Vergiler ABD: Gayrimenkul satın almak – Ev, daire ve arsa için vergiler, emlak vergisi vb.

ABD – ABD’de bir ev satın aldığınızda hangi vergileri ödemek zorundasınız? Aşağıda, ödemeniz gereken tüm vergi türlerinin bir listesini, ne kadar olduklarını, bunlar hakkında daha fazla bilgiyi nerede bulabileceğinizi ve ne için kullanıldıklarını bulacaksınız. Ä°ster eviniz ister tatil eviniz olsun, bir mülk satın almakla ilgili vergiler hakkında bilmeniz gereken her şey.“Transfer vergileri” nedir sorusuna cevap veriyoruz? Bir mülk satın aldığınızda emlak vergisi ne kadardır? İşte cevaplar.

ABD’de bir ev satın alırken hangi vergileri ödemek zorundasınız?

Aşağıdaki metin Amerikalı vergi hukuku uzmanları tarafından yazıldığı için olası dilbilgisi hataları olabilir.

Bir ev satın almak büyük bir yatırımdır ve çoğu insan birçok ek maliyet karşısında şaşırır. Bir ev satın almanın getirdiği tüm ekstra maliyetleri anlamak için vergileri anlamanız gerekir. Bu, aşağıda listelenen üç vergi türünün de satın aldığınız evin bulunduğu bölgede devlete ödemeniz gereken gerekli masraflar olduğu anlamına gelir.

Vergi için avans ödemeleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ev satın alırken genellikle 6 aylık emlak vergisini peşin ödemek zorundasınız. Bu da pro rata adı verilen altı aylık emlak vergisi anlamına gelmektedir. Ancak, mülkü satın aldığınızda yalnızca üç vergi vardır. Bu da konunun anlaşılmasını oldukça kolaylaştırmaktadır. Emlak Vergisi, bir kişinin mülk sahibi olmak için yıllık olarak ödemesi gereken vergidir, Mülkiyet Devri Vergisi, evin satın alınmasına ilişkin vergidir ve Ä°potek Tescil Vergisi (varsa) ipoteğin tesciline ilişkin vergidir.

Bu vergilerin birçoğu federal vergi sayfanızdan düşülebilir. Onlar hakkında daha fazla bilgi edinin:

Satış vergisi ödemek zorunda mısınız?

Hayır. Federal yasalarda, ev, mülk veya arazi gibi gayrimenkuller “satış vergisine” tabi değildir. Her ne kadar bazı eyaletlerde ev olarak yorumlanabilecek eşyalar (örneğin mobil ev) için satış vergisi olsa da.

Bilmeniz gereken vergiler

Bunlar, eviniz için ödeme yaparken bilmeniz gereken vergilerdir. Bu vergilerin her birinin nasıl hesaplanacağı, mülkün satın alındığı şehir, ilçe ve eyalete bağlıdır. Bir ev satın alırken uygulanan üç ilgili vergi emlak vergisi, devir vergisi ve ipotek kayıt vergisidir. Bunların hepsi tüm eyaletlerde mevcut değildir ve dikkate alınması gereken birçok incelik vardır.

Emlak vergileri (= Emlak Vergileri)

Emlak vergileri, mülk sahibi olduğunuz için ödediğiniz geçici vergilerdir. Genellikle bu mülk, arazinin yanı sıra gayrimenkul gibi kalıcı olarak bağlı olan her şeyin yanı sıra yollar, rıhtımlar, havuzlar vb. unsurlardan oluşur. Bazı eyaletlerde emlak vergisi tekne gibi eşyaları da kapsamaktadır. Bir ev satın alırken, bunlar peşin olarak ödenmeli ve daha sonra satıcıdan geri alınmalıdır. Emlak vergisi genellikle mülkün değerlendirilen değeri ile çarpılan bir orandır. Bu değer bir değerleme uzmanı tarafından tahmin edilir ve konum, yaş vb. dikkate alınır.

Ortalama ABD emlak vergisi: %1,11

Emlak vergilerini hesaplamak için yerel, bölgesel ve eyalet yasalarından etkilenen bir oran elde edersiniz. Örneğin, Hawaii’de 1 milyon dolarlık bir evin yıllık emlak vergisi 3.000 dolardır. Ancak bu, Hawaii’deki belirli bir ilçenin buna ekleyebileceği oranı hesaba katmaz.

Transfer Vergileri (=Transfer Vergileri)

Transfer vergilerinin, yeni bir evin satın alındığının belgelenmesi için harcanan emek ve malzemelerin karşılığını ödeyen vergiler olduğu savunulmaktadır. Bu nedenle bunlara bazen belge vergisi de denmektedir. Bir evin mülkiyetini devrederken, yani bir ev satın alırken veya satarken bir kereye mahsus ücretlerdir. Bazen satıcı bazen de alıcı tarafından ödenir ve bazı eyaletlerde satıcı ile alıcı arasında kimin ve bazen de emlakçının aracılık yapacağı belirtilir.

Ortalama ABD transfer vergisi: %0,6

Bunlar genellikle daha karmaşık vergilerden biri olarak algılanır çünkü vergi oranı sadece eyaletten eyalete değil, aynı zamanda ilçeden ilçeye ve şehirden şehre de değişir. Örneğin, New York’ta New York Eyaleti (%0,4), New York Şehri (%1,4), Malikane (%1, yalnızca 1 milyon doların üzerinde bir ev satın alırsanız) transfer vergileri vardır. Bu, 1 milyon dolarlık bir ev satın alırsanız, toplam 28.250 dolar olacağı anlamına gelir.

İpotek tescil vergisi (= İpotek Vergileri)

Bu vergi, gayrimenkul edinimi ile teminat altına alınan borç miktarına dayanmaktadır. Devlet tarafından değerlendirilen ve ipoteğin belgelendiği ve kaydedildiği yerlere ödenen bir vergidir. Alıcı ipotek isterse, ipotek kayıt ücretlerini öder. Minnesota’da “Çevre Müdahale Fonu Vergisi” gibi ek bir vergi söz konusu olabilir. İpotek vergisi gerektiren 7 eyalet Alabama, Florida, Kansas, Minnesota, New York, Oklahoma ve Tennessee’dir.

Ortalama ABD ipotek kayıt vergisi: %0,2-%4

Gerekli miktar yine ipoteğe dahil edilen miktara dayanmaktadır. Örneğin, Minnesota Bölgesinde %0,23 ipotek tescil vergisi vardır, eğer bir ipotek 1 milyon dolar değerindeyse, 2.300 dolar ipotek tescil vergisi ödersiniz.

Gayrimenkul Al & Sat

Gayrimenkul almak ve satmak, nasıl işliyor? Her iki alan hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz:

  1. Gayrimenkul satın alın
  2. Gayrimenkul satmak

Gayrimenkul satın alın

Gayrimenkul satın almak – Kendi evinize sahip olma, kendi dört duvarınız arasında bağımsız olarak yaşama, her şeyi kendiniz tasarlayabilme ve kişisel isteklerinize göre döşeyebilme hayali. Ancak bu hayaller hikayenin sonu değildir, çünkü bir ev satın almak için çok daha fazlası vardır. Kendi bahçenizde arkanıza yaslanıp rahatlayabilme ve hayatın tadını çıkarabilme hedefine ulaşmak için önünüzde uzun bir yol var. Bunu olabildiğince kolaylaştırmak için, ev satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve hangi tuzaklardan kaçınabileceğinize dair en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını burada bulabilirsiniz.

Gayrimenkul satmak

Gayrimenkul satışı – Mülkünüzü satmak mı istiyorsunuz? Bir mülkün başarılı ve kârlı bir şekilde satılması için, sağlam temellere dayanan ve gerçekçi bir değerleme her zaman ilk adımdır. Bu da nihai olarak belirlenecek satış fiyatını belirler. Bir sonraki adımda, emlakçılar mülkünüzü ilgili taraflarla buluşturur. Bu sadece emlak portalları ve pazarlama ile ilgili değil, aynı zamanda mülk değerlemesi, potansiyel alıcıların kredi kontrolleri, görüntüleme rand evuları ve müzakereler, satın alma sözleşmesine kadar, noter randevusu ve vergi konuları ile ilgilidir. Gayrimenkul satışı konusunu bu rehberde daha yakından tanıyın. Basitçe açıklanmış, adım adım!