Hamburg için anketler ve tahminler

Bütün bir ülke sandık başına gidiyor! Hamburg da seçimlere titizlikle hazırlanıyor. Saksonya-Anhalt’tan Saarland’a kadar on altı federal eyaletin tamamında seçimlere seçim blogumuzla eşlik ediyoruz. Oylama, Alman Federal Meclisi’nin üyelerinin demokratik olarak belirlenmesine ve oluşturulmasına hizmet etmektedir. Anayasa’nın 39. Maddesine göre, her dört yılda bir yapılır. Sol, sağ ve tabii ki SPD, CDU/CSU, Yeşiller, FDP ve Die Linke gibi siyasi merkez partilerinin yanı sıra AfD, Die Partei ve Freie Wähler gibi yeni partiler de. Federal Meclis’in seçim tarihi, federal hükümet tarafından eyaletlere ve tabii ki Federal Cumhurbaşkanı’na danışılarak belirlenir. Hamburg’da şu anda ilgili tüm partiler bu şekilde oy kullanacaktır. Seçim bölgeniz ve şehriniz için projeksiyonlar ve tahminler.

CDU’nun (Hıristiyan Demokrat Birlik) Hamburg’daki parlamento grubu

Bir merkez partisi olarak CDU/CSU, 50 yılı aşkın bir süredir federal ve eyalet düzeyinde faaliyet göstermektedir. Parti, içeriğiyle tüm sosyal sınıf ve gruplardan insanlara ve seçmenlere hitap etmektedir. CDU/CSU’nun pozisyonu nedir? 305.979 kişi CDU/CSU’ya oy verecektir. CDU / CSU hakkında daha fazla bilgi.

SPD parlamento grubu

Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ülke çapında temsil edilmekle birlikte, tüm eyalet parlamentolarında iç politika ve sosyal politika konularında diğer siyasi partiler için her zaman güvenilir bir parlamento grubu ortağı olmuştur. Temel hedef, eğitimde adalet ve eğitim açısından dezavantajlı geçmişe sahip çocukların daha sosyal ve adil bir ülke için ilerleme fırsatıdır. Anketlerde kim önde? İşte Hamburg için güncel projeksiyon. SPD’nin Hamburg’da 336.337 oy, %37,8 oy ve seçim bölgesindeki ikinci oyların %32,5’ini alacağı tahmin ediliyor. SPD’nin üye sayısı Hıristiyan Demokrat Birlik ile benzerdir. 2017 yılında SPD, Martin Schulz’un şansölye adaylığı ile çok sayıda yeni üye kazanmıştır. Parti barışçıl, sosyal açıdan adil ve demokratik bir toplumu temsil etmektedir. Sadece tek haneler değil, büyük ve küçük aileler de kendi bireysel tasarımlarında daha özel olarak desteklenmelidir. SPD ve güncel seçim programı hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İttifak 90 / Yeşiller projeksiyonları

Federal bir parti olarak Bündnis 90/Die Grünen öncelikle çevre dostu politikalarla ilgilenmektedir ve hatta bakanlar ve başbakanlar sağlamıştır. Kendi ifadelerine göre, partinin yeşil politikası kozmopolit, adil ve ekolojik bir ülkeyi temsil etmektedir. Veri koruma ve entegrasyondan. Bündnis 90 / Die Grünen özellikle çevrenin korunması, yeşil ekonomi ve güçlü bir Avrupa’nın yanı sıra mültecilerin entegrasyonu ve tabii ki eşit haklar konularına odaklanmaktadır. Onlar için mesele esasen çevre politikasıyla ilgilidir. Nükleer geri çekilme gibi projeler bugün hala yaygın olarak bilinmektedir. Yine de gazetelerde çok sayıda seçim tahmini yer almaktadır. Ä°lk oyların %10,6’sını Hamburg’daki Die Grünen kazanabilir Die Grünen hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Sol Parti Parlamento Grubu

Sol Parti 2007 yılında SPD’nin yan kuruluşu WASG ile o zamanki Sol Parti PDS’nin bilinçli bir şekilde birleştirilmesiyle kurulmuştur. Partinin ortak manifestosu ancak 4 yıl sonra kabul edildi ve uygulamaya konuldu. Haber dergilerinde sürekli yeni seçim tahminleri yer alıyor. Hamburg’da halk istatistiksel olarak kimi tercih ediyor? Hamburg’da Sol Parti ilk oyların %7,5’ini kazanabilir.

AFD (Almanya için Alternatif) için eğilimler

AfD partisi 6 Şubat 2013 tarihinde sadece 2013 kurtarma paketine bir tepki olarak kurulmuştur. Bugün Almanya için Alternatif’i nasıl sınıflandırabiliriz? Parti ve üyeleri siyasi partiler yelpazesinde oldukça sağda yer almaktadır; AfD ağırlıklı olarak sağ popülist olarak sınıflandırılmakta ve birçok siyasetçinin de haklı olarak eleştirel bir uç olarak gördüğü sağ popülizm tarafından kontrol edilmekte ve etkilenmektedir. 29.835 kişi AfD’ye oy verecektir. AfD hakkında daha fazla bilgi, ayrıca Wikipedia ‘da ve AfD‘nin güncel seçim programında

FDP (Liberaller) Grubu

FDP’nin ve temsilcilerinin temel içeriği her zaman siyasi liberalizm olmuştur. Birçok seçim tahmini var. partinin Hamburg’da kazanacağı ve ikinci oyların %4,8’ini alacağı tahmin ediliyor. FDP hakkında daha fazla bilgi, ayrıca Wikipedia ‘da ve FDP‘nin güncel seçim programında

CDU/CSU, SPD, AfD, Die Linke, Die Grünen ve FDP: Ä°nsanlar bu seçimde bunlarla ilgileniyor

Bu politika alanları bir sonraki federal seçim kampanyasına rehberlik edecektir:

  1. Ulaştırma politikası
  2. Yasal politika
  3. Güvenlik politikası
  4. Eğitim politikası
  5. Mali politika
  6. Ekonomi politikası
  7. Gıda politikası
  8. Alman Tazminat Politikası
  9. Çevre politikası
  10. Savunma politikası

Hamburg’da Hamburg için Anketler

Hamburg seçim bölgesi için projeksiyon, Hamburg’un en önemli şehri Hamburg için istatistiksel projeksiyonu buradan okuyun.

Partiler Seçmenler Yüzde
SPD 336.337 37.8%
İkinci oy SPD 288.902 32.5%
CDU/CSU 305.979 34.4%
İkinci oy CDU/CSU 285.927 32.1%
Yeşiller 94.473 10.6%
İkinci oy Yeşiller’in 112.826 12.7%
Sol 66.995 7.5%
İkinci oy Sol 78.296 8.8%
FDP 17.707 2.0%
İkinci oy FDP 42.869 4.8%
Bağımsız seçmenler 3.725 0.4%
İkinci oy Serbest Seçmenler 2.856 0.3%
AfD 29.835 3.4%
İkinci oy AfD’ye 37.142 4.2%
Parti 3.097 0.3%
İkinci oy Parti 5.643 0.6%

Dayanak/Kaynak: Federal Seçim Komiserliği / Wiesbaden 2016 / 22 Eylül 2013 tarihinde yapılan 18. Alman Federal Meclisi seçimlerinin sonucu, 2017 Federal Meclis seçimleri için belirlenen sınırlandırmada 299 seçim bölgesine dönüştürülmüştür.

Tüm federal eyaletlerde anketler