Los Angeles: Gayrimenkul satın alın! Yatırım yapılacak semtler – Beverly Hills, Hollywood & Co.

Los Angeles – Los Angeles’ın orijinal adı “El Pueblo de la Reina de Los Ángeles” olup, “Portiuncula’nın Melekler Kraliçesi Meryem Ana’nın Şehri” anlamına gelmektedir, bu nedenle “Melekler Şehri” olarak da adlandırılmaktadır. Kaliforniya Pasifik Akıntısı sayesinde burada hava tüm yıl boyunca 18° ila 30° Celsius arasındadır. Los Angeles’ta Amerika’nın en popüler eğlence parkı Disneyland, LA Filarmoni Orkestrası ve Çağdaş Sanat Müzesi bulunmaktadır. Elbette pek çok kişi Beverly Hills’i görmek için şehre seyahat ediyor, ancak Sunset Strip ve genellikle sadece televizyonda gördüğünüz ünlü plajlar da şehrin görülmeye değer yerleri olarak kabul ediliyor.

Los Angeles: yıldızlar, sörf ve teknoloji

Los Angeles Amerika’nın merkezidir ve New York ile birlikte belki de Amerika Birleşik Devletleri’nin poster çocuğudur. Bu şehir, genç, rahat ve ilerici insanların karışımının yanı sıra Los Angeles’ın cazibesi ve büyük şehir merkeziyle de benzersizdir. Hollywood ile birlikte dünyanın en ünlü film üretim alanına ve sayısız kültürel ikona ev sahipliği yapan bu şehir, görülmesi ve görülmesi gereken bir şehirdir. Bu 35 milyon dolarlık Hollywood malikanesi gibi dünyanın en lüks ve üst düzey gayrimenkullerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Los Angeles, büyük metropol alanı içinde birçok mahalle, semt ve ilçeye sahiptir. Hepsi iki ilçede (Los Angeles County, Orange County) yer alan 1’den 15’e kadar etiketlenmiş 15 bölge bulunmaktadır. Ancak benzer şekilde Westwood, Venice veya Bel Air gibi 72 mahalle bulunmaktadır. Bazıları şehir alanını 4 bölgeye ayırır: Beverly Hills, Santa Monica, Hollywood, Anaheim ve Los Angeles’ın kendisi.

Los Angeles’a taşınmak istediğinizi zaten biliyor musunuz? Rehberlerimizle size yardımcı olalım

Los Angeles gerçekleri

Ä°lçenin nüfusu 3,99 milyondur, bu da Kaliforniya’nın 39,51 milyonluk devasa nüfusunun %9,9’unu oluşturduğu anlamına gelmektedir. Geniş bir örnekleme göre, Los Angeles sakinlerinin %37’si sağlık sistemlerini iyi veya çok iyi olarak değerlendirerek, Montreal ve Berlin gibi diğer metropollerin önünde, dünyada 9. sırada yer almıştır. Los Angeles Havalimanı (LAX) son iki yılda %0,8’lik bir artışla dünyanın en yoğun üçüncü havalimanıdır. Los Angeles’taki konut piyasası çok büyüktür ve emlak yatırımcıları arasında popülerdir. Daha fazlasını buradan öğrenin: Gayrimenkul Yatırımı Los Angeles.

Kuşbakışı Los Angeles

Los Angeles’ın gökyüzünden nasıl göründüğünü görmek ister misiniz? Melekler Şehri’nin bu drone çekimlerine bir göz atın.

L.A. ve çevresinin haritası

Gayrimenkul Yatırımı Los Angeles

Los Angeles, çeşitli bölgelere yayılan büyük bir şehirdir. Nerede yaşayacağınızı seçmek neredeyse imkansız. Genel olarak, Bel-Air veya Beverly Hills’in ünlü yerleşim bölgelerinde yaşamak isteyenler var, Los Angeles şehir merkezinin koşuşturmasını veya daha genç insanları isteyenler de var ve daha rahat bir atmosfer arayanlar örneğin Silver Lake veya Mid City’ye gidecekler. Genel olarak, satın almak yerine kiralamak Los Angeles için iyi bir seçimdir. Satın alma fiyatları nispeten yüksektir.

  • En düşük kira: Jefferson Park $1,355
  • En yüksek kira: Montana’nın Kuzeyi $4,690

Satın almak mı, kiralamak mı?

Los Angeles, burada ne tür yatırımlar yapmalısınız? Muhtemelen kiralık bir mülk seçmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Medyan mülk fiyatı 630.000 $ civarındadır ve %3,5 peşinatla bu, üç yatak odalı bir ev için aylık 2.600 $ olan ortalama kira fiyatına kıyasla 3.000 $’ın üzerinde aylık ipotek ödemesi anlamına gelmektedir. Bu hesaplama zaman içinde değişse de: Bir mülkte dört yıldan fazla yaşıyorsanız, mülk sahibi olmak kiralamaktan daha ucuzdur.

Los Angeles’ta emlak pahalı mı?

Los Angeles bölgesindeki ev fiyatları yılda yaklaşık %13 oranında artarken, satışların sayısı da geçen yıl artış gösterdi. Bir daire için medyan fiyat şu anda 667.000 $’dır. Ayrıca, ortalama kiraya bakıldığında kira fiyatları son birkaç yılda sabit kalmıştır.

  • 2017: 2,281 $/m²
  • 2018: 2,385 $/m²
  • 2019: 2,516 $/m²
  • 2020: 2,524 $/m²

Emlak vergileri – Ne kadar ödenir

Kaliforniya emlak vergileri ulusal ortalamaya kıyasla fena değildir. Los Angeles County, emlak vergileri söz konusu olduğunda özellikle iyidir. Los Angeles, Orange County Los Angeles County ve Fresno County’yi çevreleyen ilçelerin emlak vergileri aşağıdaki gibidir:

  • LA Bölgesi: %0,75
  • Orange County: %0,68
  • Fresno Ä°lçesi: %0,84

Los Angeles içindeki en popüler mahalleler

Herkes 90210, Bel Air Bluffs veya Venice Beach’in lüksünü bilir. Bunun ötesinde, Los Angeles’ta başka mahalleler de var.

Culver City – Los Angeles Brooklyn

Genellikle “Los Angeles’ın Brooklyn’i” olarak anılan Silver Lake, bir hipster cennetinden çok daha fazlasıdır. Bu popüler Downtown L.A. mahallesi, yıllar içinde imajını kaba mahalleden lüks şıklığa dönüştürmüştür. Bugün burada ünlüler, sanatçılar, profesyoneller ve giderek daha fazla aile yaşıyor. Silver Lake, çeşitliliği ve çok yönlülüğüyle ama her şeyden önce özgünlüğüyle öne çıkmaktadır. Los Angeles’taki en iyi yerleşim yerlerinden birini sunmaktadır.

Silver Lake – sanatçıların evi

Silver Lake, Hollywood’un doğusunda yer alır ve şehrin en hippi bölgelerinden biridir. Resimli bir kitap kadar yenilikçi. Burası harika barlar, sıcak restoranlar, şarap dükkanları, bir ya da üç sanat galerisi ile doludur ve hem profesyonel hem de sanatsal tipler olan genç insanlarla doludur. İyi vakit geçirme anlayışınız bolca kahve, kokteyl ve benzersiz yemek deneyimleri içeriyorsa ve evde sakin, dinlendirici geceler geçirmiyorsanız Silver Lake tam size göre. Mevcut ortalama ev satış fiyatının 1.144.000 $ olması, buranın üst düzey bir gayrimenkul olduğu anlamına gelmektedir.

Glendale – Aile yetiştirmek için en iyi yer

Glendale, Los Angeles’ın en güvenli mahallelerinden biridir. Çocuklarınızı güvenle büyütebileceğiniz bir yer arıyorsanız, güvenlik her şeyden daha önemlidir. Glendale şehir merkezine sadece birkaç mil uzaklıkta LA Hayvanat Bahçesi, Norton Simon Müzesi, Travel Town, San Gabriel Dağları’ndaki yürüyüş parkurları ve dinlenebileceğiniz daha birçok yer bulacaksınız. Glendale muhtemelen en çok, çeşitli mağazaların bir araya geldiği ünlü bir alışveriş caddesi olan Brand Boulevard ile tanınmaktadır. İşte büyük bir açık hava alışveriş kompleksi olan The Americana at Brand. Zillow, Glendale’in konut piyasasını “çok sıcak” olarak değerlendiriyor.

