Logo-Banner des Cologne Fashion Days 2014

CFD: Köln Moda Günleri 2015 – Köln Moda Haftası

Çok yakında Köln’e geliyor, 40’tan fazla moda tasarımcısıyla Köln Moda Günleri 2015 ve bu kez 4 gün boyunca! 04.12. – 06.12.2015 tarihleri arasında Mercedes-Benz Center Köln’de (Mercedes-Allee 1, 50825 Köln). Moda, moda, trendler, tüm bunlar “Köln Moda Haftası “nın konusu olacak. Konuşmalar, sektörden uzmanlar, defileler ve model ajansı CM Models’in canlı çekimleri ile. 2014 yılında Köln’ün Mülheim semtinde düzenlenen ilk Köln Moda Günleri ‘ni ziyaret etmiş ve haberini yapmıştım. Moda ve tasarımın ortasında iki güzel gün. Bu yıl her şey biraz daha büyük olacak: daha fazla sergi alanı, daha fazla gün, daha fazla tasarımcı! Bu yıl daha da fazla CFD görmek beni çok mutlu ediyor, çünkü harikaydı!

Köln’de öne çıkan moda olayları söz konusu olduğunda, geçen yıldan bu yana sektörde sadece bir isim var! Köln Moda Günleri, kısaca CFD. Küçük “Moda Haftası” şimdi ikinci yılında ve her zamankinden daha büyük. Fuarın üç veya dört gününe yayılan ziyaretçiler, defilelerden canlı çekimlere ve model seçmelerine kadar çeşitli etkinlikler bulacaklar. CFD’nin sahne arkası raporlarına resmi Köln Moda Günleri web sitesinden veya FIV | Fashion Interview’dan ulaşabilirsiniz.

Köln’de düzenlenen CFD | Köln Moda Günleri 2015’in öne çıkan etkinlikleri

Perşembe, 4.12. – Ä°lk Mercedes Benz Moda Ödülleri + Defile

Perşembe akşamı şehirde özel bir etkinlik gerçekleşecek: ilk Mercedes-Benz Moda Ödülleri! Burada, moda dünyasının gelecek vaat eden en iyi tasarımcıları göz alıcı bir gecede onurlandırılacak.

5.12. Cuma – Moda Fuarı, Defile ve Canlı Çekim

CFD etkinliğinin ikinci günü olan Cuma günü, model ajansı CM Models ortak olarak sahada olacak. Ayrıntılı bir çekim setiyle, tasarımcıların bireysel, özel koleksiyon parçaları canlı olarak fotoğraflanacak. Ajansın güçlü modelleri ve en iyi moda fotoğrafçılarından Oliver Rudolf ve Julian Singer ile. Doğrudan ana sahnede yer alan setler, daha sonra ajans modelleri, çeşitli tasarımcı koleksiyonları ve ambiyans ile izleyicilerle birlikte çekilecek. Moda parçaları tasarımcıların stantlarında denenebilir ve satın alınabilir. Gerçek bir canlı deneyim! Akşam, tüm konuklar CFD 2015’in ikinci büyük defilesini dört gözle bekleyebilirler.

Cumartesi, 6.12. – Moda fuarı, podyum ve sohbet

Cumartesi günü, Cuma günü olduğu gibi, etkinlik akşamı koreografili bir defile yapılacaktır. Moda fuarından birçok model ve katılımcı tasarımcı ile. Öncesinde, çeşitli moda etkinliklerinin yanı sıra model ajansı da sahada keşif yapacak. Tasarımcılar kreasyonlarını sunar ve müzik odayı doldurur. Sohbet etmek için mükemmel bir yer! Ziyaretçiler ayrıca Aralık ayında moda sektörüne ilişkin heyecan verici konuların ele alındığı iş görüşmelerini dinleyebilirler.

CFD 2015’in tüm program kitapçığı

programmheft-cologne-fashion-days-2015-mode-messe-koeln

7.12. Pazar – Köln Moda Günleri’nin büyük finali

Pazar günü, bu yılki Köln Moda Günleri’nin en önemli günüdür. En sevdiğiniz parçayı denemek için son şansınız! Ana sahnede modeller için canlı bir oyuncu seçimi yapılacaktır. Seçim sürecinin ne kadar zorlu olduğunu görün. Bir iş konuşmasının ardından, saat 15:00’te en iyi 10 casting katılımcısının final podyumu yapılacaktır. Buna ek olarak, küçük ve büyük birçok önemli nokta da tüm ziyaretçileri beklemektedir.

Google Haritalar üzerinden yaklaşım ve yol tarifi

 

Köln Moda Günleri 2015 – Moda ve Öne Çıkanlar

Geçen yıl Köln’de düzenlenen Köln Moda Günleri zaten çok özel bir etkinlikti. Geçen yıl da iki gün süren moda fuarında çeşitli tasarımcıları ve katılımcıları deneyimleyebiliyordunuz. İlk CFD’ye ondan fazla tasarımcı katıldı. Bu yıl şimdiden 30’un üzerinde olacak. Moda Günleri, ilk Mercedes-Benz Moda Ödülleri de dahil olmak üzere dört güne yayılıyor.

Geçen yıl Mercedes Benz Cente’de değil, Hafengelände Mülheim’da buluştular. Berlin Mitte’deki sakin bir yeri anımsatan çok özel bir konum. Büyük bir depo olan Dock One’da, çeşitli genç ve gelecek vaat eden tasarımcılar koleksiyonlarını halka sundu. Tabii ki Moda Günleri sırasında da alışveriş yapabilirsiniz. Tasarımcıların yanı sıra modellerle defileler, uzman konuşmaları, DJ’ler ve kokteyller de vardı – bir moda etkinliği böyle olmalı.

Geçen yıl işler çok iyi gittiği için 2015’te çok şey olacak, hatta daha fazlası.

Mercedes-Benz tarafından sunulan Köln Moda Günleri 2015

4.12. – 6.12.2015 tarihleri arasında ziyaretçiler Köln moda fuarına her zaman ücretsiz olarak girebilirler! Giriş tüm ziyaretçiler için her gün ücretsizdir. Önemli günlerin hepsi hafta sonu. CFD salonları Cuma’dan Pazar’a kadar açıktır. Bu yılki fuarda Kölnlü tasarımcıların yanı sıra Berlinli ve uluslararası tasarımcılar da dahil olmak üzere çeşitli moda tasarımcıları yer alacak. Burada Köln Moda Günleri tasarımcılarının tam bir listesini bulabilirsiniz.

Moda dünyasının yenileri koleksiyonlarını sunuyor!

İster genç moda ister kentsel olsun, uzmanlık her bir tasarımcıda kendini gösteriyor. Bu nedenle her akşam, açık oyuncu kadrosunda bulunan modellerin tasarımcıların kıyafetlerini elbette canlı olarak izleyicilerin önünde sunduğu bir podyum da var. Sadece bakmakla kalmayıp satın alabilir ve deneyebilirsiniz! İster moda, ister tasarım, ister sanat olsun, Köln Moda Günleri’nde çeşitli uzman konuşmaları yer alacak. 30’dan fazla seviye yeni koleksiyonlarını sunuyor ve sahada yer alıyor.

Köln Moda Günleri’nin resmi web sitesi

Burada Köln Moda Günleri’nin resmi web sitesini bulabilirsiniz.

“Köln Moda Haftası” 2014 için Teaser

“Küçük ama güçlü” diyebilir miyim? Ä°lk CFD harikaydı, güzel insanlar, renkli izleyiciler, yüksek kaliteli uygulama. Küçük sergi alanları şapkalar, elbiseler ve aynı zamanda Lady Gaga’nın süslü ayakkabılarıyla doluydu. Dock.One’daki temiz beyaz mobilyalar odağı tam olarak koleksiyonlara çekti. Bir noktada biraz daha eğlence iyi olabilirdi, örneğin doğrudan sergilerin bulunduğu stantta birkaç canlı çekim. Üzerinde uzun elbiseli bir model olan büyük bir salıncağa ne dersiniz? Ancak: Yüksek düzeyde şikayet etmek istemiyorum, çünkü harikaydı!” Köln Moda Günleri 2014 makalesinin tamamını buradan okuyabilirsiniz.