Langenfeld’de (Rhineland) bir ev satmak

İyi ipuçları ve püf noktaları ile fiyatı optimize ederek, en iyi mülk değerlemesini nasıl elde edebilirim? Langenfeld’de (Rhineland) kârlı ev satışı: Eski mülkünüzün satışı için bize e-posta yoluyla ulaşan çeşitli sorular var, aynı zamanda günlük çalışmalarımda görüntüleme randevularında veya doğrudan sitede görüşmeler yapıyorum.

Organizasyon süreci her zaman iyi bir değerleme ile başlar – önce kendi mülkünüzün (daire veya ev) değerini hızlı bir şekilde bulmak için yeni emlakçınızla anlaşın. Her şeyden önce, ister tek odalı bir kat mülkiyeti, ister kırsalda pastoral bir mülk veya bir şehir evi olsun, mümkün olan en yüksek satış fiyatını elde etmek için mülkün satış fiyatını belirlemek önemlidir. Topluluğumuzda burada açıklanan tüm bilgileri ve daha fazlasını edinin, emlak piyasasında benzer fiyatları aramak için önceden bilgi edinin, ancak tüm güçlüklerle ilgilenmiyorsanız, çoğu mülkün değer tespiti için e-posta ve telefon yoluyla bizimle iletişime geçin, burada açıklanan önceden bilgi emlak piyasasında fiyatları araştırmak size yardımcı olacaktır ve kendinize biraz zaman kazandırmak istiyorsanız, posta ve telefon yoluyla karmaşık olmayan bir şekilde bizimle iletişime geçin.

Evrakların hazırlanması (kat planı ve mimari planlar)

Teklifler ve tahminler de dahil olmak üzere çok çeşitli önemli belgelere ihtiyacınız olacaktır. Güzel fotoğraflar mülkünüzün olası satış fiyatını artırır. Bu şekilde, her alıcı çok daha kapsamlı bir resim elde edebilir ve bu da zaman kazandırır. Üretilen fotoğraflar her zaman Langenfeld’deki (Rheinland) mülkünüzü dikkate alınan perspektiflerden göstermelidir.

Haus verkaufen mit Immobilienmakler

Mülkünüz için bir değer belirleyin

Satış fiyatının belirlenmesine oda düzeni, olası kusurlar, mahalle ve ayrıca mülk ekipmanı ve durumu gibi çeşitli faktörler katkıda bulunur, burada bir zamanlar mülk için ne kadar ödediğiniz ve zaman içinde ne kadar sıkı çalışma ve para ödediğiniz sayılmaz. Her zaman olduğu gibi, konut arz ve talebi potansiyel alıcının yatırım yapmaya istekli olacağı değeri düzenler, mevcut piyasadaki arz ve talep potansiyel bir alıcının yatırım yapmaya istekli olacağı muhtemel fiyatı belirler. Gerçekçi olmayan isteklerin söz konusu olmaması için bunu planlamalısınız. Gün içinde, böyle bir hesaplama, sahip olmanız gereken çok fazla titizlik vaat ediyor. Özel şahıslar için gerçek mülk değerini ciddi bir şekilde belirlemek oldukça zor olabilir, alternatif olarak uzmanımız tarafından bir değerlendirme yapılabilir.

Yapılacaklar listesinde bir sonraki adım, daireniz için teklifinizi bir emlak uzmanına hazırlatmaktır: Bir emlak portalında bir açıklamaya baktığınızda ilgi olup olmadığını doğrudan anlarsınız, her zaman olduğu gibi ilk bakışımız büyük bir rol oynar. İyi bir teşhir için çaba harcamanın karşılığını verir ve ev sahibi olarak evin tüm özelliklerini bilirsiniz. Mülkün reklamında veya teşhirinde, güzel bir hafta sonu için havuzun yanı sıra bahçe ve zemin alanı ve kullanımı ve çok daha fazlası gibi her şey belirtilmelidir. İfşa hazır mı? En iyi başarı şansı ImmobilienPortal tarafından garanti edilir, ancak elbette yerel günlük gazete tarafından da garanti edilir ve sonra bekleyin ve görün.

İlgili kişilerden gelen talepleri kabul edin

Fotoğraf galerileriyle mükemmel bir şekilde hazırlanmış tanıtımınızla, genellikle hızlı bir şekilde ilerler ve emlakçınız tarafından ilan edilen mülkle ilgili ilk talepleri almış olursunuz. Bir emlakçı ile anlaştıysanız, geri bildirimleri sizin için o alacak ve yalnızca olası alıcılardan gelen herhangi bir soru olduğunda sizinle iletişime geçecektir.

Görüntüleme randevularını koordine edin ve gerçekleştirin. Şimdi fark edilir derecede heyecan verici bir hal alıyor, emlakçınız artık her sabah ilgilenen taraflarla yeni görüntüleme randevuları düzenliyor, her randevuyu tek başına devralıyor, tabii ki mal sahipleri de görüşmelere katılabiliyor.

