New York: Gayrimenkul Satın Alın! Yatırım yapılacak mahalleler – Manhattan, Brooklyn & Co.

New York – Toplam 1.214,4 km² yüzölçümüne sahip bu şehirde 8 milyondan fazla insan yaşamaktadır. Sayısız galeri, müze, tiyatro, park, restoran ve turistik yer her yıl yaklaşık 50 milyon ziyaretçi çekmektedir. 800’den fazla dilin konuşulduğu ve dünyanın neredeyse her yerinden yiyecek bulabileceğiniz kültürel bir eritme potası. Ayrıca New York, dünyanın en önemli ticaret şehirlerinden biridir. Borsanın yanı sıra birçok uluslararası şirketin merkezi burada bulunmakta ve önemli bir ekonomik alan oluşturmaktadır. New York dünyanın finans merkezlerinden biri olduğu için yatırım büyük bir pazardır. New York’ta Yatırım hakkında daha fazla bilgi edinin.

New York: Birçok şehir tek bir şehirde birleşti

New York’ta gayrimenkul satın almak zorlu bir iştir, bu nedenle burada size nereden ve nasıl satın alacağınız konusunda en önemli bilgilerle yardımcı olmak istiyoruz. New York’ta 5 ilçe bulunmaktadır: Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ve Staten Island. Manhattan’ın kendisi çok sayıda mahalleye bölünmüş bir adadır. Bronx anakarada, Long Island’ın batı ucundaki Manhattan, Queens ve Brooklyn’in kuzeyindedir. Staten Adası ise diğerlerinden ayrı bir adadır. Beş ilçe çok sayıda köprü, feribot ve tünel ile birbirine bağlıdır, bu nedenle neredeyse her yere metro ile ulaşabilirsiniz. Her birinin kendine özgü bir tarzı vardır ve farklı şeylerle ünlüdür. Bu yüzden birçok insanın New York’ta daire satın alması şaşırtıcı değil.

Buna bir örnek, New York’un en kuzeydeki ilçesi olan Bronx’tur. Burada örneğin Yankee Stadyumu, Bronx Hayvanat Bahçesi, Woodlawn Mezarlığı, Küçük İtalya ve New York Botanik Bahçesi’ni bulabilirsiniz. Bugün Bronx’ta apartmanlar ve sosyal konutların yanı sıra orta sınıf konut mahalleleri de bulunmaktadır. Orta ve Güney Amerika’dan, Afrika’dan ve Kosova’dan gelen göçmenler, New York’un başka hiçbir ilçesinde olmadığı kadar şehrin görünümünü şekillendirmiştir. Bu durum, Manhattan’ın Wall Street’i ve iş insanlarının yaşam tarzıyla ya da Brooklyn’in sanat ve öğrenci ortamıyla tezat oluşturmaktadır. New York, güçlü yatırım fırsatları da dahil olmak üzere farklı insan grupları için pek çok şey sunmaktadır.

Büyük Elma’ya Yatırım Yapmak

Manhattan, Yukarı Doğu Yakası, Midtown & Co. New York’ta lüks gayrimenkul satın almak yerel piyasa bilgisi gerektirir. Özellikle faiz oranlarının düşük olduğu dönemlerde, New York, Los Angeles, Miami ve hatta Chicago gibi şehirlerde iyi bir gayrimenkule yatırım yapmak faydalı olacaktır. 50-80 metrekarelik küçük apartman dairelerinden 1.800 metrekareye kadar araziye sahip geniş özel mülklere kadar. En yüksek yatırım getirisi ile en yüksek lüks ve konforu sunan mülklerin izini sürüyoruz. Geri dön: Lüks Acenteler + Emlak.

Yukarıdan New York

Aşağıda, gökdelenler arasında uçan bir drone ile dramatik New York silüetini gösteren bir video yer almaktadır.

Gayrimenkul yatırımı: Doğru zaman şimdi

New York’un tanıtılmaya ihtiyacı yok. “Büyük Elma” en büyük turistik destinasyonlardan biri, bir sanat kalesi, bir finans ve nüfus merkezi ve çok daha fazlasıdır. Yatırım için önemli mahalleler, soylulaştırma, düşük fiyatlar ve çekici bir atmosferin birleşiminin yaşamı giderek daha cazip hale getirdiği Brooklyn’de yer almaktadır. Williamsburg’a şöyle bir göz atmak bile bilmeniz gereken her şeyi ortaya koyuyor. Dikkatli okurlar için Bushwick, Bedford-Stuyvesant ve Flatbush’tan bahsetmeye bile gerek yok. New York’un en sıcak bölgelerinde bir daire satın almak kesinlikle zorlu bir iştir.

