Daire satmak Köln-Beyaz: ipuçları, mülk, arsa

Köln White’da daire satmak – Köln ‘ün rağbet gören White bölgesinde dairenizi sat makla ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. En önemli belgelerden mülk değerlemesine ve satın alma sözleşmesine kadar, ipuçlarımızla iyi hazırlandınız! Ayrıca: Gayrimenkul fuarı hakkında bilmeniz gereken her şey – Köln White’a hoş geldiniz! Geri dön: Köln’de mülk satışı.

Cologne-White’da Satılık Daire

Köln-White sadece geziler için popüler bir yer değil, aynı zamanda yaşamak için de aranan bir yerdir. Özellikle büyük şehir karmaşasının ortasında biraz huzur ve sessizlik arayanlar burada doğru yerdeler. “Weißer Bogen” doğa koruma alanı bolca dinlenme ve rahatlama imkanı sunarken, Aziz George Şapeli sizi Köln’ün tarihine dalmaya davet ediyor. Yerel kamp alanı da çeşitlilik sunmaktadır. Şehrin diğer bölgelerine bağlantılar çok iyi ve yaşam standardı yüksek.

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Bu nedenle beyaz renkte hızlı bir daire satışına güvenebilirsiniz:

 • Sessiz ve aile dostu mahalle
 • Ren Nehri kıyılarına yakınlık
 • Çeşitli yeşil alanlar ve parklar
 • Yüksek yaşam standardı
 • Çok çeşitli boş zaman etkinlikleri

Rodenkirchen ve Sürth arasında: Harita

Köln-Weiß bölgesi, doğrudan Rodenkirchen bölgesindeki Ren Nehri kıyısında yer almaktadır. Sürth ile sınır komşusudur ve Auenviertel ile Flussviertel’den uzak değildir. Popüler Bayenthal ve lüks Hahnwald da otobüs, tren ve araba ile çok uzakta değildir. Doğuda nehir kıyısına doğru, bölge çok sayıda orman ve yeşil alanla kaplıdır.

Şimdi beyaz tabakaya bir göz atalım:

Weißer Hauptstraße, Alte Rheinstraße & Co: Popüler yerleşim bölgeleri

Daireler özellikle Köln-Weiss’ın kuzeyinde popülerdir. Buradaki en iyi yerler arasında Weißer Hauptstraße, Ritterstraße, Kantstraße ve Alte Rheinstraße bulunmaktadır. Doğuda da metrekare başına yüksek fiyatlar bekleyebilirsiniz. Am Sandpfad, Am Treidelweg ve Ensener Weg, yeşil alanlara yakınlıkları nedeniyle özellikle rağbet görmektedir.

Kılavuzlarımızdan daha fazlasını öğrenin:

Tarihi yarı ahşap evler ve üçgen evler: Fiyatlar

Bölgenin cazibesi nedeniyle buradaki fiyatlar birkaç yıldır istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Şu anda metrekare başına yaklaşık 4.050 avro ödemeyi bekleyebilirsiniz. Her şeyden önce, semtin merkezindeki tarihi yarı ahşap evler, çok sayıda üçgen tuğla ev gibi Köln-Beyaz’ın büyüleyici havasına katkıda bulunur. Satış fiyatını belirlemek için bir değerleme yapılması faydalı olacaktır. Bunu bir emlakçı tarafından profesyonel olarak veya özel olarak yaptırabilirsiniz.

Kılavuzlarımızda daha fazlasını okuyun:

Köln-Weiss’ın büyüleyici yarı ahşap evleri:

Drei Fachwerkshäuser nebeneinander vor einem strahlend blauem Himmel

Prosedür: Değerleme, satın alma sözleşmesi, belgeler – Ä°puçları

Köln-White’daki dairenizi satmak mı istiyorsunuz? Eğer bu sizin ilk mülkünüzse, başlangıçta oldukça bunaltıcı olabilir. Burada size dairenizi nasıl satacağınızı adım adım gösteriyoruz.

Önemli belgeleri derleyin

Önemli olan hazırlıktır. Bunun için çeşitli, az ya da çok belirleyici belgelere ihtiyacınız var. Bunlar arasında örneğin noter kayıtları ve değer tespitleri yer almaktadır. Emlakçılardan genel bir ipucu: evinizi profesyonelce çekilmiş fotoğraflarla güzelleştirin. Bu, tüm potansiyel alıcılarınıza çok daha kapsamlı bir resim verecektir.