Monrovia – küçük kasaba cazibesi

Yaklaşık 40.000 kişinin yaşadığı bu büyüyen şehir, dinamik küçük kasaba cazibesi ve yüksek teknoloji endüstrileri koleksiyonuyla diğer topluluklardan ayrılıyor. Burada birçok olanak mevcuttur: Dünya standartlarında kültürel olanaklardan harika eğlence fırsatlarına, birinci sınıf eğitim ve sağlık hizmetlerine kadar her şey sakinlerin parmaklarının ucunda. Burası, istikrarlı bir büyüme ve çok sayıda fırsat sunan, gelecek vaat eden bir bölgedir; bu da genç aileler için mükemmel bir yer olduğu anlamına gelir. Los Angeles’ta ortalama liste fiyatı 750.000 $’a yakınken, Monrovia’da 650.000 $’a yakın. Monrovia şu anda satın almak için iyi bir yer.

Kuzey Hollywood – Stressiz bölge

Kuzey Hollywood, San Fernando Vadisi’nde, Ventura Otoyolu ve Universal Stüdyoları’nın kuzeyinde yer almaktadır. Burada, tiyatronun – filmin değil – büyük yıldız olduğu hip bir yerleşim bölgesi olan canlı NoHo Sanat Bölgesi’ni bulacaksınız. NoHO ile ilgili en güzel şey – ve bölge için alışılmadık olan – her şeyin yürüme mesafesinde, kolay ve stressiz olmasıdır. Mahalle yerel mağazalar, barlar ve yaklaşık bir düzine sahne sanatları tiyatrosuyla doludur. Retro esintili kokteyl salonları, butik biralar, vintage mağazalar ve rahat kafelerle çevrili olmak istiyorsanız NoHo’yu eviniz olarak görün.

Highland Park – Yeni Silver Lake

Highland Park biraz da gelecek vaat eden, yakında Silver Lake’e benziyor. 2013 yılından bu yana, tüm ABD’de en çok gelişme gösteren yeni mahallelerden biri olmuştur. Burada emlak fiyatları hızla yükseliyor. Aynı zamanda Los Angeles’ın en eski mahallelerinden biridir ve çok çeşitli etnik kökenlerden gelen insanların yaşadığı bir bölgedir.

Venice Plajı – Klasik ve İkonik

Los Angeles County’deki bu eşsiz sahil kenti kum, sörf ve bol miktarda yerel renkliliğin yanı sıra gelişen bir teknoloji sahnesine sahiptir. Bu bölge “Silikon Plajı” unvanını kazanmıştır ancak aynı zamanda klişeleşmiş Kaliforniya plaj yaşamına da ev sahipliği yapmaktadır. Sanatçı topluluğu ve ilginç mağazalarının yanı sıra belki de ülkenin en ünlü caddesi olan Venice Beach Boardwalk ile tanınır. Los Angeles’ın gelişen teknoloji ortamı sayesinde mahalle genç profesyonellerle doludur. Kira fiyatları Batı Hollywood’dakilerle karşılaştırılabilir ve plaja yürüme mesafesindeki fiyat etiketi buna değer.

Özel – Los Angeles Daire Satın Alın

Los Angeles, hayallerin gerçekleştiği yer. Ünlülere, Hollywood’a, geniş bir şehir manzarasına, plajlara, sörfe ve hayal edebileceğiniz diğer her şeye ev sahipliği yapıyor. Malibu’dan Bel Air’e, Silver Lake ve Venice Beach’e. Bu şehrin eşsiz atmosferini deneyimlemek için metropolün trafiğine ve kaosuna katlanmaya değer. Los Angeles’ta yaşamak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Nerede ve nasıl yaşanacağına dair genel bir fikir edinmek kesinlikle kolay değil. Alışveriş cenneti Mid City’yi mi yoksa genç öğrencilerle takılmak için Silver Lake’i mi tercih edersiniz? Aşağıda size tüm özeti sunuyoruz. Los Angeles emlak piyasası, ABD’deki pek çok süper şehir gibi iyi durumda. Los Angeles ne satıcının ne de alıcının piyasasıdır. Fiyatlar, müstakil evler için bile %16’nın üzerinde artıyor.

Los Angeles’ta ev satın almak için eksiksiz rehberimizde aklınıza gelebilecek tüm soruları ele alıyoruz

Los Angeles Daire Satın Alın – Kılavuz ve Talimatlar