Das neue E-Book: Social Media Marketing, Bildschirmaufnahme

E-Kitap: Moda Etiketleri için Sosyal Medya Pazarlaması

Baharda üzerinde çalışmaya başladım. Başlangıçta, moda şirketlerinin sosyal ağda yollarını bulmalarına yardımcı olmak için küçük bir metindi. Yani, moda şirketleri için sosyal medya pazarlaması hakkındaki basit sorulara cevap vermelidir: Hedef kitlem kim ve onlara nasıl ulaşabilirim? Facebook dışında hangi sosyal ağlar online pazarlama için heyecan verici? Hangi yeni sosyal ağlar önemlidir? Moda markaları için hedef grup hedeflemenin ve Facebook Reklamlarının faydaları nelerdir?

E-kitap kabul için hazır. Şimdi kitabın kapağı ve mizanpajı üzerinde çalışılıyor, yani tasarlanıp resimleniyor ve sonra da mağazalara gidiyor! Kitabın adı: “Moda Etiketleri için Sosyal Medya Pazarlaması – Sosyal Ağlarda Moda Şirketleri için Uygunluk, Hedef Gruplar ve İçerik Stratejileri”. Yayın: Ağustos 2014. Lukinski.de’de her zaman güncel kalacaksınız!

“Moda Etiketleri için Sosyal Medya Pazarlaması” kitabından bir alıntı (yaklaşık 60 sayfa)

Bölüm 1.2 – Sosyal Ağda Moda

“Sektörde ‘moda katılımla yaşar’ sözü çok iyi bilinir. Moda, sosyal çevreye, duygulara, duruma ve şirketlerin pazarlama ve halkla ilişkiler önlemlerine bağlı olan bir metadır. Moda konuşulabilir, tartışılabilir ve bir yerde herkesin moda ve trendlerle ilgili kendi fikri ve zevki vardır. Bununla birlikte, her iki dünya da – moda ve sosyal medya – insanların aktif olarak onlarla ilgilenmesi ve katılması (etkileşim) gerçeğinden yaşama iddialarında birbirlerini tamamlamaktadır. Her iki dünya da alışverişten, duygulardan ve trendlerden besleniyor. Bu nedenle, bu makalenin odak noktası moda şirketlerinin sosyal ağlardaki sosyal medya pazarlama önlemleridir.

Ortalama bir Facebook kullanıcısı haftada saatlerini sohbetlerde, yorumlarda, paylaşımlarda vb. geçirmektedir. Ama sadece Facebook yok. Google+, Pinterest ya da Vimeo gibi küçük ve büyük rakiplerin modelleri sosyal ağa giderek daha fazla giriyor.”

Yazar: Stephan M. Czaja, Köln