Haidhausen’de (Münih) yaşıyor: Mülk satın alma ve kiralama – Popüler caddeler, metrekare başına fiyatlar, görüntüleme & co.

Haidhausen’da yaşamak – Münih’in kültür ve konser merkezi olan gözde Haidhausen semti, yaşanacak bir yer olarak büyük bir popülerliğe sahiptir. Büyüleyici küçük kasaba havası, renkli gece hayatı ve birinci sınıf kafe kültürü sadece turistlere değil, aynı zamanda genç sanatçılara, öğrencilere ve çalışan çiftlere de ilham vermektedir. Sonuç olarak Haidhausen, Neuhausen-Nymphenburg, Schwabing, Maxvorstadt ve Glockenbachviertel semtleri ile birlikte Münih’in en popüler yerleşim bölgeleri listesinin başında yer almaktadır. Haidhausen’daki en pahalı cadde, en ünlü turistik yerler ve en çok rağbet gören ev ve daire tipleri – tüm bunları burada bulabilirsiniz! Ayrıca: emlak fiyatları, kira getirileri & Co. hakkında bilgiler. Haidhausen’e hoş geldiniz! Geri dön: Münih’te yaşamak.

Haidhausen’de yaşamak: rağbet gören popüler bölge

Haidhausen’deki konut kompleksleri Münih’in en çok rağbet görenleri arasındadır. Haidhausen 1970’lerde hala sorunlu bir bölge olarak görülürken, Bavyera başkentinin doğusundaki bu yerleşim bölgesi bugün kentin kültür ve konser merkezi haline gelmiştir. Bu nedenle, bölge yalnızca benzersiz kafe kültürüyle değil, aynı zamanda renkli gece hayatı, çok çeşitli şık mağazaları ve büyüleyici küçük kasaba havasıyla da ilham veriyor.

Münih’e hoş geldiniz: Bavyera’nın Başkenti

Münih, Bavyera’nın en kalabalık şehri ve Almanya’nın üçüncü büyük belediyesidir. Kilometrekare başına yaklaşık 4.800 kişinin düştüğü Bavyera metropolü, aynı zamanda Almanya’nın en yoğun nüfuslu belediyesi. Güney Almanya metropolünde yaşamak, pahalı kiralar ve yüksek yaşam maliyetleri anlamına geliyor. Bununla birlikte, şehir çok çeşitli kültürel faaliyetler, güzel mimari, tarihi bir eski şehir, büyük şehrin stresinden kaçmak için yeşil alanlar ve pitoresk manzaralar sunmaktadır.

Haidhausen: Harita ve konum

Au-Haidhausen, Bavyera’nın başkentinin doğusunda yer almaktadır. Seçkin lüks bölge Isar Nehri ile sınır komşusudur ve bu nedenle Glockenbachviertel’den kolayca ulaşılabilir. Şehir merkezi de çok uzak değildir.

Ä°lgi çekici yerler: Auer Dult, Gasteig & Nockherberg

Haidhausen sadece birinci sınıf konumu ve Isar nehrine yakınlığı nedeniyle değil, aynı zamanda birçok turistik yeri, anıtları, yeşil alanları ve müzeleri nedeniyle de caziptir. Muffatwerk ya da Muffathalle Münih’in en önemli kültürel buluşma yerlerinden biridir, Müllerisches Volksbad 1901 yılında tamamlandığında dünyanın en büyük ve en pahalı kapalı yüzme havuzuydu ve Bavyera parlamentosunun merkezi olan Maximilianeum her yıl çok sayıda turisti kendine çekmektedir. Münih’in en pahalı caddeleri de burada yer almakta ve seçkin gayrimenkulleriyle sizi gezintiye davet etmektedir. Ä°ster hafta sonu rahat bir öğleden sonra ister arkadaşlarla keyifli bir akşam olsun: Haidhausen asla sıkıcı değildir.

İşte Haidhausen’da görülecek birkaç yer daha:

  • Muellersche Volksbad
  • Auer Dult
  • Muffatwerk
  • Gasteig
  • Maximilianeum
  • Ludwigsbrücke
  • Nockherberg

Tur: Haidhausen Gezisi

Nefes kesici Haidhausen turumuzda bize katılın!

En pahalı cadde: Steinstraße

Trendy bölge: Gesteig’deki mimari hazineler

Ludwisgbrücke: Isar Nehri manzarası

Haidhausen’de mülk satın almak: Metrekare başına fiyatlar ve kira getirileri

Haidhausen’de bir ev mi satın almak istiyorsunuz? O halde Grünwald, Tegernsee veya Starnberger See bölgelerini tavsiye ediyoruz. Villalar, bungalovlar ve benzerleri gibi biraz daha büyük mülkler, yoğun nüfuslu Haidhausen’de gerçek bir nadirliktir ve şehrin koşuşturmasından biraz uzakta bulunma eğilimindedir. Bunun yerine, burada daireler yüksek talep görmektedir. Ve burada da teraslı yeni bir daire sahibi olursanız kendinizi şanslı azınlık arasında sayabilirsiniz.

En popüler emlak türü: Daireler

Haidhausen’de sermaye yatırımı olarak bir mülke mi yatırım yapmak istiyorsunuz? Bir daire kiralamak, hatta belki de bir apartman satın alıp kârlı bir şekilde kiraya vermek mi istiyorsunuz? Metrekare başına fiyatlar ve kira getirileri hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgiler burada!

Daire satın almak: Eski bina ve yeni bina karşılaştırması

Üst orta sınıfın gözde konutu olarak Haidhausen’de daireler özellikle popülerdir. Burada fiyatlar son yıllarda aşırı derecede yükselmiştir. İşte bir karşılaştırma: on yıl önce dairelerin metrekare fiyatı 2.900 Euro’nun biraz altındayken, beş yıl sonra metrekare fiyatı 5.700 Euro’ya yükselmiştir. Bu %50’lik bir fiyat artışı demek! Konum ve inşaat yılına bağlı olarak, şu anda metrekare başına yaklaşık 7.000 Euro ile 12.000 Euro arasında fiyatlar bekleyebilirsiniz.

Fiyatlarda 5 yıl içinde %50 artış

Konum ve inşaat yılına bağlı olarak metrekare başına tam fiyatları burada bulabilirsiniz:

  • Kuzeydeki mevcut daire: Metrekare başına 8.100 Euro
  • Güneyde mevcut daire: Metrekare başına 6.600 Euro
  • Kuzey ve Güney’de yeni inşa edilmiş daire: Metrekare başına 12.300 Euro

Çok çarpıcı: Satın alma fiyatları son yıllarda neredeyse iki katına çıkmış olsa da, aynı durum kiralar için geçerli değildir. Dolayısıyla, kira getirileri açısından, yalnızca yüzde 3’lük bir brüt kira getirisi varsayabilirsiniz. Bölgenin kuzeyinde bu oran sadece yüzde ikidir.

Sonuç: Haidhausen’de yaşamak

Münih‘te yaşamak ve yaşatmak! Birçok insan bunun hayalini kurar. Özellikle Haidhausen, Münih’in en gözde bölgelerinden biri olarak kabul ediliyor – ve haklı olarak da öyle! Haidhausen sadece Bavyera başkentinin kültür ve konser merkezi değil, aynı zamanda kültürel bir kale ve renkli şehir hayatının mekânıdır. Dolayısıyla, burada bir mülk satın almak veya kiralamak istiyorsanız, metrekare başına yüksek fiyatlar beklemeniz gerekir. Deneyimli bir emlak danışmanı sadece tüm satın alma sürecinde size eşlik etmekle kalmaz, aynı zamanda vergi ve emlak, zanaatkarlar, mimarlar ve ortakları ile yenileme ve modernizasyon, gayrimenkul değerleme ve piyasa dışı konularında da size tavsiyelerde bulunur.

Münih: Bavyera’da gayrimenkul

Münih, Bavyera’nın en kalabalık şehri ve Almanya’nın üçüncü büyük belediyesidir. Kilometrekare başına yaklaşık 4.800 kişinin düştüğü Bavyera metropolü, aynı zamanda Almanya’nın en yoğun nüfuslu belediyesi. Rakamlar nüfus artışını doğrulamaktadır. Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alplere ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır.

Münih’te emlak

Münih, Almanya’nın ekonomik metropollerinden biridir. Ayrıca yüksek yaşam kalitesi ve çevresindeki doğa ile de ünlüdür. Alpler’de kayak ya da doğa yürüyüşü yapmanın yanı sıra yaz aktiviteleri için sayısız göl, güneydeki İtalyan kıyılarından bahsetmeye bile gerek yok.

Münih’te yaşıyorum: Popüler semtler & mahalleler

Başka hiçbir Alman şehrinde konutlar buradaki kadar pahalı değil. Uzmanlar, Münih’te doğru semtte bulunan bir mülkün güvenli bir yatırım olduğu konusunda hemfikir. Peki Münih’te ‘doğru konum’ ne anlama geliyor ve Bavyera’nın başkentinde iyi bir daire veya lüks bir ev satın almak için ne tür bir yatırım beklemek gerekir? Bu soruları burada yanıtlıyoruz! Genel bakışa: Münih’te yaşamak

Münih’te satmak, satın almak ve yaşamak

Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alpler’e ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır ve münferit bölgelerin de sunabileceği çok şey vardır. Lehel ve Altstadt (Eski Şehir ) tarihi cazibeleriyle göz doldururken, Bogenhausen ve Schwabing yerleşim bölgeleri de bakımlı yeşil alanları ve parklarıyla ilham vermektedir. Canlı Maxvorstadt ve zarif Nymphenburg da Münih’te yaşamak için en cazip yerler arasındadır. Dairenizi, apartmanınızı veya kendi mülkünüzü burada satmak mı istiyorsunuz? Münih’te gayrimenkul satışına ilişkin ücretsiz rehberlerimizle iyi bir şekilde hazırlandınız. Genel bakışa: Münih’te gayrimenkul satışı.