Hazırlamanız gereken önemli belgelerden bazıları:

Gayrimenkul değerlemesi: Satın alma fiyatının belirlenmesi

Yapılacaklar listenizdeki bir sonraki madde: Gayrimenkul teklifiniz için fiyat belirlemek. Güvenilir temel verilerden oluşan satış fiyatının hesaplanması, alıcılar için değerlidir çünkü büyüklük, daire tipi, inşaat kalitesi, kusurlar, ulaşım bağlantıları ve ayrıca mülkün durumu ve ekipmanı gibi birçok bilgi içerir. Burada önemli olan ne kadar harcadığınız değildir. Her zaman olduğu gibi, mevcut daire fiyatlarını arz ve talep belirlemektedir. Çok fazla şey istememek için bu gerçeği göz önünde bulundurmalısınız.

Bu faktörler satış fiyatını etkiler:

 • Boyut
 • Gayrimenkul türü
 • Bina kalitesi
 • Eksiklikler
 • Taşıma bağlantısı
 • Mülk durumu
 • Ekipman

Deneyimsiz kişiler için, evin değerini doğru bir şekilde değerlendirmek gerçekten oldukça streslidir. Bu nedenle, bir emlakçı tarafından profesyonel olarak yapılan bir mülk değerlemesini tavsiye ediyoruz.

İfşa yaratın: Fotoğraflar, tender & Co.

Bir sonraki adım: mülkün gelecekteki muhtemel alıcıları için portföy (teşhir) oluşturmak. Daha ilk bakışta, daire arayan birçok kişi mülkünüzle ilgilenip ilgilenmeyeceğine karar verir. Yapılandırılmış bir ifşa için harcanan zaman karşılığını verir. Ayrıca, dairenin sahibi olarak mülkünüzü en iyi siz tanırsınız. Mülkün reklamında veya tanıtımında, mülkün özel özellikleri veya çocuklar için havuz vb. gibi her şey yazılmalıdır.

Bu durum (muhtemelen fotoğraflarla birlikte) rapora dahil edilmelidir:

 • Dışarıdan ev
 • Giriş
 • Bahçe
 • Kiler
 • Garaj
 • Carport
 • Tek kişilik oda
 • Dairenin özel özellikleri

Dış cepheyi yeniden boyadınız mı? Pencereleri modernleştirdiniz mi? Ä°fşanız için bunun fotoğraflarını da çekmelisiniz:

Eine Nahaufnahme eines Backsteinhauses mit seinen modernisierten Fenstern

İfşanız hazır mı? Ardından emlak portallarında veya yerel günlük gazetede çevrimiçi olarak yayınlayın.

Ziyaretleri hazırlayın ve gerçekleştirin

Yapılacaklar listenizin bir sonraki maddesi: mülkle ilgili soruları ve genel aramaları yönetmek. Çok geçmeden ilk talepler gelmeye başlar; eğer evinize aracılık etmesi için bir emlakçı getirdiyseniz, yanıtları o alacaktır. Sadece ayrıntılı sorularınız varsa sizinle şahsen iletişime geçecektir.

İpucu: Potansiyel alıcılardan gelecek sorulara hazırlıklı olun!

Yeni görev: potansiyel ilgili taraflarla görüşmek için toplantı. Her saat tansiyon yükseliyor. Dairenizin mümkün olduğunca kolay ve hızlı bir şekilde satılmasını sağlamak için, emlak danışmanınız Köln-Beyaz’da düzenli olarak görüntüleme randevuları alır.

Kredi itibarını kontrol edin: Ödeme temerrüdünü önleyin

Sırada kredi kontrolü var: Mülkünüzle ilgilenen kişinin satın alma gücünü teyit ettirin. İlgilenen bir taraf mülkü satın almak mı istiyor? Elbette, deneyimli emlak danışmanınız, müstakbel alıcının da evi karşılayıp karşılayamayacağını kontrol etmek için hemen kredibilite bilgilerini alacaktır.

Buradan daha fazla bilgi edinin: Kredi itibarını kontrol edin

Son adım: Noter randevusu ve satın alma işlemi

Noter ziyareti ve nihai satın alma sözleşmesinin imzalanması: Yeni bir sahip bulundu. Şimdi emlakçı, dairenin olası bir sonraki sahibiyle son görüşmeleri yürütüyor. Sözleşmenin ayrıntılarını açıklığa kavuşturur. Daha sonra acenteniz noter ile birlikte noter onaylı sözleşmeyi hazırlar. Ve elbette, noter tasdiki için kesinlikle notere gitmeniz gerekiyor. Satın alma sözleşmesi noter tarafından onaylandıktan ve satın alma bedelini aldıktan sonra devir teslim gerçekleşir.

İşte satın alma prosedürüne genel bir bakış – kontrol listesi:

Bu sayede dairenizi sertifikalı bir şekilde satmış olursunuz. Tebrikler! Yani artık satıcılar için sadece küçük görevler kaldı.

Medya metropolünde satış: XL rehber kitabı

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya‘nın da merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Doğrudan Ren Nehri üzerinde yer alan medya kenti farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

İşte özel rehberlerimiz: