Tegernsee Gölü’nde (Münih) yaşamak: Yatırım olarak ev, daire ve arsa – ipuçları, metrekare başına fiyatlar ve benzerleri.

Tegernsee Gölü’nde Yaşam – Münih ‘in güneyindeki Tegernsee Gölü sadece bir gezi noktası olarak değil, aynı zamanda yaşanacak bir yer olarak da popülerdir! Ä°ster hafta sonu için bir tatil evi ister tüm manzarayı gören kalıcı bir konut olsun – sermaye yatırımı olarak Tegernsee Gölü’nde bir mülke yatırım yapmak ister misiniz? Bir daire, ev veya arsa mı satın alıyorsunuz? Tegernsee Gölü’nde yaşamak ve ikamet etmek hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. Ayrıca Tegernsee Gölü çevresindeki en popüler yerleşim yerlerini, popüler ev tiplerini ve daire tiplerini ve tüm emlak fiyatlarına genel bir bakış sunuyoruz – Tegernsee Gölü’ne hoş geldiniz! Geri dön: Münih’te yaşamak.

Tegernsee Gölü’nde yaşamak: büyük şehrin karmaşasından uzakta yaşamak için popüler bir yer

Ä°ster apartman dairesi, ister tatil evi veya bungalov olsun – Tegernsee Gölü, Münih’te yaşamak için en popüler yerlerden biridir. Herkes burada bir şeyler bulabilir! Ne de olsa bu küçük bozulmamış doğa parçası Bavyera’nın başkentinden çok uzakta değildir ve turistleri, işe gidip gelenleri, aileleri ve bekarları memnun etmektedir. Tegernsee’de yaşayanlar nefes kesici çevreyi ve toplulukların samimi ve tanıdık atmosferini takdir etmektedir.

Tegernsee: Harita ve Konum

Tegernsee, Münih’in güneyinde yer almaktadır. Kasaba, Alman ve uluslararası turizm için en popüler yerlerden biri olan yerel göl ile aynı adı taşımaktadır. Rottach-Egern, Bad Wiessee, Gmund ve Schliersee beldeleri gölün etrafında yer almaktadır.

Münih’ten Tegernsee Gölü’ne: Rota

Tegernsee arabayla sadece 54,2 km uzaklıktadır. Dolayısıyla, iyi bir trafikle Münih şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 46 dakikadan fazla sürmez. Araba kullanmaktan hoşlanmayanlar bile Münih ile Tegernsee Gölü arasında toplu taşıma araçlarıyla gidip gelebilir.

Bozulmamış doğasıyla yaşamak için popüler bir yer: Neden Tegernsee Gölü’ne taşınmalısınız?

Tegernsee Gölü nefes kesici doğasıyla ilham veriyor. Bunda şaşılacak bir şey yok: Ne de olsa Tegernsee Gölü ve çevresi peyzaj koruma alanının bir parçası. Büyüleyici ormanlar, muhteşem manzaralı tepeler ve tipik Bavyera mimarisine sahip göl kıyısındaki küçük topluluklar – sadece yatırımcılar, girişimciler ve aileler değil, aynı zamanda Alman ve Avrupalı ünlüler de bunu kendileri için keşfettiler. Eğer siz de burada bir mülk satın almak istiyorsanız, zaman zaman film, televizyon, spor ve müzik dünyasından bazı ünlü yüzlerle karşılaşmaya hazır olun.

İşte Tegernsee Gölü’nde yaşamanın neden değerli olduğuna dair birkaç neden:

  • Rahat ve tanıdık bir atmosfer
  • Yüksek yaşam kalitesi
  • Nefes kesici doğa
  • Münih’e iyi bağlantılar
  • Çok sayıda mahremiyete sahip güvenli yerleşim alanı

Göl kıyısından manzara:

Sadece göl kıyısı değil, çevredeki topluluklar da sizi rahatlatıcı bir yürüyüşe davet ediyor:

Tegernsee’de yaşamak için en popüler yerler: özellikleri ve metrekare başına fiyatları