İlgili tarafların kredibilitesinin teyit edilmesi

Evinizi satarken herhangi bir ödeme düzensizliği yaşamak zorunda kalmamanız için, ilgili tarafın sigortalı ödeme gücü doğrudan bilgi ile kontrol edilir.

Noter ziyareti ve gayrimenkul alım sözleşmesinin sonuçlandırılması

Satın alma sözleşmesinin tüm formaliteleri ve aynı zamanda yeni mal sahibi ile tüm müzakereler güvenilir emlak acenteniz tarafından yürütülür. Satıcınız noter tasdikli satın alma sözleşmenizi noter ile birlikte hazırlar ve ortak eylemin noter tasdiki için notere gidilmesi zorunludur. Ön koşullarınız ne olursa olsun, temsili gayrimenkul ve en iyi konuma sahip gelişmiş mülk olsun, belirlenen ana hedef kapanır, noterde satıcı ve alıcı sözleşmeyi imzalar. Tebrikler, imzayla birlikte mülkünüz resmi olarak satılmıştır.

Bir sonraki adım: kararlaştırılan satın alma fiyatının tapu siciline kaydedildikten sonra mal sahibi olarak size devredilmesi (sözde öncelikli devir bildirimi).noter şimdi tapu siciline girişi gerçekleştirir ve öncelikli bir devir bildirimi de girilir. Mülkün olası çifte satışını önleme amacı vardır, yeni mal sahibi kararlaştırılan satın alma fiyatını belirtilen hesabınıza aktarabildiğinde, noterden öğrenecek, bundan sonra ödemenin alınması için kendi hesap bakiyenizi kontrol etmelisiniz.

Noter atama ve emlakçı masraflarının ödenmesi

Satıcı olarak, ev satın alma sözleşmeniz onların imzasıyla mühürlendikten sonra aracılık ve noter ücretlerinizin ödenmesini artık siz hallediyorsunuz. Her ikisinden de iki fatura alacaksınız.

Şimdi de şu: Hesaplanan arazi devir vergisini ödeyin. . İlk satın alma ile satış arasında 10 yıldan az bir süre varsa, sermaye kazancı vergisini transfer etmeniz gerekebilir, buna ek olarak sizden dayanışma ek ücreti ve kilise vergisi alınabilir; elbette istisnalar vardır. Örneğin, ev sahibi olarak üç yıldan fazla bir süredir evinizde oturuyorsanız, ancak üç yıldan fazla bir süredir evinizde kendiniz yaşıyorsanız ve burada ev sahibi olarak hareket etmediyseniz, muaf tutulacaksınız.

Langenfeld’de (Rheinland) kentsel değişim ve gayrimenkul mülkiyeti – maliyetler ve yapılar

Mülk sahiplerinden yeni binalar için mevcut talebe ilişkin tahminler. 41,15 km²’lik bir alana yayılan Langenfeld’de (Rheinland) şu anda binlerce vatandaş yaşamakta ve eğlenmektedir. Kilometrekare başına 1423 kişi düşen daireler talep görmektedir.

Langenfeld (Rheinland) konut ve emlak piyasası: gerçekler ve rakamlar

Federal İstatistik Dairesi tarafından yapılan son hesaplamaya göre, 22.746 kişi ev veya teraslı ev sahibi ve 28.350 kişi de kiracı. Langenfeld’deki (Rhineland) paylaşımlı daireler sadece 3.859 kişi gibi çok küçük bir orana sahiptir. Bunların 34.552’si evli, 24.011’i ise bekârdır. Tüm ilçelerde konut birimi şeklinde yeni inşaat ihtiyacı. Büyük ölçekli anketlerden ne gibi tahminler elde edilebilir? 2020 yılına kadar Langenfeld (Rheinland) konut araştırmalarının yarısı yeni üniteler öngörmektedir17% sadece 24.845 yeni konuta ihtiyaç olduğunu ve üçte biri Langenfeld (Rheinland) ünitelerini Langenfeld’de (Rheinland) varsaymaktadır, istatistiksel olarak Langenfeld’de (Rheinland) yılda sadece 164 yeni ünite tamamlanmaktadır. Bu yılki yatırım tutarı 2.269.121.040,00 Avro’dur.

43.056 kişi istatistiksel olarak çok memnun olmalıdır

Langenfeld’de (Rheinland), ister müstakil bir evde ister bir apartmanda yaşıyor olsunlar, tüm vatandaşlar bulundukları yerden ve mahalleden tamamen memnun. Tüm mülk sahiplerinden 48.273’ü mahallelerinden ve konumlarından memnunken, sadece 10.290’ı yaşam ortamlarından daha az memnun. Konut sakinlerinin büyük çoğunluğunun bir apartman dairesinde değil, müstakil bir evde yaşadığını zaten biliyor muydunuz? 30.667 Langenfeld (Rheinland) sakini tek ailelik evlerde, 18.198 kişi en az iki kiracısı olan evlerde ve 9.082 kişi de iki ailelik evlerde, yani meşhur yarı müstakil evlerde yaşamaktadır.

