Almanya’daki eczaneler için çizgi roman tabletleri

Yaklaşık iki hafta önce, tamamen yeni bir konu üzerinde çalışmaya başladım – tıp. Daha doğrusu, eczaneler! Fransa ve ABD’deki tüm eczacılar arasında şimdiden çok popüler olan yeni bir iş fikri hakkında. Tüketiciler ilaçları hakkında her zamankinden daha fazla bilgi sahibidir. İlaç satın alırken kocaman bir broşür, bir sürü bilgi ve eczacıdan kısa bir söz alma sorununu biliyor musunuz? Ama tam olarak ne yapmalıyım, hangi kapsülü ne sıklıkla almalıyım, …? Bu soruya artık çok basit bir yanıtımız var: Apothekengefluester®!

 

Tabletten Masskottchen Design für Apothekengefluester®

 

Kurumsal & Maskot Tasarım

Bu yeni fikir için (daha fazla ayrıntı yakında), tüketicilerin ne hakkında olduğunu anlamalarını hızlı ve kolay hale getiren iki maskot tasarladık. Bizim için büyük paket ekleri daha az zahmetli, ancak daha kesin ve bilgilendirici ayrıntılar. Farklı ürünleri kullanmak daha kolay hale gelir. Şirketler her zamankinden daha şeffaf hale gelebilir.

Bu nedenle tasarımda tıp konusuna özel olarak odaklanmak doğal olarak önemliydi. Bu yüzden iki tablette karar kıldık – biri küçük, diğeri büyük. Bu şekilde, tüketiciler için her şeyin ne hakkında olduğu hızlı bir şekilde anlaşılır. İki çizgi film karakteriyle sadece yetişkin tüketicilere değil, aynı zamanda genç bir hedef kitleye de ulaşıyoruz. Çünkü çoğu zaman anne ve babalar çocuklarıyla birlikte alışverişe giderler.

İki maskotla daha fazla şeffaflık ve bilgilendirmeye küçük bir katkıda bulunmaktan çok mutluyum – umarım Almanya genelinde hızlı bir şekilde!