Tegernsee’de metrekare başına fiyatlar Bavyera’daki en yüksek fiyatlar arasındadır. Bu nedenle burada düzenli olarak en yüksek fiyatlar elde edilebilir. Şu anda Tegernsee Gölü’nde metrekare başına 6.000 ila 7.500 Euro arasında fiyatlar bekleyebilirsiniz. Tegernsee Gölü çevresindeki bölgelerde geleneksel Bavyera mimarisine sahip çok sayıda nefes kesici malikane ve villa bulunsa da, özellikle lüks daireler şu sıralar büyük rağbet görmektedir. Gmund’daki geniş çatı kat ları, Rottach’taki eski binalarda modernize edilmiş daireler veya Bad Wiessee’deki birinci sınıf maisonetler – 150 ila 200 metrekarelik daireler özellikle Tegernsee Gölü çevresinde rağbet görüyor. Her bir yerleşim yeri ve metrekare başına fiyatlar hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Leeberg: Göl manzaralı lüks villalar

Leerberg bir zamanlar Tegern Gölü çevresinde en çok rağbet gören yerlerden biri olarak kabul edilirdi. En yakın kasaba olan Rottach-Egern’e arabayla ulaşmak kolaydır ve dağdan Tegern Gölü manzarası Bavyera’nın en güzel manzaralarından biri olarak kabul edilir. Ancak, dağın seçkin villa mahallelerine giden dik yol, potansiyel alıcıları hızla caydırmaktadır. Bu nedenle, Leerberg’de bir mülk satın almaya karar verirseniz, işlerinizi kesinlikle araba ile yapmaya hazır olmalısınız.

Villa am Leerberg: Toplam 3 milyon avroya 300 metrekare

Bununla birlikte, buradaki villalar Tegernsee Gölü’ndeki en lüks tesisler arasında yer almaktadır. Geniş garajlar, son teknoloji ekipmanlar, özel fitness stüdyoları ve bakımlı yüzme havuzları Leerberg’de standarttır. Burada 300 metrekare için 3 milyon avro rahatlıkla ödenebilir.

Vadilerde özellikle apartman daireleri popülerken, Leerberg’de villa ve müstakil evlere rastlamak daha olasıdır:

Rottach: Vadide seçkin apartman daireleri

En popüler yerleşim bölgelerinden biri Tegernsee Gölü’nün güneyinde yer alan Rottach’tır. Leerbach ile karşılaştırıldığında, buradaki villa ve apartmanlar en iyi göl manzarasına sahip olmamakla birlikte, köyün merkezine ve göl kıyısına yakınlıklarıyla ilham vermektedirler. Özellikle dağda yaşamayı sevmeyen bireyler buraya yerleşmeyi seviyor. Burada 100 metrekarelik bir mülkün ortalama fiyatı metrekare başına 11.000 Euro’dur.

Rottach’ta daire: Metrekare başına 11.000 Euro

Daha fazlasını buradaki akış görünümünde görebilirsiniz:

Wiessee ve Gmund: Göl kenarındaki popüler tesisler

Wiessee ve Gmund yerleşim merkezlerinde metrekare başına fiyatlar yıllardır sabit kalmıştır. Bad Wiessee yerleşim bölgesi Tegernsee Gölü’nün batısında yer almaktadır. Gmund kuzeyde. Burada da özellikle daireler yüksek talep görmektedir. Buradaki kural şudur: göl kıyısına ne kadar yakınsa, o kadar pahalıdır.

Wiessee & Gmund’da daire: Metrekare başına 1.500-4.500 Euro

Satın alma fiyatlarını sadece konum değil, mobilyalar da etkiliyor. Metrekare başına 1500 ila 4500 avro arasında fiyatlar bekleyebilirsiniz.

Manzara her şeye değer:

İpucu: Yatırım olarak gayrimenkul – apartmanlar

Ä°ster Gmund, Wiessee ya da Rottach olsun, Tegernsee Gölü çevresindeki topluluklar kendilerine özgü avantajlarıyla ilham veriyor. Gmund, Wiessee ve Rottach göl kıyısına yakınlıklarıyla etkileyiciyken, Tegernsee Gölü ve komşu vadilerin nefes kesen manzarası Leerberg’i bu kadar çekici kılan şeydir. Nihayetinde, yaşamak için doğru yeri seçmek kişisel tercihlerinize ve yaşam tarzınıza bağlıdır. Ancak kesin olan bir şey var: Eğer kazançlı bir şekilde kiraya vermek için bir apartman binası satın almak istiyorsanız, Tegernsee Gölü bunun için mükemmel bir yer! Artan talep nedeniyle, özellikle daire fiyatları son yıllarda yükselmiştir. Sermaye yatırımı olarak gay rimenkule yatırım yapmak istiyorsanız mükemmel!

En çok talep gören: kat mülkiyeti ve apartman binaları

Sonuç: Tegernsee Gölü’nde Yaşam ve Barınma

Nefes kesici doğası, rahat yaşamı ve tipik Bavyera evleri ve apartman daireleri Tegernsee Gölü’nün cazibesine katkıda bulunmaktadır. Münih ‘te yaşamak ve ikamet etmek – birçok kişi bunun hayalini kurar! Ancak her zaman şehir merkezi olmak zorunda değil. Ne de olsa Tegernsee Gölü’nün sunabileceği çok şey var. Vadide yaşıyorsanız, en önemli mağazalara, ofislere ve göl kenarına yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz. Dağda yaşıyorsanız, muhteşem gün batımının ve tüm manzaranın nefes kesici görüntüsünün keyfini çıkarabilirsiniz. Tegernsee Gölü ve çevresinde metrekare başına fiyatlar daha yüksek fiyat segmentlerinde olma eğilimindedir, ancak burada yaşamanın avantajları buna değer: yüksek yaşam kalitesi, mahremiyet ve güvenlik burada yaşamayı cazip kılmaktadır. Ve bize göre haklı olarak öyle! Deneyimli bir emlak danışmanı sadece tüm satın alma süreci boyunca size eşlik etmekle kalmaz, aynı zamanda vergi ve emlak, zanaatkarlar, mimarlar ve Co ile yenileme ve modernizasyon, gayrimenkul değerleme ve piyasa dışı konularında da size tavsiyelerde bulunur.

Münih’e: Bavyera’da gayrimenkul

Münih, Bavyera’nın en kalabalık şehri ve Almanya’nın üçüncü büyük belediyesidir. Kilometrekare başına yaklaşık 4.800 kişinin düştüğü Bavyera metropolü, aynı zamanda Almanya’nın en yoğun nüfuslu belediyesi. Rakamlar nüfus artışını doğrulamaktadır. Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alplere ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır.

Münih’te emlak

Münih, Almanya’nın ekonomik metropollerinden biridir. Ayrıca yüksek yaşam kalitesi ve çevresindeki doğa ile de ünlüdür. Alpler’de kayak ya da doğa yürüyüşü yapmanın yanı sıra yaz aktiviteleri için sayısız göl, güneydeki İtalyan kıyılarından bahsetmeye bile gerek yok.

Münih’te yaşıyorum: Popüler semtler & mahalleler

Başka hiçbir Alman şehrinde konutlar buradaki kadar pahalı değil. Uzmanlar, Münih’te doğru semtte bulunan bir mülkün güvenli bir yatırım olduğu konusunda hemfikir. Peki Münih’te ‘doğru konum’ ne anlama geliyor ve Bavyera’nın başkentinde iyi bir daire veya lüks bir ev satın almak için ne tür bir yatırım beklemek gerekir? Bu soruları burada yanıtlıyoruz! Genel bakışa: Münih’te yaşamak

Münih’te satmak, satın almak ve yaşamak

Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alpler’e ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır ve münferit bölgelerin de sunabileceği çok şey vardır. Lehel ve Altstadt (Eski Şehir ) tarihi cazibeleriyle göz doldururken, Bogenhausen ve Schwabing yerleşim bölgeleri de bakımlı yeşil alanları ve parklarıyla ilham vermektedir. Canlı Maxvorstadt ve zarif Nymphenburg da Münih’te yaşamak için en cazip yerler arasındadır. Dairenizi, apartmanınızı veya kendi mülkünüzü burada satmak mı istiyorsunuz? Münih’te gayrimenkul satışına ilişkin ücretsiz rehberlerimizle iyi bir şekilde hazırlandınız. Genel bakışa: Münih’te gayrimenkul satışı.