,500 €/m²
  • Daire (yeni inşaat): 17,500 €/m²

Bir yatırım olarak gayrimenkul: Glockenbachviertel’de kira getirisi

Talep sadece satın alma fiyatlarının ve kiraların patlamasına neden olmuyor. Buradaki kira getirileri de son derece yüksektir. Peki, sermaye yatırımı olarak gayrimenkule yatırım yapmak ve bir apartman binası satın alıp daha sonra karlı bir şekilde kiralamak ister misiniz? O zaman burada her şeye değer! Daireler en popüler gayrimenkul türleri arasındadır ve yenileme veya tadilat yoluyla daha da yüksek kira getirileri bekleyebilirsiniz.

Sonuç: Glockenbachviertel’de Yaşam ve Barınma

Münih ‘te yaşam ve hayat lüks, sofistike ve oldukça rağbet gören bir yerdir. Özellikle Glockenbachviertel, birinci sınıf konumu, Isar kıyılarına yakınlığı ve çok çeşitli kültürel olanaklarıyla ilham vermektedir. Nefes kesici şehir manzarası ve renkli sanat ortamı da bölgenin cazibesine katkıda bulunmaktadır. Son yıllarda genç öğrenciler ve sanatçılar bölgenin yaşam tarzını zenginleştirirken, çalışan çiftler ve emekli yaşlılar da buraya çekilmiştir. Sonuç: metrekare başına fiyatların sürekli yükseldiği bir soylulaştırma sarmalı. Fiyat artışının tam olarak ne zaman dengeleneceğini tahmin etmek henüz mümkün değil. Kesin olan bir şey var: Glockenbachviertel’de yaşam lüks olabilir, ancak bu bölgenin yaydığı saf yaşama sevinci buna değer! Deneyimli bir emlak danışmanı sadece tüm satın alma sürecinde size eşlik etmekle kalmaz, aynı zamanda vergi ve emlak, zanaatkarlar, mimarlar ve ortakları ile yenileme ve modernizasyon, gayrimenkul değerleme ve piyasa dışı konularında da size tavsiyelerde bulunur.

Münih’e: Bavyera’da Emlak

Münih, Bavyera’nın en kalabalık şehri ve Almanya’nın üçüncü büyük belediyesidir. Kilometrekare başına yaklaşık 4.800 kişinin düştüğü Bavyera metropolü, aynı zamanda Almanya’nın en yoğun nüfuslu belediyesi. Rakamlar nüfus artışını doğrulamaktadır. Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alplere ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır.

Münih’te emlak

Münih, Almanya’nın ekonomik metropollerinden biridir. Ayrıca yüksek yaşam kalitesi ve çevresindeki doğa ile de ünlüdür. Alpler’de kayak ya da doğa yürüyüşü yapmanın yanı sıra yaz aktiviteleri için sayısız göl, güneydeki İtalyan kıyılarından bahsetmeye bile gerek yok.

Münih’te yaşıyorum: Popüler semtler & mahalleler

Başka hiçbir Alman şehrinde konutlar buradaki kadar pahalı değil. Uzmanlar, Münih’te doğru semtte bulunan bir mülkün güvenli bir yatırım olduğu konusunda hemfikir. Peki Münih’te ‘doğru konum’ ne anlama geliyor ve Bavyera’nın başkentinde iyi bir daire veya lüks bir ev satın almak için ne tür bir yatırım beklemek gerekir? Bu soruları burada yanıtlıyoruz! Genel bakışa: Münih’te yaşamak

Münih’te satmak, satın almak ve yaşamak

Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alpler’e ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır ve münferit bölgelerin de sunabileceği çok şey vardır. Lehel ve Altstadt (Eski Şehir ) tarihi cazibeleriyle göz doldururken, Bogenhausen ve Schwabing yerleşim bölgeleri de bakımlı yeşil alanları ve parklarıyla ilham vermektedir. Canlı Maxvorstadt ve zarif Nymphenburg da Münih’te yaşamak için en cazip yerler arasındadır. Dairenizi, apartmanınızı veya kendi mülkünüzü burada satmak mı istiyorsunuz? Münih’te gayrimenkul satışına ilişkin ücretsiz rehberlerimizle iyi bir şekilde hazırlandınız. Genel bakışa: Münih’te gayrimenkul satışı.