Schwabing’de (Münih) yaşıyorum: Daire ve arsa satın almak – konum, mülk tipi ve metrekare başına fiyat hakkında ipuçları

Schwabing’de yaşamak – Eski bir bohem ve sanatçı mahallesi olan Schwabing, Münih’te yaşamak için en çok aranan ve şık yerlerden biri olarak kendini kanıtlamıştır ve Maxvorstadt, Bogenhausen, Nymphenburg ve Grünwald gibi popüler semtlerle birlikte Münih’te yaşamak için en çok aranan yerler listesinde yer almaktadır! Schwabing’de sermaye yatırımı olarak bir mülke yatırım yapmak ister misiniz? Bir daire, çok aileli bir ev veya bir arsa mı satın alıyorsunuz? En pahalı c addelerden en ünlü turistik yerlere ve en çok aranan ev ve daire tiplerine kadar Schwabing’de yaşamak hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. Artı: Bir bakışta tüm emlak fiyatları – Schwabing’e hoş geldiniz! Geri dön: Münih’te yaşamak.

Schwabing’de yaşamak: Münih’in en şık yerleşim bölgesi olarak eski sanatçı mahallesi

Bir zamanlar sanat ve kültür mahallesi olan bölge, şimdi Münih’in en şık ve gözde semtlerinden biri haline gelmiştir. Bavyera başkentinin kuzeyinde merkezi bir konumda yer alan yerleşim bölgesi, her şeyden önce varlıklı mirasçılara, başarılı yatırımcılara ve hırslı akademisyenlere ilham veriyor. Şaşılacak bir şey yok: Ne de olsa Münih’in en seçkin daireleri burada, hayat heyecan verici ve Lehel, Bogenhausen & Co. gibi diğer gözde semtlere bağlantılar iyi. Schwabing’de yaşamak hakkında daha fazla bilgi için birazdan.

Münih’e hoş geldiniz: Bavyera’nın Başkenti

Yüksek yaşam kalitesi, düşük işsizlik oranı, gelişen ekonomisi ve nefes kesen doğası Münih’i bu kadar çekici kılmaktadır. Dolayısıyla Bavyera’nın romantik başkentine sadece çiftler, aileler ve öğrenciler değil, aynı zamanda girişimciler ve yatırımcılar da ilgi gösteriyor. Münih, Berlin ve Hamburg ile birlikte Almanya’nın en önemli iş merkezlerinden biridir.

Schwabing: Harita ve Konum

Ünlü Schwabing bölgesi şehrin kuzeyinde yer alır ve Maxvorstadt ile sınır komşusudur. Eski şehir, Lehel ve Neuhausen-Nymphenburg da yakındadır. Aynı zamanda Münih’in en pahalı c addelerine de ev sahipliği yapmaktadır. Popüler bölge güneyde Siegestor’dan kuzeyde Freimann sınırındaki Ring’e kadar uzanmaktadır. Doğuda Isar Nehri bir sonraki bölgenin sihirli sınırını oluştururken, batıda Friedrichstraße ve Mainzer Straße’ye kadar olan her yer Schwabing olarak sayılmaktadır.

İşte Schwabing’in haritası ve konumu:

Görülecek Yerler, Anıtlar & Co.

Schwabing bölgesi uzun ve hareketli bir geçmişe sahiptir. 19. yüzyılda Schwabing, Almanya’nın dört bir yanından gelen sanatçıların on yıllar boyunca ikamet ettiği bir sanat şehri olarak kabul ediliyordu. Schwabing bugün bile popüler bir bölge olarak bilinmekte ve çok sayıda anıt, turistik yer, müze ve parkıyla ilham vermektedir.

İşte bazı tanınmış turistik yerlerin bir listesi:

 • Aziz Sylvester Katolik Cemaat Kilisesi
 • Harrach-Schlösschen
 • Ä°ngiliz Bahçesi
 • Kleinhesseloher Gölü
 • Pacelli Sarayı
 • Leopoldpark
 • Seidlvilla

Dikkat: Schwabing mi Freimann mı? İnce fark

Tüm Schwabing’ler aynı değildir. Birçok emlakçı, bu gözde bölgeyi çevreleyen heyecanın ve bunun sonucunda Münih ‘teki emlak fiyatlarındaki artışın farkındadır, bu nedenle bazı emlak portalları mülkün Schwabing’de olduğunu iddia etmekte hızlı davranmaktadır. Bu nedenle, Allianz Arena veya hatta Müllberg yakınlarında bir mülkle karşılaşırsanız dikkatli olun. Bu artık Schwabing değil, Freimann. Her iki bölge birlikte Münih’in on ikinci bölgesine aittir ve bu nedenle karışıklık hızlı bir şekilde önceden programlanmıştır.

