Köln-Bayenthal satılık daire: Emlak, Emlak Danışmanı

Köln-Bayenthal’da daire satmak – Köln ‘ün rağbet gören Bayenthal bölgesinde dairenizi satmakla ilgili bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. Prosedürden önemli belgelere ve satın alma sözleşmesine kadar, rehberimizle daire satışınız için iyi bir şekilde hazırlandınız! Ayrıca: Mülk değerlemesine ilişkin ipuçlarımız – Köln-Bayenthal’e hoş geldiniz! Geri dön: Köln’de mülk satışı.

Köln-Bayenthal’de Satılık Daire

Bayenthal, büyük şehir havasını banliyö cennetiyle birleştiriyor. Şehir merkezine otobüsle, trenle veya yürüyerek hızlı bir şekilde ulaşılabilir ve Ren Nehri kıyıları çok uzakta değildir. Bayenthal’ı yaşamak için cazip bir yer haline getiren sadece çok iyi altyapısı değildir. Mathiaskirchplatz ve NeuLand Köln topluluk bahçesi gibi çok sayıda yeşil alan ve Bonner Straße ve Goldsteinstraße boyunca çok sayıda alışveriş olanağı da hem yeni gelenleri hem de uzun süredir burada yaşayanları memnun etmektedir. Gusthav-Heinemann-Ufer’deki Bismarck anıtını ve Schönhauser Straße’deki sel pompalama istasyonunu da unutmamak gerek!

Tüm adımları buradan öğrenin: Mülk satmak

Bu nedenle Bayenthal’da hızlı bir daire satışına güvenebilirsiniz:

 • Birinci sınıf konum
 • Çok iyi altyapı
 • Ren Nehri’ne yakınlık
 • Çeşitli yeşil alanlar ve parklar
 • Birçok anıt ve turistik yer

Doğrudan Ren Nehri üzerinde ayrıcalıklı konum

Bayenthal, Rodenkirchen ‘in büyüleyici bölgesinde yer almakta olup güneyde Marienburg ve kuzeyde Köln-Altstadt ile komşudur. Lüks Sürth ve zarif Weiß de arabayla çok uzakta değildir.

Şimdi Bayenthal’ın mezolokasyonuna bir göz atalım:

Bayenthalgürtel, Bernhardtstraße ve Hölerlinstraße arasında

Boşanma, miras, aile birleşimi veya mesleki yeniden yönlendirme – Bayenthal’deki daireler sadece Oberländer Werft’te değil, talep görüyor. Hölderlinstraße, Hebelstraße ve Bernhardtstraße, güneyde Marienburg‘a doğru Bayenthalgürtel gibi en çok rağbet gören adresler arasındadır.

Bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz:

Doğrudan Oberland tersanesinde emlak fiyatları

Popüler konumu, Bayenthal’deki daireleri özellikle popüler kılmakta ve dolayısıyla daire fiyatlarının hızla yükselmesine neden olmaktadır. Ortalama olarak, metrekare başına 5.400 avro bekleyebilirsiniz. Daire Ren Nehri kıyısına ne kadar yakınsa, o kadar fazla talepte bulunabilirsiniz. Burada yapılacak en iyi şey, deneyimli bir emlakçıya başvurmaktır. Uzmanlığı ve müzakere becerileri size mümkün olan en iyi fiyatı sağlayacaktır.

Daha fazlasını buradan öğrenin:

Prosedür: Planlama, belgeler, işleme – ipuçları

Ä°ster eski bir daire ister özel bir çatı katı olsun, süreci en akıllıca şekilde yürütmenin ve mülkünüz için en iyi fiyatı almanın yolunu bilmeniz gerekir. Dairenizi satmak için gerekli bilgileri blogumuzdan edinebilirsiniz.

Ren Nehri’ne yakınlığı gerçek bir artıdır:

Backsteinhaus, Giebelhaus und Fachwerkshaus - viele Mehrfamilienhäuser, die sich am Rheinufer befinden umgeben von blauem Himmel und bunten Blumen

Önemli belgeleri hazırlayın

Satış ve değerleme için önemli: Mülkünüzün satıcısı olarak çok sayıda ilgili belgeye ihtiyacınız vardır. Bunlar arasında örneğin enerji sertifikasının yanı sıra evin kat planı da yer almaktadır. Evinizi olumlu bir ışık altında gösteren iyi, yüksek kaliteli fotoğraflarla mülkünüzü fuarda gösterin.

En önemli belgelere genel bir bakış:

 • Enerji sertifikası
 • Evin kat planı
 • Arazi kayıt özeti
 • Tadilat & Yenileme Faturaları
 • Fotoğrafları da içerenifşa

Bir mülke değer biçme: Satın alma fiyatının hesaplanması

Büyüklük ve komşuluk, satın alma fiyatının hesaplanmasında belirleyici bir rol oynar. Kişisel geçmişinizde dairenize bir zamanlar ne kadar yatırım yaptığınız hesaba katılmaz. Her zaman olduğu gibi, satış fiyatını arz ve talep belirler. Yerine getirilemeyecek hiçbir dileğin dahil edilmemesi için bu kuralı dikkate almalısınız. Özel şahıslar için, gerçek değerin ciddi bir şekilde değerlendirilmesi açıkça karmaşık bir hal almaktadır. Bu nedenle, mülk değerlemesi için deneyimli bir emlakçının uzmanlığına başvurmanızı öneririz.

Okuma ipucu: Bir daireye değer biçme

Bunun satın alma fiyatı üzerinde bir etkisi vardır:

 • Boyut
 • Konum
 • Oda düzeni
 • Üretim yılı
 • Ekipman
 • Dairenin durumu

Önemli! Bir emlak teşhiri oluşturun

Gerçekten iyi bir ifşaya zaman ayırmak işe yarar. Ek olarak: Ev sahibi olarak gerekli tüm ayrıntıları biliyorsunuz. Bahçe, yüzme havuzu, garaj ya da otopark gibi tanımlamak istediğiniz tüm ekstraların konutun tanıtımında yer aldığından emin olun. Daha sonra dairenizi ve ilanınızı günlük gazetelerde ya da emlak portallarında yayınlayabilirsiniz.

İfşa fotoğraflarını içermelidir:

 • Dışarıdan ev
 • Giriş
 • Bahçe
 • Kiler
 • Garaj
 • Carport
 • Tek kişilik oda
 • Dairenin özel özellikleri

Bayenthal’da yürürken, güzel şehir manzarası ilham verir:

Die charmanten Straßen von Bayenthal

Görüntüleme randevuları düzenleyin

Her geçen gün heyecan artıyor. Mülkün hızlı ve başarılı bir şekilde satılması için emlakçı, evinizin türü ve konumuyla ilgilenen potansiyel alıcılarla evi görmek için her gün yeni randevular düzenler. Emlakçı her randevuyu bağımsız olarak alır. Elbette, dilerseniz görüntüleme randevusunda da hazır bulunabilirsiniz.

Satın alma sözleşmesi ve satış işlemi hazırlama

Emlakçınız daha sonra dairenin satışına ilişkin son görüşmeleri yürütecek ve müteakip satın alma sözleşmesinin ayrıntılarını tartışacaktır. Daha sonra noter ile işbirliği içinde noter tasdikli bir satın alma sözleşmesi taslağı hazırlar. Noter tasdiki için notere gelmeniz gerekmektedir. Siz ve alıcı sözleşmeyi noterde imzalarsınız.

İşte son adımlar:

 1. Satın alma sözleşmesinin hazırlanması
 2. Satın alma sözleşmesinin gözden geçirilmesi
 3. Noter randevusu
 4. İmza ve Noter Tasdiki

Son olarak, tapu siciline kayıt, satın alma bedelinin ödenmesi ve devir teslim de bunu takip eder. Ve tebrikler! Bu sayede daire gerçekten noter onaylı hale gelir ve satılır.

Medya metropolünde satış: XL rehber kitabı

Ren Nehri kıyısındaki bu medya metropolü, 1 milyonu aşkın nüfusuyla sadece Kuzey Ren Vestfalya’nın değil, Almanya‘nın da merkezlerinden biri. Almanya’nın batısında yer alan şehir, Düsseldorf ve Bonn gibi diğer şehirlerle sınır komşusudur. Doğrudan Ren Nehri üzerinde yer alan medya kenti farklı bölümlere ve ilçelere ayrılabilir. Komşu şehirler arasında Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen bulunmaktadır. Köln, Almanya’da başka hiçbir kentte olmadığı kadar medya, televizyon ve basını temsil ediyor. Bu nedenle Ren Nehri üzerindeki metropol sürekli büyümektedir. Südstadt, Altstadt, Ringe, Ehrenfeld veya Sülz, yaşamak için en iyi yer neresi?

İşte özel rehberlerimiz: