New York’ta daire satın almak – Bilmeniz gereken her şey, basitçe açıklanmıştır

ABD – New York’ta bir daire nasıl satın alınır? Amerikan gayrimenkulü satın almak için temel bilgileri açıklıyor, tercüme ediyor ve veriyoruz. New York’ta bir daire satın almak başka her yerden farklıdır. İster Brooklyn, Bronx, Queens veya Manhattan’da olsun, New York’ta bir apartman dairesi, çatı katı veya çatı katı satın almak için size eksiksiz, takip etmesi kolay adım adım bir rehber sunuyoruz. New York City emlak piyasasına genel bakıştan New York’ta daire satın almak veya kiralamak gibi soruları yanıtlamaya kadar her şeyi kapsıyoruz. New York’ta emlak için vergi oranları nedir? New York’ta bir daire satın almanın farkı nedir? Tüm bunlar ve daha fazlası.

Bu, ev satın almaya yönelik daha geniş kapsamlı rehberimizin bir parçasıdır. ABD’de Ev Satın Almaya Geri Dönün.

New York’ta rüyayı yaşayın – Bir daire satın alın

New York, rüyalar şehri. Siz de bir mülk sahibi olma hayalinizi yaşayabilir ve modadan finansa, sanattan yemeğe kadar dünyanın en iyi şehirlerinden birinde yaşayabilirsiniz. New York’ta bir daire satın almak kesinlikle en kolay iş değildir, ancak muhtemelen risk aldığınız için memnun olacağınız bir iştir.

Para akıyor mu? New York ekonomisine genel bakış

Ekonomik kalkınma açısından New York bir yükseliş yaşamaktadır. Yani paranın zaten her yerde olduğu bir şehirde, şimdi daha da fazla akıyor. Şu anda Los Angeles‘ın önünde dünyanın en yüksek ikinci ekonomisine sahip şehirdir. Son yıllarda, dijital sektörden birçok üst düzey şirket merkezlerini şehre taşıdı veya ofis açtı. Bu, çeşitli sektörlerde yatırımların artması ve çalışanları barındırmak için şehir merkezinde kiralık konut talebinin artması anlamına geliyor. Genel emlak piyasası son zamanlarda zayıfladı, bu da metrekare başına yüksek fiyatların hakim olduğu TriBeCa veya Soho gibi önceki yılların klasik yatırımlarının şu anda satın almak için akıllıca yatırımlar olduğu anlamına geliyor, çünkü piyasa muhtemelen toparlanacak ve bu bölgelerin değeri yeniden artacak.

 • Ekonomi muhtemelen büyüyecek

Şehrin güzelliği – New York Drone

New York, dünya çapında devasa gökdelenleri ve büyük şehir atmosferinin özeti olarak bilinir. Metropole yukarıdan bir göz atın:

Satın almak mı, kiralamak mı? Hesaplama Açıklaması

Satın alma ya da kiralama konusunda karar verirken, düşük emlak vergileri elbette satın alma lehinedir. Ancak her zaman olduğu gibi, bu nerede ve ne kadar süreyle yaşamak istediğinize bağlıdır. Manhattan’ın şehir merkezine bakarsanız, satın almak neredeyse imkansızdır ve kira nispeten ucuzdur. Yani burada kiralamak ve paranızı başka bir yere yatırmak iyi olacaktır.

Bushwick ve hatta Chelsea gibi semtler size daha iyi satın alma seçenekleri sunar. Bushwick’te satın almak, üç buçuk yıl boyunca kiralamakla aynı mali yükü getiriyor. Bu da burada satın almanın kiralamaktan çok daha iyi olduğu anlamına geliyor. Birkaç yıl sonra yatırımınızdan güçlü bir getiri ve finansal öz sermaye ile ayrılmanız muhtemeldir.

 • Hangi mahalle olduğuna bağlı

New York’ta satın almak neden iyidir?

New York’ta emlak vergileri oldukça düşük olduğu için satın almak özellikle avantajlıdır. Oldukça yüksek gelir vergileri sayesinde, eyaletin yüksek emlak vergileri belirlemesi gerekmez, bu da ev sahiplerine para kazandırabilir. Bu vergiler New York’ta %0,86’dır ve ABD eyaletlerinin büyük çoğunluğundan çok daha düşüktür.

