ABD’de ev satın alırken ek masraflar – Basitçe açıklama, çeviri, kontrol listesi

Gayrimenkul satın almak – Bir ev satın almak birçok ekstra maliyet anlamına gelir. Hangi gizli ücretleri ödemeniz gerektiğini, bunların ne kadar olduğunu ve bir ev satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklıyoruz. Bir mülk satın alırken ödemeniz gereken ek ücretler ve ekstra maliyetler hakkında ayrıntılı bir genel bakış ve rehber sunuyoruz. Gayrimenkule yatırım yapmak, komisyoncu ücretleri veya acente komisyonları, tapu araştırma ücretleri, ipotek sigortası, indirim puanları gibi her türlü ek ücret ve kapanış maliyetini içerir ve liste uzayıp gider. Ek masrafları kimin ödemesi gerektiği ve bilmeniz gereken her şey aşağıda açıklanmıştır.

Ev satın alırken ek ücretler?

Herkes bilir ki, evinizi satın aldığınızda, başka bir ev sahibine uzun bir süre için Mortgage Faizinizin bir parçası olarak para ödersiniz. Muhtemelen bir emlakçı tuttuysanız, ona ödemeniz gereken bazı ücretler olduğunun farkındasınızdır. Bununla birlikte, ek olarak ödemeyi bekleyebileceğiniz daha birçok ücret vardır. Kaba bir tahmin olarak, bu maliyetler genellikle evin toplam satın alma fiyatının yüzde 3 ila 6’sı arasındadır.

 • Toplam satın alma fiyatının ilave %3-6’sı

Bu, 1 milyon dolar değerindeki bir evin satın alma fiyatına ek olarak 60.000 dolara mal olabileceği anlamına gelir.

1 milyon dolar. Ev = 60.000 $ Ek maliyet

Tüm bu maliyetler genellikle kapanış maliyetleri olarak adlandırılır, ancak kesin olarak konuşmak gerekirse, kapanış maliyetleri, mülkün temel değerinin bir parçası olmayan gayrimenkulün satış noktasında ortaya çıkan tüm maliyetlerdir. Ancak buna örneğin menkul mallar veya ipotek sigortası dahil değildir. Bu, tüm ek kapanış masraflarının yanı sıra bir mülk satın alırken ortaya çıkabilecek ek ücretleri de içerir.

Tüm ücretler – Liste

Aşağıda, bir alıcının hangi ücretleri ödemesi gerektiğine, bunları kimin ödediğine ve neden ödenmesi gerektiğine ışık tutuyoruz. Burada en önemlilerini listeliyoruz:

Güvence Parası – Gayrimenkul Depozitosu

Bir ev satın alırken yaptığınız ilk harcamaya “Peşin Para” denir. Bu bir çeşit peşinat ödemesidir. Muhtemel bir alıcı tarafından ödenen ve satın alma niyetlerinin ciddiyetini gösteren bir depozito. Genellikle bir komisyoncu veya acenteye ödenir ve satın alma işlemi tamamlanana kadar bir emanet hesabına yatırılır. Daha sonra, yapılan peşinat genellikle kapanış masraflarını ödemek için kullanılır.

İşlem başarısız olmadığı ve bunun sizin hatanız olduğu tespit edilmediği sürece. Aksi takdirde ve anlaşma alıcının kontrolü dışındaki nedenlerle başarısız olursa, para alıcıya iade edilir. ABD’de tipik “ciddi para” depozitoları 500 ila 2.000 $ arasındadır.

 • 500 ile 2.000 $ arasında

Peşinat – İpotek başlangıcı

Peşinatları (veya “depozitoları”) herkes duymuştur ve bunları anlamak önemlidir. Peşinat, evin toplam fiyatının satış noktasında ödediğiniz bir kısmıdır. Çoğu kişi mülkün tamamını satış noktasında ödeyemeyeceğinden, genellikle aşağıdaki gibi çalışır: Bir kişi bir mülkün satıcısına depozito öder. Banka gibi bir finans kurumu satıcıya bakiyeyi öder ve alıcıdan planlanmış ödemeleri alır. Bu planlanmış ödemeler ipoteğin bir parçasıdır, makalemizde daha fazlasını okuyun:

Depozito ne kadar?

ABD’de oranlar değişmekle birlikte, tipik oran %20’dir – %5 veya daha azı nadir olmakla birlikte yine de mümkündür. Yüzde ne kadar yüksek olursa, bir kişi genellikle bankadan o kadar az borç alır ve bu nedenle geri ödemek için gereken paranın faizi o kadar düşük olur. Ayrıca, ne kadar çok ödeme yapılırsa, faiz uygulanan miktar da o kadar düşük olur. Örneğin, faiz oranı %20 ise, 200.000 $’ın %20’si için 800.000 $’ın %20’sine göre daha az ödeme yaparsınız.

 • Satın alma fiyatının %5-%20’si

Bir mülk satın alırken ödemeniz gereken vergiler

Bir ev satın aldığınızda ödemeniz gereken bazı vergiler vardır. Bunlar arasında Ä°potek Vergisi, Emlak Vergisi ve Emlak Devir Vergisi bulunmaktadır. Bunlar tüm eyaletlerde evrensel değildir ve bir ev satın alırken ödediğiniz ek maliyetlerin kritik bir parçası olarak dikkate alınmalıdır. Bu konuyla ilgili basit ayrıntılar içeren bir makalemiz var:

Kendi evinizi satın alırken ödemeniz gereken tüm vergiler

Mortgage Sigortası – Gayrimenkul için güvenlik ağı

Ä°potek Vergisi ile karıştırılmaması gereken Ä°potek Sigortası (“Ä°potek Sigortası”), ipoteğinizi ödemenize yardımcı olan bir sigortadır. Genellikle yalnızca orijinal satın alma fiyatının %20’sinden daha az bir peşinat ödemesi yapmanız durumunda gereklidir. Buna özel ipotek sigortası veya ipotek sigortası primi de denir (aynı şey, ancak “Federal Konut Ä°daresi” aracılığıyla bir ipotek alırsanız). Ayrıca, Gazi İşleri Bakanlığı aracılığıyla kredi alanların herhangi bir ipotek sigortası ödemesi gerekmez.

İpotek sigortası ne kadar?

İpotek sigortası oranları genellikle %0,55 ile %2,25 arasındadır. Bu yüzde, kredinizin bir oranı olarak hesaplanır. Örneğin, ipotek sigortası oranı %2 olan 2 milyon tutarındaki bir kredi 40.000 $’dır. Buna ek olarak, bu genellikle yıllık olarak ödenir.

 • Toplam ipoteğin %0,55 ila %2,25’i

Tesis – kritik derecede hafife alınmış

Aslında mobilyalarınızı yerleştirmek, yeni bir ev satın almanın genellikle hafife alınan bir parçasıdır. Bu, sadece yatırımları yaymak isteyenler için önemsiz olsa da, ev sahipleri için önemli miktarda para olabilir. Yeni bir eve taşınmanın maliyeti ortalama 35.000 $’a kadar çıkabilir. Ortalama bir ev sahibi için taşınma masrafları ortalama 1.100 ila 5.630 dolar arasındadır ve milyonluk mülkler satın alanlar için bu miktar çok daha yüksektir. Buna yeni evin kapsamlı bir profesyonel temizliğe tabi tutulması ya da (saati 50 dolara kadar çıkabilen) nakliyecilerin işe alınması da dahildir. Buna duvarları boyamak için boya ve boyacı tutmak gibi taşınma malzemeleri de eklendiğinde liste uzayıp gidiyor.

 • 35.000 $’a kadar

Mülklerini kiraya vermek isteyen mülk yatırımcıları daha da yüksek maliyetler bekleyebilirler. Eşyasız bir ev için 10.000$’lık bir meblağ beklenirken, ev alıcıları genellikle bunu beklenen maliyetlerine dahil etmemektedir.

Ä°ndirim Puanları: Ä°potek ödemenizi nasıl azaltabilirsiniz?

İndirim Puanları (“İndirim Puanları”) Mortgage Puanları, Peşin Puanlar veya sadece Puanlar olarak da bilinir. Bunlar zorunlu değildir, ancak ödenmesi halinde düşük kredi oranı olmadığı için önemli avantajlar sunar. Alıcı satıcıya belirli bir miktar öder ve bu da alıcının ipotek faiz oranını düşürmesini sağlar. Bunlar, geleneksel veya devlet kredileri için benzer şekilde kullanılabilir. Bir İndirim Noktasına yatırım yaparsanız, faiz oranınızı %1 oranında düşürebilirsiniz.

 • 1 indirim puanı = %1 daha az faiz

İndirim puanları ne zaman satın alınmalı

İki faktörün geçerli olması durumunda, bir alıcının indirim puanlarına yatırım yapması avantajlıdır

 1. Alıcı mülke uzun süre sahip olmayı planlamaktadır, bu da faizin uzun süre ödeneceği anlamına gelmektedir. Bu durumda bir indirim noktası, her ay kira bedeli ödenmesi anlamına gelir ve uzun yıllar boyunca bunun karşılığını alırsınız.
 2. Ä°poteğinizi öngörülen sürede veya daha uzun sürede ödemeyi düşünüyorsanız. Örneğin, 10 yıllık bir ipoteği 5 yıl içinde ödemeyi planlayan kişiler için bir indirim puanı faydalı olacaktır.

Emanet ücreti nedir?

Bu, alıcının satışı kapatmasına yardımcı olan tapu şirketine, emanet şirketine, avukata vb. ödenen bir ücrettir. Diğer kapanış masraflarının çoğunda olduğu gibi, bu da satış fiyatının bir yüzdesidir. Genellikle bunun değeri alıcı ve satıcı arasında paylaştırılır.

Bu ücret, kapanışınıza yardımcı olan emanet acentesine gider. Evin satın alma fiyatına bağlı olarak değişebilir, ancak kapanışı gerçekleştiren tarafa ödenir: eyalet yasalarına bağlı olarak tapu şirketi, emanet şirketi veya bir avukat.

Tapu Arama Ücreti – tapu şirketine ödenir

‘Tapu Arama Ücreti’ kapanış masraflarının bir diğer parçasıdır. Tapu Şirketinin (genellikle alıcı tarafından kiralanan bir kuruluş) geçmişten gelen herhangi bir mülkiyet sorunu veya anlaşmazlık olmadığından emin olmak için yaptığı iş için ödeme yapar. Bu, yüksek kaliteli, düşük maliyetli şirketler bulmak için zaman ayırarak maliyetleri düşürmenin oldukça kolay olduğu kapanış maliyetlerinin bir yönüdür.

Etüt/ekspertiz ücretleri – Arazi denetimi

Kredi veren için bir mülkün resmi ve kayıtlı bir anketine ve değerlemesine ihtiyacınız olacaktır. Satın almak istediğiniz mülkün mevcut bir araştırması elde edilemiyorsa, mülkün kesin sınırlarını belirlemek için yeni bir araştırma yapılması gerekecektir. Bu genellikle yaklaşık 500 $ tutarındadır. Ekspertiz için, evin değerini belirlemek üzere sertifikalı bir ekspertize ödeme yaparsınız. Çoğu kredi kuruluşu bunu talep eder ve genellikle 300 ila 400 $ arasında bir maliyeti vardır.

 • 300-400 $ arasında

Emlak Vergisi – Satın alma sırasında orantılı

Emlak vergileri satış noktasında orantılı olarak ödenmelidir. Bu, kapanış masraflarına dahil oldukları anlamına gelir. Bu ve noter tasdik vergisi (noter tasdik harcı veya tasdik harcı olarak da adlandırılır) gibi diğer vergilerin tam bir özeti için makalenin tamamına bakın:

Başlangıç Ücreti/Kredi Başlangıç Ücreti

Bu ücret, ipotek kapanış maliyet lerinin bir parçasıdır ve bir kredinin işlenmesinin idari maliyetlerini karşılar ve genellikle kredi tutarının %1’i kadardır. Bazı kredi verenler bu ücreti almaz, ancak bunun yerine daha yüksek bir faiz oranı uygular. Bu ücretlerin genellikle nihai beyanınıza dahil edilebileceğini bilmek önemlidir.

 • Maliyetler yaklaşık %1

Ev Sahibi Sigortası – Eviniz için ek güvenlik

Tıpkı emlak vergilerinde olduğu gibi, bir ev satın aldığınızda ev sahibinin sigortasının bir kısmını ödemek zorundasınız. Bu, belirli bir süre için önceden ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir. Bu süre genellikle bir yıldır. Sigorta primini siz ödediğiniz için, maliyet evin sigortasına bağlıdır.

 • Bir yıllık sigorta primi

Avukatlık Ücretleri – Avukat tutmalı mıyım?

Avukatlar ve yasal ücretler her yerde veya her satın alma için gerekli olmayacaktır. Bazı eyaletlerde evin satın alınmasını denetlemek için bir avukat gerekir ve bazı durumlarda alıcı başka nedenlerle bir avukat isteyebilir. Bu avukatlar elbette ücret alırlar ve eğer bir mülk satın alıyorsanız, onlara ödeme yapmanız gerekecektir. New York ‘ta bir mülk satın alırken, avukatlar aslında zorunludur.

Tapu sigortası – tazminat taleplerine karşı koruma

Tapu Sigortası, hem kredi vereni hem de alıcıyı hak taleplerinden korumak için tasarlanmıştır. Bu hak talepleri, kredi veren açısından eve karşı, alıcı açısından ise hak talebinde bulunan önceki müteahhitlere karşı olabilir.

Borç Verenin Tapu Sigortası

Borç Verenin Tapu Sigortası, kapanış sırasında ödenen tek seferlik bir ücrettir. Bir tapu anlaşmazlığı durumunda, örneğin tapu araştırması sırasında tespit edilmeyen bir haciz ortaya çıkarsa, tapu şirketini korumak için tapu şirketine ödenir. Bu ücret genellikle kredi tutarının %0,5 ila %1’i arasındadır.

 • Kredi tutarının %1’ine kadar tek seferlik ücret

Mal Sahibinin Tapu Sigortası

Bu isteğe bağlı bir ücrettir. Yine de birisi mülkiyeti sorgularsa çok pişman olabilirsiniz. Bu nedenle, zorunlu olmamasına rağmen, hemen hemen herkes tarafından yaptırılmakta ve her durumda şiddetle tavsiye edilmektedir.

Komisyoncu Ücretleri – Gayrimenkul satışı için komisyonlar

Komisyoncu Ücretleri muhtemelen insanların kapanış masraflarını düşündüklerinde akıllarına gelen ilk şeydir. Bunlara komisyoncu komisyonları veya emlak komisyonları da denir. Genellikle satıcı tarafından ödenirler, ancak genellikle müzakerelerin de bir parçasıdırlar ve bu nedenle bir anlamda alıcı tarafından da ödenirler. Bir mülk alımında aracılara ödenen ücretlerdir. Bu acenteler genellikle emlakçı (yani mülkü sunan satıcının acentesi) ve alıcının acentesidir (alıcı için mülkü bulan, organize eden vb.). Bu ücret genellikle satın alma fiyatının %5-6’sı arasındadır; bu da 1 milyon dolar değerinde bir mülk satın alıyorsanız 60.000 dolara kadar ek bir maliyet anlamına gelir.

 • Satın alma fiyatının %5-6’sı