Daire sat Köln-Sürth: Emlak, Gayrimenkul, İş akışı

Köln-Sürth’te daire satmak – Köln ‘ün lüks bölgesi Sürth’te daire satmak hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. Sürth’te metrekare başına fiyatlardan daire satış sürecine ve tapu kaydına kadar, rehberimizle başarılı bir daire satışı için iyi bir şekilde hazırlandınız. Ayrıca: Bir emlakçının görevlerine genel bir bakış – Köln-Sürth’e hoş geldiniz! Geri dön: Köln’de bir mülk satmak.

Köln-Sürth’de Satılık Daire

Köln’ün Sürth semti, kırsal cazibesini modern metropol havasıyla birleştirerek günümüzde de ilham vermeye devam etmektedir. Bu nedenle Köln-Sürth en cazip yerleşim bölgelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Satıcılar için mükemmel bir temel! Sürth eskiden pastoral bir balıkçı köyüydü. Çok sayıdaki kayıkhane bugün hala bunu hatırlatmaktadır. Tuğladan yapılmış çok sayıda müstakil ev ve apartman, Sürth’ün cazibesine katkıda bulunurken, yerel tarihi ve tescilli villalar kolonisi de bu cazibeyi artırmaktadır. Yaşam standardı yüksek ve altyapı çok iyi.

Daha fazlasını buradan okuyun: Gayrimenkul satışı

Bu nedenle Sürth’te hızlı bir daire satışına güvenebilirsiniz:

  • Tarihi şehir manzarası
  • Çok iyi altyapı
  • Ren Nehri kıyılarına yakınlık
  • Yüksek yaşam standardı

Köln’ün batısında mükemmel konum

Büyüleyici Sürth, Rodenkirchen ‘in rağbet gören bölgesinde doğrudan Ren Nehri üzerinde yer alır ve Weiß, Hahnwald ve Godorf ile sınır komşusudur. Ayrıca Köln’ün eski kentine ve Neustadt ‘a otobüs, tren ve araba ile çok uzak değildir.

Şimdi Sürth’ün mezolokasyonuna bir göz atın:

Industriestraße’den Sürther Leinpfad’a

Sürth’teki daireler hem ilçe merkezinde hem de Ren Nehri kıyısında oldukça popülerdir. Burada en çok rağbet gören yerleşim alanları arasında şehir merkezindeki Falderstraße ve Bergstraße’nin yanı sıra In der Aue bulunmaktadır. Burada bir daire satarsanız, yüksek talep ve ortalamanın üzerinde bir satış fiyatı bekleyebilirsiniz. Metrekare başına fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için birazdan!

İşte gayrimenkul satışı konusunda daha fazla rehber:

Ren Nehri kıyısında metrekare başına yüksek fiyatlar

Aranan konum nedeniyle Sürth’te fiyatlar daha yüksektir. Metrekare başına yaklaşık 4.050 avro ödemeyi bekleyebilirsiniz. Boşanma, miras veya aile birleşimi – bir daireyi satma nedenleri çok çeşitli olabilir. Satın alma fiyatını belirlerken duygularınız ön plana çıkabilir. Bundan kaçınmak için, değerleme için bir emlakçının uzmanlığına başvurmanızı öneririz.

Mülk değerlemesi konusunda daha fazla bilgi için buraya tıklayın:

Doğrudan Ren Nehri kıyısındaki hareketli Sürth:

Eine Vielzahl bunter Fachwerkshäuser direkt am Ufer des Rheins mit blauem Himmel im HIntergrund und bunten Schirmen eines Cafés im Vordergrund

Temel bilgiler: prosedür, belgeler, brokerler ve ortakları.

Mülkünüzü özel olarak satmak istiyorsanız, elbette bir emlakçı tutmanıza gerek yoktur. Ancak, her zaman deneyimli bir emlakçının uzmanlığına başvurmanızı tavsiye ederiz. Özellikle de bu sizin ilk mülkünüzse.

Bir emlakçı kiralamak: Görevler

Ä°lk adım, yapılandırılmış bir daire değerlemesi için emlakçınızdan randevu almaktır. Ä°lk adım, ister çatı katı, ister eski bir bina veya bir apartman dairesi olsun, en uygun satış fiyatına ulaşmaktır. Mülk değerlemesi uzmanlığa, deneyime ve bölge ve emlak piyasası hakkındaki bilgiye bağlıdır. Bir emlak danışmanı ayrıca vergi ve finansman konularında size tavsiyelerde bulunur ve tüm satış süreci boyunca size eşlik eder.

Bir emlakçının görevleri özetlenmiştir:

  • Pazar analizi
  • Gayrimenkul değerleme
  • Emlak pazarlama
  • İşleme
  • Vergi ve finansman konusunda danışmanlık

Bir dairenin satışı için hazırlanın: Belgeler

Dairenizin satıcısı olarak çeşitli, belirleyici belgelere ihtiyacınız vardır. Bunlar örneğin teklifleri ve aynı zamanda formları içerir. Genel bir ipucu: Mülkünüzü profesyonelce çekilmiş fotoğraflarla sunun. Bu, olası alıcılara dairenizin çok daha kapsamlı bir resmini verecektir.

İpucu: Mülkünüzü fotoğraflarla tanıtın

Dairenizi pazarlayın: Çevrimiçi ve çevrimdışı

Bir alıcı bir konut portalındaki ilanı okuduğunda, satın alma ilgisi ilk birkaç saniye içinde hızla ortaya çıkar. Bu nedenle mükemmel hazırlanmış bir reklam için harcanan çabaya değer. Bir mülk sahibi olarak, yolunuzu en iyi sizin bildiğinizden emin olabilirsiniz. Burada detaylara dikkat etmek gerekiyor! Dairenin satış ilanı hazır mı? Hem emlak portalları hem de günlük gazeteler reklam için uygundur.

Daha fazlasını buradan okuyun: Gayrimenkul pazarlama

Köln-Sürth görüntüleme tarihleri

Şimdi işler daha da heyecanlı bir hal alıyor: Aracı emlakçınız her gün bir daire görmek için randevu ayarlıyor. Eğer bu şekilde olmasını istiyorsanız, görüşmeleri bağımsız olarak yürütür. Neredeyse tüm satıcılar tüm işi emlakçılarına yaptırır. Elbette, satıcıların görüntüleme randevularında hazır bulunmalarına izin verilir.

En üst katlardan birinden şehrin ve Ren Nehri’nin manzarası muhteşemdir:

Oberste Stockwerke eines Mehrfamilienhauses mit Schornsteinen und Erkern

Kredibiliteyi kontrol edin ve satın alma sözleşmesini hazırlayın

Listende sıradaki: Potansiyel alıcıların satın alma gücünün kontrol edilmesi. Evinizi arsa ile birlikte satmak istiyorsanız, saygın bir emlakçı ile çalışın, çünkü yeni sahibin ödeme gücünü hemen kontrol edecektir.

Kredi kontrolü sizi ödemesizlikten korur!

Sıradaki listende: Noter ile gayrimenkul satın alma sözleşmesini imzalayın. Emlakçınız daha sonra dairenin satışına ilişkin son görüşmeleri yürütecektir. Halen ihtilaflı olan satın alma sözleşmesinin formalitelerini açıklığa kavuşturur. Satıcı olarak, noter ile birlikte satın alma sözleşmesini hazırlarsınız.

Satışla ilgileniyorum: Kontrol Listesi

Noterde siz ve alıcı sözleşmeyi imzalarsınız. Bunu şu takip eder: Tapu sicilinde güncellendikten sonra müzakere edilen satın alma fiyatının ödenmesi veya teknik bir terim olarak: öncelikli devir bildirimi.

İşte son adımlara genel bir bakış:

Artık dairenizi resmen sattınız – tebrikler!

Medya metropolünde satış: XL rehber kitabı

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya‘nın da merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Doğrudan Ren Nehri üzerinde yer alan medya kenti farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

İşte özel rehberlerimiz: