Moda Haftası Sahne Arkası! Berlin’de Model Ajanlığı

Berlin Moda Haftası – Moda Haftası başkentimize geri döndü! Her model ajanı için ‘olunması gereken yer’. Son iki yıldır Berlin Moda Haftası’na ben de katılırken, bu yıl model rezervasyoncumuz Iva (CM Models) orada! Sizin için önemli influencer ve blogger etkinliklerine, şovlara ve sipariş fuarlarına gidiyor. Tüm önemli noktalar, ‘perde arkası’. CM Models ‘den (model ajansları) iki rezervasyoncumuz ve blog yazarımız Soraya Wanya ve Iva Bernard ‘a çok teşekkür ederiz. Moda Haftası ile ilgili tüm bilgileri, defile tarihlerini, fuarları ve çok daha fazlasını FIV Magazine’de Berlin Moda Haftası başlığı altında bulabilirsiniz.

 

 

1. Gün – Berlin Moda Haftası 2017’ye Varış

Merhaba canlarım, bugün Soraya ile birlikte Mercedes Benz Moda Haftası’nı ziyaret etmek ve sizleri tüm önemli noktalara götürmek için Berlin’e uçtum. İlk günümüz, dışarıda olduğumuz ve akşam 6’ya kadar konaklama yerimize varmadığımız için çok stresliydi. Ancak, yarını dört gözle bekliyoruz. Lena Hoschek ve Dorothee Schuhmacher gibi şovlara ve etkinliklere gideceğimiz için çok heyecan verici olacak. Elbette sizi günlük olarak bilgilendirmeye devam edeceğiz!

Lena Hoschek, Dorothee Schumacher, Farina Opoku ve çok daha fazlası ile 2. Gün.

Moda Haftası’nda bizim için 1. gün sabah saat 10’da Dorothee Schuhmacher’in ilk defilesiyle başladı. Bu yıl Moda Haftası’nın ana mekânlarından biri olan Kaufhaus Jandorf’taydı. Fuarda bu sezonun yeni trendleri hayranlıkla izlenebildi. Tasarımcı, oyuncak kumaşlardan hardal sarısı renklere kadar koleksiyonundan seçtiği parçaları sundu. Kalabalığın ortasında ünlü futbol yıldızı Mats Hummels’in eşi ve moda ikonu Cathy Hummels ile karşılaştık. Hemen ardından tasarımcı Brachmann’ın sergisini görmek için MeCollectors Room’a gittik. Aralarında Youtube yıldızı Sami Slimani’nin de bulunduğu sadece küçük bir avuç seçilmiş model vardı.
Bir sonraki gösteri zaten gündemdeydi.

Bu kez Lena Hoschek, yine Kaufhaus Jandorf’ta. Sergi salonuna girer girmez, her konuk Disney ve özellikle Mickey Mouse temalı seçkin eşyalarla dolu bir hediye çantası buldu. Gösteri aynı zamanda Disney, parlak renkler ve özellikle 60’lar temasıyla ilgiliydi. Özellikle bu fuarda çok büyük bir ünlü katılımı vardı. Rolf Scheider’den Johanna Klum’a ve Caroline Einhoff ve Farina Opoku gibi birçok blogger’a kadar çok sayıda temsilci vardı. Muhteşem gösterinin ardından Lena Hoschek ile bir söyleşi yapma ayrıcalığına sahip olduk. Çok sempatik ve esprili kadın bizi sık sık güldürdü ve tüm sorularımızı coşkuyla yanıtladı. Ancak bu kadar çok ve uzun bir günün ardından ikimiz de çok yorgunduk ve Lena Hoschek’in gösteri sonrası partisine gitmeden önce kaldığımız yerde kısa bir mola vermeye karar verdik.

Sizi günlük olarak güncel tutmaktan mutluluk duyuyoruz ve Moda Haftası boyunca bizim kadar keyif alacağınızı umuyoruz!

Cathy Hummels ve Elena Carriére ile Vlog 2. Gün

Rolf Scheider ile Berlin Moda Haftası’nda 3+4. Gün

Ne yazık ki Çarşamba günü bademcik iltihabı ve ateş nedeniyle yatakta kalmak zorunda kaldığımı söylemek zorundayım. Ancak Soraya hem Maisonnoée hem de Rebekka Ruétz defilesindeydi ve bana sadece iyi şeyler söyledi.

Neyse ki bugün kendimi daha iyi hissettim ve sizin için iki gösteriyi ziyaret edebildim. Akıcı kumaşlar ve ince renklerle son derece feminen bir koleksiyon sunan Ewa Herzog ve ardından genç, sportif, sıra dışı ama yine de giyilebilir bir moda sunan ‘Steinrohner’ markası. Bu iki gösteri arasında seyircinin nasıl tamamen değiştiğini görmek çok ilginçti. Daha önce birçok kadın, stil ikonu ve blogger ve aniden genç, havalı ve olağanüstü giyinen insanlar. Bu iki gösteriden sonra Moda Haftası bizim için çoktan sona ermişti ve günün geri kalanını işlerimizi yetiştirmek için kullandık.

Yarın elbette yine yollarda olacağız ve bu yılki Moda Haftası’nın son defilelerini ziyaret edeceğiz. Bugün ve Moda Haftası hakkında daha fazla ayrıntı için bizi Instagram ve Snapchat’te takip edin: cocaine.models

5. Gün – Nikeata Thompson ile son gösteri ve son önemli anlar

Moda Haftası çok çabuk geçiyor. Son gün geldi çattı ve dolayısıyla son gösteri de bizim için gündemde. Bu aynı zamanda genel olarak tüm Moda Haftası’nın son defilesiydi ve bir kez daha Jandorf mağazalarında gerçekleşti. İsveçli marka ‘Odeur’ alışılmadık, modern modayı ustalıkla sahneledi. Siyah temasının yanı sıra kollarda ve ceketlerde uzun kurdeleler gibi özel detaylar iki genç tasarımcının koleksiyonuna damgasını vurdu.

Moda Haftası’na yeni katılan biri olarak vardığım sonuç, bunun hayal ettiğimden çok daha stresli olduğu. Bunun nedeni dondurucu soğuklar da olabilir, ancak bu kadar yoğun bir programı hafife almamak gerekir! Tüm bunlara rağmen, elbette inanılmaz bir deneyimdi! Çok eğlendik ve bir hafta boyunca küçük yıldızlar gibi hissetmemize izin verildi.

Umarım raporumu beğenmiş ve Moda Haftası’nda yaşananlar hakkında iyi bir fikir edinmişsinizdir.

Geçen sezonun önemli anlarını gösterin

Yaz 2016 Berlin Moda Haftası

SWR3 (@swr3online) tarafından tarihinde saat ‘de paylaşılanbir fotoğraf.