Güçlü ekonomi akıllı yatırım gerektirir

Ekonomik kalkınma açısından New York bir yükseliş yaşamaktadır. Son zamanlarda, dijital sektörden birçok üst düzey şirket merkezlerini şehre taşıdı veya ofis açtı. Bu da çeşitli sektörlerde yatırımların artması ve şehir merkezindeki kiralık mülklere olan talebin artması anlamına geliyor. Genel emlak piyasası son zamanlarda zayıfladı, bu da metrekare başına yüksek fiyatların hakim olduğu TriBeCa veya Soho gibi önceki yılların klasik yatırımlarının şu anda akıllıca yatırımlar olduğu anlamına geliyor. Pazarın toparlanması muhtemeldir ve bu mahallelerin cazip olmaktan çıkması olası değildir.

Satın almak mı, kiralamak mı?

New York’ta mülk arıyorsunuz, bilmeniz gerekenler nelerdir? Her şeyden önce, nerede ve ne kadar süreyle olacağına bağlıdır. Manhattan gibi şehir merkezine bakıyorsanız, satın almak neredeyse imkansızdır ve kira nispeten ucuzdur. Chelsea ya da daha da iyisi Bushwick gibi gelecek vaat eden mahallelerde satın almak oldukça mümkün. Bushwick’te satın almak, üç buçuk yıl boyunca kiralamakla aynı mali yüke sahiptir. Dolayısıyla, doğrudan merkeze gitmek istiyorsanız, Manhattan, SoHo veya TriBeCa’da satın almaktan çekinirken, Brooklyn gibi nispeten yüksek kiralara sahip yerler satın alınacak yerlerdir.

Fiyatlar ne kadar?

Mülkler gittikçe büyüyor. Buna, 1 milyon doların üzerindeki mülk alımlarındaki artış da eşlik etmektedir. New York’ta emlak tamamen konumla ilgilidir ve bu da Manhattan’dadır. New York genelinde ortalama olarak tek yatak odalı daireler 2.810 $/ay, iki yatak odalı daireler ise 3.576 $/ay’a satılmaktadır. Örneğin Doğu Brooklyn’de ortalama kiranın ayda 1.250 dolar olması aradaki büyük uçurumu göstermektedir. Sabit fiyatlar aşağıdadır:

 • Ortalama fiyat: $916,000
 • Ortalama m² fiyatı : 7.244 $/m²

New York Vergileri

Her eyalet gibi New York’un da kendi vergi sistemi vardır. Karmaşık bir durumdur ve yapabileceğiniz en iyi şey onu anlamaya çalışmaktır. Aşağıda New York’un emlak vergilerinin kısa bir özetini bulabilirsiniz.

New York’ta emlak vergisi ile ilgileniyor musunuz? Bu konuyla ilgili makalemizin tamamı ilginizi çekecektir:

New York Emlak Vergisi Açıklaması

New York’ta emlak vergileri diğer eyaletlere kıyasla oldukça yüksektir. New York Eyaleti’nde emlak vergileri eyaletin ihtiyaçlarına bağlı olarak yıldan yıla değişmektedir. Buna ek olarak, oranların vergi oranları yerine milaj oranları şeklinde oluşturulması da durumu karmaşıklaştırmaktadır.

Değirmen oranları (değerlendirme oranları) vergi oranlarıdır

Değerlendirme oranları aynı amaca hizmet eder ve geleneksel emlak vergisi oranlarına çok benzer şekilde işler. Değerlendirme oranı her şeyden önce bir sayıdır. Bu sayı, bir mülk sahibinin mülkü için ödemesi gereken emlak vergisi miktarını gösterir. 1’lik bir değerlendirme oranı, 1.000 $ değerindeki bir mülk için 1 $ vergi anlamına gelirken, 24’lük bir değerlendirme oranı, 1.000 $ değerindeki mülk başına 24 $ vergi anlamına gelir.

 • Değirmen oranının 1 olması, 1.000 $ değerinde mülk için 1 $ vergi anlamına gelir

Konut binaları için derecelendirme oranları (RAR)

Kulağa karmaşık geliyor, ancak New York’ta bir mülk satın almayı düşünüyorsanız, RAR’ların ne olduğunu bilmeniz gerekir. RAR’lar, devletin emlak piyasasındaki dalgalanmaları telafi ettiği bir yöntemdir. Mülkünüzün değerinin değerlendirmeden %10 daha az olduğunu düşünüyorsanız, RAR aracılığıyla size verilen değerlendirmeye itiraz edebilirsiniz. Yasaya göre, eşitleme oranları, vergileri belediye sınırlarını aşan vergi bölgelerine bölmek için kullanılır. Bu vergi bölgeleri okul bölgeleri veya ilçe olabilir.

 • RAR, evinizin değerini belirleyen bir orandır.

Evinizin emlak vergisi çok mu fazla?

Her zaman olduğu gibi, evinizin değerine ilişkin bir değerlendirme söz konusudur. Borçlu olduğunuz emlak vergilerini hesaplamak için normalde emlak verginizi ilçe vergi oranınızla çarparak hesaplarsınız. New York Eyaletinde, Konut Değerlendirme Oranı ile çarparak yaklaşık bir değer elde edersiniz. Bu, emlak verginizi ödediğiniz mülkünüz için size bir değer verir.

Tahmini değer = Tasarım değeri x RAR

Bir mülk satın almak: Konak Vergisi

New York’ta mülk satın alırsanız, 1.000.000 dolardan daha değerli bir mülk satın almanız halinde %1’lik ek bir orandan başlayan “malikane vergisine” tabi olabilirsiniz. Bu vergi, devlete yüksek gelirlilerden veya daha fazla sermayeye sahip olanlardan daha fazla fon sağlamayı amaçlamaktadır. Bu vergi, arazi devir vergisinden farklı olarak alıcı tarafından ödenir. Bu nedenle, aynı zamanda kademeli bir vergidir ve daha yüksek emlak fiyatları daha yüksek oranlar gerektirir. Bu oranlar, mülkün değerine bağlı olarak %1 ile %3,9 arasında değişmektedir. Mülkün satın alındığı miktara bağlı olarak villa vergi oranlarının altında.

 • 1.00% – $1.000.00 < $1.999.999
 • 1.25% – $2,000,000 < $2,999,999
 • 1.50% – $3,000,000 < $4,999,999
 • 2.25% – $5,000,000 < $9,999,999
 • 3.25% – $10,000,000 < $14,999,999
 • 3.50% – $15,000,000 < $19,999,999
 • 3.75% – $20,000,000 < $24,999,999
 • 3,90 – 25.000.000 $ veya üzeri

Konak Vergisi, bir mülk satın alırken ödemeniz gereken vergilerden sadece biridir. Bir mülk satın alırken ödeyeceğiniz vergiler hakkındaki makalemizden daha fazla bilgi edinin: Vergiler Mülk Satın Al ABD.

SoHo’dan Williamsburg’a: Bilinmesi Gereken Mahalleler

Hatırlanması gereken çok fazla mahalle var. Burada hatırlanması gereken en önemli, en sıcak ve gelecek vaat eden mahalleleri sunuyoruz. Bu mahalleler Kuzey Amerika’daki en ilginç ve lüks gayrimenkullerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır, New York’ta yatırım hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doğu Köyü

Bir zamanlar hippiler ve punk hareketi için bir cennetti. Sanatsal dokunuşunu kaybetmeyen East Village artık birçok butik ve restorana ev sahipliği yapmaktadır. Burada yaşamış olanlar arasında: Madonna, Lady Gaga, Lou Reed, Iggy Pop. East Village, 3. Cadde ve Bowery’nin doğusundan East River’a kadar, 14. Cadde ile Houston Caddesi arasındaki bölgeyi kapsamaktadır.

SoHo

SoHo, New York denildiğinde pek çok kişinin aklına ilk gelen yerdir. Sanat galerileri, butikler, restoranlar ve barlarla dolu şık bir bölge. SoHo bir alışveriş ve gece hayatı bölgesi olmakla birlikte aynı zamanda en güvenli bölgelerden biridir. Burası aynı zamanda film yapımlarının ve film yıldızlarının uğrak noktasıdır!

Park Slope

Park Slope, çok yönlü bir mahallenin tanımıdır. Mükemmel devlet okulları, düşük suç oranları, geniş yeşil alanlar, çeşitli alışveriş imkanları ve Williamsburg’dan (aşağıya bakınız) bile daha fazla sanatçı ve yaratıcı insana sahip bir nüfusun yanı sıra birinci sınıf restoran ve barlar ve New York’un en popüler ve ünlü parklarından biri olan Prospect Park ile kutsanmıştır.

Williamsburg

Hipster’ların doğum yeri olan ve günümüzde birçok sanatçı ve şahsiyete ev sahipliği yapan Williamsburg’da küçük dükkanlar, birçok ilginç sanat galerisi ve sokak pazarının yanı sıra yerel biraları deneyebileceğiniz birçok kafe ve rahat bar bulacak ve yakındaki Manhattan’a giderek daha iyi hale gelen toplu taşıma bağlantıları ile karşılaşacaksınız. Williamsburg, New York’un alternatif tarafını sunar ve oldukça canlandırıcıdır.

Greenwich Village

Greenwich Village (ya da kısaca “The Village”) NYC’de her şeyin biraz farklı ve ilginç olduğu bir yerdir. Bölge sakinleri çoğunlukla öğrenciler ve genç işçi sınıfından oluşmaktadır. Mahalle ayrıca şehirdeki en iyi devlet okullarından bazılarını, birinci sınıf restoranları, alışveriş merkezlerini sunar ve bir eğlence merkezidir. Village’daki sokaklar New York’un çoğu yerinde olduğu gibi geometrik olarak düzenlenmemiştir, bu da burayı gerçek bir köy gibi hissettirmektedir.

Chelsea

Chelsea, birçok havalı sanat galerisi, şık butikler ve özellikle genç bir kalabalığı çeken daha da havalı restoranlarla New York’un en hippi mahallelerinden biridir. Chelsea özellikle yazarlar, ressamlar ve aktörler arasında popülerdir. Bölgede çok iyi devlet okulları, harika sağlık ve fitness tesisleri ve canlı bir gece hayatının yanı sıra çok sayıda açık hava etkinliği ve ulaşım imkanı bulunmaktadır. Mahalle güvenliği oldukça yüksek ve suç oranları düşük olduğu için ailelerle yerleşmek için en uygun yer.

TriBeCa

Forbes dergisine göre TriBeCa New York’un en pahalı mahallesi ve Beyonce ve Jay Z, Justin Timberlake ve Leonardo DiCaprio gibi yıldızlara ev sahipliği yapıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, burada seçkin Tribeca Grill gibi birçok lüks mağaza ve restoran bulacaksınız. Genel olarak, TriBeCa’yı ziyaret ettiğinizde yanınızda yeterli miktarda para bulundurmalısınız.

New York’un diğer popüler semtleri

Aklınıza ilk gelen yerler olmayabilecek, ancak yine de güçlü bir kişiliğe ve sunacak çok şeye sahip başka mahalleler de var. Bu mahalleler arasında New York’un gelecek vaat eden en iyi mahallelerinden biri olan Bedford-Stuyvesant, Jeff Bezos’un 80 milyon dolarlık dairesine ev sahipliği yapan Flatiron ya da bir Batı Yakası hikâyesinin geçtiği Yukarı Batı Yakası yer alıyor.

 • Sunset Park
 • Riverdale
 • Parkchester
 • Battery Park & Finans bölgesi
 • Yeni Dorp
 • Chelsea
 • Batı Köyü
 • Çin Mahallesi
 • Güneşli taraf
 • Jackson-Heights
 • Ahşap
 • Bedford Park
 • Dumbo
 • Brighton Sahili
 • Yukarı Doğu Yakası
 • Harlem
 • Morningside Heights
 • Carroll Gardens
 • Corona Park
 • İşbirliği şehri
 • Yukarı Batı Yakası
 • Bay Ridge
 • Woodside
 • Flushing
 • St. George
 • Fort Greene
 • Flatiron & Gramercy
 • Kırmızı kanca
 • Astoria
 • Sheepshead Körfezi
 • Washington Heights
 • Cobble Hill & Boerum Hill
 • Nolita & Küçük Ä°talya
 • Belmont

Özel – Buy Apartment New York

New York, rüyalar şehri. Siz de kendi mülkünüze sahip olma hayalinizi, modadan finansa, sanattan yemeğe kadar her konuda dünyanın en iyi şehirlerinden birinde yaşayabilirsiniz. New York’ta bir daire satın almak kesinlikle en kolay iş değildir, ancak muhtemelen risk aldığınız için memnun olacağınız bir iştir. Ama. Herkesin bildiği gibi New York’ta karmaşık bir emlak sistemi vardır. Burada bir daire satın almak, ABD’nin diğer bölgelerinden çok farklı anlamlar taşıyor.

New York’ta bir daire satın almak için eksiksiz rehberimizde aklınıza gelebilecek tüm soruları ele alıyoruz

New York Daire Satın Alın – Kılavuz ve Talimatlar