Bu şekilde Langenfeld (Rheinland) bugün ve önümüzdeki yıllarda gelişmektedir

Tamamen istatistiksel olarak bakıldığında, kentte 21-23 yaş arası 2.155 genç yetişkin gibi gençlerin yanı sıra 65 yaş üstü 10.254 kişi gibi bölgesel yatırımlar için önemli olan ileri yaşta insanlar da yaşamaktadır. Langenfeld (Rheinland) sakinlerinin sayısı sürekli artıyor, yaklaşık dört yıl önce 58.072 kişi olan Langenfeld (Rheinland) 491 kişi artarak istatistiksel olarak 59.053’e ulaştı. Tahmin devam ediyor, şimdi 2035 yılı için yeni demografik eğilimlere bakıyoruz.

0,4 milyar avro Langenfeld (Rhineland) emlak piyasasında

Alman Bundesbank’ın istatistiki verilerine göre şu anda banka hesaplarında inanılmaz miktarda 357.127.822 Avro nakit para bulunmaktadır. Daha da yüksek mali imkanlar, çünkü tamamen matematiksel olarak 406.959.611 Avro gayrimenkul işlemlerinde bir kenara konuyor ve sadece 74.747.684 Avro kullanılabilir varlık olarak mevcut, bunu düşünebilir miydiniz? Tamamen istatistiksel terimlerle, büyük sermaye kazançları her on iki ayda bir işlemlerle transfer edilir, ekstrapolasyon 5,4 milyar avroya ulaşır ve yeni konut inşaatında ekstrapolasyon 2,3 milyar avroya kadar harcama yapıldığını gösterir. Modernizasyon, 2.681.688.501,82 Avro’ya varan yatırımla giderek daha merkezi bir tema haline gelmekte, böylece emlak piyasası yılda toplam 10.314.186.545,45 Avro üretmektedir.

Kiralamadan mı yaşıyorsunuz? Langenfeld’de (Rhineland) özel ev sahipliği

Langenfeld’de (Rheinland) kira ödemek zorunda kalmadan gerçekten kim yaşıyor? Her yaş grubundan gayrimenkul sahibimiz var. İki değere göz atalım: istatistiklere göre (ampirika), 0-10 yaş arası 2.463 küçük çocuk bugün ailelerinin sahip olduğu evlerde veya apartman dairelerinde yaşıyor; daha büyük çocuklar veya ergenler grubunda ise biraz daha fazla var. Elbette ebeveynler bebeklik dönemini geride bıraktıkları ve daha önce hedefledikleri kariyer için çalıştıkları için, şimdi pek çoğu evlerini veya apartman dairelerini satın alıyor. 11 – 21 yaş arası 3.050 kişi ebeveynlerinin mülkünde yaşamaktadır, önemli ölçüde daha azı 21-30 yaş arasıdır, genellikle dünya çapında yeni zorluklar aramaktadırlar, istatistiksel olarak 667’si kendi mülklerinde yaşamaktadır. Yaşları ilerledikçe, kendi mülklerine sahip olma olasılıkları da artmaktadır. 31 ila 40 yaş arasındaki nüfusun 2.528’i, 41 ila 50 yaş arasındaki nüfusun ise 4.372’si mülk sahibidir. 51 ila 60 yaş arasındaki nüfusun 4.003’ü, 61 ila 70 yaş arasındaki nüfusun ise 3.058’i mülk sahibidir. 1.895 kişi hayatlarının bundan sonraki kısmını kendi mülklerinde geçirmektedir.

Langenfeld (Rhineland) İstatistikleri

Konut durumu – düz

Konut durumu Sayı
Kendi evimiz 22.746
Kat Mülkiyeti 3.602
Kiralık 28.350
WG 3.859

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Ev sahipliği

Langenfeld’deki (Rhineland) ev sahipleri (yıl) Miktar
0-10 2.463
11-21 3.050
21-30 667
31-40 2.528
41-50 4.372
51-60 4.003
61-70 3.058
71-80 1.895

empirica / LBS Research (kaynak)

Geliştirme

Çevreleyen alan

Hanehalkları (kişiler) bugün 2035 Farklar
1 24.011 25.768 1.757
2 19.911 21.083 1.171
3 7.028 5.856 -1.171
4 5.271 4.685 -586
5’ten fazla 1.757 1.698 -59

Kaynak: Federal İstatistik Ofisi

Langenfeld (Rhineland)

Haneler bugün 2035 Değişim
1 31.038 32.795 1.757
2 16.983 16.398 -586
3 5.271 4.685 -586
4 3.514 3.455 -59
5 + 1.171 1.054 -117

İstatistiki kaynak: Federal İstatistik Ofisi