New York’ta Emlak Vergilerinin Düşük Olması, gayrimenkul sahibi olmanın kazandırdığı anlamına gelir!

Hangi eyalet en yüksek emlak vergisi oranına sahiptir? Sıralama

New York Emlak Piyasası – Açıklama

Peki New York’ta gayrimenkul satın almak hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir?

Gayrimenkul gittikçe büyüyor. Buna göre, değeri 1 milyon doların üzerinde olan mülklerin alımında bir artış söz konusudur. New York’ta emlak tamamen konumla ilgilidir. New York genelinde ortalama olarak tek yatak odalı daireler ayda 2.810$’a, iki yatak odalı daireler ise ayda 3.576$’a satın alınabilmektedir. Örneğin Doğu Brooklyn’de kira ortalaması ayda 1.250 dolar olup, yaşadığınız yer ile ödediğiniz ücret arasındaki büyük farklılığı göstermektedir. Bu durum, şehrin hangi bölgesine giderseniz gidin yüklü meblağlar ödeyeceğiniz Los Angeles’ta bir daire satın almaktan çok farklıdır.

 • Düz Medyan Fiyat: $916,000
 • Metrekare başına fiyat: 7.244 $/m²

Temel Bilgiler – New York’ta Gayrimenkul Yatırımı

Uzmanların üzerine yemin ettiği birkaç şey var. Kiralık mülklere veya genel olarak mülk sahibi olmayanlara yatırım yapmak istiyorsanız, New York’ta gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünürken aklınızda bulundurmanız gereken bazı hususlar şunlardır:

 • Mülkün ne kadar süreyle sahibi olmak istiyorsunuz?
 • Ciro, tahsil etmeniz muhtemel kira ile nasıl karşılaştırılır?
 • Doğru mahalleyi bulun
 • Bir apartman binası mı yoksa tek bir birim mi satın almalısınız?
 • Avukatınızdan binayı ziyaret etmesini isteyin
 • En fazla metrekare başına en fazla yatak odasını satın alın
 • Vergi indirimleri için gözlerinizi açık tutun

Bir daire nasıl satın alınır

Bir ev satın almak elbette çok fazla zaman ve finansal yatırım gerektiren uzun ve zorlu bir süreçtir. Baştan sona, gözden kaçırıldığında maliyetli olabilecek yeri doldurulamaz adımlar vardır. Hangi mülklere yatırım yapacağınızdan emin değilseniz, buradan başlayın:

Kontrol Listesi – Satın almadan önce yapılması gerekenler

Ev satın almak için nasıl hazırlanılır. Bir mülk satın almadan önce şu 5 şeyi yapmanız gerekir:

 • Mali durumunuz hakkında bilgi edinin
 • Mali durumunuzla ilgili belgeleri derleyin
 • Potansiyel ipotek komisyoncunuzla (‘ipotek komisyoncusu’) konuşun
 • Finansman türüne karar verin
 • Bir avukat, emlakçı ve ev denetçisi bulun

Daire satın alma – müzakereden kapanışa kadar olan süreç

Sonunda daireyi satın almak için pazarlığa başlamak isteyeceksiniz.

Teklif verin – Satış fiyatı için nasıl pazarlık yapılır?

Hayalinizdeki dairenin bu olduğuna karar veriyorsunuz. Şimdi ne olacak? Şimdi teklif yapma zamanı. Bu da satıcıya bir teklifle yaklaşmak anlamına gelir. Müzakere edilecek iki taraf var ve birini ya da diğerini seçmek zorundasınız. Ya satış fiyatını düşürmeye çalışırsınız. Örneğin, bir mülkü 850.000 dolar yerine 800.000 dolara satın almak gibi. Diğer seçenek ise kapanış masrafları konusunda pazarlık yapmaktır; örneğin satış fiyatı üzerinde anlaşmak ancak satıcıdan emlak alım vergileri de dahil olmak üzere bazı ek masrafları ödemesini istemek gibi. Bu taktikler elbette ya o anda banka hesabında daha fazla paraya sahip olmak ya da gelecekte aylık masrafların miktarını azaltmak anlamına gelir. Kural olarak, satış fiyatının %5-%10’u arasında pazarlık yapmayı bekleyebilirsiniz.

Sonraki adımlar – Bina denetimleri

Kredi vereniniz kesinlikle apartmanın yanı sıra dairenin kendisini de incelemenizi isteyecektir. Bu genellikle, örneğin gelecekte gerekli olacak bakım çalışmaları veya yapısal kusurlar gibi hafif kusurları gösterir.

Gayrimenkul satış fiyatının düşürülmesi

Şimdi yeniden pazarlık yapabilirsiniz. Binadaki kusurları tespit ettiniz ve artık güçlü bir pazarlık pozisyonuna sahipsiniz. Endişelerinizi satıcıya iletin, muhtemelen pazarlıklarda daha yumuşak davranacaktır.

Ayrıca bir mülk satın almanın getirdiği birçok kolay ek maliyetten tasarruf edebileceğiniz bir ton var, size eksiksiz bir rehber sunuyoruz

Son önemli adım! Walk-Through

Gözden geçirmeyi unutmayın! Gözden geçirme, mülkte yapılan son bir yürüyüştür. Bu, en yaygın çaylak hatalarından biridir. Siz taşındıktan sonra işler değişebilir, önceki ev sahibi bir şeyi kırmış olabilir veya bir dolap bir hatayı örtbas etmiş olabilir. Son gözden geçirmeyi yapmazsanız, bu daha sonra en büyük pişmanlığınız olabilir. O kadar uzun sürmez ve kesinlikle buna değer, en azından gönül rahatlığı için.

New York’u özel kılan nedir?

Elbette, ABD’nin başka yerlerine kıyasla New York’ta bir daire satın almanın bazı uyarıları vardır. Bu, bir daire satın almayı düşünürken akılda tutulması gereken bazı şeyler anlamına gelir. Tabii ki, normal süreç gerçekleşir: Ä°poteğinizin bir parçası olarak peşinatla bir daire satın alırsınız, kapanış masraflarını ve ardından vergileri ödersiniz ve sonra taşınırsınız.

New York’ta yatırım yaparken emlak vergileri ilçeden ilçeye değişir,

Daire satın almadan önce – hazırlık ve planlama

Yanınızda olması gereken kişiler elbette ABD’nin her yerinde aynıdır, ancak New York’ta özel bir gereklilik vardır. New York’ta bir daire satın aldığınızda, yerel bir avukatınız olmalıdır. Bu, aramaya başlamadan önce bir avukat (tercihen emlak konusunda uzmanlaşmış) tutmanız gerektiği anlamına gelir.

 • Avukat bulundurma yükümlülüğü

Vergiler – Ek gayrimenkul maliyetleri

Elbette, New York’ta ülkenin diğer yerlerinden farklı vergiler vardır. New York, emlak devir vergisine ek olarak ipotek vergisi uygulayan eyaletlerden biridir. Örneğin 1.000.000 dolardan daha değerli bir mülkün satın alınması durumunda uygulanan malikane vergisi ya da özel olduğu için aslında pek de vergi sayılmayan takla vergisi gibi. Emlak vergisi, ne kadar olduğu ve nasıl hesaplandığı da elbette Büyük Elma’ya özgüdür.

Hemen hemen herkes çok fazla vergi ödüyor. Özellikle emlak vergilerinden tasarruf etmek çok kolay. Nasıl olduğunu öğrenin:

Sigorta – Yüksek ek maliyetler

Ev sahibinin sigortası için ödeme yapmanız gerektiğini unutmayın. New York’ta bu rakam yıllık 2.000 dolar civarında olabilir.

 • 2.000 $/yıl ev sigortası

Sponsor birimleri yalnızca New York’ta mevcuttur. Bunlar özel bir daire türüdür. Genellikle geliştirici veya kooperatifin kiraladığı veya sattığı apartmanlarda bulunurlar. Ancak, bu geliştiriciler veya kooperatifler genellikle birkaç birimi kendi özel kullanımları için tutarlar. Bunlar genellikle daha sonra kiraya verilir veya yeniden satılır. Kooperatiflerin avantajı, yeni sakinin bir mali paket sunmak zorunda olmamasıdır. Sponsor birimlerin satın alınması da genellikle diğer birim türlerine göre daha ucuzdur.

