Köln-Klettenberg satılık daire: belgeler, emlak, gayrimenkul

Köln-Klettenberg’de daire satmak – Köln ‘ün rağbet gören bölgesi Klettenberg’de dairenizi sat makla ilgili bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. Prosedürden önemli belgelere ve satın alma sözleşmesine kadar, başarılı satış için rehberimizle! Ayrıca: Metrekare başına fiyatlar ve bir bakışta en pahalı caddeler – Köln-Klettenberg’e hoş geldiniz! Geri dön: Köln’de mülk satışı.

Köln-Klettenberg’de Satılık Daire

Klettenberg’de çalkantılı şehir hayatı, pastoral banliyö havasıyla buluşuyor. Çok sayıda kafe, restoran ve butik, bireysellik ile karakterize edilir. Geçmiş zamanlardan kalma zarif eski binalar sokakları süslemekte ve Klettenbergpark’ın pitoresk doğası sizi dinlenmeye davet etmektedir. Klettenberg’in özelliği: ressamlar mahallesi. Burada tüm sokak isimleri ünlü uluslararası sanatçılara dayanmaktadır. Burada yaşam standardı yüksektir ve diğer bölgelerle bağlantılar çok iyidir.

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Bu nedenle Klettenberg’de hızlı bir daire satışına güvenebilirsiniz:

 • Yüksek yaşam kalitesi
 • Çok iyi altyapı
 • Bireysel butikler
 • Çeşitli restoran ve kafeler
 • Yeşil alanlar ve parklar
 • Çekici şehir manzarası

Zollstock ve Hürth arasında: Harita

Lüks Klettenberg, Lindenthal bölgesinde yer almakta ve Zollstock, Hürth ve Sülz ile sınır komşusudur. Ren Nehri, Veedel’in batısındadır.

Şimdi de Klettenberg’in mezolokasyonuna bir göz atalım:

Eski bina, yeni bina & Co: ipuçları

Bu sizin ilk daire satışınız mı? Ä°ster eski bir daire, ister bir apartman dairesi ya da bir çatı katı olsun, bir mülk satışı her zaman çok fazla pazarlık becerisi ve organizasyon yeteneği gerektirir. Mülkünüzü özel olarak ya da bir emlakçı aracılığıyla satabilirsiniz. Özellikle bölgenin kuzey doğusunda, Klettenberggürtel’in yukarısında ve Nasserstraße boyunca her metrekare pahalıdır. Metrekare başına kesin fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için birazdan.

Rehberlerimiz önceden:

Klettenberggürtel & Nasserstraße: Metrekare başına fiyatlar

Klettenberg’de talep yüksek olduğu için metrekare başına çok yüksek fiyatlar bekleyebilirsiniz. Burada metrekare başına 5.500 avro bekleyebilirsiniz. En pahalı caddelerde bile ortalama 4.950 avro. Mükemmel satış fiyatını belirlemek için mülk değerlemesi önemlidir. Burada birkaç faktöre bağlıdır – inşaat yılı, inşaat durumu, mobilyalar & Co!

Daha fazlasını buradan öğrenin:

Bir balkon aynı zamanda mülkünüzün değerini de artırır:

Balkon eines Mehrfamilienhauses vor großem, weißen Fenster mit Pflanzen

Kılavuz: Hazırlık, Prosedür, Broker & Co.

Kletterberg ‘de bir daire satmak istiyorsanız, mülkünüz çok cazip bir konumda olduğu için şanslısınız. Buna bağlı olarak, Kletterberg’deki birçok mülk kısa sürede satılmakta ve Almanya’nın diğer bölgelerine kıyasla daha yüksek fiyatlara ulaşmaktadır. Satış niyetiniz kesinse, hızlı bir satış bekleyebilirsiniz ve çoğu durumda aradığınız fiyata ulaşırsınız. Ä°puçlarımızla, daire satışınız için iyi hazırlanmış olursunuz.

Prosedür: Ä°fşadan satın alma sözleşmesine kadar – kontrol listesi

Satış süreci her zaman aynıdır – ister özel olarak ister bir emlakçı ile satış yapıyor olun. Başlangıçta en önemli belgelerin toplanması önemlidir. Buna enerji sertifikası, esnaf hizmetleri faturaları, kat planı vb. dahildir. Dairenin pazarlanmasına başlanmadan önce teşhir için profesyonel fotoğraflar da çekilmelidir. Başarılı görüntülemelerden sonra uygun bir alıcı bulunduğunda, satın alma gücü kontrol edilir ve işlem başlayabilir.

Kletterberg’de daire satmak – Kontrol listesi:

 1. Önemli belgeleri derleyin
 2. Düz oran
 3. İfşa oluşturun
 4. Daire reklamı yapın
 5. Satış görüşmeleri hazırlayın
 6. Turlar düzenlemek
 7. Ä°lgili taraflarınkredi kontrolü
 8. Satın alma sözleşmesi hazırlayın
 9. Noter Tasdiki ve İmza
 10. İşleme

İfşa yaratın: Fotoğraflar & Belgeler

Önemli belgelerin yanı sıra etkileyici fotoğraflar da eksik edilmemelidir. Sonuçta, dairenizi en iyi yönüyle göstermek ve gereksiz yere zaman, enerji ve para kaybetmek istemezsiniz. Eğer bir emlakçı görevlendirdiyseniz, teşhirin hazırlanmasıyla o ilgilenecektir. Özel olarak satış yapıyorsanız, her durumda fotoğrafların hazırlanması için yeterli zaman planlamalısınız. Önemli olan sadece kamera değil, aynı zamanda ışık ve açıdır.

İfşa için bunun fotoğraflarını çekmelisiniz:

 • Dışarıdan apartman evi
 • Giriş
 • Bahçe
 • Kiler
 • Garaj
 • Tek kişilik oda
 • Ortak odalar

Eski bir daireyi satıyorum: Ä°puçları

Çok iyi durumda olan bir daireyi satmak avantajlıdır. Mülkün yaşı belirleyici bir kriter değildir. Aksine, durum tam tersidir, çünkü çok iyi kesilmiş ve çok fazla alan sunan sağlam yapıdaki eski mülkler, genellikle prefabrik yapıda inşa edilmiş olabilecek ve çok fazla değiştirilemeyen yeni mülklerden daha fazla popülerliğe sahiptir.

Eski mülkler genellikle büyük bir inşaat yöntemine sahiptir

Geçmişte mülkünüze çok yatırım yaptıysanız ve yenileme çalışmaları gerçekleştirdiyseniz, eski bir evi satışa sunuyorsanız cazip bir satın alma fiyatı da talep edebilirsiniz.

Özetle:

 • Durum, yapım yılından daha önemlidir
 • Sağlam yapı prefabrik yapıdan daha iyidir
 • Yenilenmiş mülk = Daha yüksek satın alma fiyatı

Modern mobilyalar da dairenizi güzelleştirir:

Modernes Wohnzimmer mit Kamin, großem Fenster und schwarz-weißer Einrichtung

Bir emlakçı tutmak: Evet mi Hayır mı?

Ä°yi bir emlakçı, Klettenberg’deki dairenizin satışı konusunda size çeşitli hizmetler sunar. Ä°ster eski bir apartman dairesini satmak isteyin, ister bölgede bir çatı katına sahip olun, fark etmez. Emlakçının çalışmasının başlangıcında, fikirlerinizin ne olduğunu birlikte öğrendiğiniz kişisel bir konuşma vardır.

Tavsiye ederiz: Bir broker ile satış sürecini stressiz geçirin

Bunu, mülkünüzün satın alma fiyatı açısından değerlendirilmesi takip eder. Emlak danışmanınız piyasayı bilir ve mülkünüzü satarken bekleyebileceğiniz fiyat hakkında bir fikir edinebilmeniz için size karşılaştırılabilir mülkler sunmaktan mutluluk duyacaktır. Diğer hizmetleri arasında satış başarıyla tamamlanana kadar gözetmenlik yapmak da yer alıyor. Hiçbir şey için endişelenmene gerek yok. Bu nedenle bir emlak danışmanının uzmanlığını kabul etmenizi öneririz.

İşte bir brokerin görevleri:

Medya metropolünde satış: XL rehber kitabı

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya‘nın da en önemli merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Medya şehri doğrudan Ren Nehri üzerinde yer almaktadır ve farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

İşte özel rehberlerimiz: