Flat Buying USA – Açıklama, Nasıl Yapılır, Fiyatlar + Co

ABD – ABD’de nasıl daire satın alınır? Amerikan emlak piyasası için bilmeniz gereken her şeyi açıklıyor ve tercüme ediyoruz. Daire satın almak için eksiksiz açıklama. ABD’de bir daire satın almakla ilgili bilmeniz gereken her şeyi açıklıyor, tüm süreç boyunca size rehberlik ediyor ve adımları unutmadan tüm ayrıntıları basitçe açıklıyoruz. Bu, daire aramaya başlamadan önce bilmeniz gereken her şeyi size verecektir.

Finansal özgürlük için 1. adım – gayrimenkul satın alın

Gayrimenkul sahipliği. Gitmenin yolu bu. Ancak banka hesabınızda ipoteğiniz için bu kadar büyük bir peşinat ödeyecek 100.000 $ olmayabilir. Burada en iyi seçim bir eve yatırım yapmaktır. Aşağıda, nereden başlayıp nerede bittiğine ve kendinize ait yepyeni dairenize nasıl taşınacağınıza kadar tüm süreç boyunca size yol göstereceğiz. Bu daireler çatı katı, çatı katı, tek yatak odalı veya ortak daireler olabilir. Aynı süreç ABD’deki tüm bu daire tipleri için de geçerlidir.

Satın almanın kiralamaya göre avantajları

Bir daire satın almak mı yoksa kiralamak mı istediğinizden emin olamayabilirsiniz. Her yerdeki emlak guruları ya kiralamanız ya da satın almanız gerektiği konusunda yemin edeceklerdir. Nihayetinde, bu o kadar basit bir karar değildir ve sizin durumunuzda en iyi seçimin ne olduğu geliriniz, mali rezervleriniz, mülkün konumu vb. gibi birçok faktöre bağlıdır. Bir numaralı faktör muhtemelen mülkte ne kadar süre yaşamayı planladığınızdır.

Mali durumunuzu hesaplayın

Bu kararı verirken en önemli hesaplama, kira ile ipotek ödemelerini karşılaştırmaktır. Diyelim ki hayalinizdeki mülkü buldunuz ve önümüzdeki 10 yıl boyunca burada yaşamak istiyorsunuz. Bu mülkü örneğin ayda 1.000 dolara kiralayabilir ya da satın alıp 10 yıl boyunca ayda 1.000 doları ipotek olarak ödeyebilirseniz, hesabı kendiniz yapabilirsiniz. Her iki durumda da orada yaşayacaksınız, ancak satın alır ve ipoteği öderseniz, öz sermaye oluşturursunuz ve taşındığınızda, kar için satabilirsiniz. Kiralamadan farklı olarak, ev sahibi olmak gerçekte yatırdığınız miktarı azaltan bir dizi vergi indirimine de sahiptir.

Ne zaman kiralamalısınız

Tabii ki, bir satın alma işleminin her zaman bir peşinat içerdiğini unutmamalısınız. Nakit sıkıntınız varsa ve bu peşinatı karşılayamıyorsanız veya bu sizi başka bir kredi almaya zorlayacaksa. O zaman kiralamanız ve yüksek faiz oranlarından kaçınmanız daha iyi olur. Bu sitenin emlak vergisi ödememek gibi vergi avantajları da vardır.

Daire satın almak için en önemli nedenler

Daire satın almak için birçok neden vardır. Bunlar sizi motive etmesi gereken en önemli nedenlerdir.

 • Cazip yatırım getirileri
 • Değer kaybı tehlikesi
 • Emeklilik için mükemmel hazırlık
 • Esneklik
 • Güvenli yatırımlar
 • Enflasyona karşı güvenlik
 • Vergi indirimleri

Gayrimenkul satın almaya hazırlanma – Satın almadan önce

Mülk aramaya başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç husus vardır. Elbette, bunları yapmadan önce piyasayı araştırabilirsiniz, ancak aşağıdakiler olmadan bir daire için ciddi bir teklif yapmanın oldukça zor olacağını unutmayın.

Elbette, gerçekten neye yatırım yapmak istediğinize karar vermelisiniz, bu konuda size yardımcı olalım:

Kredi değerliliğinizi kontrol edin – Bir dairenin finansmanı

Bu bir numara. Bir mülk aramaya çıkmadan önce, ilk etapta finansal olarak satın alabilecek durumda olup olmadığınızı bilmelisiniz. Kredi puanları üç sözde kredi bürosu tarafından sağlanır: Transunion, Equifax ve Experian. Size bir puana dönüştürülebilecek bir rapor sunarlar. Bu puan aynı zamanda ne tür bir mortgage alabileceğinize karar vermede de rol oynar.

İrtibat kişileri – avukatlar, ipotek komisyoncuları, vb.

Satın almadan önce, yanınızda birkaç profesyonelin olması gerekir. Önceden bir avukat tutmak muhtemelen iyi olacaktır ve birçok yerde, örneğin New York’ta bir daire satın alıyorsanız, bu zorunludur. Buna ek olarak, bir ipotek komisyoncusu (özellikle bir kooperatif satın alıyorsanız, aşağıya bakın) ve bir emlakçı tercih edebilirsiniz.

Mortgage ön onayı – Krediler için sigorta

Bir ev aramaya başlamadan önce, bir ipotek için ön onay alabilirsiniz (ve almalısınız). Bu, gerçekten ipotek alabileceğinizi teyit eden bir mektuptan oluşur. Bir anlamda, bankanın acenteye ve satıcıya x dolar değerinde mülk satın almanız için size gerekli fonları ödünç vereceğini söylemesidir. Çoğu emlakçı ve komisyoncu böyle bir ön onay olmadan görüntüleme yapmayı veya iletişim kurmayı reddettiğinden, bu sürecin önemli bir parçasıdır.

Mortgage’ın kafa karıştırıcı dünyasında size rehberlik edelim:

Ä°potek ön onayı olmadan satın alma – bir daire için nakit ödeme

Her şeyi peşin ödemeniz koşuluyla, ipotek ön onayı olmadan da satın almanız mümkündür. Elbette bu yaygın bir durum değildir, ancak satın almak istediğiniz mülk için ipotek almayacağınızdan, ipotek ön onayı almadan emlakçılara ve satıcılara yaklaşabilirsiniz. Ancak bu durumda, mülkleri görmek için finansman kanıtı sağlamanız gerekecektir.

Şimdi ne olacak? Daire bulmak için daha fazla ipucu

Bunları hallettiğinize göre artık etrafa bakmaya başlayabilirsiniz. Başlamanın en iyi yolu, kendinizi piyasa ve nasıl satın almak istediğiniz konusunda yönlendirmektir. Bunu yapmanın en iyi yolu, emlak listelerini sık sık ziyaret etmek ve ev görüşlerine gitmektir. İnternet artık hemen hemen her yerde olsa da, ilgilendiğiniz mahallelerdeki küçük emlak ofislerine şahsen gitmek asla kötü bir fikir değildir. Bazı daha eski moda dükkanlar ilanlarını internete koymayabilir.

Satın Alma Hazırlığı – Maliyet Hazırlığı

Evinizi satın almaya hazırlanırken, önceden netleştirmeniz gereken birkaç şey vardır. Planlama her zaman olduğu gibi çok önemlidir ve tüm ek masraf ları içermelidir. Elbette bunların farklı alanlarda farklılık gösterdiğini unutmayın. Chicago’da bir daire satın almak Los Angeles ‘ta bir daire satın almaktan çok farklıdır.

Vergiler & Emlak Vergisi Oranları

Mali durum hakkında düşündüğünüzde, doğal olarak vergileri de göz önünde bulundurmanız gerekir. Üç farklı vergi türü vardır. Bir mülk satın aldığınızda üç vergi ödersiniz, bunlardan biri emlak vergisidir. Ayrıca bu mülke sahip olduğunuzda bu emlak vergisini tekrar tekrar ödemek zorundasınız.

Emlak vergisi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Sizi güncel tutuyoruz

Önemli ek ayrıntılar

Bir mülk satın alırken unutabileceğiniz ve daha sonra size ağır gelecek pek çok ayrıntı vardır. Bina sahiplerine ödemeniz gereken hizmet bedellerini düşünün. Yine, bu hizmetlerle kim ilgileniyor ve hizmetleri sağlayan bu şirket iyi mi? Ayrıca evcil hayvanlara izin verilip verilmediği ve gürültü kısıtlamaları gibi kısıtlamalardan da haberdar olun. Ayrıca, yakınlarda trafiği artıracak büyük bir alışveriş merkezinin açılması veya yakınlarda geceleri gürültü anlamına gelecek bir gece kulübünün açılması gibi, mahallede gözle görülmesi zor sorunlar da olabilir. Ya da zemin sağlam olmadığı için bölgede yapısal sorunlar olabilir. Bu konuların birçoğu avukatınız tarafından ele alınacaktır, bu nedenle dikkatle dinleyin. Konum kritiktir, yani New York ‘un L.A. veya Miami‘ye göre dikkate alınması gereken farklı ayrıntıları olacaktır.

Daire satın alma – müzakereden kapanışa kadar olan süreç

Sonunda daireyi satın almak için pazarlığa başlamak isteyeceksiniz.

Teklif Vermek – Satış Fiyatı Nasıl Pazarlık Edilir?

Hayalinizdeki dairenin bu olduğuna karar veriyorsunuz. Şimdi ne olacak? Şimdi teklif yapma zamanı. Bu da satıcıya bir teklifle yaklaşmak anlamına gelir. Müzakere edilecek iki taraf var ve birini ya da diğerini seçmek zorundasınız. Ya satış fiyatını düşürmeye çalışırsınız. Örneğin, bir mülkü 850.000 dolar yerine 800.000 dolara satın almak gibi. Diğer seçenek ise kapanış masrafları üzerinde pazarlık yapmaktır; örneğin satış fiyatı üzerinde anlaşmak ancak satıcıdan Emlak Devir Vergileri de dahil olmak üzere bazı ek masrafları ödemesini istemek gibi. Bu taktikler elbette ya o anda banka hesabında daha fazla paraya sahip olmak ya da gelecekte aylık masrafların miktarını azaltmak anlamına gelir. Kural olarak, satış fiyatının %5-%10’u arasında pazarlık yapmayı bekleyebilirsiniz.

Sonraki adımlar – Bina denetimleri

Kredi vereniniz kesinlikle apartmanın yanı sıra dairenin kendisini de incelemenizi isteyecektir. Bu genellikle, örneğin gelecekte gerekli olacak bakım çalışmaları veya yapısal kusurlar gibi hafif kusurları gösterir.

Gayrimenkulün satış fiyatının düşürülmesi

Şimdi yeniden pazarlık yapabilirsiniz. Binadaki kusurları tespit ettiniz ve artık güçlü bir pazarlık pozisyonuna sahipsiniz. Endişelerinizi satıcıya iletin, muhtemelen pazarlıklarda daha yumuşak davranacaktır.

Ayrıca bir mülk satın almanın getirdiği birçok kolay ek maliyetten tasarruf edebileceğiniz bir ton var, size eksiksiz bir rehber sunuyoruz

Sonunda, önemli bir adım! Pasaj

Girişi unutmayın! Bu, yeni başlayanların en yaygın hatalarından biridir. Siz taşındıktan sonra işler değişebilir, önceki ev sahibi bir şeyi kırmış olabilir veya bir dolap bir hatayı örtbas etmiş olabilir. Son gözden geçirmeyi yapmazsanız, bu daha sonra en büyük pişmanlığınız olabilir. O kadar uzun sürmez ve kesinlikle buna değer, en azından gönül rahatlığı için.

Kooperatif dairesi – hisse alımı, mülkiyet değil

Kooperatiflere girmek biraz daha zordur, karmaşık ve zaman alan bir süreçtir, ancak genellikle daha düşük emlak vergileri, öz sermaye oluşturma yeteneği ve daha fazlası ile zaman yatırımı ödüllendirilmeye değerdir.

Kooperatif dairesi nedir? Anlam, tanım, açıklama

Bir kooperatif dairesi, bir konut kooperatifi tarafından yönetilen bir dairedir. Bir kooperatif dairesi satın aldığınızda, aslında mülkü, yani içinde yaşamak istediğiniz dört duvarı satın almazsınız. Daha ziyade, tüzel kişilikte bir hisse satın alıyorsunuz. Satın aldığınız hisseler size binanın belirli bir bölümünü kullanma hakkı verir. Yani bir mülkün sahibi değilsiniz, yaşadığınız daireyi kullanmanıza izin veren bir üyesiniz. Elbette bu aynı zamanda bir ipotek değil, ortak bir kredi, yani hisseleri ödemek için bir kredi aldığınız anlamına gelir.

Neden bir kooperatif seçmelisiniz – Avantajlar

Mülkün sahibi olmadığınız için emlak vergisi ödemek zorunda değilsiniz. Daha ziyade, kooperatif tüm bina için emlak vergilerini ödemekte ve bunlar üyeler, yani bina sakinleri arasında paylaştırılmaktadır. Bir kooperatifin temel avantajı daha ucuz olmasıdır. Her bir sakin tarafından ödenen emlak vergileri daha düşüktür ve kooperatif kar amacı gütmediği için ek ücretler de daha düşüktür. Son olarak, kooperatif sakinleri, mülkün sahibi olmasalar bile, mülk sahiplerinin talep edebileceği birçok vergi indiriminden yararlanma hakkına sahiptir.

Bir kooperatif dairesi nasıl satın alınır – adım adım açıklama

Kooperatifi satın almadan önce geçmeniz gereken birkaç adım vardır. Bir kooperatife yaklaşmadan veya ilgilendiğiniz bir daireyi belirlemeden önce bir avukata, ipotek komisyoncusuna ve bir mühendise danışmanız gerekir. Bu gerekli olmamakla birlikte, istediğiniz daireyi alma şansınızı büyük ölçüde artıracaktır. Bunun nedeni, istediğiniz daireyi belirledikten sonra başvuruda bulunmanızdır. Kurul başvurunuz hakkında karar verir. Bu kurulun mümkün olan en iyi sakinleri istediği açıktır, bu nedenle kendinizi ciddi bir alıcı olarak sunmanız önemlidir. Tüm kooperatiflerin, ne kadar peşinat ödemeniz gerektiği ve ne kadar mali rezerviniz olduğu da dahil olmak üzere belirli bir gereklilikler listesi vardır. Ardından satıcıyla iletişime geçer, tapu araştırmasına ve ipotek başvurusuna başlar ve satın alma işlemini tamamlarsınız.

Özel – Buy Apartment New York

New York, rüyalar şehri. Siz de bir mülk sahibi olma hayalinizi yaşayabilir ve modadan finansa, sanattan yemeğe kadar dünyanın en iyi şehirlerinden birinde yaşayabilirsiniz. New York’ta bir daire satın almak kesinlikle en kolay iş değildir, ancak muhtemelen risk aldığınız için memnun olacağınız bir iştir. Ancak New York, herkesin bildiği gibi, karmaşık bir emlak sistemine sahiptir. Burada bir daire satın almak, ABD’nin diğer bölgelerinden çok daha farklı anlamlara gelmektedir.

New York’ta bir daire satın almak için eksiksiz rehberimizde aklınıza gelebilecek tüm soruları ele alıyoruz

New York’ta Daire Satın Alın – Basitçe Açıklandı

Özel – Los Angeles Daire Satın Alın

Los Angeles , hayallerin gerçekleştiği yer. Ünlülere, Hollywood’a, geniş bir şehir manzarasına, plaj ve sörfe ve hayal edebileceğiniz diğer her şeye ev sahipliği yapar. Malibu’dan Bel Air’e, Silver Lake ve Venice Beach’e. Bu şehrin eşsiz atmosferini deneyimlemek için metropolün trafiğine ve kaosuna değer. Los Angeles’ta yaşamak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Nerede ve nasıl yaşayacağınıza karar vermek kesinlikle kolay değil. Mid City’yi mi tercih edersiniz yoksa bir perakende cenneti mi ya da Silver Lake’i ve genç öğrencilerle takılmayı mı? Tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz. Los Angeles emlak piyasası, ABD’deki pek çok süper şehir gibi iyi bir performans sergiliyor. Los Angeles ne alıcı ne de satıcı piyasasıdır. Müstakil evlerin fiyatları da %16’nın üzerinde artmaktadır.

Los Angeles’ta ev satın almak için eksiksiz rehberimizde aklınıza gelebilecek tüm soruları ele alıyoruz

Los Angeles’ta Daire Satın Alın – Basitçe Açıklandı

Kontrol listesi – Sürece genel bakış: Daire satın almak

Bunlar, evinizi satın almadan önce ve satın alırken yapmanız gereken en önemli şeylerdir. Bu adımları ihmal etmeyin çünkü her biri kendi başına önemlidir.

Bir daire satın almak için hazırlık adımları

Bir daire satın almadan önce bilinmesi gereken en önemli şeyler şunlardır

 1. Kredi puanını kontrol edin
 2. Profesyoneller toplar
 3. Mortgage ön onayı
 4. Detayları unutmayın!

Daireyi satın alırken unutmayın! Önemli son adımlar

Satın alma sırasında veya kısa bir süre önce ya da kısa bir süre sonra yapılması gereken önemli şeyler vardır. Bunlar şunları içerir:

 1. Bir teklif yapın
 2. Akıllı pazarlık!
 3. Kontrol edin
 4. Yeniden Müzakere
 5. Geçin (Önemli!)