 • Daha elverişli
 • Alması daha kolay
 • Daha Nadir

Kira kontrolü mü? Stabilizasyon mu? NYC Emlak Hukuku

Bir daire satın almaya değer mi? New York’ta kira kontrollü ve kirası sabitlenmiş daireler vardır. Bunlar, çok daha düşük bir kiraya sahip olmaları bakımından tipik dairelerden farklıdır. Ancak, bu daireler son derece nadir ve bulunması neredeyse imkansız olduğundan, kirası sabitlenmiş dairelere odaklanmak daha iyidir.

Kira İstikrarı – Anlamı ve Tanımı

Kirası sabitlenmiş daireler, tercüme edildiğinde, kirası sabitlenmiş dairelerdir. Kirası sabitlenmiş daireler, kirası aniden yükselemeyen dairelerdir. Yıllık artış hükümet tarafından düzenlenmektedir. Bu sizi bir kiracı olarak korur. Böyle bir dairede yaşamak da insanı mutlu ediyor. Bu, şu anda kirası sabitlenmiş bir dairede yaşıyorsanız, muhtemelen diğerlerinden daha az ödediğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, bir daire satın almak şu anda en iyi fikir olmayabilir.

 • Kira stabilizasyonu = devlet kontrollü kira artışı

NYC’de Nerede Yaşanır – En İyi Mahalleler

Bronx, Queens, Manhattan, Brooklyn ve Staten Island olmak üzere beş ilçe bulunmaktadır. Ancak Harlem, Yukarı Batı Yakası, Greenwich Village, Williamsburg gibi bazıları dünyaca ünlü olan bu sayısız ilçe içinde liste uzayıp gidiyor. Peki nereye taşınmalısınız? Biz de dahil olmak üzere hemen herkes, öncelikle şehri biraz tanımanızı, biraz araştırma yapmanızı ve ayrıca mahallelerde dolaşarak hangi atmosferin size en uygun olduğunu görmenizi önerecektir.

Ultra Lüks Penthouse & Loftlar

Elbette ABD’deki bazı süper zenginlerin New York’ta lüks daireleri var. Bunların arasında Jay-Z & Beyonce ve Justin Timberlake gibi süperstarlar da var. En etkileyici olanlardan biri muhtemelen Jeff Bezos’ un Manhattan’daki 80 milyon dolarlık dairesi.

New York’un en kötü mahalleleri – tehlike, suç, düşük yaşam standardı

New York’taki en kötü mahalleler, şehrin ne kadar tehlikeli olduğunu, orada yaşamanın ne kadar iyi olduğunu ve çok daha fazlasını belirler. Ve bu bölgelerden birine taşınarak akıllıca bir anlaşma yapabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, çünkü hiçbiri özellikle ucuz değil.

 • Woodlawn-Nordwood
 • Hunts Point
 • Brownsville
 • Fordham
 • Mott Haven
 • Fordham
 • Bedford Park
 • Şehir Merkezi

New York’un En Hippi Mahalleleri – New York’ta Olunması Gereken Yerler

Kaçırmamanız gereken birkaç mahalle var. Bunlar SoHo veya TriBeCa gibi klasiklerdir. New York ‘ta yatırım yapılacak en iyi mahalleler elbette ünlü olanlardır. Greenwich Village ya da Williamsburg’u düşünün. Diğer ünlü yerler olan Astoria (Queens), Bushwick (Brooklyn) veya Greenpoint (Brooklyn) de özellikle daha genç veya kültür odaklı göçmenler için güvenli yerlerdir. Yakınlardaki Hudson Yards projesinin birinci sınıf ve gelecek vaat eden gayrimenkul fiyatlarını düşürdüğü Chelsea veya New York’un hip mahallelerinin mirasyedi çocuğu Bedford-Stuyvesant ve son olarak fiyatların önümüzdeki birkaç yıl içinde keskin bir şekilde artmasının muhtemel olduğu Park Slope, göz önünde bulundurulması gereken bazı yerlerdir, bu nedenle şimdi yatırım yapmak karşılığını verecektir.

Klasikler: SoHo, TriBeCa, Greenwich Village, Midtwon

Kalça: Astoria, Bushwick, Greenpoint

Gelecekteki bölgeler: Chelsea, Bedford-Stuyvesant, Park Slope

Daha fazla bilgi istiyorsunuz. New York’ta nereden daire satın alabilirsiniz? Bilmeniz gereken her şeyi size anlatıyoruz

New York’un en iyi mahallelerinin listesi

New York’un en iyi mahallelerini tam olarak belirlemek zordur. Herkesin kendi tercihleri ve kendi ihtiyaçları vardır. Bu da en iyilerin hangileri olduğunu kesin olarak söylemeyi imkansız kılıyor. Aşağıda New York’un en iyi mahallelerinden bazıları yer almaktadır.

 1. TriBeCa
 2. Gramercy
 3. Battery Park City
 4. Nolita
 5. SoHo
 6. Dumbo
 7. Finans Bölgesi
 8. Murray Hill
 9. NoHo
 10. Kips Körfezi
 11. Prospect Heights
 12. Brooklyn Heights

Bir kooperatif dairesi kiralamalı mıyım?

Kooperatifler muhtemelen New York’ta diğer yerlere göre daha ünlü ve popülerdir. Burada, tüm konutların neredeyse yarısını oluşturmaktadırlar. Kooperatifler, karmaşık ve zaman alan bir süreçle biraz daha zordur, ancak tipik olarak daha düşük emlak vergileri, öz sermaye oluşturma fırsatı ve daha fazlası ile zaman yatırımı ödüllendirmeye değer.

Co-op dairesi nedir? Emlak şirketi

Bir kooperatif dairesi, bir konut kooperatifi tarafından yönetilen bir dairedir. Bir kooperatif dairesi satın aldığınızda, aslında mülkü, yani içinde yaşamak istediğiniz dört duvarı satın almazsınız. Daha ziyade, tüzel kişilikte bir hisse satın alıyorsunuz. Satın aldığınız hisseler size binanın belirli bir bölümünü kullanma hakkı verir. Yani bir mülkün sahibi değilsiniz, yaşadığınız daireyi kullanmanıza izin veren bir üyesiniz. Elbette bu aynı zamanda bir ipotek değil, ortak bir kredi, yani hisseleri ödemek için bir kredi aldığınız anlamına gelir.

 • Hisse satın alırsınız, mülk değil

Neden bir Kooperatif seçmelisiniz – Açıklama

Mülkün sahibi olmadığınız için emlak vergisi ödemek zorunda değilsiniz. Daha ziyade, kooperatif tüm bina için emlak vergilerini ödemekte ve bunlar üyeler, yani bina sakinleri arasında paylaştırılmaktadır. Bir kooperatifin temel avantajı daha ucuz olmasıdır. Her bir sakin tarafından ödenen emlak vergileri daha düşüktür ve kooperatif kar amacı gütmediği için ek ücretler de daha düşüktür. Son olarak, kooperatif sakinleri, mülkün sahibi olmasalar bile, mülk sahiplerinin talep edebileceği birçok vergi indiriminden yararlanma hakkına sahiptir.

 • Daha elverişli

New York’ta Bir Kooperatif Dairesi Nasıl Satın Alınır – Adım Adım

Kooperatifi satın almadan önce geçmeniz gereken birkaç adım vardır. Bir kooperatife yaklaşmadan veya ilgilendiğiniz bir daireyi belirlemeden önce bir avukata, ipotek komisyoncusuna ve bir mühendise danışmanız gerekecektir. Bu gerekli olmasa da, istediğiniz daireyi alma şansınızı büyük ölçüde artıracaktır. Bunun nedeni, istediğiniz daireyi belirledikten sonra başvuruda bulunmanızdır. Kurul başvurunuz hakkında karar verir. Bu kurulun mümkün olan en iyi sakinleri istediği açıktır, bu nedenle kendinizi ciddi bir alıcı olarak sunmanız önemlidir. Tüm kooperatiflerin, ne kadar peşinat ödemeniz gerektiği ve ne kadar mali rezerviniz olduğu da dahil olmak üzere belirli bir gereklilikler listesi vardır. Daha sonra satıcıyla iletişime geçer, tapu araştırması ve ipotek başvuru sürecini başlatır ve satın alma işlemini tamamlarsınız.

NYC’de Daire Satın Almak – Kontrol Listesi

New York’ta bir daire satın almak istiyorsanız, yapmanız ve göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeyler bunlardır.

 1. Kararını ver! Kiralamak mı, satın almak mı?
 2. Kendinizi hazırlayın! Şehri ziyaret edin, pazarı keşfedin
 3. Avukat! Avukatınızı bulun
 4. Uygun fiyatlı olanı seçin! Birimleri, kooperatifleri veya gelişmekte olan mahalleleri teşvik edin