Zengin komşular, Alman ünlüler ve başarılı girişimciler

Eğer siz de Schwabing’de bir mülk satın almak istiyorsanız, er ya da geç kendinize şu soruyu soracaksınız: Schwabing’de kim yaşıyor? Münih’in en pahalı caddelerinde çoğunlukla varlıklı orta yaşlı çalışanlarla karşılaşırsınız. Öte yandan, emekli yaşlılar ve çocuklu aileler nadiren görülmektedir. Ayrıca, Schwabing’deki hanelerin neredeyse yüzde 54’ü tek kişilik hanelerden oluşmakta ve dairelerin neredeyse yüzde 30’unda çiftler yaşamaktadır.

Gezilecek yerler: Schwabing’de bir tur

Schwabing renkli, çeşitli ve her şeyden önce tek bir şey: hayat dolu. Kleinhesselohrsee gölü sizi heyecan verici bir tekne gezisine davet ederken, Leopoldstraße ve Hohenzollernstraße seçkin butikleri, geleneksel kahvehaneleri ve lüks barlarıyla keyif veriyor. Schwabing’deki turumuzda bize katılın.

Kleinhesselohrsee: Schwabing’in kuzeyinde rahat dinlence tesisleri

Şehir hayatının koşuşturmacasına birkaç saat ara vermeye mi ihtiyacınız var? İngiliz Bahçesi’nin güneyinde, Kleinhesselohrsee kıyılarında dinlenerek gününüzü sonlandırabilirsiniz. Küçük dereler, bira bahçeleri ve Ungererbad açık hava yüzme havuzu da özellikle sıcak yaz günlerinde keyif vermektedir. Daha sportif bir şeyler tercih ediyorsanız, Seehaus’taki çok sayıda kürekli ve deniz bisikletinden birini kiralayabilirsiniz.

İşte Münih’in en güzel göllerinden birinin manzarası:

Leopoldstraße: Rahat publar ve modern barlar

Barschwein, Schwabinger 7 ve The Cave – Schwabing’in Leopoldstraße’sinde gece gündüze dönüşüyor. İster iş çıkışında rahat bir bira, ister egzotik bir kokteyl ya da öğle yemeğinde keyifli bir kahve olsun, Leopoldstraße gözde semtin en canlı caddelerinden biridir.

Streetview’da daha fazlasını görün:

Hohenzollernstraße: Ekstra sınıfın alışveriş caddesi

Yaya bölgesi sizin için çok mu yaygın? Çok daha az şeyin olduğu seçkin mağazaların olduğu bir yeri mi tercih edersiniz? O zaman Hohenzollernstraße tam size göre! Burada küçük sokak kafeleri yan yana sıralanır, dekorasyon mağazaları heyecan verici bir şekilde dekore edilmiş vitrinleriyle keyif verir ve dünyanın en büyük moda markaları burada ev sahipliği yapar.

İşte Schwabing’in alışveriş caddesinde bir gezinti:

Schwabing’de Emlak ve Metrekare Başına Fiyatlar

Münih’in neredeyse hiçbir semti Schwabing’in eski bohem ve sanatçı mahallesi kadar kendine özgü bir üne sahip değildir. Nefes kesen mimarisi, zarif eski binaları ve eksantrik art nouveau cepheleri, mülkleri tüm şehirdeki en seçkin mülkler haline getirmektedir. Ancak, burada bir villa, yarı müst akil bir ev veya müstakil bir ev arıyorsanız, yanlış yerdesiniz. Münih’in en yoğun nüfuslu semtlerinden biri olan Schwabing, seçkin çatı katlarının, romantik maisonetlerin ve geniş çatı katlarının bulunduğu bir semttir. Bu durum metrekare başına fiyatlara da yansımaktadır.

Schwabing Doğu’da eski bina dairesi, English Garden & Co.

Kat mülkiyeti için en çok rağbet gören yerleşim alanları Schwere-Reiter-Straße bölgesindedir. Burada metrekare başına yaklaşık 8.000 avro ödemeyi bekleyebilirsiniz. Schwabing Ost ve Englischer Garten’ın köşesinde fiyatlar yeniden yükseliyor. Burada, eski bir binada yer alan bir dairenin metrekaresi 9.150 Avro’ya satılabilmektedir.

 • Schwere-Reiter-Straße: Metrekare başına 8.000 Euro
 • English Garden & Schwabing East: Metrekare başına 9.150 Euro
 • Schwabing genelinde ortalama: Metrekare başına 7.000 Euro

Karşılaştırmak gerekirse, beş yıl önce buradaki apartman dairelerinin metrekare fiyatı sadece 5.000 Euro idi.

Yeni inşa edilmiş daire: Schweren-Reiter-Straße & Münchner Freiheit

Schwabing’de yeni inşa edilen daireler talep görmektedir ve eski binalardaki dairelerden daha yüksek fiyatlıdır. Schweren-Reiter-Straße’de yeni inşa edilmiş bir daire için artık metrekare başına 10.000 €’nun biraz altında bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor. Münchner Freiheit bölgesinde bu rakam 9.500 avro civarındadır.

Schwabing’de yeni inşa edilmiş daire: Metrekare başına 10.000 Euro

Kiralık daire, ev ve arsa

Sadece satın alma fiyatları değil, kiralama fiyatları da yükseldi. Şu anda mevcut bir mülkün metrekare fiyatı 18 ila 19 avro arasında değişirken, yeni inşa edilmiş bir mülkün metrekare fiyatı 20 avronun biraz altında. Tabii ki İngiliz Bahçesi’nin hemen yanında bir mülk seçmediğiniz sürece. Burada kiralık bir dairenin metrekaresi kısa sürede 27 avroya mal olabiliyor.

İngiliz Bahçesi’nde mülk: Metrekare başına 27 Euro

Kira fiyatları göz önüne alındığında, muhtemelen şöyle düşünüyorsunuz: Neden bir apartman binası satın alıp daha sonra kârlı bir şekilde kiraya vermiyorsunuz? Aslında, şu anda size buna karşı tavsiyede bulunuyoruz. Kira fiyatları yükselmiş olsa da, satın alma fiyatlarındaki hızlı artışın getiri üzerinde neredeyse hiç etkisi yoktur. Beş avroluk ekstra kirayla bile iki kat daha yüksek olan satın alma fiyatlarını telafi edemezsiniz.

 • Mevcut mülk: Metrekare başına 18-19 avro
 • Yeni inşa edilen mülk: Metrekare başına 20 Euro

Sonuç: Schwabing’de yaşamak

Münih ‘te yaşamak ve ikamet etmek – birçok insan bunun hayalini kurar. Özellikle Schwabing uzun ve hareketli bir geçmişe sahiptir. Bu sadece görülecek yerlerin çokluğundan değil, aynı zamanda eski binalardaki çok sayıda daireden, geçmiş zamanların romantik mimarisinden ve birçok Art Nouveau cepheden de anlaşılmaktadır. Münih’in şık ve modaya uygun bir bölgesi olan Schwabing, şehrin diğer bölgeleriyle de çok iyi bağlantılara sahiptir ve buradaki yaşamı heyecan verici ve çeşitli kılmaktadır. Yüksek kiralar sizi bir apartman satın almaya teşvik etse de, bunu yapmamanızı tavsiye ederiz. Kendi tatil dairenize veya daimi ikametgah olarak özel bir çatı katına yatırım yapmak çok daha iyidir. Deneyimli bir emlak danışmanı sadece tüm satın alma süreci boyunca size rehberlik etmekle kalmayacak, aynı zamanda vergi ve emlak, zanaatkarlar, mimarlar ve Co. ile yenileme ve modernizasyon, gayrimenkul değerleme ve piyasa dışı konularında da size tavsiyelerde bulunacaktır.

Münih’e: Bavyera’da Emlak

Münih, Bavyera’nın en kalabalık şehri ve Almanya’nın üçüncü büyük belediyesidir. Kilometrekare başına yaklaşık 4.800 kişinin düştüğü Bavyera metropolü, aynı zamanda Almanya’nın en yoğun nüfuslu belediyesi. Rakamlar nüfus artışını doğrulamaktadır. Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alplere ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır.

Münih’te emlak

Münih, Almanya’nın ekonomik metropollerinden biridir. Ayrıca yüksek yaşam kalitesi ve çevresindeki doğa ile de ünlüdür. Alpler’de kayak ya da doğa yürüyüşü yapmanın yanı sıra yaz aktiviteleri için sayısız göl, güneydeki İtalyan kıyılarından bahsetmeye bile gerek yok.

Münih’te yaşıyorum: Popüler semtler & mahalleler

Başka hiçbir Alman şehrinde konutlar buradaki kadar pahalı değil. Uzmanlar, Münih’te doğru semtte bulunan bir mülkün güvenli bir yatırım olduğu konusunda hemfikir. Peki Münih’te ‘doğru konum’ ne anlama geliyor ve Bavyera’nın başkentinde iyi bir daire veya lüks bir ev satın almak için ne tür bir yatırım beklemek gerekir? Bu soruları burada yanıtlıyoruz! Genel bakışa: Münih’te yaşamak

Münih’te satmak, satın almak ve yaşamak

Giderek daha fazla insan Bavyera metropolünde yaşamak istiyor. Alpler’e ve komşu Avusturya’ya yakınlığı Münih’i çok çekici kılmaktadır ve münferit bölgelerin de sunabileceği çok şey vardır. Lehel ve Altstadt (Eski Şehir ) tarihi cazibeleriyle göz doldururken, Bogenhausen ve Schwabing yerleşim bölgeleri de bakımlı yeşil alanları ve parklarıyla ilham vermektedir. Canlı Maxvorstadt ve zarif Nymphenburg da Münih’te yaşamak için en cazip yerler arasındadır. Dairenizi, apartmanınızı veya kendi mülkünüzü burada satmak mı istiyorsunuz? Münih’te gayrimenkul satışına ilişkin ücretsiz rehberlerimizle iyi bir şekilde hazırlandınız. Genel bakışa: Münih’te gayrimenkul satışı.